IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Novak.... Разбрали защо стопа е на дъното а не на 10 .... Защото 10 е нищо а след стоп дъно после го качваш на 28.39 след като ти го вземе обръщаш без загуба ама 28.39 на 4 часа е дъно
    Животът е огледало.....усмихвай се

    Коментар


    • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
      "Диверсификация" е разнообразяване на портфейла, а примера е съвсем ясно даден за "хеджиране", макар че и диверсификацията, както и застраховането, осигуряването, съзването на мрежа от връзки, издигането на ограда и т.н. са разновидности на хеджирането и се прилагат именно заради риска.
      jenyna разъжденията ти за хеджирането са проникновенни, точно колкото подписа ти
      FinancialMarkets.Zone

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
        п.с. примера за хранителните продукти е по-скоро пример за диверсификация на риска
        "Диверсификация" е разнообразяване на портфейла, а примера е съвсем ясно даден за "хеджиране", макар че и диверсификацията, както и застраховането, осигуряването, съзването на мрежа от връзки, издигането на ограда и т.н. са разновидности на хеджирането и се прилагат именно заради риска.
        Не загребвай мед от празна делва!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
          Хеджирането е доста широка финансова материя - един знае едно, друг знае друго и всеки държи на своето. Но за да него преразказвам, ето един обзор по въпроса.
          ...Един инвеститор може да хеджира дългата си позиция с пут опции или кратка такава с кол опции. Фючърсните контракти и други производни могат да бъдат хеджирани със синтетични инструменти и т.н..
          в цялата статия си написал доста глупусти, фючърсите се използват за хеджиране на базовия актив и това е основното им предназначение

          п.с. примера за хранителните продукти е по-скоро пример за диверсификация на риска
          Last edited by ceneto; 24.09.2014, 11:37.
          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

          Коментар


          • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
            Чудя ви се на вас, знаете ли какво е хедж и дали е същото като отваряне на насрещна позиция?! Отварянето на насрещни позиции не е хеджиране! Хеджирането е като цяло се ползва за драстично намаляване на риска, форма на застраховка!
            Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение
            при валутните спекулации хеджиране е отваряне на насрещна позиция (което е безмислено)
            иначе си прав че това е застраховка. Примерно теглиш кредит в йени, но продаваш стока на американския пазар в долари. за да се застраховаш от поевтиняване на долара, си хващаш къса позиция при долара (т.е. ако поевтинее да ти компенсира загубите ) това реално правят хедж фондовете
            Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
            Объркването идва от това,че действително първите такива фондове са се зародили с идеята да хеджират определени рискове,но с годините това се е променило,но името е останало.
            Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
            в цялата статия си написал доста глупусти, фючърсите се използват за хеджиране на базовия актив и това е основното им предназначение
            Хеджирането е доста широка финансова материя - един знае едно, друг знае друго и всеки държи на своето си. Но за да него преразказвам, ето един обзор по въпроса.
            Last edited by jenyna; 24.09.2014, 16:58.
            Не загребвай мед от празна делва!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
              След като изчистихме терминологията имам питане:
              Защо ми е да чакам средата на рейнджа и да играя насрещно и да чакам ретест на който и да е край на рейнджа и да чакам да е положителен ретест та да затворя другата си позиция? Ако купя/продам в единият край и направя същото в другият край та ако стъпим на теория не виждам смисъл в насрещните поръчки!
              А де !!! И аз това питам.
              Баба ме научи на много неща.
              tnm

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                а в бъдеще тоя факт ще те спаси ли от появяване на 7 или повече поредни загуби
                не но докато дойде това бъдеще което е с много ниска вероятност ще съм направил 2 пъти повече пари

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение
                  при валутните спекулации хеджиране е отваряне на насрещна позиция (което е безмислено)
                  иначе си прав че това е застраховка. Примерно теглиш кредит в йени, но продаваш стока на американския пазар в долари. за да се застраховаш от поевтиняване на долара, си хващаш къса позиция при долара (т.е. ако поевтинее да ти компенсира загубите ) това реално правят хедж фондовете
                  Всъщност съвременните хедж фондове не застраховат абсолютно нищо,те са най-спекулативните играчи на пазарите и поемат възможно най-големите рискове.Това е обусловено от това,че са най-слабо регулирани.Въпреки че след 2008 година малко им постегнаха регулациите,те си остават най-рисковите играчи.
                  Объркването идва от това,че действително първите такива фондове са се зародили с идеята да хеджират определени рискове,но с годините това се е променило,но името е останало.
                  Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                  Коментар


                  • при валутните спекулации хеджиране е отваряне на насрещна позиция (което е безмислено)
                    иначе си прав че това е застраховка. Примерно теглиш кредит в йени, но продаваш стока на американския пазар в долари. за да се застраховаш от поевтиняване на долара, си хващаш къса позиция при долара (т.е. ако поевтинее да ти компенсира загубите ) това реално правят хедж фондовете

                    Коментар


                    • Чудя ви се на вас, знаете ли какво е хедж и дали е същото като отваряне на насрещна позиция?! Отварянето на насрещни позиции не е хеджиране! Хеджирането е като цяло се ползва за драстично намаляване на риска, форма на застраховка!

                      За да се хеджира даден фин. инструмент, се купува друг негативно корелиращ или се продава друг инструмент от същият клас. Като купуваш компания в Х индустрия я хеджираш с продаването на конкурента компания, купуване на пут опция на компания. Може се хеджира пазарният риск като се взимат суровини - нефт, злато сребро и т.н! Може се хеджира, чрез ETF! Както и може да се хеджира, да се застраховаш от пазарното движение с просто форъуден или фючърсен контракт! Като цяло хеджирането става или с деривати или с закупуване на негативно корелиращ актив или контрене на индустрията! Хеджирането никога не става като се отвори насрещна къса/дълга във фин.инструмент! Хеджиране е и закупуването на всякаква форма на застраховка - кола, живото, имущество и т.н! Така, че не бъркайте термините!

                      А хедж фодна спрямо всичко други фондове има една много съществена разлика може да скъсява!

                      След като изчистихме терминологията имам питане:
                      Защо ми е да чакам средата на рейнджа и да играя насрещно и да чакам ретест на който и да е край на рейнджа и да чакам да е положителен ретест та да затворя другата си позиция? Ако купя/продам в единият край и направя същото в другият край та ако стъпим на теория не виждам смисъл в насрещните поръчки!
                      Last edited by needtoknowmore; 21.09.2014, 14:55.
                      Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
                        Ценен е който дава отговорите.
                        А,който не ги дава е обикновен лаладжия.
                        Аз още не съм получил отговор от теб
                        Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                          Не-колега,Jenyna,още чакам отговора на този въпрос
                          Ценен е който дава отговорите.
                          Не загребвай мед от празна делва!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                            Благодаря,че си сложил колега в кавички.Наистина няма как да сме колеги с теб!
                            И така,не-колега,би ли ми посочил един-единствен хедж фонд ,който отваря две насрещни позиции на една си съща цена

                            П.П.Понеже виждам,че се заблуждаваш от наличието на "хедж" в наименованието на хедж фондовете,да те питам- в банките за сперма дали приемт депозити и дават кредити?
                            Да и на мен ще ми е интересно да чуя за такъв фонд.
                            изхождаш от невярно твърдение, че "знаеш накъде ще тръгне пазара"
                            Това твърдение, може да е невярно за теб, но не и за мен, аз правя пари именно разчитайки на това, че знам на къде ще се движи цената. Не е лесно и няма как да бъде. Няма как да успеш в тази игра, без да положиш много усилия. Лесните безгрижни системи, са за казината(от там и са взаимствани) Те са за хоби класа, за хора които искат да си разнообразяват живота с малко трейдинг, тайно надявайки се че един ден както си цъкат безгрижно по 10 мин, ще открият "граала". Тези хора говорят като теб, за тях цената е хаотична и непредвидима. Това е тяхното извинение да не полагат усилия. "Граал" има, и той е работа, работа, работа. Когато дадеш всичко от себе си в този процес, идва момента в който ти просветва и вече пазара не е хаос, не е рандъм. Разбираш какво ти говорят графиките и знаееш къде ще е цената след часове и дни.
                            FinancialMarkets.Zone

                            Коментар


                            • [QUOTE=onufri;1059696016]Благодаря,че си сложил колега в кавички.Наистина няма как да сме колеги с теб!
                              И така,не-колега,би ли ми посочил един-единствен хедж фонд ,който отваря две насрещни позиции на една си съща цена

                              Няма такъв фонд
                              Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                                Колега,не се хаби,няма смисъл.По принцип някой спомене ли ми за хедж ми става ясно що за трейдър е.
                                И аз не мога да разбера за чий Х трябва да се дзвериш в средата на рейнджа да отвяряш две насрещни позиции,пък и след като отвориш едната да се цъклиш в екрана,че да можеш да я затвориш на фитка,за да се самозаблудиш,че си се "хеджирал".Следкато си решил,че цената се движи в рейндж си чакаш долната и горната граница и съответно купуваш или продаваш и изобщо не е необходимо да си губиш времето и нервите да цъкаш някакви глупави насрещни по средата на рейнджа.Ама,щом са решили,че това е светия граал на валутната търговия нека си цъкат излишен оборот на брокера
                                И още нещо - направете си труда да прочетете и да разберете какво е това хедж!С две думи това е застраховка срещу някакъв риск.Застраховката не предполага затваряне на основната позиция!Двете насрещни позиции правят точно това - позиция на практика няма!Това,че някой брокер е измисли да нарече подобна глупост хедж,за да събере повечко пари от балъците,не означава,че това има каквото и да било общо със същността на хеджа!Когато почнете да си застраховате позициите с опции или други инструменти,тогава можете да кажете,че нещо сте хеджирали!
                                Oще не ти бях дочел поста и си мислех как трябва да споменем опциите, ти си ме изпреварил. Но всъщност няма смисъл като се има предвид тук какво се възприема за хеджиране. Сигурен съм че повечето хора, дори не правят разлика между кол и пут, да не говорим за straddl-и и истински хедж чрез опции.
                                FinancialMarkets.Zone

                                Коментар

                                Working...
                                X