IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Да и аз това казвам, трейдинга е губеща стратегия. И почти сигурно човек заемащ елементарна дълга позиция за месеци наред в дадена валута ще изкара по-добри пари или ще загуби по-малко от колкото ако прави дейтрединг. А това като го свържем с нормалните критерии за риск доходност води до това че трейдинга е субоптимална стратегия - дори и за тези които все пак успяват да изкарват пари.

    Един пример. Човек заел дълга позиция без маржин в долара като стана ясно че в САЩ лихвите ще се вдигат преди тези европа, т.е. някъде около 1,37 - където се въртя почти година вече ще е 8% напред. С реално поет риск да загуби 4-5%. Колко трейдъри са изкарали 8% последната година и при какъв поет риск. Ако ги е вкарал тези долари и на депозит е взел още 1-2%, става 10%.

    Здравей,
    Извини ме за неудобството, но ми се иска да те попитам нещо. Ти практикуваш кери търговия доколкото разбрах, ако не е така кажи!
    Не те ли е страх, че инфлацията на по- доходната откъм суап валута ще ти изяде печалбата от лихвите?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Хаха - добре. Само където 99% не я достигат и нея. Хайде може да си спестиш глупостите, както казах познавам доста форекс брокери, наясно съм с това каква част от клиентите им печелят и колко печелят.
      Добре щом казваш, нямам нужда ти отварям очите Щом си си намерил нещо браво на теб!
      Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
        Не искам споря с теб но риск 1 към печалба 2 и това да е 8% за 1 година в тредийдинга не е висока летва, да не кажа друга дума!
        Хаха - добре. Само където 99% не я достигат и нея. Хайде може да си спестиш глупостите, както казах познавам доста форекс брокери, наясно съм с това каква част от клиентите им печелят и колко печелят.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Да и аз това казвам, трейдинга е губеща стратегия. И почти сигурно човек заемащ елементарна дълга позиция за месеци наред в дадена валута ще изкара по-добри пари или ще загуби по-малко от колкото ако прави дейтрединг. А това като го свържем с нормалните критерии за риск доходност води до това че трейдинга е субоптимална стратегия - дори и за тези които все пак успяват да изкарват пари.

          Един пример. Човек заел дълга позиция без маржин в долара като стана ясно че в САЩ лихвите ще се вдигат преди тези европа, т.е. някъде около 1,37 - където се въртя почти година вече ще е 8% напред. С реално поет риск да загуби 4-5%. Колко трейдъри са изкарали 8% последната година и при какъв поет риск. Ако ги е вкарал тези долари и на депозит е взел още 1-2%, става 10%.
          Не искам споря с теб но риск 1 към печалба 2 и това да е 8% за 1 година в тредийдинга не е висока летва, да не кажа друга дума!
          Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
            Ами супер нали и това писах по-долу за институционалните и диверсифицирането! Реално всеки човек решил да вземе спекула по линия в долари или в лева или в друго пак заема същата позиция - но това е далеко от идеята трейдинг! Не казвам, че пак няма направиш некой друг лев де!
            Да и аз това казвам, трейдинга е губеща стратегия. И почти сигурно човек заемащ елементарна дълга позиция за месеци наред в дадена валута ще изкара по-добри пари или ще загуби по-малко от колкото ако прави дейтрединг. А това като го свържем с нормалните критерии за риск доходност води до това че трейдинга е субоптимална стратегия - дори и за тези които все пак успяват да изкарват пари.

            Един пример. Човек заел дълга позиция без маржин в долара като стана ясно че в САЩ лихвите ще се вдигат преди тези европа, т.е. някъде около 1,37 - където се въртя почти година вече ще е 8% напред. С реално поет риск да загуби 4-5%. Колко трейдъри са изкарали 8% последната година и при какъв поет риск. Ако ги е вкарал тези долари и на депозит е взел още 1-2%, става 10%.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Защото не играя на маржин. Позициите ми във валута не са ми минавали 10% от сметката. Реално и 0 да стане едната валута да загубя най-много 10%.
              Ами супер нали и това писах по-долу за институционалните и диверсифицирането! Реално всеки човек решил да вземе спекула по линия лично богатство в долари или в лева или в друго пак заема същата позиция - но това е далеко от идеята трейдинг! Не казвам, че пак няма направиш некой друг лев де!

              П. С. Познавам и такива, които директно викат абе мисля долара ще е нисък и си обръщат няколкото к долари в евра и след време превалутират и се радват, че са взели Х кинта.
              Last edited by needtoknowmore; 07.10.2014, 13:30.
              Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                1-во защо да ми става смешно?
                2-ро чак сега ми казваш точно за какво става въпрос - питаш ме мога или не!
                3-то да от тези фигури "мигури" и дисциплината и така на татък - печеля!
                4-то щом без дисциплина и технически анализ правиш макар и малко за сега - браво на теб?

                Аз не виждам, след като макар и по твоите виждания правиш +, се съгласи със статият по долу, че всички губят?
                Защото не играя на маржин. Позициите ми във валута не са ми минавали 10% от сметката. Реално и 0 да стане едната валута да загубя най-много 10%.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  На малък плюс разбира се - използвам го само за екстра доходност.

                  Ако ти става смешно значи просто не разбираш какво ти говоря. И от примера който даваш виждам, че не разбираш какво ти говоря. Аз пак да те пита - ти печелиш ли катоги гледаш тези фигури мигури и имаш дисциплина и така нататък. Ако не печелиш няма какво да си говорим. Аз без фигури, без дисциплина и почти без технически анализ успявам да правя доходност - макар и малка.

                  Не виждам защо трябва да си променям моето успешно виждане, от което разбира се няма да забогатея, за да приема виждане, което очевидно не дава резултат и което потенциално може да ме фалира.
                  1-во защо да ми става смешно?
                  2-ро чак сега ми казваш точно за какво става въпрос - питаш ме мога или не!
                  3-то да от тези фигури "мигури" и дисциплината и така на татък - печеля!
                  4-то щом без дисциплина и технически анализ правиш макар и малко за сега - браво на теб?

                  Аз не виждам, след като макар и по твоите виждания правиш +, се съгласи със статият по долу, че всички губят?
                  Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                  Коментар


                  • На малък плюс разбира се - използвам го само за екстра доходност.

                    Ако ти става смешно значи просто не разбираш какво ти говоря. И от примера който даваш виждам, че не разбираш какво ти говоря. Аз пак да те пита - ти печелиш ли катоги гледаш тези фигури мигури и имаш дисциплина и така нататък. Ако не печелиш няма какво да си говорим. Аз без фигури, без дисциплина и почти без технически анализ успявам да правя доходност - макар и малка.

                    Не виждам защо трябва да си променям моето успешно виждане, от което разбира се няма да забогатея, за да приема виждане, което очевидно не дава резултат и което потенциално може да ме фалира.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Е то ако вземем какво буквално си казал то единственото кето си казал е че познаваш 5 човека, които правят пари от форекс и трейдинг. То и аз познавам хора които правят пари от форекс - няколко брокера дето ви обират парите
                      Ами малко ли са ти 5 човека?! На 100 трейдъра (аз лично дори и толкова трейдъри не познавам) това си е 5% - реална извадка от реалният пазар или не е така?!

                      И аз познавам дилъри в брокери, които правят пари, както и собственици представители на западни брокери и те правят сериозно пари, но не съм ги включил в тези, които правят пари от трейдинг!

                      В смисъл ако си пишем ей така без да вникнем за какво и защо, то направо на чат ще стане! От 2006 следя този форум и не е като да няма хора, които да правят пари за този целият период, както и такаива които да работят за различни институции! Така, че не виждам много стойност в това всички губят!

                      Толкова от мен по тази тема
                      Last edited by needtoknowmore; 07.10.2014, 13:09.
                      Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Къса волатилност - ако волатилността намалява - печелиш, ако волатилността расте губиш. Всичките дей трейдъри сте къси на волатилност, освен ако не слагате стопове над дневното колебание. Но тогава маржина ви издухва в дългосрочен период. Игра в рейндж - залагане на намаляващша волатилност. Мартингейл с всичките му там вариации, залагане на намаляваща волатилност. Кери трейда е също за намаляваща волатилност.Само следващите тренда стратегии и то за дълъг период са реално дълга позиция към волатилност, но с изключително дълбоки стопове - които никой играещ с ливъридж 1/100 не може да си позволи.

                        Между другото съм готов да се обзаложа че аз съм сигурно единствения в тази тема който две години подред е на плюс от форекс. Но просто не използвам маржина.
                        Не те знам колко си на +, но при дей трейдинга ако няма движения няма печалба!
                        Това, което говориш е тренд ориентирано! 30% от времето има наличие на тренд, останалите 70 какво правим? Ей тогава има чудесни модели! Хайде защото явно си ми колега, давам ти пример за стратегия в странично движение с наличието на волатилност - Cypher pattern!

                        Техниката е валидна както за Форекс така и за всеки друг пазар! Така, че стига писа глупости, чак ми става смешно! Я думай за prop trading те завалиите как си правят парите? Ако закъсаш ще ти дам няколко примера!

                        Съгласен съм, че над 90% губят парите си, никой не е казал че ще прави пари 100%, но тези които ги правят парите ги правят! Тези, които не ги правят не ги правят! Колко трудно е да се асимилира? Разликата между двата лагера е пак в психологията

                        Ти като buy and hold инвеститор си прав, ако я приложиш на форекса с ливъридж не става, но като цяло какъв value виждаш в която и да е валута?! В моят инвестиционен портфейл прилагам абсолютно същото, което ти говориш и да там няма ливъридж и да там резултатите са добри, но не пречи да позлвам други техните за day/swing trading!
                        Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                          И сега ако кажеш къде съм писал, че са в БГ ти пращам синьо Джони на адрес?!?
                          Е то ако вземем какво буквално си казал то единственото кето си казал е че познаваш 5 човека, които правят пари от форекс и трейдинг. То и аз познавам хора които правят пари от форекс - няколко брокера дето ви обират парите

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Хахаха ай посмали малко лъжите. В България няма нито един хедж фонд. Чиосто нормативно е почти невъзможно да се създаде.
                            И сега ако кажеш къде съм писал, че са в БГ ти пращам синьо Джони на адрес?!?
                            Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                            Коментар


                            • Къса волатилност - ако волатилността намалява - печелиш, ако волатилността расте губиш. Всичките дей трейдъри сте къси на волатилност, освен ако не слагате стопове над дневното колебание. Но тогава маржина ви издухва в дългосрочен период. Игра в рейндж - залагане на намаляващша волатилност. Мартингейл с всичките му там вариации, залагане на намаляваща волатилност. Кери трейда е също за намаляваща волатилност.Само следващите тренда стратегии и то за дълъг период са реално дълга позиция към волатилност, но с изключително дълбоки стопове - които никой играещ с ливъридж 1/100 не може да си позволи.

                              Между другото съм готов да се обзаложа че аз съм сигурно единствения в тази тема който две години подред е на плюс от форекс. Но просто не използвам маржина.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                                Вчера с един се видяхме, по бизнес въпрос от дума на дума пита, колко хора познаваш, които правят пари от форекса и трейдинга като цяло! Замислих се и се оказа, че познавам лично 5 от БГ, двама от тях работят в хедж фондове другите въртят или свои пари или чужди! Та сетих се за тема дали познавам, е познавам! Всичко, което писах по-долу защо масата не успява, те го правят на опаки и най-вече ключа на бараката е дисциплината + паричното управление!
                                Хахаха ай посмали малко лъжите. В България няма нито един хедж фонд. Чиосто нормативно е почти невъзможно да се създаде.

                                Коментар

                                Working...
                                X