IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
    по принцип 1 лот в тоя Метатрейдър вътре в него има 100 000 единици сиреч 100К евра, ти толко имаш ли в твоя акаунт ???

    Защото ти тряяя to learn a lot more ..... ей за тва Той нали и оня Ican влезе там със 500 милиона и на кой ше ги продаде, тя цената ше се вдигне да ама сумата е грамадна ....... и тряяя да я купи някой с 1 милиард глупак .....
    То има и 1 000 единици или 1к обем при 1:100 ливъридж депозита ти е 10 единици от сметката ти.

    То и при ливъридж 1:15 мога да си взема примерно 1к акции по 1 лв или 15к пак по 1 лв - това ми казваш ти. Да така е но какво от това?

    Да прав си уча и не спирам да се уча, все пак съм се научил на сравнително много неща, а теб като те гледам дори и базовите понятия не знаеш и го караш на агенция ЕЖК
    Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
      колко ти е акаунта и с колко лота търгуваш майсторе айде напиши - напиши го тука да видим, че при математиката нема тоя казал оня казал тва е точна наука !!
      Дай пример, на мене акаунта ми е 13К и с колко влизаш лонг (единици) на дадена валута айде напиши
      Че и ти си се записал в арменското училище, където 2+2 e повече от 5
      Рискувам средно под 1% на сделка от сметката ми - дали е 1к или 100к теб какво те бърка това? Правилно математиката точна наука, та риска ми е средно 1%. Като знам средните ми последователни загуби и средните ми последователни печалби, може и да вдигна процента, но това го пренастройвам с прогресивен ММ. Ако имам средна успевамост 65+% средните последователни загуби са 5, а печалбите 7 се пита как ще фалирам? Разбира се мога чукна 100 сделки срещу мен и да съм аут, но то ще е егати каръка! И дори тогава ще го пренастроя с по-малък position sizing и пак фалита трудно възможен, Друг въпрос?
      Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
        Това само като го прочетох разбрах колко разбираш от форекс или по точно казано трейдинг Кой идиот ще влиза фул сметка - о верно обикновените хора и идиотите. Много ме кефи как ти и Мариан и компнаия хабер си нямате, но давате според вас най-релевантните аргументи достойни за един бакшиш от долно нагорнише ...

        Трейдинга е вероятност и управление на риска. Дали ще влезеш 1:15 в акции фулл сметка и цената падни 6% или фулл 1:100 при форекса и цената падне 1% да шанса да изгърмиш по бързо на форекса е в пъти по-голям, но не след дълго и на борсичката ще фалираш. - (ми не не можах, оцелял съм до са ..... )

        Чича ви Бъфет все едно да налее 200 милиарда в Епъл и да заеме още няколко пъти по-толкова - това ми казваш ти сега. Е що не го прави? Или викаш голям простак бил, че не разбира индустрията като теб.
        колко ти е акаунта и с колко лота търгуваш майсторе айде напиши - напиши го тука да видим, че при математиката нема тоя казал оня казал тва е точна наука !!
        Дай пример, на мене акаунта ми е 13К и с колко влизаш лонг (единици) на дадена валута айде напиши
        Че и ти си се записал в арменското училище, където 2+2 e повече от 5

        по принцип 1 лот в тоя Метатрейдър вътре в него има 100 000 единици сиреч 100К евра, ти толко имаш ли в твоя акаунт ???

        Защото ти тряяя to learn a lot more ..... ей за тва Той нали и оня Ican влезе там със 500 милиона и на кой ше ги продаде, тя цената ше се вдигне да ама сумата е грамадна ....... и тряяя да я купи някой с 1 милиард глупак .....
        Last edited by michaelis; 19.03.2015, 11:12.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
          Ми както вика Стойчков "виж ся" проблема, с тея валути и защо 95% от хората губят там е именно ей тая незначителна думичка, която си написал горе .... Много ясно, че без разни кредити нищо няма да направиш, защото валутите правят малки движения спрямо акциите. Това мисля, че го бях уточнил и даже бяхме го сметнали с един фен bvg относно движенията на акциите и на валутите и се оказа, че с акциите без leveradge ше спечелиш повече от колкото всеки път да рискуваш целия си акаунт за да вземеш по-малко. Има акции които скачат 30 пъти, 10 пъти или дори акцията да скори "само двойно" ти пак ше си направил повече пари от колкото с валутите. Другото нещо което е, че при акциите над 75% от времето са bullish, индексите и т.н. докато при валутите е много разнопосочно, децентрализирано е и се ръководи от дадена политика на централна банка.
          За тва моята препоръка е, че форекса е hich risk instrument и го заебаваш и отиваш при акциите и там има графики, шорт лонг бла бла бла и с по-малко риск ше спечелиш повече или загубиш най-много това, което си заложил. Ако не ми вярваш след 2/3 г. пак ше си говориме да видим до къде си я докарал с форекса .....

          Това само като го прочетох разбрах колко разбираш от форекс или по точно казано трейдинг Кой идиот ще влиза фул сметка - о верно обикновените хора и идиотите. Много ме кефи как ти и Мариан и компнаия хабер си нямате, но давате според вас най-релевантните аргументи достойни за един бакшиш от долно нагорнише ...

          Трейдинга е вероятност и управление на риска. Дали ще влезеш 1:15 в акции фулл сметка и цената падни 6% или фулл 1:100 при форекса и цената падне 1% да шанса да изгърмиш по бързо на форекса е в пъти по-голям, но не след дълго и на борсичката ще фалираш.

          Чича ви Бъфет все едно да налее 200 милиарда в Епъл и да заеме още няколко пъти по-толкова - това ми казваш ти сега. Е що не го прави? Или викаш голям простак бил, че не разбира индустрията като теб.
          Last edited by needtoknowmore; 19.03.2015, 11:01.
          Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
            Блгадорая за съвета. Няма да се възползвам, защото за мен не би си струвало. Effort/reward ratio-то в търговията с валути без leverage не ми изглежда да си заслужава усилията. За година, най-вероятно ще бия %-та лихва, която дадена банка би ми предложила за влог, ама дали ще е 5% или 7% годишно на 3к€ .. все тая ми е - това са 60тина парички..
            Ми както вика Стойчков "виж ся" проблема, с тея валути и защо 95% от хората губят там е именно ей тая незначителна думичка, която си написал горе .... Много ясно, че без разни кредити нищо няма да направиш, защото валутите правят малки движения спрямо акциите. Това мисля, че го бях уточнил и даже бяхме го сметнали с един фен bvg относно движенията на акциите и на валутите и се оказа, че с акциите без leveradge ше спечелиш повече от колкото всеки път да рискуваш целия си акаунт за да вземеш по-малко. Има акции които скачат 30 пъти, 10 пъти или дори акцията да скори "само двойно" ти пак ше си направил повече пари от колкото с валутите. Другото нещо което е, че при акциите над 75% от времето са bullish, индексите и т.н. докато при валутите е много разнопосочно, децентрализирано е и се ръководи от дадена политика на централна банка.
            За тва моята препоръка е, че форекса е hich risk instrument и го заебаваш и отиваш при акциите и там има графики, шорт лонг бла бла бла и с по-малко риск ше спечелиш повече или загубиш най-много това, което си заложил. Ако не ми вярваш след 2/3 г. пак ше си говориме да видим до къде си я докарал с форекса .....
            Last edited by michaelis; 19.03.2015, 10:12.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
              Смисъл има,но ако очакваш бързи резултати и искаш за година-две да станеш милионер,по-добре още сега си похарчи парите за нещо друго и забрави за форекс
              Доколкото разбирам ще започваш от А и Б,затова моя съвет е да си дадеш поне една година за демо търговия и за усилено четене!На демо търгувай със суми с каквито по-нататък ще търгуваш на реална сметка.Повечето брокери дават демо акаунти с доста високи суми,което създава нереална представа за нещата и когато човек премине на реална сметка зануляването идва много бързо.
              Разрови се из нета и почни от най-простото - има достатъчно сайтове,където можеш да прочетеш основни неща като тренд линии,подкрепи и съпротиви и основи на price action.Запознай се с основните видове кендъли,с течение на времето ще се научиш да разбираш какво означават и как да ги търгуваш и при какви условия.По-нататък вече мини към по-сериозна литература.(Пиши ми на лично да ми напомниш да ти дам някои полезни заглавия,че сега е късно и не ми се рови).Щом ще търгуваш в извънработно време,то се концентрирай върху стратегии,изградени върху дневни или 4-часови графики.Може и седмични,но там стоповете ще са по-големи и съответно сигналите ще са по-малко.
              Задължително прочети колкото се може повече за психология на трейдинга и money management във форекса.Повечето хора се провалят,защото не разбират именно тези две неща.Търпението и дисциплината във форекса са най-важни!И под търпение разбирай търпение да изчакаш момента за добър вход,а не ако сделката тръгне срещу теб "търпеливо" да чакаш цената да върнеБързането във форекса е фатално!Чакай си търпеливо сигналите и това е!Един вид сигнал да изучиш като хората и търпеливо да си го чакаш и положителните резултати няма да закъснеят.
              И запомни - ти не си Сити Банк,Голдман Сакс или някой голям хедж фонд.Така или иначе не можеш да си позволиш да движиш пазара,затова не се опитвай да търсиш дъна и върхове,нито да хващаш цели движения - концентрирай се върху това да хванеш част от движението.
              Айде стига толкова акъл от мен засега.Пиши на лични да ти пратя малко заглавия.
              Успех.

              П.П.И да не забравя - ако си търгувал с акции,запомни,че при форекса е много по-различно.Най-малкото стратегиите buy and hold тук няма как да дадат нужните резултати.
              Единственото което искам/търся е % ROI. Трябват ми само проценти, милионите с времето. Идеята за демо сметката е хубава, но и малко ме плаши. Играл съм покер с приятели за спорта, играл съм и с пари - разликата е огромна. Лично аз - такава психика, да си повярвам, че е нещо сериозно с демо валута, нямам.
              Планът е - 10 дни обучение на базата.
              След това - демо сметката.
              След месец ще помисля за платените курсове, който колегата по-долу предложи.
              Блгадорая за съветите - ще пиша на лично!

              Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
              много добре си разбрал и аз съм го правил и единствено при тея главорези OANDA го има. Когато местиш нещо от една сметка в друга няма боцване стопове, няма цигании, няма такси за прехвърляне от една сметка в друга, по принцип OANDA са големи и не правят цигании, но пък недостатъка е, че не можеш в много различни екзотични валути да имаш сметка и мисля, че лимита на подсметки беше 20 + primary account

              P.S. има и още един недостатък, като напрайш грешка в движението и го остайш да речем в паундове, те няма да се затрият ама ше чакаш докато курса пак дойде на твойта. Друг недостатък то даже е и плюс, е че няма leveradge квото имаш тва прехвърляш, т.е. няма печалбата да е голяма, но и пораженията са малки
              Блгадорая за съвета. Няма да се възползвам, защото за мен не би си струвало. Effort/reward ratio-то в търговията с валути без leverage не ми изглежда да си заслужава усилията. За година, най-вероятно ще бия %-та лихва, която дадена банка би ми предложила за влог, ама дали ще е 5% или 7% годишно на 3к€ .. все тая ми е - това са 60тина парички..

              Първоначално изпратено от Plamenen Разгледай мнение
              Това което препоръчва michaelis е много хитро, ако съм го разбрал точно какво има впредвид...откриваш си няколко сметки с различни валути, които искаш да търгуваш, и само следиш движението - като падне дадена валута спрямо друга - купуваш(т.е. местиш(превалутираш от едната сметка в другата),а като се покачи - продаваш(превалутираш ги пак).Все едно купуваш и продаваш физически от чейндж бюро, само че в пъти по-малък спред. Това ли имаше предвид michaelis или не съм разбрал точно?

              Чудесна идея е и бих се възползвал, но само ако остана безработен. Смятам, че с 12 часови "смени" пред компютъра и един по-смислен капитал (значително повече от 3к€), би се получил един окей доход. (ако живееш в България). В момента обаче, нито съм безработен, нито съм в бг и лично за моята ситуация - не го виждам като оптимален варянт. Но благодаря му за съвета!
              Last edited by vankata23; 18.03.2015, 20:08.
              #dagoduhatbednite

              Коментар


              • Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение
                night lord ти май не четеш добре темата ..виж какво ми е отговорил твоят съветник в 9.26 днес сутринта Jenyna отговорът на твоят въпрос е че щом които се страхува от мечки (15 фигури загуба ) не ходи в гората а ти правиш проблем за някакви си 220 което си е много, много по малка мечка .....подготви се така че и 15 фигури загуба да не те плашат не питай много много какво да правиш защото с въпроси не става и ставаш заядлив , включи интелекта си и разгледай статистически данни на паунда ще видиш че има движения на двойката от 2.11 до 1,36 и сам си направи сметката дали какъв трябва да ти е ММ -а и най важното... бъди смирен и не питай ..с питане нищо не става само със смирение ..най успелите форех традери са били най вероятно будистки монаси
                +1111111111111111111111111111111111111111111111111 11111111111111111111111111
                Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                Коментар


                • night lord ти май не четеш добре темата ..виж какво ми е отговорил твоят съветник в 9.26 днес сутринта Jenyna отговорът на твоят въпрос е че щом които се страхува от мечки (15 фигури загуба ) не ходи в гората а ти правиш проблем за някакви си 220 което си е много, много по малка мечка .....подготви се така че и 15 фигури загуба да не те плашат не питай много много какво да правиш защото с въпроси не става и ставаш заядлив , включи интелекта си и разгледай статистически данни на паунда ще видиш че има движения на двойката от 2.11 до 1,36 и сам си направи сметката дали какъв трябва да ти е ММ -а и най важното... бъди смирен и не питай ..с питане нищо не става само със смирение ..най успелите форех традери са били най вероятно будистки монаси
                  Pip master

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
                    Отговор за jenyna Послушах съвета ти и отворих 10 000 паунд/долар къса и дълга. Сложих да се затворят на 100 лева печалба. Дългара се затвори след няколко часа а късата сега е на минус 220 ко да и правя да я затворя да отворя друга дълга или???
                    Покажи пълната информация за позициите. Оттам ще стане ясно какво е положението.[/QUOTE]

                    Каква пълна информация отвориг ги заедно в 4 часа на курс 0,7122
                    едната се е затворила на 0.7170 а другата си е отворена сега е на 0/7230
                    advokatfilipova.eu

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Plamenen Разгледай мнение
                      Ужас е!
                      А да дадеш съвет относно Делтасток, гледам че е добър спреда , става ли да се ползват за чеиндж (не съм наясно дали физически е възможно) ? А като гледам от чеиндж бюрата currencycenter.eu е с наи-добър спред.
                      ми мене не ме интересува, тъй като аз не търгувам с валути, замо ги позвам за хедж ама ако съм новобранец поне това бих напрайл със сметките, не да се юрна(а при мене беше така ) и няква платформа някви лотове ама колко има в тоя лот няяя значение и първото грешно движение и айдеееее ......

                      P.S. sorry че нещо се отплеснах .... не знам брачед, аз съм в Interactive Brokers имал съм и в Saxo Bank и в Oanda. И трите брокера са коректни и не правят идиотщини.

                      Interactive Brokers са може би едни от най-големите подходящи за търговия с акции, опции
                      Saxo Bank са специалисти в продукти с CFD там има на всичко CFD даже и на фючърси
                      OANDA са специалисти във валутите, за други брокери няям идея
                      Last edited by michaelis; 18.03.2015, 15:08.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                        ей погледни ква идиотщина е в чейнча, примерно ДСК

                        https://dskbank.bg/page/default.aspx...g-BG/.currency

                        Валута БНБ Касово Безкасово Дата
                        Купува Продава Купува Продава
                        USD 1.839050 1.801800 1.893900 1.806800 1.888900 18.03.2015 08:29
                        CHF 1.834740 1.750200 1.914200 1.782700 1.884200 18.03.2015 08:29
                        GBP 2.716620 2.643300 2.791600 2.662300 2.781600 18.03.2015 08:29
                        EUR 1.955830 1.948000 1.963000 1.951000 1.960000 18.03.2015 08:29

                        ебаси и спреда ебаси и змията .....
                        Ужас е!
                        А да дадеш съвет относно Делтасток, гледам че е добър спреда , става ли да се ползват за чеиндж (не съм наясно дали физически е възможно) ? А като гледам от чеиндж бюрата currencycenter.eu е с наи-добър спред.

                        Коментар


                        • ей погледни ква идиотщина е в чейнча, примерно ДСК

                          https://dskbank.bg/page/default.aspx...g-BG/.currency

                          Валута БНБ Касово Безкасово Дата
                          Купува Продава Купува Продава
                          USD 1.839050 1.801800 1.893900 1.806800 1.888900 18.03.2015 08:29
                          CHF 1.834740 1.750200 1.914200 1.782700 1.884200 18.03.2015 08:29
                          GBP 2.716620 2.643300 2.791600 2.662300 2.781600 18.03.2015 08:29
                          EUR 1.955830 1.948000 1.963000 1.951000 1.960000 18.03.2015 08:29

                          ебаси и спреда ебаси и змията .....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Plamenen Разгледай мнение
                            Това което препоръчва michaelis е много хитро, ако съм го разбрал точно какво има впредвид...откриваш си няколко сметки с различни валути, които искаш да търгуваш, и само следиш движението - като падне дадена валута спрямо друга - купуваш(т.е. местиш(превалутираш от едната сметка в другата),а като се покачи - продаваш(превалутираш ги пак).Все едно купуваш и продаваш физически от чейндж бюро, само че в пъти по-малък спред. Това ли имаше предвид michaelis или не съм разбрал точно?
                            много добре си разбрал и аз съм го правил и единствено при тея главорези OANDA го има. Когато местиш нещо от една сметка в друга няма боцване стопове, няма цигании, няма такси за прехвърляне от една сметка в друга, по принцип OANDA са големи и не правят цигании, но пък недостатъка е, че не можеш в много различни екзотични валути да имаш сметка и мисля, че лимита на подсметки беше 20 + primary account

                            P.S. има и още един недостатък, като напрайш грешка в движението и го остайш да речем в паундове, те няма да се затрият ама ше чакаш докато курса пак дойде на твойта. Друг недостатък то даже е и плюс, е че няма leveradge квото имаш тва прехвърляш, т.е. няма печалбата да е голяма, но и пораженията са малки
                            Last edited by michaelis; 18.03.2015, 14:35.

                            Коментар


                            • Това което препоръчва michaelis е много хитро, ако съм го разбрал точно какво има впредвид...откриваш си няколко сметки с различни валути, които искаш да търгуваш, и само следиш движението - като падне дадена валута спрямо друга - купуваш(т.е. местиш(превалутираш от едната сметка в другата),а като се покачи - продаваш(превалутираш ги пак).Все едно купуваш и продаваш физически от чейндж бюро, само че в пъти по-малък спред. Това ли имаше предвид michaelis или не съм разбрал точно?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                                Благодаря, би ли ми препоръчал платформа на която да си открия сметката?
                                ако па чак толкова си загорел за тоя форекс ... отвори една сметка при ей тея

                                http://www.oanda.com/

                                вътре си направи подсметки с различни валути и ги мести от едната сметка в другата и те тва е, ако напрайш поне грешка да останат парите в сметката ти - макар и в чужда валута не да духнат на някъде ........
                                все едно си в чейндж бюро само, че спреда не е толкова голям и е според текущия курс +-5 пипса

                                Коментар

                                Working...
                                X