IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?
    не познавам хора които печелят от форекс, но знам със сигурност, че има машини (сървъри) които носят доходи на собствениците си

    fuск the bеаr - give me the bееr

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kotara22 Разгледай мнение
      да над 40000 евра годишно
      + . +
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • да над 40000 евра годишно
        Животът е огледало.....усмихвай се

        Коментар


        • Първоначално изпратено от night_lord Разгледай мнение
          Здравейте,
          Преди една година започнах да се занимавам с форекс. Понаучих това онова прочетох 5 книги две от които много дебели за технически анализ открих си демо сметка.

          Честит ви първи юни!

          С 5 прочетени книги трудно би управлявал дори плод и зеленчук ти искаш форекс... продължавай да четеш.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение
            +1
            Математически погледнато, форексът е игра с нулева сума, т.е. за да спечели някой, друг трябва да загуби. Брокерските комисиони правят възможен сценария, в който всички губят
            Личното ми мнение е, че малък брой хора обират масата от дребни играчи. Дали са по-прозорливи или използват вътрешна информация не знам със сигурност.
            Търговията, на който и да е финансов пазар е игра на нулеви суми без значение дали е форекс, акции, бондове, стокови фючърси и пр. Разликата на форекса с останалите е че е НЕрегулиран, демек много бъкетшопи обират парите на малките инвеститори на принципа, че щом 99% губят значи може да им се вземат парите които никога не излизат реално на някоя борса. Решението на проблема е да се избират читави брокери с добра репутация, които разчитат на комисиони, а не на загубите на клиентите си.

            Пари могат да се правят, но трудно и то с малък риск на капитала за всяка сделка (1-3% загуба/сделка в зависимост от риск толеранса). Няма магически системи, които да правят по 100-200% месечно!!! Aко погледнете резултатите на хедж фондовете при доходност над 20%/годишно се смята за голям берекет.
            След като средно статистическия начинаещ трейдър се начете с книги за технически/фундаментален/линии на Ган и пр. анализи, рано или късно се стига до извода, че печелившата търговия е по-скоро въпрос на психологическа настройка. „Mark Douglas – Trading in the Zone“ е добра основа за формиране на правилна нагласа към търговията.

            П.с. от книгата няма да получите готови системи за търговия, с които да правите милиони!

            “The market is never obvious. It is designed to fool most of the people, most of the time.”
            Jesse Livermore

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
              Ако си 100% наясно какво точно искаш да направиш и вярваш, че тази стратегия е печеливша, много лесно може да се напише робот, който да търгува вместо теб. Така няма загуба на време, усилия, нерви и липсва субективизъм. Обаче "най-хубавото" е, че като направиш няколко печеливши сделки, почти винаги изпълнението на поръчките от страна на брокера се променя и ти прибира паричките .
              Аз това го търгувам когато очаквам че волатилността ще се засили. Т.е. играя за промяна на волатилността в посока нагоре. Много рядко с други думи защото е доста трудно да се предвиди с достатъчна убеденост че това ще се случи.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                И втория начин е да се печели от волатилност. Т.е. на човек не му пука на къде ще върви пазара. Така и така това няма как да го знае. Но много лесно може да знае че дадена двойка играе с да кажем 0,5% на ден. Значи просто слага един стоп на 0,1% на ден и ако волатилността е в неговата посока си прибира 0,3%, 0,5% а ако пазара е по-волатилен в даден ден може да направи и доста отгоре. Ако е в другата посока ще загуби 0,1% Когато загубата от тръгнала в лоша посока позиция е ниска като процент от сметката - да кажем 0,001% то съвсем спокойно в дългосрочен план може да печели от волатилността, като единственото което трябва да гледа е да не би волатилността да се промени. Мен лично тази игра не ме кефи - изисква прекалено много усилия и загуба на време, пък и нерви. дори и да са малки загубите и печалбите да са по-големи като сума, загубите си носят стрес. От време на време пускам подобни сделки когато очаквам висока волатилност. Като при рублата последните месеци или при валутите на развиващите се пазари миналата година. Но си е неприятна работа в общи линии.
                Ако си 100% наясно какво точно искаш да направиш и вярваш, че тази стратегия е печеливша, много лесно може да се напише робот, който да търгува вместо теб. Така няма загуба на време, усилия, нерви и липсва субективизъм. Обаче "най-хубавото" е, че като направиш няколко печеливши сделки, почти винаги изпълнението на поръчките от страна на брокера се променя и ти прибира паричките .

                Коментар


                • Познавам двама. За мен си не казвам същото. Щото сега клеча като бито магаре в един офис. Демек заработвам и заплата.
                  http://georgipiskov.blogspot.com

                  Коментар


                  • На демо така става, реалната сметка не е за гледане
                    Attached Files
                    Last edited by arnex; 02.06.2014, 13:05.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от night_lord Разгледай мнение
                      Така е напълно си прав за това но ако имаш 1000 лева във сметката и играеш без ливъридж не можеш да купиш даже и 1 злато т.е. не може да играеш.
                      Ха ха има и трети начин да спечелиш от форекс просто като не играеш

                      Не знам кой къде е на заплата но моят опит във форумите съм стигнал да извода че на хора дето имат хиляди поста не трябва да им се има голямо доверие което е обратно на логиката.
                      Сметката ми е бая повече от 1000 лева. За хората с 1000 лева изобщо не би трябвало да се занимават с това - акциите биха били доста по добър вариант.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        От форекс може да се печели по два начина. Без ливъридж или с много нисък ливъридж и просто правиш кери трейд.
                        Така е напълно си прав за това но ако имаш 1000 лева във сметката и играеш без ливъридж не можеш да купиш даже и 1 злато т.е. не може да играеш.
                        Ха ха има и трети начин да спечелиш от форекс просто като не играеш

                        Не знам кой къде е на заплата но моят опит във форумите съм стигнал да извода че на хора дето имат хиляди поста не трябва да им се има голямо доверие което е обратно на логиката.
                        Last edited by night_lord; 01.06.2014, 17:30.
                        advokatfilipova.eu

                        Коментар


                        • От форекс може да се печели по два начина. Без ливъридж или с много нисък ливъридж и просто правиш кери трейд. Аз лично това правя с валути на развиващи се пазари там лихвения диференциал е най-значим. И определено печеля, една позиция си стои с месеци, защитавам си печалбите да не стане някой гаф, лихвения диференциал си се натрупва, печалбите не са нещо особено но си капе малко по малко. човек не може да направи удар с това или да забогатее, но може да прибира пари от нищото. Повечето фондове които се занимават с валути правят същото.

                          И втория начин е да се печели от волатилност. Т.е. на човек не му пука на къде ще върви пазара. Така и така това няма как да го знае. Но много лесно може да знае че дадена двойка играе с да кажем 0,5% на ден. Значи просто слага един стоп на 0,1% на ден и ако волатилността е в неговата посока си прибира 0,3%, 0,5% а ако пазара е по-волатилен в даден ден може да направи и доста отгоре. Ако е в другата посока ще загуби 0,1% Когато загубата от тръгнала в лоша посока позиция е ниска като процент от сметката - да кажем 0,001% то съвсем спокойно в дългосрочен план може да печели от волатилността, като единственото което трябва да гледа е да не би волатилността да се промени. Мен лично тази игра не ме кефи - изисква прекалено много усилия и загуба на време, пък и нерви. дори и да са малки загубите и печалбите да са по-големи като сума, загубите си носят стрес. От време на време пускам подобни сделки когато очаквам висока волатилност. Като при рублата последните месеци или при валутите на развиващите се пазари миналата година. Но си е неприятна работа в общи линии.

                          Коментар


                          • Разбира се , че може да се печели.
                            Проблема е алчността на играчите.
                            Ако искаш да правиш по 1 до 3% на месец от акаунта - няма никакви проблеми,
                            проблема е , че по-вечето участници искат поне удвояване на сметката на месец,
                            и то всеки месец.
                            Ако играеш с лост 1 или 2, и да искаш трудно ще си загубиш парите, но с лост 100,200 или 500 абсолютно сигурно.
                            Като играеш трябва да си поставяш изпълними цели, и наняколко месеца ако всичко е точно да ги завишаваш, Това е.
                            Аз печеля от форекс.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Графиките Разгледай мнение
                              Вие тука май се сбрахте всички лузери да си ближете раните
                              Да ти кажа не се възприемам за лузър печелил съм от много неща и продължавам да печеля но са различно от форекса. Въпросите и темата ми бяха конкретини.
                              Иначе поздравления дано дати се увеличават печалбите.

                              Продай и на нас по някоя от тия графика да започнем да печелим и ние.
                              advokatfilipova.eu

                              Коментар


                              • Вие тука май се сбрахте всички лузери да си ближете раните е няма да ви преча ...само исках да вметна ,че Форекса е като ченч бюрата ....,защото както сте тръгнали да разсъждавате ,след малко сигурно и това ще вземете да откриете ,че само ченчовете печелят от спреда ,а тези дето си въртят паричките примерно от евро в долари и после обратно само лапат мухите ...... Е аз съм един от тях и може да ме поздравите с това
                                Разполагам и предоставям голяма база данни от важни графики (над 34000 броя) с голяма времева рамка

                                Коментар

                                Working...
                                X