IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко бързо еврото ще се срине?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tonibg Разгледай мнение
    Затова съществуват балоните, за да могат да изтеглят "излишната ликвидност"
    И аз така мисля!
    Не съм расист,но не съм и далтонист!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение
      Това, че еврото ще се обезценява го твърди даже и официалната европейска пропаганда. Разбира се не го казват така - те твърдят, че имали цел на инфлацията 2% годишно и недоволстват, когато инфлацията е 0,5%.

      Тоест официалната политика на Европейската империя е валутата да губи покупателната си способност всяка година. За да има "икономически растеж".

      Когато, поради различни причини, цените на стоките падат, е лесно за централната банка да увеличи парите в обращение (и така цените ще спрат да падат и ще започнат да се покачват).

      Обаче когато цените на стоките започнат да се увеличават (инфлацията се повиши над желаното ниво), силно се съмнявам, че ще бъде възможно "излишната ликвидност" да се изтегли от пазара.

      Повечето "анализатори" разглеждат само цената на валутите една спрямо друга. А трябва да се гледа и колко струват валутите спрямо кошница от потребителски стоки.
      Затова съществуват балоните, за да могат да изтеглят "излишната ликвидност"

      Коментар


      • А до момента, какво прави еврото бре приятел ???
        От август ?
        EURUSD 25 фигури.
        EURJPY 17
        За EURCHF въобще не коментирам...
        Възможно е (с оглед "облегченията"), обезценката да продължи, ама да питаш защо не ПАДА еврото е ... странно...
        Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

        Коментар


        • Това, че еврото ще се обезценява го твърди даже и официалната европейска пропаганда. Разбира се не го казват така - те твърдят, че имали цел на инфлацията 2% годишно и недоволстват, когато инфлацията е 0,5%.

          Тоест официалната политика на Европейската империя е валутата да губи покупателната си способност всяка година. За да има "икономически растеж".

          Когато, поради различни причини, цените на стоките падат, е лесно за централната банка да увеличи парите в обращение (и така цените ще спрат да падат и ще започнат да се покачват).

          Обаче когато цените на стоките започнат да се увеличават (инфлацията се повиши над желаното ниво), силно се съмнявам, че ще бъде възможно "излишната ликвидност" да се изтегли от пазара.

          Повечето "анализатори" разглеждат само цената на валутите една спрямо друга. А трябва да се гледа и колко струват валутите спрямо кошница от потребителски стоки.
          Два прости метода за легално намаляване на данъците

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
            Че,кой е казал,че ще се срива?
            Просто в момента е в кофти период(като цикъла при жените)
            Е как, по тивитата това тръбят, и че петрола е поскъпнал от както шейха умря... Ко разбираш ти
            Парите не ме вълнуват. Те ме успокояват!

            Коментар


            • Че,кой е казал,че ще се срива?
              Просто в момента е в кофти период(като цикъла при жените)
              Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

              Коментар


              • Мен, нещо не те схващам. Или си изтрещел, или не си за този форум...

                Коментар


                • Колко бързо еврото ще се срине?

                  Има тема за долара, обаче няма за еврото.

                  Защо все още не е започнало паническото разпродаване на еврото? Ще има ли хиперинфлация или еврото ще пада бавно, както пада долара?

                  Дали дългосрочно ще се обезцени е безпредметно да се спори - ясно е, че всяка валута (без вътрешна стойност) се обезценява, защото не можеш да накараш етатистите да спрат да печатат.



                  Защо инфлацията е близо до нула, вместо да се изстреля в космоса, при "количествените улеснения" на ЕЦБ?

                  Защо много българи възприемат ЕС с положителен имидж?

                  Добре дошли в света на лесните пари

                  Защо чичко етатист дава лесни пари на определени субекти?

                  На мен защо не ми дават лесни пари? Ако аз искам пари - трябва да се редя на опашка в банката. Там ще ми дадат пари на лихва по-висока от тази при депозитите. Защо за мен няма лесни пари? Защото не съм в списъка на тези, които са по-равни от другите. Някои са равни, а други са по-равни...


                  Европейските пазари празнуват решението на ЕЦБ
                  Пазарите категорично харесват програмата на банката, която надмина очакванията по ключови аспекти, коментира стратег


                  Агнетата празнуват идването на вълците като бягат панически.

                  Това, че хората купуват акции значи, че се опитват да спасят спестяванията си в евро - купуват акции, защото еврото ще се обезцени.

                  Освен това акциите поскъпват (в евро), защото еврото се обезценява (а емитентите на акциите имат активи, които струват в евро повече, заради обезценяването му).

                  Все едно да гледаме фондовата борса на Зимбабве и да казваме, че пазарите се радват на печатането на зимбавийски долари. Затова цените на акциите в зимбабвийски долари нарастват.

                  Два прости метода за легално намаляване на данъците
                Working...
                X