IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
    Това е една от целите - все повече хора да се замислят и най-после да се пробудят за истината, макар че тя е доста очевидна. Разбира се, ситуацията си има обяснение, но това е вече друга тема.
    Кога ще видим извлечение с 1000 пипа печалба за един ден?
    Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Дръзновенн Разгледай мнение
      Би трябвало да се усетите, че ви кара да си се замисляте по темата само.
      Много хитро... ужасно малоумна статистика... за малоумници..
      Това е една от целите - все повече хора да се замислят и най-после да се пробудят за истината, макар че тя е доста очевидна. Разбира се, ситуацията си има обяснение, но това е вече друга тема.
      Не загребвай мед от празна делва!

      Коментар


      • Би трябвало да се усетите, че ви кара да си се замисляте по темата само.
        Много хитро... ужасно малоумна статистика... за малоумници..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
          Ако най-после си направиш този велик труд, да вземеш лист хартия и молив и да си начертаеш потиковия дневния ход на една валутна двойка, най-накрая ще сгрееш. Не е 50%, над 90% е.

          Сто пъти ти написах "Във форекс печели който взема, а не който дава."

          Като сложиш един мъдър стоп (който никой не може да обясни къде аджеба трябва да го сложиш) - ДАВАШ!!!, кървиш, пускаш кръв, обезкървяваш се, БЕЗВЪЗВРАТНО!!!! източваш си сметката, харизваш си парите, даваш ги безвъзмезно, профукваш ги, прахосваш ги, копаеш си гроба, строшаваш си главата ...

          Ако си настроил стопа си на 10% от капитала, имаш право на 10 грешки (даше по-малко до марджин кола) и рано или късно ги правиш.

          Моето правило е следното: Никога на слагам технически стоп. От управление на капитала - никога една позиция не ми е повече от 1%, обикновено много под 1%. Никога всичките ми открити позиции не трябва да ангажират повече от 2, най-много 3% от капитала. В най-лошия случай, например 500 пипса ГАП, това не бива да ангажира повече от 10% от капитала.

          Каква е разликата между "мъдрото" поставяне на стоп (за да се 4предпазим") от моите правила? Стопа ти ГАРАНТИРА Ф И К С И Р А Н Е на загуба и тя става безвъзвратна. Ако след малко курса се върне на плюс, брокера няма да ти върне печалбата НИКОГА!

          А при мен няма стоп, няма фиксирана загуба. Но спазването на правилата ми позволява да премина през ГАПА. След това винаги има откат, нещата се нормализират, аз нищо не съм загубил, а след още известно време взема, че взема и печалба.

          Всеки брокер е преживял ситуацията - курса близва стопа, той сработва, фиксира загуби, и след малко се връща в зоната на печалба. Но загубата вече е фиксирана. В такива случаи винаги се намира някой мъдър, който да ти обяснява, че не си знаел къде, как и кога да сложиш стоп - за да си мислиш, че си жалък некадърник, който нещо не е чел.

          Не е такъв случая. НЯМА такова разумно правило, къде точно да се постави стопа. Където и да го поставиш един стоп, той рано или късно може да направи само една операция - да сработи и да ти фиксира загуба. Така ДАВАШ на форекс. А когато даваш - ГУБИШ!!! Започна ли да разбираш.

          За да печелиш, трябва да ВЗЕМАШ, а не да ДАВАШ. Това разбираш ли го. Ако имаш една кошница с 10 ябълки, за да си на печалба, трябва да добавяш в кошницата, така че ябълките да стават 11, 12, 15 и т.н. А не обратното - да вадиш ябълки и те да стават 9, 8, 5 и т.н.
          Айде,стига с тези безмислени писания - дай най-накрая извлечение!
          Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
            Женя, само ей така да те питам как аджеба постигаш 97% като играеш с насрещна поръчка, демек 50% е успеваемостта?
            Ако най-после си направиш този велик труд, да вземеш лист хартия и молив и да си начертаеш потиковия дневния ход на една валутна двойка, най-накрая ще сгрееш. Не е 50%, над 90% е.

            Вече ти писах "Във форекс печели който взема, а не който дава."

            Като сложиш един мъдър стоп, той задължително ти фиксира загуба. Просто си виж статистиките.
            Last edited by jenyna; 15.11.2014, 22:10.
            Не загребвай мед от празна делва!

            Коментар


            • Женя, само ей така да те питам как аджеба постигаш 97% като играеш с насрещна поръчка, демек 50% е успеваемостта?
              Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

              Коментар


              • ами aiде де подкрепи го тва" голямо '''с реални извлечения от реални сметки ..подкрепи изявленията си с търговия на живо къде влизаш, как ,с колко и така ...и да се види от всички ...такива тролове има в нета на всяка крачка всеки ден ми пращат и меили за бомбастични печалби,проценти и нечувани системи
                Pip master

                Коментар


                • Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение
                  значи сравнението ти с метеорита е неуместно ... ама карай... не виждам защо аз да тествам нещо на демо което не ме интересува и което само ти си разбираш и може би в движение променяш ...тоя страх които казваш за мен ябно е само и единствено в твоята глава... стопът наистина ще унищожи която и да е сметка ако не знаеш къде да го поставиш ....стопът е хубава работа макар и отначало да е псуван и руган и наричан еврейска измишльотина и т.н.. в началото всеки си мисли че като не слага стоп надхитря пазара ..може и тъй да е ..от моят скромен опит мога да кажа че от липса на стоп, хеджирване и разхеджирвнае съм загубил много повече отколкото като поставам стопове ...тая работа със едновременните позиции и хедйовете съм я минал преди 5 години щом ти харесва да копаш в тая посока моля заповядай ..не е за мен... аз залагам на това накъде ще тръгне инструмента и ако съм сгрешил ще ме извади стопа... ти му мисли
                  Залагаш на малкото, изпускаш голямото.
                  Не загребвай мед от празна делва!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
                    Трудно сгряваш. Аз ти говоря за 97% вероятност, ти обаче си знаеш своята - да, ама ако падне метеорит от Марс, кво праим? Ти само откривай и поддържай, останалото остави на статистиката. Според авторитетни изследвания, страх е алчност движат загубите на форекс. Такъв страх те тресе, че даже те е страх на демо да го направиш. Печели който взема, а не който дава. Стопът унищожава твоята сметка безмилостно и бързо. Вземи волатилността и остави тренда.
                    значи сравнението ти с метеорита е неуместно ... ама карай... не виждам защо аз да тествам нещо на демо което не ме интересува и което само ти си разбираш и може би в движение променяш ...тоя страх които казваш за мен ябно е само и единствено в твоята глава... стопът наистина ще унищожи която и да е сметка ако не знаеш къде да го поставиш ....стопът е хубава работа макар и отначало да е псуван и руган и наричан еврейска измишльотина и т.н.. в началото всеки си мисли че като не слага стоп надхитря пазара ..може и тъй да е ..от моят скромен опит мога да кажа че от липса на стоп, хеджирване и разхеджирвнае съм загубил много повече отколкото като поставам стопове ...тая работа със едновременните позиции и хедйовете съм я минал преди 5 години щом ти харесва да копаш в тая посока моля заповядай ..не е за мен... аз залагам на това накъде ще тръгне инструмента и ако съм сгрешил ще ме извади стопа... ти му мисли
                    Pip master

                    Коментар


                    • Така. По темата познавате ли хора спечелили от форекс?
                      Официално мога да кажа да. Аз. За последните 10 месеца ~50 сделки само евро/долар
                      >90% интрадневни дотук печалба 20%. Реално от тези 10 месеца 5 месеца лятото не съм играл тъй като пазара беше странен и не отговаряше на правилата ми за търговия.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
                        Случва се 1 или два пъти в годината. Затова е добре да имаш стратегии за такива случаи. Ето например:
                        1) Играеш едно временно и в двете посоки - в едната губиш, а в другата печелиш.
                        2) Разбиване - Ако видиш, че серията започва да се повтаря 3 - 4 - 5 пъти, започваш да удвояваш и печелившата серия.
                        3) ММ - правиш така, че даже при 15 последователни повторения в едната посока, това да не засяга повече от 10% от капитала ти.
                        4) Играеш едновременно с няколко различни фрактала (стъпки) - това пак е вид разбиване. Даже в някой от фракталите да има серия, в останалите печелиш и компенсираш.
                        Който търси, намира. Който повтаря рефрена "невъзможно" с пълна сигурност нищо не намира. Опитай се следващия път и ти да предложиш някакво решение - така можем да стигнем доста по-напред.
                        Това е интересна стратегия, която признавам си заслужава да обърна по-сериозно внимание. Благодаря ти за нея!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
                          Трудно сгряваш. Аз ти говоря за 97% вероятност, ти обаче си знаеш своята - да, ама ако падне метеорит от Марс, кво праим? Ти само откривай и поддържай, останалото остави на статистиката. Според авторитетни изследвания, страх е алчност движат загубите на форекс. Такъв страх те тресе, че даже те е страх на демо да го направиш. Печели който взема, а не който дава. Стопът унищожава твоята сметка безмилостно и бързо. Вземи волатилността и остави тренда.
                          Не-колежке,а какво става със стейтмънта?Кога ще го видим?
                          Покажи на тези хора как го правиш,как изкарваш по 1000 пипа на ден
                          Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                            Да кажем че вероятността е 50/50. И да кажем че губиш 20 пипса при грешна прогнза. каква е вероятността да ти се насъберат 15 поредни грешни прогнози при 50/50. Реално вероятността е 1/32768. Обаче големия проблем е че това е вероятност преди самото събитие. Да кажем че първия път си сбъркал. Вероятността и втория път да сбъркаш не ти е 1/4, а ти е отново 1/2. Случва се, два пъти под ред си сбъркал - все пак за всеки опит си е 1/2, каква е вероятността и 3 път да сбъркаш - ами отново 1/2.
                            Случва се 1 или два пъти в годината. Затова е добре да имаш стратегии за такива случаи. Ето например:
                            1) Играеш едно временно и в двете посоки - в едната губиш (временно), а в другата печелиш. След известно време си възвръщаш и загубеното.
                            2) Ако видиш, че серията започва да се повтаря 3 - 4 - 5 пъти, не чакаш да станат 10 - 12 или 15 повторения и да те разорят, а започваш да удвояваш печелившата серия. Това е разбиване.
                            3) Управляваш капитала - правиш така, че даже при 15 последователни повторения в едната посока, това да не засяга повече от 10% от капитала ти. (О-у-у-у-у, ама то така и баба знае - ).
                            4) Играеш едновременно с няколко различни фрактала (стъпки) - това пак е вид разбиване. Даже в някой от фракталите да има серия, в останалите няма и там печелиш и компенсираш, докато нещата се нормализират и в проблемния фрактал.

                            Ето, това са част от реалните мерки, които иначе са съвсем обикновени, обичайни, естествени. Но когато човек е негативно настроен и на инат отрича всичко, той не е в състояние да ги види.

                            Който търси, намира. Който повтаря рефрена "невъзможно" с пълна сигурност нищо не намира. Опитай се следващия път и ти да предложиш някакво решение - така можем да стигнем доста по-напред.
                            Last edited by jenyna; 29.10.2014, 22:07.
                            Не загребвай мед от празна делва!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение
                              и какво като начертая и видя колко е този диапазон ... кое ще ми подскаже къде трябва да вляза или да изляза щот само с чертаене гледане и приказки работата не става ..ами ако цената пробие нанякъде какво трябва да направя ... то не е само да се пише ами трябва да се преценя и ситуацията... и що аз да пиша тук нали ти ги обесняваш работите значи материята ти е ясна и от теб по добре няма кой да го обясни ...един пример ще послужи много повече отколкото 10 страници витиевати приказки ... разбира се ако продаваш нещо , просто поддържаш разговора без нищо да казваш
                              Трудно сгряваш. Аз ти говоря за 97% вероятност, ти обаче си знаеш своята - да, ама ако падне метеорит от Марс, кво праим? Ти само откривай и поддържай, останалото остави на статистиката. Според авторитетни изследвания, страх е алчност движат загубите на форекс. Такъв страх те тресе, че даже те е страх на демо да го направиш. Печели който взема, а не който дава. Стопът унищожава твоята сметка безмилостно и бързо. Вземи волатилността и остави тренда.
                              Last edited by jenyna; 25.10.2014, 21:54.
                              Не загребвай мед от празна делва!

                              Коментар


                              • Не ги слушай колега, пребирай парата и да те няма от форекса
                                http://trader-idimitrov.blogspot.com

                                Коментар

                                Working...
                                X