IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

60% от форекс за една седмица

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • На реална сметка си е друго. 60% ако имаш за цяла година си добре. Естествено през цялото време ще е различно. Един месец можеш да си на +200%, следващия на минус 90%. Пазар, късмет и нерви. Ако ги имаш всички накуп откривай реалната сметака и ги почвай, ако не се забавлявай с демо акаунта и не си трови живота

    Коментар


    • Късмета на начинаещия

      И наистина не е много.
      Аз съм участвал в 2-рата и 3-та едномесечна игра с награден фонд - 3000 лв първо място, 1000лв второ и 3-то и 4-то по 500лв (тука не съм сигурен) все пак беше преди 15 години.
      Та първия път некви мижави 100+%
      Втория път 41+к% доходност и второ място.
      Далаверата - купуваш си по 1-2 акции реални от 10-на компании и си ги продаваш купуваш на реалния пазар.
      И понеже няма никаква ликвидност (това грам не се е променило) удряш от раз едни 20% и съответно увеличаване на виртуалната сметка.
      Правил съм и над 10 такива врътки на ден.
      После се усетиха - и започна да се прави един фалшив реален оборот на нереални цени и неликвидни акции - докато се усети някой и ти си свършил с врътката.


      Реалния пазар няма нищо общо - 1000 лв ги загубих за 3 седмици
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Абе май си е доста добре ама :
        http://dimitarmilov.blogspot.com/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
          Това дори и за ден не е много,
          Кое 60% ли?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
            Като се има предвид, че някои от нас ги правят за час
            как да не се мотивира човек да започне трейдинга
            http://trader-idimitrov.blogspot.com

            Коментар


            • на демото печелиш нереални пари, докато на лайв губиш реални пари. Това е разликата.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                Това дори и за ден не е много,
                Като се има предвид, че някои от нас ги правят за час

                Коментар


                • Това дори и за ден не е много,
                  Custodite sortem vestram

                  Коментар


                  • В един друг форум има един човек направи тема за първата му реална сметка, полезна е тъй като можеш да видиш често срещани грешки, които можеш да избегнеш. Не трябва да откриваш топлата вода.
                    Не знам дали е забранено да се пускат линкове към конкурентни форуми, така че ако нещо на лс
                    http://trader-idimitrov.blogspot.com

                    Коментар


                    • по-скоро отдавам успеха ти на късмет, поиграй още месец, два и ще видиш дали е така, може да имаш и добър усет, но по-скоро съм склонен да мисля че е късмет.
                      Вероятно сделките които сключваш макар и на демо са 1:1 с реалните котировки, освен това изпълнението на сделките смея да твърдя че се изпълняват от всички известни ми брокери изключително бързо и коректно, дори и при волатилен пазар, (освен в ситуациите на ръчно затваряне). Комисионните и спредовете на демото са същите като на реалните сметки.
                      Вероятно слагаш ордерите близо до цената на отваряне, а стоповете по-далеч и в даден момент един стоп ще ти изяде голяма част от печалбите.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                        Като се появят дългите внезапни шипове, на реалната платформа ще разбереш разликата... после ще се чудиш... грешка в платформата ли има, инвестиционния посредник ли е виновен... компютъра ли ти е бъгав... спекулантите ли са гадни... и тн. и тн.


                        Аз съм правил 10 пъти печалба за 1 час на демо платформа... но това никога не се случва когато се играе с реални пари.

                        Иначе съм виждал хора да правят от $1000.... $1 милион.... на демо платформа.... и това само за няколко седмици.

                        С истински пари това не се получава... защото за да правиш ти пари, някой друг губи... и ако не е пълен идиот, скоро печалбата ти ще стане загуба, освен ако нямаш начин да предугадиш пазара. Другия вариант е да попаднеш на бъкет шоп, който няма реално отражение върху пазара, но по някое време ще започне да играе срещу теб, ако правиш прекалено много пари.

                        Имай в предвид, че ако си на реална платформа, там някъде срещу теб стоят всички останали... и когато ти започнеш да печелиш, реално все едно взимаш на някой парите.... ще ти усетят тактиката и ще те цакнат.... а когато си извън пазара (на демо сметка), твоите действия нямат никакво отражение, можеш да си изработиш тактика и да печелиш много, никой няма да те контрира, защото никой не губи от теб. Може да ти изглежда супер странно и невероятно, но тактиката ти няма да работи дълго време, ще трябва да се адаптираш непрекъснато, за да печелиш пари и 15 - 20% на година са много добре. Ако можеш да го правиш това повече от 5 години, ставаш за инвеститор, ако го правиш 10 години, вече ще бъдеш успял инвеститор... и вече ако го правиш 20 години, ще можеш да се пенсионираш преди връстниците си, които работят наемна работа и да си гледаш спокойно старините.

                        Още нещо... дори изобщо да ги отпишеш парите в реалната платформа, пак няма да се получи... и това съм го опитвал. Не е само до психологически момент, пазара наистина започва да играе срещу теб. Може да изглежда странно, но е истина. Това е като да се опитваш да минеш през голяма тълпа... никой не се бута специално с теб, но на теб ти изглежда, все едно всички се блъскат в теб и ти пречат... плюс това те влачат в посока която не искаш. Когато си на демо... тия същите хора все едно са нарисувани начертваш си път между тях и вървиш... и изглежда лесно, но е измамно.
                        Ще ме цакне кой? Брокерът/платформата или пазарът/останалите участници?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pupcho Разгледай мнение
                          Така,

                          Въпросът ми е крайно лаишки, като на новак. Отворих си една демо сметчица в една известна платформа и от седмица-два насам почти удвоих първоначалните виртуални 10к лв. и продължавам. Случва се основно чрез търговия със злато, малко петрол, и съвсем малко aud, chf, usd, fb. Настройвам автоматично затваряне и през 2-3 часа получавам известие, че еди кое си е затворено с еди какъв си резултат. Някак си прекалено лесно ми се струва, за да бъде истина и за това съм на 99% убеден, че с реални средства ситуацията ще е коренно различна. Само, че не мога да намеря логично обяснение, защо ще е така? /нека за момента се абстрахираме от по-различната смелост и дисциплина сега и тогава/

                          - Нали и в момента търгувам и се съобразявам с реални котировки или с реални средста, котировките ще са още по-реални от колкото са сега?
                          - Посредника ли ще ми бъде спирачката с неговите такси и комисионни, които драстично ще намалят печалбата ми?
                          - Ще ми забавя поръчките, така че да се случват на други нива, така че да губя?
                          - Изобщо кое ще е това, което ще направи ситуацията и печалбата различна?...

                          Като се появят дългите внезапни шипове, на реалната платформа ще разбереш разликата... после ще се чудиш... грешка в платформата ли има, инвестиционния посредник ли е виновен... компютъра ли ти е бъгав... спекулантите ли са гадни... и тн. и тн.


                          Аз съм правил 10 пъти печалба за 1 час на демо платформа... но това никога не се случва когато се играе с реални пари.

                          Иначе съм виждал хора да правят от $1000.... $1 милион.... на демо платформа.... и това само за няколко седмици.

                          С истински пари това не се получава... защото за да правиш ти пари, някой друг губи... и ако не е пълен идиот, скоро печалбата ти ще стане загуба, освен ако нямаш начин да предугадиш пазара. Другия вариант е да попаднеш на бъкет шоп, който няма реално отражение върху пазара, но по някое време ще започне да играе срещу теб, ако правиш прекалено много пари.

                          Имай в предвид, че ако си на реална платформа, там някъде срещу теб стоят всички останали... и когато ти започнеш да печелиш, реално все едно взимаш на някой парите.... ще ти усетят тактиката и ще те цакнат.... а когато си извън пазара (на демо сметка), твоите действия нямат никакво отражение, можеш да си изработиш тактика и да печелиш много, никой няма да те контрира, защото никой не губи от теб. Може да ти изглежда супер странно и невероятно, но тактиката ти няма да работи дълго време, ще трябва да се адаптираш непрекъснато, за да печелиш пари и 15 - 20% на година са много добре. Ако можеш да го правиш това повече от 5 години, ставаш за инвеститор, ако го правиш 10 години, вече ще бъдеш успял инвеститор... и вече ако го правиш 20 години, ще можеш да се пенсионираш преди връстниците си, които работят наемна работа и да си гледаш спокойно старините.

                          Още нещо... дори изобщо да ги отпишеш парите в реалната платформа, пак няма да се получи... и това съм го опитвал. Не е само до психологически момент, пазара наистина започва да играе срещу теб. Може да изглежда странно, но е истина. Това е като да се опитваш да минеш през голяма тълпа... никой не се бута специално с теб, но на теб ти изглежда, все едно всички се блъскат в теб и ти пречат... плюс това те влачат в посока която не искаш. Когато си на демо... тия същите хора все едно са нарисувани начертваш си път между тях и вървиш... и изглежда лесно, но е измамно.
                          Last edited by Xman1; 23.11.2014, 07:58.

                          Коментар


                          • Късмет и липса на психологическите фактори, които пречат при реалната търговия.
                            http://trader-idimitrov.blogspot.com

                            Коментар


                            • Точно това, от което за момента се абстрахираш (по-различната смелост и дисциплина) е отговорът, според мен. Освен това по-добре си направи демо с реалната сума, с която можеш да играеш/загубиш.

                              В книгата "Играта на Ендър" (има и филм) един пич няколко години го тренираха за пилот на звезден изтребител. Тренировките, разбира се бяха на демо. Най-накрая му казаха, че се явява на последния и много труден изпит и той разбира се го взе, като изтрепа гадовете. Оказа се обаче, че не било изпит, ами финалната битка за спасението на Земята... такива ми ти работи.

                              Коментар


                              • Браво, сега сложи 10 бона в долари и продължавай да действаш по същия начин.

                                Коментар

                                Working...
                                X