IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ivandimitrov1024 Разгледай мнение
    Та последно, печели ли се от форекса или не
    Както е казал КласикЪТ:"Който играи - пичели,който ни играи - ни пичели"
    Но все пак да не забравяме,че "сомтаймс уин,сомтаймс люн"
    Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

    Коментар


    • Та последно, печели ли се от форекса или не
      http://trader-idimitrov.blogspot.com

      Коментар


      • Хъх ... в рейндж толкова ли драстично влошава разиграването ?

        Не ми остава време да обследвам варианта с включен рейндж,но си мисля че може да докарва малък(айде да кажа "мини") процент в плюс

        Успех
        Страхът трудно се преодолява само със знания

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Да и аз това казвам, трейдинга е губеща стратегия. .
          Ако трябва да сме точни в терминологията, това не е трейдинг, а спекулации.
          Не загребвай мед от празна делва!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Воромир Разгледай мнение
            [/COLOR][/B]
            1.Ти твърдиш, че Форекс е игра с два изхода, и никога не се знае в коя посока ще завие пазара,

            Няма значение какво твърдя - то е факт, всички вече се съгласиха и е очевидно.

            въпроса ми е -какво правиш когато твоя приятел няколко пъти поред ти подаде грешна информация?

            Първо, не става дума за "моя приятел", а за "моя приятел опитен трендов трейдър". Но си прав, колкото и да е опитен все 3 от 10 сделки ще изпорти. Какво прави един опитен трейдър, когато не му се получава? Пето правило на ММ - излиза от пазара. Аз правя същото - излизам от пазара и си понасям последствията. Останалите 7 успеха ме компенсират.

            2. Ако отговора на горния въпрос е, че приятеля ти никога не греши, то тогава защо просто не заемеш позиция с 50% от маржина според анализа на приятеля ти, вместо да пилееш спред на вятъра?
            3. По примера ти с цифрите за това как се движи пазара когато е в тренд, има и много други варианти като -0 -1 -2 -3 -4 -5 -4 -3 -2 -2 -1 -0 +1 +2 +3 да не споменавам,че в средата някъде може и -10 да достигне, ....

            Айде малко да се постегнем. Трендът в случая е от -1 до +4, от които опитния трендов трейдър хваща +3, а аз по моя начин обирам целия тренд плюс корекциите. -10 няма място в тази схема. Ако нещата тръгнат към -10, то това вече не е тренд, а 5-то правило на ММ ме изкарва от пазара още на -2. Но както казахме вече, един опитен трейдър греши в 3 от 10 случаи и какво праим - вече го описахме в т.1
            Айде, приятна вечер или нощ.
            За отговора - чети курсива по-горе, в цитата.
            Last edited by jenyna; 10.10.2014, 21:18.
            Не загребвай мед от празна делва!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Разликата е точно в процента на позицията. когато общата позиция е 5 или 10% и евентуалните флуктуации са +-5,5% хайде да кажем максимума да е 11% за последна година то потенциалната загуба на годишна база е 0,5% до 1,1% от сметката. На мен това ми е колкото дневното колебание на акциите ми по тази сметка.
              Съгласен съм, но моите тревоги достигат до по далечно място. Възможно е и аз да съм прекалено страхлив.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Воромир Разгледай мнение
                Да, да разбирам схемата горе -долу. Преди години и аз практикувах търговия на подобни модели. Аз просто споделих с теб, най, най- приятелски личното си мнение за риска. Точно поради тази причина се отказах от кери търговията. Стори ми се, че не мога да понеса риска да имам отворени във Форекс позиции с месеци, за няколко процента на годишна база. Тук не визирам риска като процент от сметката ти, а принципно като отворена позиция във Форекс, където по мое мнение е възможно абсолютно всичко. Просто нямам твоето спокойствие и търпение.
                Желая ти успех
                Разликата е точно в процента на позицията. когато общата позиция е 5 или 10% и евентуалните флуктуации са +-5,5% хайде да кажем максимума да е 11% за последна година то потенциалната загуба на годишна база е 0,5% до 1,1% от сметката. На мен това ми е колкото дневното колебание на акциите ми по тази сметка.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Риска за момента не е нещо особено. Все пак имам 7% лихвен диференциал. Това е грубо по половин процент оскъпяване на турската лира към йената само заради лихвата. А целия диапазон на тъговия за последната година е 11%., най грубо да го сложим средно +-5,5% и реално нормалната волатилност и лихвения диференциал могат да ме измъкнат дори и от супер кофти вход в течение на времето. Но както казах аз влизам в долните 20% на движение, така че чак пък толкова кофти вход трудно ще се получи.
                  Да, да разбирам схемата горе -долу. Преди години и аз практикувах търговия на подобни модели. Аз просто споделих с теб, най, най- приятелски личното си мнение за риска. Точно поради тази причина се отказах от кери търговията. Стори ми се, че не мога да понеса риска да имам отворени във Форекс позиции с месеци, за няколко процента на годишна база. Тук не визирам риска като процент от сметката ти, а принципно като отворена позиция във Форекс, където по мое мнение е възможно абсолютно всичко. Просто нямам твоето спокойствие и търпение.
                  Желая ти успех
                  Last edited by Воромир; 07.10.2014, 15:44.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Воромир Разгледай мнение
                    То гледам и миналата година същата двойка е била подходяща за този начин на търговия. Да де какво да коментирам повече! Ти си подбираш добре двойките, щом това е твоя начин на търговия няма нищо лошо. Ако преди две, три години някой ми беше казал, че йената ще се съревновава с турската лира по инфлация вероятно нямаше да повярвам.
                    Лично аз не бих рискувал толкова много за до десетина процента годишно.
                    Добре, успех с керито.
                    Риска за момента не е нещо особено. Все пак имам 7% лихвен диференциал. Това е грубо по половин процент оскъпяване на турската лира към йената само заради лихвата. А целия диапазон на тъговия за последната година е 11%., най грубо да го сложим средно +-5,5% и реално нормалната волатилност и лихвения диференциал могат да ме измъкнат дори и от супер кофти вход в течение на времето. Но както казах аз влизам в долните 20% на движение, така че чак пък толкова кофти вход трудно ще се получи.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Аз за това не използвам долара като финансираща валута и не използвам ранда като дълга. Йена / турска лира играя тази година.
                      То гледам и миналата година същата двойка е била подходяща за този начин на търговия. Да де какво да коментирам повече! Ти си подбираш добре двойките, щом това е твоя начин на търговия няма нищо лошо. Ако преди две, три години някой ми беше казал, че йената ще се съревновава с турската лира по инфлация вероятно нямаше да повярвам.
                      Лично аз не бих рискувал толкова много за до десетина процента годишно.
                      Добре, успех с керито.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Воромир Разгледай мнение
                        Директно на въпроса ти, няма да коментирам зависимостта на нивото на дадена икономика спрямо инфлацията на валутата на същата тази икономика, но често процента на инфлацията надхвърля доходността от лихвите, даже почти винаги е така.
                        Най- ясния пример е USD/ZAR, тук суапа от късата позиция няма да покрие и 20% от загубите в дългосрочен план, по скоро, ако си на дълги ще извадиш пари.
                        Не се заяждам с теб, не ме разбирай погрешно. Просто си коментираме.
                        Аз за това не използвам долара като финансираща валута и не използвам ранда като дълга. Йена / турска лира играя тази година.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          И защо да го правя Аз гледам да печеля от времето, не да губя от него. Нямам идея на къде ще върви дадена валута. А доходноста идва от четири неща, от суапа, от времето, от волатилността и от трендана курса. Предпочитам 3 от 4 да са в моя полза със сигурност, пред това да се целя да познавам 1/4 за по-големи печалби, но реално почти невъзможно.
                          Директно на въпроса ти, няма да коментирам зависимостта на нивото на дадена икономика спрямо инфлацията на валутата на същата тази икономика, но често процента на инфлацията надхвърля доходността от лихвите, даже почти винаги е така.
                          Най- ясния пример е USD/ZAR, тук суапа от късата позиция няма да покрие и 20% от загубите в дългосрочен план, по скоро, ако си на дълги ще извадиш пари.
                          Не се заяждам с теб, не ме разбирай погрешно. Просто си коментираме.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Воромир Разгледай мнение
                            Благодаря за информацията. Така съм съгласен, че е възможно да се печели. А пробвал ли си и обратното? Да търгуваш срещу суапа?
                            И защо да го правя Аз гледам да печеля от времето, не да губя от него. Нямам идея на къде ще върви дадена валута. А доходноста идва от четири неща, от суапа, от времето, от волатилността и от трендана курса. Предпочитам 3 от 4 да са в моя полза със сигурност, пред това да се целя да познавам 1/4 за по-големи печалби, но реално почти невъзможно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Не, аз държа месеци дадена позиция, не държа години. Купувам в долните 20% на диапазона на търговия на годишна база и продавам в горните 20%. В момента например нямам никакви отворени позиции. Ще почакам да видя как ще се движат лихвите в САЩ, как това ще повлияе на валутите на развиващите се пазари. И ако тръгнат да падат ще ги почакам да се успокят някъде и по някое време пак ще влеза дълъг.
                              Благодаря за информацията. Така съм съгласен, че е възможно да се печели. А пробвал ли си и обратното? Да търгуваш срещу суапа?
                              Под дълги, имаш предвид TRY/JPY предполагам, или AUD срещу валута с ниска лихва, или нещо в този ред на мисли!
                              Last edited by Воромир; 07.10.2014, 13:46.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Воромир Разгледай мнение
                                Здравей,
                                Извини ме за неудобството, но ми се иска да те попитам нещо. Ти практикуваш кери търговия доколкото разбрах, ако не е така кажи!
                                Не те ли е страх, че инфлацията на по- доходната откъм суап валута ще ти изяде печалбата от лихвите?
                                Не, аз държа месеци дадена позиция, не държа години. Купувам в долните 20% на диапазона на търговия на годишна база и продавам в горните 20%. В момента например нямам никакви отворени позиции. Ще почакам да видя как ще се движат лихвите в САЩ, как това ще повлияе на валутите на развиващите се пазари. И ако тръгнат да падат ще ги почакам да се успокят някъде и по някое време пак ще влеза дълъг.

                                Коментар

                                Working...
                                X