IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
    Тъй както вече и ти сам казваш, че си новобранец и прохождаш, остай го тоя форекс за момент и отиди при това нещо S&P 500 и търгувай с един контракт. Това е 1$ на пункт, той е кротко животно и и е "the big boss" измежду индексите. Наистина щом толко те кефи трейдинга отиди първо при тва, свикни му на движенията, на характера едно друго трето пето и само с 1 контракт. И после като се понаучиш на тва качи се на някой форекс да видиш ква е идиотщина и ше се върнеш пак при S&P500 ......
    Хаха империята отвръща на удара

    Голямо спокойствие си е при вас и да по лесно е за новобраниките при вас
    Last edited by needtoknowmore; 20.03.2015, 14:30.
    Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
      не си казал това ок извинявай, но част от идеята ти че волатилността е едно от предимствата на форекс търговията, за мен форекса е инструмент, който има много повече недостатъци спрямо другите инструменти
      Както казах,по света има много инструменти и човек може да си избира.Затова напълно приемам твоето изказване в тази му форма,че за теб форекса има недостатъци спрямо други инструменти. Това не означава,че от форекс не може да се печели.За това го водим целия разговор тук с колегите.
      Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
        Тъй както вече и ти сам казваш, че си новобранец и прохождаш, остай го тоя форекс за момент и отиди при това нещо S&P 500 и търгувай с един контракт. Това е 1$ на пункт, той е кротко животно и и е "the big boss" измежду индексите. Наистина щом толко те кефи трейдинга отиди първо при тва, свикни му на движенията, на характера едно друго трето пето и само с 1 контракт. И после като се понаучиш на тва качи се на някой форекс да видиш ква е идиотщина и ше се върнеш пак при S&P500 ......
        Ванка,Мишката не разбира от политика,ама тука е прав!!!Нали Мише!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
          Ами да гледаме процеса тогава- колко често правиш сделки при тези параметри/65 %, 1-1 риск-доходност/?
          Ще отнеме време, щото никой не приема бектест резултат, пък аз няма какво да доказвам във форума, някой ден ако няма кво да правя и ме удари на алтруизъм ще постна малко
          Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
            В момента все още прохождам. И ми е много лесно да получавам/научавам неща, чрез дедукция от математически уравнения. Поради тази причина, питам - не е от желание за милиони.
            Също така "никой не влиза при 10% риск" - как да го тълкувам? Означава ли, че при сметка от 100€ - никой не влиза с 10€, или е друга идеята? Означава ли това, че при сметка от 100€ - една сделка трябва да е не-повче от 3€ (без леверидж). Също - за какъв леверидж говорим, при тези 3-10% риск?

            Благодаря и се извинявам за незнанието, както казах - тепърва прохождам в материята.
            Тъй както вече и ти сам казваш, че си новобранец и прохождаш, остай го тоя форекс за момент и отиди при това нещо S&P 500 и търгувай с един контракт. Това е 1$ на пункт, той е кротко животно и и е "the big boss" измежду индексите. Наистина щом толко те кефи трейдинга отиди първо при тва, свикни му на движенията, на характера едно друго трето пето и само с 1 контракт. И после като се понаучиш на тва качи се на някой форекс да видиш ква е идиотщина и ше се върнеш пак при S&P500 ......

            Коментар


            • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
              Ти пък намери кво да гледаш, не гледай печалбата, а процеса (ако беше гледал това щеше да си наясно или след време ще си наясно, че никой не влиза 10% риск на сделка)... иначе всичко е силата на сложната лихва.
              Ами да гледаме процеса тогава- колко често правиш сделки при тези параметри/65 %, 1-1 риск-доходност/?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                В момента все още прохождам. И ми е много лесно да получавам/научавам неща, чрез дедукция от математически уравнения. Поради тази причина, питам - не е от желание за милиони.
                Също така "никой не влиза при 10% риск" - как да го тълкувам? Означава ли, че при сметка от 100€ - никой не влиза с 10€, или е друга идеята? Означава ли това, че при сметка от 100€ - една сделка трябва да е не-повче от 3€ (без леверидж). Също - за какъв леверидж говорим, при тези 3-10% риск?

                Благодаря и се извинявам за незнанието, както казах - тепърва прохождам в материята.
                Говорим си имаш 100 евра сметка и казваш, че рискуваш 10 евра образно казано това ти е стопа. Сега можеш да влезеш 0.01 лота и това да са ти примерно 100 пипа или да влезеш 0.05 или това да са ти 20 пипа стоп. В примера със 100 пипса ще отвориш 1к обем единици при 2-рият 5к единици обем.

                Ако ще и 1:1000 ти е ливъриджа ти пак ще рискуваш 10% или пак 10 евра.Но с този ливъридж можеш да отвориш примерно 1 лот и след 10 пипа срещу теб да си затрил тези 100 евра. Ливиърдижа е едно, контрол на риска 2-ро и парично управление 3-то.
                Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                  Ти пък намери кво да гледаш, не гледай печалбата, а процеса (ако беше гледал това щеше да си наясно или след време ще си наясно, че никой не влиза 10% риск на сделка)... иначе всичко е силата на сложната лихва.
                  В момента все още прохождам. И ми е много лесно да получавам/научавам неща, чрез дедукция от математически уравнения. Поради тази причина, питам - не е от желание за милиони.
                  Също така "никой не влиза при 10% риск" - как да го тълкувам? Означава ли, че при сметка от 100€ - никой не влиза с 10€, или е друга идеята? Означава ли това, че при сметка от 100€ - една сделка трябва да е не-повче от 3€ (без леверидж). Също - за какъв леверидж говорим, при тези 3-10% риск?

                  Благодаря и се извинявам за незнанието, както казах - тепърва прохождам в материята.
                  #dagoduhatbednite

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                    Може ли по- детайлна сметка. Новобранците не схващат как се получава този милион при 100 сделки, при 10% и 65 успеваемост.
                    Благодаря.
                    Ти пък намери кво да гледаш, не гледай печалбата, а процеса (ако беше гледал това щеше да си наясно или след време ще си наясно, че никой не влиза 10% риск на сделка)... иначе всичко е силата на сложната лихва.
                    Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Разбираш ме какво казвам. Сега пуснах един модел при 65% успеваемост загуби равни на печалби и игра само с 10% от сметката и да си почнал с 10 бона би трябвало да си ударил милион още на стотната сделка. При три сделки на ден и 220 дена ако е вярно това което го говориш за една година трябва да си станал между най-богатите хора на планетата. Поради някаква причина не ми се вярва това да е факт, макар че може и да бъркам разбира се и да си милиардер под прикритие.
                      Може ли по- детайлна сметка. Новобранците не схващат как се получава този милион при 100 сделки, при 10% и 65 успеваемост.
                      Благодаря.
                      #dagoduhatbednite

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                        заради такива мизерии - опцииите батко слагаш има си време ако ще и с 5К да падне и после да се вдигне ...... той тоя Dow още малко така ше падне, че нема и да се вдигне, ама тва е друга тема на разговор са .......
                        Напълно съм съгласен с теб, още малко го дебна и ще го шортя, но няма как да не се размине с попукпка на пут опции.

                        ПП Абе не знам при тежки мизерии може и counter party-то ти да даде фира и става медено тогава - ще го видим като се спука дериватняит балон какво шоу ще настане, тогава ми е чудно всички хейтъри срещу реалните активи и особенно златото какво ще говорят, но тема на друг разговор е всичко.
                        Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Разбираш ме какво казвам. Сега пуснах един модел при 65% успеваемост загуби равни на печалби и игра само с 10% от сметката и да си почнал с 10 бона би трябвало да си ударил милион още на стотната сделка. При три сделки на ден и 220 дена ако е вярно това което го говориш за една година трябва да си станал между най-богатите хора на планетата. Поради някаква причина не ми се вярва това да е факт, макар че може и да бъркам разбира се и да си милиардер под прикритие.
                          Ето отново си пролича липсата ти на познания в материята - 10% риск, само баламурниците на една позиция правят при една кофти серия дори и 90+% да имаш ще си затриеш капитала си. Така, че стига с такива смешни доводи, А и не е нужно винаги стопа и целта да си ти равни, много пъти дори е негативен risk/rewarda но се компенсира с висока успеваемост.

                          Хайде да приключим, че едно умиление ми е някой инвеститор, да ми говори за трейдинг като прилага същите си разбирания все едно цъка на централизиран пазар.

                          За протокола аз съм value investor така, че много добре знам какво говоря.

                          Но както и ти сам каза всеки си има глава на раменете
                          Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                            Е добре, аз а форсмажорни ситуации не говоря.То и 11 Септември като стана разказа играта на борсата в САЩ нали? Фалита на Лемън до кво доведе Дау с по 1к спад - викат грешка в система, ама то ликвидността умря и маркет мейкърите и те дадоха фира : https://www.youtube.com/watch?v=NXYBpd8TaXQ

                            Аз не мога да вдяна какви са вашите аргументи - давате нещо, което е тотален форс мажор като аргумент, че имало волатилност.

                            Явно не си наясно какво е волатилността - ценово отклонение е въпрос с повишена трудност като средно се движи пазара от около 1% при мейджърите, и а по борсите това е почти нищо се пита, кое е по волатилното. То и при неочаквани новини, някой акции растат не ХХ, а ХХХ% ти вадиш пример с франка където качи около 15% ...
                            заради такива мизерии - опцииите батко слагаш има си време ако ще и с 5К да падне и после да се вдигне ...... той тоя Dow още малко така ше падне, че нема и да се вдигне, ама тва е друга тема на разговор са .......

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                              Брей, че всички ли трябва ги дават по СНБС-то, леле ти от там ли черпеш инвестиционни идеи ...
                              Разбираш ме какво казвам. Сега пуснах един модел при 65% успеваемост загуби равни на печалби и игра само с 10% от сметката и да си почнал с 10 бона би трябвало да си ударил милион още на стотната сделка. При три сделки на ден и 220 дена ако е вярно това което го говориш за една година трябва да си станал между най-богатите хора на планетата. Поради някаква причина не ми се вярва това да е факт, макар че може и да бъркам разбира се и да си милиардер под прикритие.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                При тази успеваемост да си милионер вече и да те дават по СНБС така че прости ми че не ти вярвам
                                Брей, че всички ли трябва ги дават по СНБС-то, леле ти от там ли черпеш инвестиционни идеи ...
                                Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                                Коментар

                                Working...
                                X