IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
    Изключително много ме кефи начина на комуникация на не-колежкатаПоявява се,пише нещо,след това другите колеги аргументирано я оборват,задават й въпроси,на които тя явно не може да отговори и за по-лесно изчезва за няколко дни след,което се появява пак с някое "грандиозно" писание,като междувременно ,естествено,не си прави труда да отговори на зададените й въпроси.Най-вероятно защото не знае отговорите
    Та,все пак,не-колежке,би ли отговорила на въпроса,който ти зададох три пъти дотук - как правиш по 1000 пипа на ден след като влизаш в акаунта си по 3-4 пъти на ден за по 10-15 минути.
    Също така,за да защитиш тезата си може би няма да е лошо да предоставиш едно извлечение дори от един единствен ден да е,в който си изкарала 1000 пипаПък,ако ще и от демо акаунт да е
    Ето,както виждаш,аз не казвам,че не може да станеПросто най-добронамерено питам как го постигаш
    Мисля си, че идеята е да не се обясни...

    Даже не е ж.р.

    Индивид търсещ внимание...

    Всичките тия простотии се оборват с просто ЕА, ама няма ти го представи защото по-интересно е да се пишат небивалици...
    Парите не ме вълнуват. Те ме успокояват!

    Коментар


    • Изключително много ме кефи начина на комуникация на не-колежкатаПоявява се,пише нещо,след това другите колеги аргументирано я оборват,задават й въпроси,на които тя явно не може да отговори и за по-лесно изчезва за няколко дни след,което се появява пак с някое "грандиозно" писание,като междувременно ,естествено,не си прави труда да отговори на зададените й въпроси.Най-вероятно защото не знае отговорите
      Та,все пак,не-колежке,би ли отговорила на въпроса,който ти зададох три пъти дотук - как правиш по 1000 пипа на ден след като влизаш в акаунта си по 3-4 пъти на ден за по 10-15 минути.
      Също така,за да защитиш тезата си може би няма да е лошо да предоставиш едно извлечение дори от един единствен ден да е,в който си изкарала 1000 пипаПък,ако ще и от демо акаунт да е
      Ето,както виждаш,аз не казвам,че не може да станеПросто най-добронамерено питам как го постигаш
      Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от katilarium Разгледай мнение
        рейнджа е способен да неутрализира всяка претендираща система за печалба .От "правата черта на мъртвец" нема начин да измъкнеш печалба . С две думи - и насрещните не са толкова "насрещни"
        "рейндж" идва от английското "range" със значение простирам се, обхващам, варирам, движа се от - до. Примерно, рейнжа за евро-долар достига средно дневно от 90 до 120 пипса. ако е много умрял пазара, може да е и 70 - 80 пипса дневно, рядко е по-малко. Едно е да търгуваш диапазон с помощта на тренд, а друго е да търгуваш ход с волатилността.
        Last edited by jenyna; 15.11.2014, 21:31.
        Не загребвай мед от празна делва!

        Коментар


        • Трейдъри, които губят - бол. Един съвет. Ако един трейдър продължава да губи, то значи трябва да промени нещо в търгувията си.
          http://trader-idimitrov.blogspot.com

          Коментар


          • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
            Знам за една кооперация, която произвеждаше по лиценз известна марка безалкохолно питие, но след известно време фалира - неразбории между кооператорите. От същата марка питие, една друга компания, печели милиарди долари всяка година, вече повече от 100 години. Същото е и с Форекс. Понякога се печели, друг път се губи. Някой печели, друг губи. Всеки трейдър понякога печели, друг път губи. Някои фалират и се отказват. Други са упорити и фалират многократно. Трети си изважда поучи и намира начин. Някои печелят с години без да губят. Но в крайна сметка, философски погледнато, всички ги очаква едно и също нещо.
            Аз съм чувал за един Бат Седефчо, дето още броди из гр. Варна и съм чувал, че не спечелил от форекс последните 6-7 години нищо, а продължавал да вкарва, че и хора явно.
            Ами такава е съдбата на такива същества, явно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
              Някои банки дават твърда годишна лихва 7 - 9% при 3 годишни депозити. Това прави 21 - 27% за 3-те години, с подписан черно на бяло договор - отнема около 10 - 15 минути и след това 3 години релакс - банката поема всички останали грижи за парите ти (охрана, счетоводители, финансисти, инвестиции и т.н.). Това е доста по-доходно от доходността на 99% от т.н. трейдъри на форекс, при това е 100% гарантирано от държавата (за суми до 100 хил. евро).
              разликата е че в банка трябвада вкараш пари за да получаваш лихва. А при форекс няма нужда да вкарвам пари. реално правя тази относително ниска доходност върху позицията си, но за позицията си не съм отледилил никакви пари. Т.е. правя 6-7% върху позицията си, но позицията ми струва само маргинално увеличен риск, но не и реални пари. Така че реалната доходност - ако се абстрахираме от риска клони към безкрайност.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Не, аз държа месеци дадена позиция, не държа години. Купувам в долните 20% на диапазона на търговия на годишна база и продавам в горните 20%. В момента например нямам никакви отворени позиции. Ще почакам да видя как ще се движат лихвите в САЩ, как това ще повлияе на валутите на развиващите се пазари. И ако тръгнат да падат ще ги почакам да се успокят някъде и по някое време пак ще влеза дълъг.
                Някои банки дават твърда годишна лихва 7 - 9% при 3 годишни депозити. Това прави 21 - 27% за 3-те години, с подписан черно на бяло договор - отнема около 10 - 15 минути и след това 3 години релакс - банката поема всички останали грижи за парите ти (охрана, счетоводители, финансисти, инвестиции и т.н.). Това е доста по-доходно от доходността на 99% от т.н. трейдъри на форекс, при това е 100% гарантирано от държавата (за суми до 100 хил. евро).
                Last edited by jenyna; 19.10.2014, 12:12.
                Не загребвай мед от празна делва!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BAD Разгледай мнение
                  Женино,какви 50:50 шансове в рулетката бълнуваш?Къде забрави НУЛАТА?
                  добре де 37:36 все тая е това не променя изобщо разсъжденията

                  Коментар


                  • Да играеш по Мартингейл във форекса не е ли абсурдно , колеги?
                    http://trader-idimitrov.blogspot.com

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от katilarium Разгледай мнение
                      Е,твори бисери щото е нов още.То се вижда от километри.Твори ги още,защото иска да се похвали,че има нещо дето се представя добре,но не иска да го сподели - т.е злорадства .... но му е простено и това,човещинка е
                      А това де си се хванал за насрещните ... бе обърни внимание в какво състояние на пазара се появи,че да се похвали .... рейнджа е способен да неутрализира всяка претендираща система за печалба .От "правата черта на мъртвец" нема начин да измъкнеш печалба . С две думи - и насрещните не са толкова "насрещни"

                      Мъ не четете между редовете бре .... пък се барате стари кучета
                      А и не търсите като хората - народа го е казал - "Търсиш ли,ще намериш!"

                      Пазарът ще го принуди да доусъвършенства системата си и тогава ще си проличи дали ще сгафи и ще направи грешката да преоптимизира

                      Успех
                      А че не четем, четем си дори и го пишем, ама от насрещната страна не разбира та си ги твори едни и както викаш вади рейндж като перфектно място за печалба, но после се промени и вкара тренд + фракталите та прогресира! Просто пиша, защото знам че на идейно ниво може излезе добре, но трябва после това се тества на минала база! Както каза и ти пазара ще я накара да преосмисли Спомням си когато и аз за първи път разбрах какво е Мартингейл навремето, след време разбрах какво е да рискуваш парите си и да влезеш в кофти серия и да се справиш с емоциите! Как преосмисляш всичко в този етап
                      Last edited by needtoknowmore; 14.10.2014, 23:19.
                      Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                      Коментар


                      • По отношение на Мартингейл, нямам какво да кажа. Всички разсъждаващи изхождат от абсурдната идея за 1000 повторения в едната посока, като оставам с впечатлението, че това се случва по два пъти на ден, всеки ден. На голословно отричане, нищо не може да се отговори. Нито е задължително.
                        Не загребвай мед от празна делва!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
                          рейндж е range - диапазон, от-до, примерно, за дневния курс това съвпада с диапазона минимум-максимум по японската свещ за деня.

                          волатилността е "игривостта" на курса за деня в този диапазон. Със сигурност може и математически да се изрази, но не е това целта. Във волатилността аз виждам друго свойство - повторяемостта. Вече ти казах - начертай си потиковия ход на един курс за деня върху хартия. Избери си някакъв фрактал и провери каква повторяемост има всяко ниво.

                          Е, при тази смазваща повторяемост, за какво ми е да гоня Михайля, като на всичкото отгоре, големите кочове непрекъснато се сритват и манипулират курса. Като направиш един прецизен технически анализ и му добавиш и фундаментални новини, какво остава от всичко това, ако днес някой е изманипулирал яко курса?

                          Не загребвай мед от празна делва. Научи се да вземаш волатилността. Вече ти казах - аз съм винаги и отгоре и отдолу на курса - винаги е при мен. А когато слагаш (адски обосновани стопове, за да се пазиш) - винаги си при него. Слави има един виц по този повод.
                          хахах, ама ти сериозно ли ? ииии кво - връзва ли ти ? ти си с математическо образование явно, ама ....... не е математика само , успех все пак.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                            Да с аритметична прогресия по става, спрямо геометричната(Мартингейл) но в кофти серия изхода пак е ясен!

                            Ако ще и най-добрият трейдър да и каже на къде сме като отваря насрещна знаеш до къде ще се докара, видя по долу А това с приятеля, който е про го пише само за да маже както каза, но маже не знанието си и така дори става по-голямо, като в процеса ражда и големи бисери
                            Е,твори бисери щото е нов още.То се вижда от километри.Твори ги още,защото иска да се похвали,че има нещо дето се представя добре,но не иска да го сподели - т.е злорадства .... но му е простено и това,човещинка е
                            А това де си се хванал за насрещните ... бе обърни внимание в какво състояние на пазара се появи,че да се похвали .... рейнджа е способен да неутрализира всяка претендираща система за печалба .От "правата черта на мъртвец" нема начин да измъкнеш печалба . С две думи - и насрещните не са толкова "насрещни"

                            Мъ не четете между редовете бре .... пък се барате стари кучета
                            А и не търсите като хората - народа го е казал - "Търсиш ли,ще намериш!"

                            Пазарът ще го принуди да доусъвършенства системата си и тогава ще си проличи дали ще сгафи и ще направи грешката да преоптимизира

                            Успех
                            Страхът трудно се преодолява само със знания

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от katilarium Разгледай мнение
                              И мое питане подмина ей така

                              Май на това на което не отговаря е част от истината .... само дето има нужда от преобразяване.Например,не е класически мартингейл,а обикновена алгебрична прогресия
                              А за приятеля-трейдър,познаващ трендовете .... е,добре ви маже очите .... естествено,че и там скрива важна част от замисъла

                              Абее .... има място за размишления
                              Да с аритметична прогресия по става, спрямо геометричната(Мартингейл) но в кофти серия изхода пак е ясен!

                              Ако ще и най-добрият трейдър да и каже на къде сме като отваря насрещна знаеш до къде ще се докара, видя по долу А това с приятеля, който е про го пише само за да маже както каза, но маже не знанието си и така дори става по-голямо, като в процеса ражда и големи бисери
                              Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                                Виждам, че не коментираш за 3-ти път какво съм ти писал за Мартингейл явно се съгласяваш!
                                И мое питане подмина ей така

                                Май на това на което не отговаря е част от истината .... само дето има нужда от преобразяване.Например,не е класически мартингейл,а обикновена алгебрична прогресия
                                А за приятеля-трейдър,познаващ трендовете .... е,добре ви маже очите .... естествено,че и там скрива важна част от замисъла

                                Абее .... има място за размишления
                                Страхът трудно се преодолява само със знания

                                Коментар

                                Working...
                                X