IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
    Така е - в твоя случай плюсчетата ти ги удря волатилноста,но тренда ти начуква минусите
    Така е, но аз управлявам изхода и излизам когато ми е най-изгодно, когато съм на кантар. А междувременно съм взел каквото е възможно. Печели, който взема, а не който дава.
    Не загребвай мед от празна делва!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
      Отделно,че изобщо не си разбрал "костенурката",щото и там ползват стоп.И то на 2% от акаунта максимум!
      Точно това казвам и аз - ползват стоп, но не от него печелят. От него само губят - дават кръв. Защо ползват стоп и какво целят? Как излизат от тези постоянни и натрупващи се загуби?
      Не загребвай мед от празна делва!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
        Пюсчетата ми ги чука волатилността, а не тренда. Същото, което ти утрепва стоповете. Пробвай и си води статистика.
        Така е - в твоя случай плюсчетата ти ги удря волатилноста,но тренда ти начуква минусите
        Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Чърчил Разгледай мнение
          т.е. пазара поради някаква причина ти чуква двата лимита за 10-30 мин тва може да работи в рейндж, ама интересно какво става при тренд
          става,,,,,влачат ме мамо,носят ме
          някой хорица тука,заблуждават други хорица,че с нещо,като побългарен мартингейл моем да направим лев.
          други пък,влизат и насам и натам и пак са в парите.
          боже боже,колко мъка има по тоя свят.

          п.п за тия без стоповете.няма търговия без стоп.сметката ви е стоп.вие може и да не го слагате,но брокера ще ви го СЛОЖИ,рано или късно.А къде се изгуби СХЕМАТА.
          Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

          Коментар


          • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
            Е,как какво - седим и се молим тренда да обърне
            Пюсчетата ми ги чука волатилността, а не тренда. Същото, което ти утрепва стоповете. Пробвай и си води статистика.
            Не загребвай мед от празна делва!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Чърчил Разгледай мнение
              т.е. пазара поради някаква причина ти чуква двата лимита за 10-30 мин тва може да работи в рейндж, ама интересно какво става при тренд
              Мисли! и експериментирай. И остави това с рейнджа. Аз работя с волатилността, а не с тренда. А за тренда да не говорим, защото никой не може да го обясни ясно.
              Не загребвай мед от празна делва!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Чърчил Разгледай мнение
                т.е. пазара поради някаква причина ти чуква двата лимита за 10-30 мин тва може да работи в рейндж, ама интересно какво става при тренд
                Е,как какво - седим и се молим тренда да обърне
                Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
                  Всеки дава кръв, въпроса е колко? Който ползва стоп, дава много и постоянно. Единствения начин да се излезе от този кръвотек е "костенурката", но това е много трудна и не винаги успешна тактика. Отделно, че малко хора разбират смисъла й.
                  Ако някой,който ползва стоп и дава много и постоянно кръв,то той изобщо не знае какво прави и защо се е захвана с форекс.
                  От всичко,което прочетох от теб се убеждавам,че ти търсиш начин да пре...ш пазара,превръщайки го в хазарт.Научи се да го разбираш и тогава ще ти е много по-лесно.
                  Отделно,че изобщо не си разбрал "костенурката",щото и там ползват стоп.И то на 2% от акаунта максимум!
                  Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
                    Аз го правя по друг начин - влизам от едно и също място с една и съща къса и дълга позиция. След 10 - 30 минути и двете се затварят с печалба. После повтарям същото и после пак.
                    т.е. пазара поради някаква причина ти чуква двата лимита за 10-30 мин тва може да работи в рейндж, ама интересно какво става при тренд

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
                      Този експеримент е стар като форекс - 10 или 20 трейдъри влизат по един и същ начин в пазара и всеки излиза по свое усмотрение. Резултатите варират от голяма печелба, през нищо, до голяма загуба. Извод: няма никакво значение как влизаш, единствено значение има как излизаш от пазара.
                      Да,как ще излезеш от сделката е много важно.Но за мен подобен експеримент с нищо не е показателен поради една проста причина - входът в сделката е "служебен",никой от трейдърите не е решил кога да влезе,просто са му дали една сделка и са му казали "Излизай по твое усмотрение".А не това е смисъла на трейдинга.Така че всеки изход от подобна сделка е плод на чиста случайност.
                      За да знаеш кога и как ще излезеш от сделката,трябва да знаеш защо си влязъл.
                      Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение
                        Няма трейдър без губещи позиции, значи няма как да има печеливш трейдър "не даващ кръв"
                        Всеки дава кръв, въпроса е колко? Който ползва стоп, дава много и постоянно. Единствения начин да се излезе от този кръвотек е "костенурката", но това е много трудна и не винаги успешна тактика. Отделно, че малко хора разбират смисъла й.
                        Не загребвай мед от празна делва!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 43210 Разгледай мнение
                          Вмето стоп може да се постави насрещна позиция с 1/2, 3/4 или същата стойност на текущата. И тя втората позиция да се затвори при връщане към първата на дневна графика, на печалба при това.
                          Има и други опции, разбира се....
                          Аз го правя по друг начин - влизам от едно и също място с една и съща къса и дълга позиция. След 10 - 30 минути и двете се затварят с печалба. После повтарям същото и после пак.
                          Не загребвай мед от празна делва!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                            Същността е в правилните входове.А смисъла на стопа да ти гарантира поносима загуба при евентуална грешка при входа.
                            Този експеримент е стар като форекс - 10 или 20 трейдъри влизат по един и същ начин в пазара и всеки излиза по свое усмотрение. Резултатите варират от голяма печелба, през нищо, до голяма загуба. Извод: няма никакво значение как влизаш, единствено значение има как излизаш от пазара.
                            Не загребвай мед от празна делва!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                              Същността е в правилните входове.А смисъла на стопа да ти гарантира поносима загуба при евентуална грешка при входа.
                              Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                              Това с насрещните позиции показва единствено,че търгуващия не е наясно какво прави.
                              Радвам се, че се намери някой да каже нещо смислено и истинско в темата

                              Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                              Ами аз играя без стопове и съм на печалба. От 12 години играя. Спрях да фалирам преди 8 години. Четири години после ни печалба ни загуба. Последните 4 години печеля по малко, като вече печалбата ми е много по добра от лихвите по кредитите. Не ползвам стопове изобщо. Тук си прав. Стопа означава слаба ръка. Слабите ръце първи горят. Няма подходящо място за слагане на стоп.
                              Колега замислял ли си се, че ако играеше със стопове щеше да спреш да фалираш след 1-вата година, от там вече другите фази
                              Стопа не е задължително да бъде зададена поръчка, може да бъде и мислен, при някои видове пазари дори това е задължително, но за тази цел трябва да си опитен трейдър. Всеки начинаещ който търгува без стоп, гарантирано е пътник. Няма трейдър без губещи позиции, значи няма как да има печеливш трейдър "не даващ кръв"
                              Last edited by k_v_v_; 15.09.2014, 21:07.
                              FinancialMarkets.Zone

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 43210 Разгледай мнение
                                Вмето стоп може да се постави насрещна позиция с 1/2, 3/4 или същата стойност на текущата. И тя втората позиция да се затвори при връщане към първата на дневна графика, на печалба при това.
                                Има и други опции, разбира се....
                                Това с насрещните позиции показва единствено,че търгуващия не е наясно какво прави.
                                Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                                Коментар

                                Working...
                                X