IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Алан Грийнспан има хубава книжка, където категорично заявява, че от този пазар не може да се спечели в дългосрочен план. Печелят единствено продавачите на котировки.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      ........... Другите печалби са в сферата на вероятностите т.е. вероятността да се спечели е много малка а вероятността да се загуби много висока.Броя сделки повишава в геометрична прогресия риска от загуба.Най голяма е вероятността да се спечели с една единственна сделка.
      Ще го изразите ли математически ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        От форекс се печели доста и то стабилно, това са несъщестуващи пари които циркулират в компютъра - сървъра на брокера и той ежедневно прибира междулихвения деферинциал - разликата в лихвите на валутите..когато трябва да изплаща лихва блокера плаща много малка , а когато прибира обратното - лихвата е висока. Другите печалби са в сферата на вероятностите т.е. вероятността да се спечели е много малка а вероятността да се загуби много висока.Броя сделки повишава в геометрична прогресия риска от загуба.Най голяма е вероятността да се спечели с една единственна сделка.
        Не забравяй че брокера печели и от спреда.

        ако ти искаш да купиш нещо от брокера за него не е проблем да склучи обратна сделка на твойта при по-голям оператор от който ползва добра отстъпка. Така си хеджира сделката само че спреда който ще плати по късата позиция е 0.5 пипса а по дългата към теб -1.9

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Georgi Разгледай мнение
          Тези дето печелят от форекса, не влизат по форумите. Така че не виждам какво да коментираме.
          Жорка значи и ние с тебе не сме от тея май?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            ...Броя сделки повишава в геометрична прогресия риска от загуба.Най голяма е вероятността да се спечели с една единственна сделка.
            На какво се базират тези виждания,какви тестове си правил на стратегии?
            Според мен ако "броя сделки" е равен по обем на "една единственна сделка",
            гъвкавостта клони към "броя сделки".
            И в двата случая се печели слабо в най-добрия случай.Според мен тези,които
            печелят много нямат идея,че могат и да загубят.Винаги една мощна бърза печалба е вързана с потенциално голяма загуба.

            Осредняването,някои го наричат - осеряване.
            Тренд следващите стратегии могат също да те "осерат" от непрекъснатите
            рейнджове.

            Факт е,че някои печелят много.Също,че много от тях после (или преди това)
            губят.Просто по-прецизните търгуващи минимизират рисковете и са по-наясно
            с тях,но това не ги прави непременно печеливши.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
              Единствения който печели винаги и с каквото се захване е равновесие.Печели нон стоп от всичко и всички.
              Що така иронично?! Може и да печели човека. Ако покаже стейтмънт за 2-3 години, какво ще трябва да доказва после с нотариална заверка ли


              1. Собствениците на инвестиционните посредници са спечелили!
              2. Иначе е абсолютен хазарт и измама за да се приберат парите на обикновенните хора!
              Първото е вярно, но то е валидно за всеки бизнес - ако имаш добра услуга и клиенти се печели
              За второто не съм съгласен! Вярно е че има колкото искаш бъкети, но има и нормални брокери (предимно американски).
              Проблема не е в брокерите!
              Простата истина е че се печели много трудно, изисква време и опит докато човек се научи (предимно от грешките си).
              Както казват хората труден е първия милион, след това е лесно

              btw - далече съм от милионa засега

              Коментар


              • 1. Собствениците на инвестиционните посредници са спечелили!
                2. Иначе е абсолютен хазарт и измама за да се приберат парите на обикновенните хора!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Единствения който печели винаги и с каквото се захване е равновесие.Печели нон стоп от всичко и всички.
                  Тези дето печелят от форекса, не влизат по форумите. Така че не виждам какво да коментираме.
                  http://georgipiskov.blogspot.com

                  Коментар


                  • Бате Пешо

                    От форекс се печели доста и то стабилно, това са несъщестуващи пари които циркулират в компютъра - сървъра на брокера и той ежедневно прибира междулихвения деферинциал - разликата в лихвите на валутите..когато трябва да изплаща лихва блокера плаща много малка , а когато прибира обратното - лихвата е висока. Другите печалби са в сферата на вероятностите т.е. вероятността да се спечели е много малка а вероятността да се загуби много висока.Броя сделки повишава в геометрична прогресия риска от загуба.Най голяма е вероятността да се спечели с една единственна сделка.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Единствения който печели винаги и с каквото се захване е равновесие.Печели нон стоп от всичко и всички.

                      Коментар


                      • аз съм печелил, даже имам коментари по темите от преди години. Но считам че си е чист късмети и за това прекратих. Предпочитам акции пред валути,

                        Коментар


                        • с FOREX успеха ми е 0, тва който си го може го може и ако изкарва бая пари, надали ще пише тука " аз напрайх балата " ...
                          аз не мога да играя винаги с марджин и винаги да успявам, предпочитам с тва което имам а с валутите нищо не може изкара човек ако е само с това което има ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от night_lord Разгледай мнение
                            Това съм го мислиш и аз но не е толкова лесно защото нямаш опън сорс на клиента даже съм си мислил как да се добавят функции андроид клиента. Пример да се зададе на дадена позиция да се затвори в точен час и т.н.
                            MT4, МТ5 експерт е широко използваното решение. Има и други платформи, които позволяват частично или пълно програмиране на търговията. Ако ли пък не - винаги може да се направи WinINet или някакво друго приложение, което да замества клиентската платформа на брокера, но като следи за дадени условия на пазара, и дори извън него и осъществява сделки.
                            Last edited by Poncho; 03.06.2014, 13:52.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                              Ако си 100% наясно какво точно искаш да направиш и вярваш, че тази стратегия е печеливша, много лесно може да се напише робот, който да търгува вместо теб. Така няма загуба на време, усилия, нерви и липсва субективизъм. Обаче "най-хубавото" е, че като направиш няколко печеливши сделки, почти винаги изпълнението на поръчките от страна на брокера се променя и ти прибира паричките .
                              Това съм го мислиш и аз но не е толкова лесно защото нямаш опън сорс на клиента даже съм си мислил как да се добавят функции андроид клиента. Пример да се зададе на дадена позиция да се затвори в точен час и т.н.
                              advokatfilipova.eu

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                                Търговията, на който и да е финансов пазар е игра на нулеви суми без значение дали е форекс, акции, бондове, стокови фючърси и пр.
                                При акциите и облигациите съществува вариант, при който всички участници могат да спечелят. Поне на теория. Така че те не са игра с нулева сума. Или поне не винаги.

                                Коментар

                                Working...
                                X