IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
    Вървя по "хода" на курса, а не играя с "диапазона". Играя абсолютно всеки пробив на фрактал - и нагоре (по тренда) и корекциите надолу (против тренда). Затова резултата излиза 2 - 3 пъти по-голям.
    Нали по-долу писа че само пробиви по тренда, сега вече и корекцията - ново 20!
    Случайно това да си го правила на реална сметка - не за другото а щото breakout на важни фркатали т.е. около важни нива или свръх нива спрямо индикатори и т.н, нямат супер значителен процент без потвърждение, а ако играеш всичко то си е направо тото! Та и затова ми е чудно колко демо сметки си затрила или реални и какъв процент залагаш от капитала си в риск?
    Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
      Чудесно, наясно ли в рамките на деня тези 7-8 сделки с пробиви на фрактали по посока на тренда колко често стават - фракталите за деня ли играеш или на структурните нива?! Или ти играеш абсолютно всеки пробив на фрактал в посока на тренда?!
      Вървя по "хода" на курса, а не играя с "диапазона". Играя абсолютно всеки пробив на фрактал - и нагоре (по тренда) и корекциите надолу (против тренда). Затова резултата излиза 2 - 3 пъти по-голям.
      Не загребвай мед от празна делва!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
        Виждам, че никой не оспорва резултата. Задевките за "опитния трейдър" са алиби. Ценен е който дава отговорите.
        То какво да оспорва като няма нищо солидно, а и като гледам още не си отговорила на въпросите, които те питах.
        Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение
          jenyna aйде покажи една-две такива търговии, или спри да фантазираш и мечтаеш.
          Виждам, че никой не оспорва резултата. Задевките за "опитния трейдър" са алиби. Ценен е който дава отговорите.
          Не загребвай мед от празна делва!

          Коментар


          • Добре, че го занимават с избори и не е стигнало ред до пазарите

            Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
            3/4 млрд ми то БАТ бойко може да го срине тоя пазар
            ---

            Добре де, на някой няма ли да му хрумне да се търгуват тикове? Три тика нагоре - купуваш, три надолу - продаваш. За минута се правят около 5-10 пипса, за час 300-600, за 10 часа - 3000-6000 пипса.
            Парите не ме вълнуват. Те ме успокояват!

            Коментар


            • Един опитен трендов трейдър "Х",

              Остава ся тоъ трейдър да е бат Пешо бояджийчето , щот аз по/опитен от него не знам. Ама па кво ви пука, нека си пишат форексмастерите (кат не четат)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
                Като прочетох горните извадки /останалото пропуснах - не за друго, а, защото ПАЗАРИ, с НАД 3-4 МЛРД. ДНЕВЕН ОБОРОТ - са НЕПРЕДСКАЗУЕМИ!/, та ми беше достатъчно да разбера истината за "един опитен трейдър"...

                Разбира се, че определението "опитен" си е негово. До кога ще бъде "опитен" - това и самият той не знае, но е сигурен в себе си, т.е. - че не е като "не толкова опитните от този форум", които могат да се поблазнят - и да сгрешат...

                До тук разбрахме, че "опитният" не се блазни , не опитва и не греши. Брех, да му се невидеше - колко е сигурен в себе си - нещо като Батман, ама на валутните пазари...

                Та, "опитният" - направил "обстоен анализ"... Голяма работа, де - как пък на никого не му е дошло наум да гледа 5-10 години, че и обстойно да гледа? Ама - като гледа - и да "наблюдава статистически"!

                Е, те тВа е върховно! Кой го може това - хем да наблюдава статистически, хем да пише скриптове, хем да е "опитен", хем да знае на кой "опитен" брокер да заложи, хем пък от "управление на риска" да разбира...

                Мисля да предложа на всички, които посещават тоя форум - да си дадете паричките на нашият тук /с мустака - тип Милко Калайджиев, дето си махна вече снимката, с която тръгна да пише в темата/... Колкото повече съберете - толкова по-добре ще се управлява риска и така нататъкА....

                Това ви го казвам сериозно!

                Все пак - не мисля, че тоя - мустакатия /jenyna/ - е първият, комуто е дошло наум - да лови шарани с високопарни приказки и термини, които могат да бъдат прочетени във всяко зарибяващо книжле за форекс...

                ... което пък означава, че - дори да не се кича с определения като "опитен трендов трейдър "Х"" - бих предпочел да съм "не толкова опитен трейдър и даже - начинаещ...", но да съм здраво стъпил на земята, а не да вярвам на всеки, който се опитва да ме облъчва с високопарни изрази, които сам не разбира и разказчета от вида: "Имало едно време един опитен трендов трейдър "Х"" ...

                Много интригуващо...

                Да повторя ли за "опитният Х", който не е разбрал основното, а именно: ПАЗАРИ, с НАД 3-4 МЛРД. ДНЕВЕН ОБОРОТ - са НЕПРЕДСКАЗУЕМИ!

                Те - тВа си зная аз, а фракталите изобщо не ме интересуват /ако "опитният" и приятелят му - мустакатият схванАТ какво точно им говоря/...
                3/4 млрд ми то БАТ бойко може да го срине тоя пазар
                Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                Коментар


                • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
                  Постановка на задачата:

                  Един опитен трендов трейдър "Х", след обстоен анализ установява, че днес ще има бичи пазар


                  .................................................. ................


                  По-опитните трейдъри ще разберат за какво става дума (избор на финансов инструмент, статистически наблюдения за последните 5 - 10 години, писане на скриптове, подбор на брокер, управление на риска и др.). Но все пак на този форум има и не толкова опитни трейдъри и даже - начинаещи, които могат да се поблазнят да опитат и да сгрешат.


                  Като прочетох горните извадки /останалото пропуснах - не за друго, а, защото ПАЗАРИ, с НАД 3-4 МЛРД. ДНЕВЕН ОБОРОТ - са НЕПРЕДСКАЗУЕМИ!/, та ми беше достатъчно да разбера истината за "един опитен трейдър"...

                  Разбира се, че определението "опитен" си е негово. До кога ще бъде "опитен" - това и самият той не знае, но е сигурен в себе си, т.е. - че не е като "не толкова опитните от този форум", които могат да се поблазнят - и да сгрешат...

                  До тук разбрахме, че "опитният" не се блазни , не опитва и не греши. Брех, да му се невидеше - колко е сигурен в себе си - нещо като Батман, ама на валутните пазари...

                  Та, "опитният" - направил "обстоен анализ"... Голяма работа, де - как пък на никого не му е дошло наум да гледа 5-10 години, че и обстойно да гледа? Ама - като гледа - и да "наблюдава статистически"!

                  Е, те тВа е върховно! Кой го може това - хем да наблюдава статистически, хем да пише скриптове, хем да е "опитен", хем да знае на кой "опитен" брокер да заложи, хем пък от "управление на риска" да разбира...

                  Мисля да предложа на всички, които посещават тоя форум - да си дадете паричките на нашият тук /с мустака - тип Милко Калайджиев, дето си махна вече снимката, с която тръгна да пише в темата/... Колкото повече съберете - толкова по-добре ще се управлява риска и така нататъкА....

                  Това ви го казвам сериозно!

                  Все пак - не мисля, че тоя - мустакатия /jenyna/ - е първият, комуто е дошло наум - да лови шарани с високопарни приказки и термини, които могат да бъдат прочетени във всяко зарибяващо книжле за форекс...

                  ... което пък означава, че - дори да не се кича с определения като "опитен трендов трейдър "Х"" - бих предпочел да съм "не толкова опитен трейдър и даже - начинаещ...", но да съм здраво стъпил на земята, а не да вярвам на всеки, който се опитва да ме облъчва с високопарни изрази, които сам не разбира и разказчета от вида: "Имало едно време един опитен трендов трейдър "Х"" ...

                  Много интригуващо...

                  Да повторя ли за "опитният Х", който не е разбрал основното, а именно: ПАЗАРИ, с НАД 3-4 МЛРД. ДНЕВЕН ОБОРОТ - са НЕПРЕДСКАЗУЕМИ!

                  Те - тВа си зная аз, а фракталите изобщо не ме интересуват /ако "опитният" и приятелят му - мустакатият схванАТ какво точно им говоря/...
                  Last edited by mikomikov; 04.10.2014, 20:51.

                  Коментар


                  • Браво бе Женя играеш обикновена break-out стратегия на фрактали в посока на тренда - най-базовата стратегия! Чудесно, наясно ли в рамките на деня тези 7-8 сделки с пробиви на фрактали по посока на тренда колко често стават - фракталите за деня ли играеш или на структурните нива?! Или ти играеш абсолютно всеки пробив на фрактал в посока на тренда?!

                    Чакай, че ми стана смешно за този опитен приятел - значи той прави анализ и вика ще е сега бичи?! Нека ти кажа, че реалният опитен приятел няма ти каже сега ще е, а ще ти каже че сме вече в тренд! Ако не сме в тренд то сме в странично движение и ако ти каже абе ще сме бичи, то е толкова валидно колкото и абе ще сме мечи!
                    Не пречи този опитен ти "каже" тренда на няколко двойки и ти да влезеш все на обръщането и в един момент да рискуваш огромни % от капитала си и следващата сделка да си капут. Всяка сделка е сама за себе си и няма връзка с предишният ти резултат!

                    А за break out на фракталите се играят при наличие на тренд и играеш фракталите около структурата (съпротива или подкрепа)! Ако играеш всичко много бързо ще затриеш сметката - в момента пазара прави поредица от фалшиви пробиви преди истинският!

                    А ако няма опитен приятел какво правя?! Нямам посока оставам си на сухо ли?! А когато пазара е в странично движение пак ли сме на сухо?! Смятам си наясно 30% от времето пазара е в тренд!
                    Last edited by needtoknowmore; 04.10.2014, 20:18.
                    Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
                      Постановка на задачата:

                      Един опитен трендов трейдър "Х", след обстоен анализ установява, че днес ще има бичи пазар и че може да вземе нещо от него. Влиза на ниво "0", като цели да се изкачи поне до ниво 3, а поставя за всеки случай стоп на ниво -2.

                      Отначало курса прави лъжлив ход и слиза до ниво -1, но след това тръгва нагоре, (нагоре - надолу) и по някое време стига ниво +4. В това време излизат новини, които сигнализират за корекция и нашия трейдър успява да излезе от пазара с печалба на ниво +3. Загуби няма.

                      т.е. тук се образува следната японска свещ: вход 0, изход +3, минимум -1, максимум +4. Това е типична диапазонна търговия (от - до) в рамките на избрания времеви период.

                      Този опитен трейдър ми е добър приятел и ми казва предварително за горния тренд. Аз му благодаря за безценната информация, но смятам да го отиграя малко по-различно.

                      1. Фрактали.
                      Аз разглеждам курса не като една постоянна аналогова линия, а го разделям на фрактали (според фракталната теория). В моя случай въвеждам следните равноотстоящи едно от друго нива: -2, -1, 0, +1, +2, +3, +4. Интересувам се само от моментите, когато курса пресича моите нива и не се интересувам как се движи между нивата.

                      2. Ход на курса, вместо диапазон.
                      Всеки знае, че тренда не е права линия. В нашия случай той прави следния ход - 0, -1, 0 , +1, 0, +1, +2, +1, +2, +3, +2, +1, +2, +3, +4, +3.

                      3. Брой на сделките.

                      Моя опитен приятел прави 1 сделка - влиза на ниво 0 и излиза на ниво +3 и това е което печели.

                      Аз правя много сделки - влизам (винаги дълго) и когато курса пресече някое от моите нива - излизам (горе или долу). Ако е горе печеля, ако е долу губя.

                      Строго спазвам правилото за удвояване на позицията при загуба. Не играя против пазара (с къси позиции) и имам пълно доверие на моя опитен трендов приятел. Т.е. това ми дава увереност, че няма да попадна в 5 - 6 последователни слизания на курса надолу и така да си загубя депозита, поради удвояването.

                      При тези условия аз реализирам следните резултати: -1, +2, +1, -1, +2, +1, -1, +2, +1, -1, -2, +4, +1, +1, -1. От многото писане на + и - може някъде да съм сбъркал цифрите, но се надявам, че концепцията е ясна.

                      При това положение реализирам 6 губещи сделки общо за -7 и 9 печелещи сделки общо за +15. Или като общ баланс съм на +8. Което е почти 3 пъти повече от моя трендов приятел. Това "вповече" идва от това, че с тази организация на търговията печеля освен дългите позиции по тренда, и мини корекциите в курса. Т.е. от всеки спад на курса (мини корекция) излизам в крайна сметка с +1.

                      Когато пиша "Не препоръчвам да прилагате тази система на реална сметка", това не означава, че аз си я играя само на демо или че не знам какво приказвам. Пиша го, защото така написано, това не е цялата система. За да се случат тези неща и печалбата да е +8, са необходими още някои "нещица".

                      По-опитните трейдъри ще разберат за какво става дума (избор на финансов инструмент, статистически наблюдения за последните 5 - 10 години, писане на скриптове, подбор на брокер, управление на риска и др.). Но все пак на този форум има и не толкова опитни трейдъри и даже - начинаещи, които могат да се поблазнят да опитат и да сгрешат.
                      Аха, трябвало да имаме и опитен трейдър-приятел...

                      И да се молим да има ден в познаването
                      Парите не ме вълнуват. Те ме успокояват!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение
                        jenyna aйде покажи една-две такива търговии, или спри да фантазираш и мечтаеш.
                        Постановка на задачата:

                        Един опитен трендов трейдър "Х", след обстоен анализ установява, че днес ще има бичи пазар и че може да вземе нещо от него. Влиза на ниво "0", като цели да се изкачи поне до ниво 3, а поставя за всеки случай стоп на ниво -2.

                        Отначало курса прави лъжлив ход и слиза до ниво -1, но след това тръгва нагоре, (нагоре - надолу) и по някое време стига ниво +4. В това време излизат новини, които сигнализират за корекция и нашия трейдър успява да излезе от пазара с печалба на ниво +3. Загуби няма.

                        т.е. тук се образува следната японска свещ: вход 0, изход +3, минимум -1, максимум +4. Това е типична диапазонна търговия (от - до) в рамките на избрания времеви период.

                        Този опитен трейдър ми е добър приятел и ми казва предварително за горния тренд. Аз му благодаря за безценната информация, но смятам да го отиграя малко по-различно.

                        1. Фрактали.
                        Аз разглеждам курса не като една постоянна аналогова линия, а го разделям на фрактали (според фракталната теория). В моя случай въвеждам следните равноотстоящи едно от друго нива: -2, -1, 0, +1, +2, +3, +4. Интересувам се само от моментите, когато курса пресича моите нива и не се интересувам как се движи между нивата.

                        2. Ход на курса, вместо диапазон.
                        Всеки знае, че тренда не е права линия. В нашия случай той прави следния ход - 0, -1, 0 , +1, 0, +1, +2, +1, +2, +3, +2, +1, +2, +3, +4, +3.

                        3. Брой на сделките.

                        Моя опитен приятел прави 1 сделка - влиза на ниво 0 и излиза на ниво +3 и това е което печели.

                        Аз правя много сделки - влизам (винаги дълго) и когато курса пресече някое от моите нива - излизам (горе или долу). Ако е горе печеля, ако е долу губя.

                        Строго спазвам правилото за удвояване на позицията при загуба. Не играя против пазара (с къси позиции) и имам пълно доверие на моя опитен трендов приятел. Т.е. това ми дава увереност, че няма да попадна в 5 - 6 последователни слизания на курса надолу и така да си загубя депозита, поради удвояването.

                        При тези условия аз реализирам следните резултати: -1, +2, +1, -1, +2, +1, -1, +2, +1, -1, -2, +4, +1, +1, -1. От многото писане на + и - може някъде да съм сбъркал цифрите, но се надявам, че концепцията е ясна.

                        При това положение реализирам 6 губещи сделки общо за -7 и 9 печелещи сделки общо за +15. Или като общ баланс съм на +8. Което е почти 3 пъти повече от моя трендов приятел. Това "вповече" идва от това, че с тази организация на търговията печеля освен дългите позиции по тренда, и мини корекциите в курса. Т.е. от всеки спад на курса (мини корекция) излизам в крайна сметка с +1.

                        Когато пиша "Не препоръчвам да прилагате тази система на реална сметка", това не означава, че аз си я играя само на демо или че не знам какво приказвам. Пиша го, защото така написано, това не е цялата система. За да се случат тези неща и печалбата да е +8, са необходими още някои "нещица".

                        По-опитните трейдъри ще разберат за какво става дума (избор на финансов инструмент, статистически наблюдения за последните 5 - 10 години, писане на скриптове, подбор на брокер, управление на риска и др.). Но все пак на този форум има и не толкова опитни трейдъри и даже - начинаещи, които могат да се поблазнят да опитат и да сгрешат.
                        Не загребвай мед от празна делва!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение



                          Всъщност, правят доста. Ако допуснем, че ти си опитен трендов трейдър и днес си забелязал тренд, влизаш в пазара, вземаш 60 пипса и излизаш. Прилагайки "временно" някои от нещата, за което ти говоря, от същия тренд мога да изкарам 120 - 160 пипса, хващайки не само диапазона "вход - изход", а целия диапазон "минимум - максимум" (по японските свещи), при това "безопасно", доколкото ти като "опитен трейдър" правилно си определил посоката на тренда.

                          Т.е. ти определи, че някога, някъде, ще има тренд 60 пипса, влез и ги вземи. Аз също ще вляза от същата точка, но ще изляза с 120 - 160 пипса. И забележи, че никъде не твърдя, че играя Мартингейл. Темата е "познавате ли печеливши..." и разсъждаваме по какви начини може да са спечелили.



                          Като си на реалния пазар, защо мнението ти "не е препоръка"?
                          Към примера, който разгръщаш, сега приложи това, което е във втората част на поста ми.
                          jenyna aйде покажи една-две такива търговии, или спри да фантазираш и мечтаеш.
                          FinancialMarkets.Zone

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                            Мятай,мятай,мартингейл си му е майката.Само преди да почнеш иди си купи едно въже,че после няма да имаш пари.Освен,ако не живееш на висок етаж - тогава въже няма да ти трябва
                            Нали "колегата" вика 100% успеваемост има - защо такива крайни неща говориш
                            Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от FxProST Разгледай мнение
                              ХАХАХАХА

                              Мисля да метна един мартингейл през 100 пипса на GBP/JPY

                              Само така това животно ще тресне 200
                              Мятай,мятай,мартингейл си му е майката.Само преди да почнеш иди си купи едно въже,че после няма да имаш пари.Освен,ако не живееш на висок етаж - тогава въже няма да ти трябва
                              Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                                Направо съм като любезния лос
                                ХАХАХАХА

                                Мисля да метна един мартингейл през 100 пипса на GBP/JPY

                                Само така това животно ще тресне 200
                                Парите не ме вълнуват. Те ме успокояват!

                                Коментар

                                Working...
                                X