IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от FxProST Разгледай мнение
    Извинявай, от взиране в графики ми се стори тирето на запетая...

    Ама иначе си любезен де
    Направо съм като любезния лос
    Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
      Ми,не съмВиж,че се обръщам към него с любезното "не-колега"
      Извинявай, от взиране в графики ми се стори тирето на запетая...

      Ама иначе си любезен де
      Парите не ме вълнуват. Те ме успокояват!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от FxProST Разгледай мнение
        Ти па от кога стана колега на хора, които си мислят, че форекса е хазарт
        Ми,не съмВиж,че се обръщам към него с любезното "не-колега"
        Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
          Не-колега,когато започнеш да работиш на реална сметка и покажеш стейтмънт с резултатите,които твърдиш,че правиш - демек по 1000 пипа на ден - тогава ела да даваш акъл как се търгува....пардон играе,щото ти играеш,а не търгуваш
          Поредния демо дървен философ!
          Ти па от кога стана колега на хора, които си мислят, че форекса е хазарт
          Парите не ме вълнуват. Те ме успокояват!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
            Значи си дойдохме на думата.....................

            Като си на реалния пазар, защо мнението ти "не е препоръка"?
            .........

            Пич, значи си дойдохме на думата: пишеш в инвестиционен форум, но не познаваш нормативната база? Не знаеш ли, че тая сфера е под надзора на Регулативен орган? Т.е. - не знаеш ли, че всяка твоя препоръка, която е казана, в противоречие на същата тая Нормативна база - МОЖЕ И ЩЕ БЪДЕ санкционирана от Регулатора?

            Да де - ама тая ПАРИЧНА санкция, която ще ти наложат - НЕ Е НА ДЕМО! Тя е реална и е в размер на ПОНЕ НЯКОЛКО десетки хиляди лева. Точно това предотвратява колегата, на когото задаваш неадекватните си питанки и в чието мнение ПО СЪЩЕСТВО - не желаеш да се вслушаш.

            Не знаеш ли тия подробности, та задаваш тъпите си въпроси?

            Коментар


            • Не-колега,когато започнеш да работиш на реална сметка и покажеш стейтмънт с резултатите,които твърдиш,че правиш - демек по 1000 пипа на ден - тогава ела да даваш акъл как се търгува....пардон играе,щото ти играеш,а не търгуваш
              Поредния демо дървен философ!
              Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
                Като си на реалния пазар, защо мнението ти "не е препоръка"?
                Към примера, който разгръщаш, сега приложи това, което е във втората част на поста ми.
                Закон какво да правиш - вземи си прочети закона и сам ще разбереш! Макар, че аз никакъв анализ не съм писал, а показах малоумието на Мартингейл и хеджирането с Мартингейл!
                А за другото пише колко си далеко от това което пишеш - ти защитаваш теза и накрая казваш ама не е добре за реалният пазар.
                А за 2-та част ами аз математически ти го доказах, че си на 0-та със загуба в спреда!
                Пробвай нещо друго .....

                Тук се навъди с много пишман разбирачи, ама се оказва на демо!
                Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от representjah
                  И да има със сигурбост не се занимават с удвояване, а ако го правят и момента са на + не правят кой знае колко сделки, и смятам че е временно.
                  Значи си дойдохме на думата, че все пак може и да има "някои", които може и да го правят и да печелят. А това, дали е "временно" е само предположение. Когато човек само и бързо отрича, той обикновено е заслепен за истината.

                  Първоначално изпратено от representjah
                  ... не правят кой знае колко сделки.
                  Всъщност, правят доста. Ако допуснем, че ти си опитен трендов трейдър и днес си забелязал тренд, влизаш в пазара, вземаш 60 пипса и излизаш. Прилагайки "временно" някои от нещата, за което ти говоря, от същия тренд мога да изкарам 120 - 160 пипса, хващайки не само диапазона "вход - изход", а целия диапазон "минимум - максимум" (по японските свещи), при това "безопасно", доколкото ти като "опитен трейдър" правилно си определил посоката на тренда.

                  Т.е. ти определи, че някога, някъде, ще има тренд 60 пипса, влез и ги вземи. Аз също ще вляза от същата точка, но ще изляза с 120 - 160 пипса. И забележи, че никъде не твърдя, че играя Мартингейл. Темата е "познавате ли печеливши..." и разсъждаваме по какви начини може да са спечелили.

                  Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                  И това ти го пиша като трейдър за разлика от теб, аз съм на реалният пазар
                  Мнението е с аналитичен характер, не е препоръка за ПП на ЦК!
                  .
                  Като си на реалния пазар, защо мнението ти "не е препоръка"?
                  Към примера, който разгръщаш, сега приложи това, което е във втората част на поста ми.
                  Last edited by jenyna; 01.10.2014, 21:17.
                  Не загребвай мед от празна делва!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
                    Хайде, този път се концентрирай, за да го разбереш. "Когато имаш кофти серия..." Кофти серия имаш когато играеш само в едната посока - например, дълго. И ако тогава те свари "кофти серия" - наистина е кофти.

                    Ето, сега започвай да внимаваш: Какво ти пречи да играеш едновременно и дълго и късо (и хеджирането го дъвкахме достатъчно). Така, когато "дългата" игра попадне на "кофти серия", късата игра ще печели.

                    И за да не ме питаш след малко "да, ама загубите се удвояват...", те насочвам още една стъпка напред (пак внимавай - какво пречи, като се появи "кофти серия", да започнеш след 2-рия или 3-тия път и късите позиции да ги удвояваш (това се казва разбиване), като по този начин удвояваш и печалбата си.

                    Забележка: Въпреки казаното, не препоръчвам горното да се прилага на реална сметка.
                    Ей мушморок значи всичко това го правиш на демо И щом не препоръчваш на реално, вътрешно си наясно колко е малоумно!

                    Значи, ще ти го обясня спрямо малоумното ви схващане за хеджиране:

                    Влизам дълго и късо в средата цел 20 пипса стоп пак 20 пипса за по лесно рискуваш/печелиш по 1% в нашит случай 1 долар и в простият ни пример спреда е 1:
                    1-ва сделка - Печели дълго/губи късо - нетно си минус спреда = -2
                    2-ра сделка - пак рискувам 1 долар за дълго, но на късо вече удвоявам - излиза пак дълго нетно съм - 1 и - спреда = -3
                    3-та сделка пак дълго, 1 късо вече ти е 4 и пак удря дългото - нетно си - 3 и спреда = -5
                    4-та сделка дълго пак 1 късо 8 удря дълго - нетно си - 7 и спреда = -9

                    Като цяло си на зад 20 от, които 8 ти е спреда

                    Идва 5-та сделка пак 1 дълго и 16 късо - удря късо и си нетно 15 и спреда

                    Като дръпнем кетапа си нетно на 0 + 8 спред

                    Излизаш на 0-та нетно в 4 сделка като в края и рискуваш 16% от капитала си

                    Ами ако 4-та не ти излезе? На 5-та рискуваш 32, а на 6 64%, 7-ма вече няма!

                    И ако мислиш това е невъзможно като си в тренд има много голяма вероятност да влизаш в корекциите и това да се случва много пъти докато има тренд!

                    Като цяло в най-най-добрият случай ще си нетно на 0/както би казала не губиш/ и това ще е наградата ти за всички нерви! Е то трябва има награда и за брокера затова спреда е за него, така че нетно не си на 0 от целият "хедж" но си на чиста загуба като вкараме спреда!

                    И това ти го пиша като трейдър за разлика от теб, аз съм на реалният пазар.
                    Last edited by needtoknowmore; 01.10.2014, 20:48.
                    Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от representjah
                      Нашия, да беше казал че пукаш мартингейл и мислиш че си хванал Господ за шлифера. Няма смисъл да се занимавам с глупости, чети ако искаш. Само за твоя сведение - балъците като тебе са жизнено необходими на цялата индустрия (хазарт, форекс и т.н) за да функционира. Чети и мисли ако не искаш да си продадеш къщата като много други идиоти:
                      Почти, но не съвсем. Има си успешни трейдери, и валутната търговия им е професия.
                      http://georgipiskov.blogspot.com

                      Коментар


                      • Е,затова ли изписа толкова,че да ни кажеш,че цъкаш демо
                        Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                        Коментар


                        • Jenq къде да го прилагаме ако не в реялна сметка , в лунапарка на срелбището може би!?
                          Животът е огледало.....усмихвай се

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от representjah
                            Нашия, да беше казал че пукаш мартингейл и мислиш че си хванал Господ за шлифера. Няма смисъл да се занимавам с глупости, чети ако искаш. Само за твоя сведение - балъците като тебе са жизнено необходими на цялата индустрия (хазарт, форекс и т.н) за да функционира. Чети и мисли ако не искаш да си продадеш къщата като много други идиоти:
                            Всичко това са обяснения защо нещата не могат да се случат. Докато си губим времето да ги пишем и четем, няма как да спечелим. Много по-важни са методите, начините и подходите които решават проблемите. Запознат съм с всичките 7 милиарда причини, поради които една работа не може да стане. Затова предпочитам поне един начин, по-който нещата могат да се случат. Надявам се тази концепция да е ясна. Аз те насочих не към статистиките на казината, а към научната Теория на игрите. ТЯ дава конкретни решения как да се печелят различни игри.
                            Препоръка: не чети неща, които обясняват защо работата не може да стане. Те са чиста загуба на време.

                            Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                            Дам Гараала е Мартингел - чудно като е шибне кофти серия какво ще прави .... А и като цяло при добри серии взима едно нищо!
                            Хайде, този път се концентрирай, за да го разбереш. "Когато имаш кофти серия..." Кофти серия имаш когато играеш само в едната посока - например, дълго. И ако тогава те свари "кофти серия" - наистина е кофти.

                            Ето, сега започвай да внимаваш: Какво ти пречи да играеш едновременно и дълго и късо (и хеджирането го дъвкахме достатъчно). Така, когато "дългата" игра попадне на "кофти серия", късата игра ще печели.

                            И за да не ме питаш след малко "да, ама загубите се удвояват...", те насочвам още една стъпка напред (пак внимавай - какво пречи, като се появи "кофти серия", да започнеш след 2-рия или 3-тия път и късите позиции да ги удвояваш (това се казва разбиване), като по този начин удвояваш и печалбата си.

                            Забележка: Въпреки казаното, не препоръчвам горното да се прилага на реална сметка.
                            Last edited by jenyna; 01.10.2014, 18:51.
                            Не загребвай мед от празна делва!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от FxProST Разгледай мнение
                              И сега - к'во?

                              Изнамери Хепи Граала и ще трябва да се криеш, то брокери ще те подгонят, че им разваляш бизнеса, то ЕЦБ, то ФЕД...
                              Дам Гараала е Мартингел - чудно като е шибне кофти серия какво ще прави .... А и като цяло при добри серии взима едно нищо! Никакво парично управление - да не говорим за динамично управление при увеличение на капитала/намаление на капитал това да кореспондира и на ММ. Не искам да говоря за Fixed Ratio/Smoothed Ratio Money Managment или като цяло концепцията за Delta .....

                              Някой ще си признае ли кога разбра за Мартингейл и почна ли да си мисли схеми за несметни богатства с тази система - аз си признавам, тогава бях невероятно зелен ..... като гледам и Женина не е по-далеко!
                              Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
                                Печеля всичко - 100%. Това вече го дъвкахме преди 10-тина дни. Има го разгърнато тук. Играехме го на стотинка (стотинки вземахме от асансьорните касички) в 5-ти клас.
                                И сега - к'во?

                                Изнамери Хепи Граала и ще трябва да се криеш, то брокери ще те подгонят, че им разваляш бизнеса, то ЕЦБ, то ФЕД...
                                Парите не ме вълнуват. Те ме успокояват!

                                Коментар

                                Working...
                                X