IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
    Разбирам критиката.
    Добре, нека предприема друг подход - колко време търгувахте виртуално, преди да започнете с малка, но реална сума?
    Лично аз около 1 година - и ако в началото имах възможността да имам ментор да ми казва какво да правя едно по едно щях да съм намалил в пъти (години) Learning curve-a, ако някой беше в началото ме научил на ключовите концепции за няколко месеца можеш да придобиеш историческа перспектива равна на години, но уви нямаше та съм съм оставил очите по графиките десетки хиляди часа и да съм търсил из талаша нещата. Но 1 година е добър период, може и по малко 6 месеца ако бързо учиш, а може и още по бързо но там вече си говорим платени услуги - за 3 месеца ако попаднеш на правилните места ще научиш неща, които ще ти отнемат години.

    Както ти казах разликата е правиш ти!
    Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

    Коментар


    • Wанка хич да не ти пука ...ще загубиш първата си сметка като пич ...явно човек трябва да си счупи главата няколко пъти за да се разберат някои работи ... но то и колело да се научиш да караш трябва да паднеш няколко пъти..имай предвид че малките графики пrедразполагат към свръх търгуване след време ще се определиш към коя група принадлежиш по точно кой таим фреим допада на теб ...а още по нататък с натрупване на опит ще си направиш система която ще ти приляга най добре на теб в психологически план и ще се чувстваш комфортно с нея но това по нататък ...изискват се хиляди часове екранно време , култивиране на качества едно от които е търпение и развиване на дисциплина
      Pip master

      Коментар


      • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
        Чудесно, аз знаеш ли от къде да почнеш с количката?
        Ще тръгнеш сам да се блъскаш или ще искаш лиценз - приемрно количка на КЕН?
        Знаеш ли каква е ивнестицита, какви са такси по франчайза, какви са условията, какъв ти е маржа, какви са ти другите разходи + общински такси, къде е локацията ти какъв е таргета ти и това е част от въпросите ти накрая имаш ли цялостен план, който ти казва да носи пари и носи повече спрямо алтернативна цена на капитала?

        Сега всичко можеш да го мултиплицираш по 10 за един ресторант.

        Това го казвам не да се дразня, а да дам пример как някой си мисли, че са правят пари лесно и аджеба що се губи и после Мариански вади тема никой не печели. Е не печелят такива с този манталитет и няма как да печелят. Не знаят 1001 неща

        Дано да четеш между редовете какво искам да ти кажа, можеш да печелиш и можеш да фалираш, разликата и за двете си точно ти!

        Ето го и франчайза де http://franchising.bg/bg/%D0%BA%D1%8...D%D0%B5%D1%81/ хаха
        Разбирам критиката.
        Добре, нека предприема друг подход - колко време търгувахте виртуално, преди да започнете с малка, но реална сума?

        Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
        мда има вътрешна информация за акциите, но не всеки път е само с вътрешна информация, тва е рядко не е като на БФБ шуробадженащина и глупости ....
        Ето щом ше ползваш Saxo Bank и аз имах акаунт при тях, но са ми скъпи, тая акция като стане на 0.20 стинки я вземи PRU.xasx Perseus Mining / Австралийска минна компания има и CFD на нея. Хвърли ени 100/200 кинта по нея и я забраи и после виж резултата от нея и виж форекса ..... и после пак ше каеш тука кво що с тая невзрачна акция и с валутите .....

        Знаеш ли - ще го направя. 1000 парчета, когато стане 0.2
        Само, за да избия таксите - трябва да я дочакам да се върне на 0.224
        Е, ако скочи с 50%, ще съм направил 76 парички. Нека видим.
        Last edited by vankata23; 19.03.2015, 21:05.
        #dagoduhatbednite

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
          пс. Твърдо съм против акциите, за момента, понеже там играта е много повече на "вътрешна" информация (която не е възможно да бъде получена, след като е в нета - вече не струва нищо) , а в форекса има по-голямо "поле' за изява на технческия анализ. Това го знам, от колега, много навътре в нещата, следователно - смятам да му се доверя. Може и да е грешка, но аз лично му вярвам.
          мда има вътрешна информация за акциите, но не всеки път е само с вътрешна информация, тва е рядко не е като на БФБ шуробадженащина и глупости ....
          Ето щом ше ползваш Saxo Bank и аз имах акаунт при тях, но са ми скъпи, тая акция като стане на 0.20 стинки я вземи PRU.xasx Perseus Mining / Австралийска минна компания има и CFD на нея. Хвърли ени 100/200 кинта по нея и я забраи и после виж резултата от нея и виж форекса ..... и после пак ше каеш тука кво що с тая невзрачна акция и с валутите .....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
            Идеята ми е по-скоро, след като гледам мастър шеф, да си купя количка и да продавам хот-дози, за да видя - как ще тръгне.
            Но приемам критиката, очевидно е, че и двамата сте много по-навътре в нещата от мен, и ще се замисля след месец - какво ще правя.
            Блгагодаря.
            Чудесно, аз знаеш ли от къде да почнеш с количката?
            Ще тръгнеш сам да се блъскаш или ще искаш лиценз - приемрно количка на КЕН?
            Знаеш ли каква е ивнестицита, какви са такси по франчайза, какви са условията, какъв ти е маржа, какви са ти другите разходи + общински такси, къде е локацията ти какъв е таргета ти и това е част от въпросите ти накрая имаш ли цялостен план, който ти казва да носи пари и носи повече спрямо алтернативна цена на капитала?

            Сега всичко можеш да го мултиплицираш по 10 за един ресторант.

            Това го казвам не да се дразня, а да дам пример как някой си мисли, че са правят пари лесно и аджеба що се губи и после Мариански вади тема никой не печели. Е не печелят такива с този манталитет и няма как да печелят. Не знаят 1001 неща

            Дано да четеш между редовете какво искам да ти кажа, можеш да печелиш и можеш да фалираш, разликата и за двете си точно ти!

            Ето го и франчайза де http://franchising.bg/bg/%D0%BA%D1%8...D%D0%B5%D1%81/ хаха
            Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
              Разцъквал съм безсмислици и преди, но сега таргета е - месец.
              Един вид направил си демото вчера и искаш след месец да минеш на реална сметка,така ли?!
              Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                Ти всъщност колко време си търгувал на демо?
                Разцъквал съм безсмислици и преди, но сега таргета е - месец.
                #dagoduhatbednite

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                  Бързането идва от факта, че се притеснявам, ако продължавам с виртуалните парички повече от месец, че ще придобия нереална представа за търговията и ще заложа на стратегии с по-голям риск - което е в пълен противовес с генералната ми идея.
                  Затова искам, с много малко, но реални. В същото време - не искам да са прекаленно малко, защото няма да ме е еня, много, много, за това какво ще стане с 100 евро например. Да добавя - не искам и да са много, понеже съм пълена аматьор и след месец пак ще съм аматьор.

                  След изложените аргументи - смяташ ли, че греша или има някакъв резон идеята с реалните парички?
                  Ти всъщност колко време си търгувал на демо?
                  Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                    Ти и в двата случая нямаш реална преценка - така че ако ще играеш каквото и да е реално то нищожно.

                    Ти си все едно гледаш Master шеф и си казваш искам да имам ресторант имам кинтите и ще си купя място и ще правя пачка, а си нямаш и бегло понятие какво е като цяло ресторантьорският бизнес. Как ще се конкурираш с ресторанти доказали са големи имена, като то дори не знаеш базови понятие - шанса от фалит е ясен
                    Трейдинга е бизнес искат се 1001 неща преди да започнеш.
                    Идеята ми е по-скоро, след като гледам мастър шеф, да си купя количка и да продавам хот-дози, за да видя - как ще тръгне.
                    Но приемам критиката, очевидно е, че и двамата сте много по-навътре в нещата от мен, и ще се замисля след месец - какво ще правя.
                    Блгагодаря.
                    #dagoduhatbednite

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                      Бързането идва от факта, че се притеснявам, ако продължавам с виртуалните парички повече от месец, че ще придобия нереална представа за търговията и ще заложа на стратегии с по-голям риск - което е в пълен противовес с генералната ми идея.
                      Затова искам, с много малко, но реални. В същото време - не искам да са прекаленно малко, защото няма да ме е еня, много, много, за това какво ще стане с 100 евро например. Да добавя - не искам и да са много, понеже съм пълена аматьор и след месец пак ще съм аматьор.

                      След изложените аргументи - смяташ ли, че греша или има някакъв резон идеята с реалните парички?
                      Ти и в двата случая нямаш реална преценка - така че ако ще играеш каквото и да е реално то нищожно.

                      Ти си все едно гледаш Master шеф и си казваш искам да имам ресторант имам кинтите и ще си купя място и ще правя пачка, а си нямаш и бегло понятие какво е като цяло ресторантьорският бизнес. Как ще се конкурираш с ресторанти доказали са големи имена, като то дори не знаеш базови понятие - шанса от фалит е ясен
                      Трейдинга е бизнес искат се 1001 неща преди да започнеш.
                      Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                        Не бързай с реалната сметка!Дай си време!Бързането е най-големият враг във форекса!
                        Бързането идва от факта, че се притеснявам, ако продължавам с виртуалните парички повече от месец, че ще придобия нереална представа за търговията и ще заложа на стратегии с по-голям риск - което е в пълен противовес с генералната ми идея.
                        Затова искам, с много малко, но реални. В същото време - не искам да са прекаленно малко, защото няма да ме е еня, много, много, за това какво ще стане с 100 евро например. Да добавя - не искам и да са много, понеже съм пълена аматьор и след месец пак ще съм аматьор.

                        След изложените аргументи - смяташ ли, че греша или има някакъв резон идеята с реалните парички?
                        #dagoduhatbednite

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                          Много съм доволен от темата - разнородни мнениея.
                          Аз съм взел своето решение - смятам, че имам каквото е нужно за успешен спот форекс трейдинг.
                          Започнах с демо сметка, платформата е много естествена и графиките винаги са ми били страст. Всъщност математаката като цяло винаги ми е била най-приятната наука. Икономическото образование, също смятам ще ми е от полза.
                          Демо сметката беше на +15%, сега е на +10%. Започнах с 20:1 leverage, но прецених, че това е за напредналите колеги и в момента съм с минимума. Осъзнавам, че в момента си играя с един цифрички и буквално "залагам" по усет и common sense. В такъв случай - изключено е да започна с реалните пари. Сметката съм я сложил да е еднаква с това, с което ще започна и планът е вече друг - ако се получи идеята ми - ще започна с малка, но реална сума на 13 Април.
                          Смятам да следвам девиза на БЧК - капка по капка - живот, но в случая - пип по пип - %.

                          Засега е изчетох доста нещав investopedia, и минавам "курсовете" в oanda.

                          Смятам да се насоча към 1; 15 минутнияа и едночасовия интервал. По-големите не успявам да ги "усетя" и не ме грабват .. засега.

                          Също смятам да се възползвам от съвета, по-долу - да не търся върхове и минимуми, а да се опитвам да се включа в движението.
                          Смятам, че би-трябвало да има достатъчно добър технически анализ за моята стратегия. Ще разуча още доста в нета и ще пробвам няколко теста, върху стратегия ала "обери стотинките".

                          Засега ползвам платформата на оанда, но мисля да се пренасоча към тази на saxobank, по съвет на колеги и приятели.

                          Ще ви държа в течение, ако на някой е интересно.

                          Благодаря отново за съветите.

                          пс. Твърдо съм против акциите, за момента, понеже там играта е много повече на "вътрешна" информация (която не е възможно да бъде получена, след като е в нета - вече не струва нищо) , а в форекса има по-голямо "поле' за изява на технческия анализ. Това го знам, от колега, много навътре в нещата, следователно - смятам да му се доверя. Може и да е грешка, но аз лично му вярвам.
                          Не бързай с реалната сметка!Дай си време!Бързането е най-големият враг във форекса!
                          Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                          Коментар


                          • Много съм доволен от темата - разнородни мнениея.
                            Аз съм взел своето решение - смятам, че имам каквото е нужно за успешен спот форекс трейдинг.
                            Започнах с демо сметка, платформата е много естествена и графиките винаги са ми били страст. Всъщност математаката като цяло винаги ми е била най-приятната наука. Икономическото образование, също смятам ще ми е от полза.
                            Демо сметката беше на +15%, сега е на +10%. Започнах с 20:1 leverage, но прецених, че това е за напредналите колеги и в момента съм с минимума. Осъзнавам, че в момента си играя с един цифрички и буквално "залагам" по усет и common sense. В такъв случай - изключено е да започна с реалните пари. Сметката съм я сложил да е еднаква с това, с което ще започна и планът е вече друг - ако се получи идеята ми - ще започна с малка, но реална сума на 13 Април.
                            Смятам да следвам девиза на БЧК - капка по капка - живот, но в случая - пип по пип - %.

                            Засега е изчетох доста нещав investopedia, и минавам "курсовете" в oanda.

                            Смятам да се насоча към 1; 15 минутнияа и едночасовия интервал. По-големите не успявам да ги "усетя" и не ме грабват .. засега.

                            Също смятам да се възползвам от съвета, по-долу - да не търся върхове и минимуми, а да се опитвам да се включа в движението.
                            Смятам, че би-трябвало да има достатъчно добър технически анализ за моята стратегия. Ще разуча още доста в нета и ще пробвам няколко теста, върху стратегия ала "обери стотинките".

                            Засега ползвам платформата на оанда, но мисля да се пренасоча към тази на saxobank, по съвет на колеги и приятели.

                            Ще ви държа в течение, ако на някой е интересно.

                            Благодаря отново за съветите.

                            пс. Твърдо съм против акциите, за момента, понеже там играта е много повече на "вътрешна" информация (която не е възможно да бъде получена, след като е в нета - вече не струва нищо) , а в форекса има по-голямо "поле' за изява на технческия анализ. Това го знам, от колега, много навътре в нещата, следователно - смятам да му се доверя. Може и да е грешка, но аз лично му вярвам.
                            Last edited by vankata23; 19.03.2015, 20:00.
                            #dagoduhatbednite

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                              Ето мнениято на Батя за форекса



                              http://zaparite.blogspot.com/2015/03/blog-post_19.html
                              Взел е правилното решение, като знае срещу какво е изправен и че няма може да му стигне потенциала и силите ...

                              Едно е да цъкаш на БФБ при 1 милион обем друго е на форекса при 5,3 трилиона. Едно е да знаеш кой какво купува при какви обеми и да знаеш буквално всички играчи на пазара, друго е да не знаеш дори и срещу кого играеш ...

                              И аз съм отделил значителна сума на БФБ и знам какво е то и какво е активен дейтрейдинг или суинг трейдинг. Разлика от земята до небето.

                              Само за справка каква е разликата - на форекса няма как да разчиташ на обемният индикатор - всичко е децентрализирано и потока от данни няма как да го окомплектоваш трябва да минеш от топ liquidity providers до retail трейдърите и висчки чейнджове, че да имаш инфо ... Редица случаи има за топ трейдъри на стоки или акции, да нулират сметки на форекса ..., но обратното не става що ли
                              Last edited by needtoknowmore; 19.03.2015, 17:03.
                              Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                              Коментар


                              • Ето мнениято на Батя за форекса

                                Форекс - за мен това е вид хазарт. Не играя игри, в които насрещната страна има много по-голямо конкурентно предимство.
                                http://zaparite.blogspot.com/2015/03/blog-post_19.html

                                Коментар

                                Working...
                                X