IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Реално на човек му трябва да е успешен дори само 51% и ако играе предпазливо с да кажем без изричен маржин и с печалби равни на загуби ще постига около 10-12% годишна възвращаемост.

    Но дори и тези 51% познаване всъщност са недостижими, след като никой хедж фонд дори не се е хвърлил да играе в тази игра.
    Брей за 1-вия път да съм съгласен с теб, но само за 1-вата ти част.

    Значи ей ти проста статистика над 50% около 52%+ при пивот поинтс на примерно озито цента от R1/S1 докосва междиният пивот между R1/R2, S1/S2 можеш да отидеш и да си го провериш само питанката се пита е ли е възможно да извлечеш печалба от статистиката или не?

    А и какво даваме пример с хедж фонда, като той взима кредити с ниска лихва за да купи деривати и да прави разлика от лихвеният диференциал, какъв трейдинг има тук ... както и 12% на година са малко за дадени хедж фонодве и много за други ...
    Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
      Хаха империята отвръща на удара
      Голямо спокойствие си е при вас и да по лесно е за новобраниките при вас
      Що бе пиле с 1 контракт на SPX кво му е ?? Нито ше пропадне, нито ше загуби кой знае кво, печалбите също не са лоши ...... Е са ако го нашибаш SPX с 800 контракта в OANDA това е максимума, тогава ше му стане лошо, но той предполагам няма да прай тея работи ....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
        И какво тегло сложи на тези 75 пипа и тези от 50 пипа ?
        Сега не ми се вади нормално разпределение и да ви вадя средна че да ми налагаш стандартни отклонение в стоповете, тогава ще си много близко. Просто ми е чудно ти как си ги смяташ нещата

        Мисля че 1,1 лв на 100 пипа печалба е едно, както и 30 пипа друго - та какви тегла слагаш на всичките позиции
        Слагам 65% на плюсовете и 35% на минусите - т.е. твоите проценти. Не ме интересува конкретно кой ти е на плюс и кой ти е на минус. Средно си казал че са толкова. Ако не си променяш много начина на игра, като например веднъж да приемаш големи загуби а след това да се радваш на малки печалби или пък на обратното сметките са си точни.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Добре и това няма значение, тъй като печалбите ти от сделките ти с 50 пипса съм заложил да са 50 пипса, тези ти с 75 пипса да са 75 пипса, и така нататък. Това не променя по никакъв начин тенденцията а единствено показва колко бързо трупаш милиони
          И какво тегло сложи на тези 75 пипа и тези от 50 пипа ?
          Сега не ми се вади нормално разпределение и да ви вадя средна че да ми налагаш стандартни отклонение в стоповете, тогава ще си много близко. Просто ми е чудно ти как си ги смяташ нещата

          Мисля че 1,1 лв на 100 пипа печалба е едно, както и 30 пипа друго - та какви тегла слагаш на всичките позиции
          Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

          Коментар


          • Реално на човек му трябва да е успешен дори само 51% и ако играе предпазливо с да кажем без изричен маржин и с печалби равни на загуби ще постига около 10-12% годишна възвращаемост.

            Но дори и тези 51% познаване всъщност са недостижими, след като никой хедж фонд дори не се е хвърлил да играе в тази игра.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
              Дадена позиция може да има стоп от 50 пипа, друга стоп от 75 пипа, а трета от 100 пипа, та затова ми чудно как правиш сметките като не знаеш какви са средните печалби и загуби.
              Спокойно, нямам спомен да съм казал, големи r/r дори мисля че съм писал, понякога е и леко обърнат, нещо което се компенсира с по-високата успеваемост
              Добре и това няма значение, тъй като печалбите ти от сделките ти с 50 пипса съм заложил да са 50 пипса, тези ти с 75 пипса да са 75 пипса, и така нататък. Това не променя по никакъв начин тенденцията а единствено показва колко бързо трупаш милиони

              Коментар


              • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                Ох,абе,човек,чети внимателно какво ти пише момчето!какво значи не те интересува какво къде му е стопа,като той определя риска!И той никъде не говори за 65/35 процента дневно колебание,аз за 65 % печеливши сделки!Ти му говориш,че било по равно.Ми като не разбирате поне четете внимателно!И кой е казал,че при 100 пипа стоп и печалбите трябва да са 100?!!!Може да са 200-300-400.
                Е точно това съм смятал и аз. Колебанието го споменах само по пронцип в общия случай е ирелевантно и има значение само за броя на сделките.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  + и - ти казваш че са 65%/35% дневното колебание на валутите е горе долу ясно като проценти. приемам че загуби и печалби са ти равни като сума. От тази гледна точка не ме интересува къде са ти стоповете, защото ако слагаш стоповете на 100 пипса просто предполагам че и печалбите са ти по 100 пипса. Ако кажеш че са 30 пипса предполагам че и печалбите са ти по 30 пипса. Ако кажеш че печалбите са ти много по-големи от загуби съвсем няма да ти повярвам. Мога да заложа и този параметър ама тогава за година трябва да си надминал и Бъфет.
                  Колега ти какво означава успеваемост - какви колебания какви пет лева?

                  Дадена позиция може да има стоп от 50 пипа, друга стоп от 75 пипа, а трета от 100 пипа, та затова ми чудно как правиш сметките като не знаеш какви са средните печалби и загуби.
                  Спокойно, нямам спомен да съм казал, големи r/r дори мисля че съм писал, понякога е и леко обърнат, нещо което се компенсира с по-високата успеваемост както и друг път е няколко r/r - в зависимост от входа, така че ми е чудно как правиш допусканията
                  Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    + и - ти казваш че са 65%/35% дневното колебание на валутите е горе долу ясно като проценти. приемам че загуби и печалби са ти равни като сума. От тази гледна точка не ме интересува къде са ти стоповете, защото ако слагаш стоповете на 100 пипса просто предполагам че и печалбите са ти по 100 пипса. Ако кажеш че са 30 пипса предполагам че и печалбите са ти по 30 пипса. Ако кажеш че печалбите са ти много по-големи от загуби съвсем няма да ти повярвам. Мога да заложа и този параметър ама тогава за година трябва да си надминал и Бъфет.
                    Ох,абе,човек,чети внимателно какво ти пише момчето!какво значи не те интересува какво къде му е стопа,като той определя риска!И той никъде не говори за 65/35 процента дневно колебание,аз за 65 % печеливши сделки!Ти му говориш,че било по равно.Ми като не разбирате поне четете внимателно!И кой е казал,че при 100 пипа стоп и печалбите трябва да са 100?!!!Може да са 200-300-400.
                    Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                      Ванка,Мишката не разбира от политика,ама тука е прав!!!Нали Мише!!!
                      ама аз не искам хората да си губят парите или поне не веднага както при форекса А политиката е като жените, на тебе тая ти харесва на мене не, всеки си има вкус
                      Това на SPX нали иска да се учи на технически анализ момчето еми тука при тоя индекс има закономерности за разлика от олигофреничните валути. Тука с 1 контракт да загубиш 1000$ в един ден не знам кво тряя да стане тряяя да закрият борсите. И това вече го писах във всички форексни секции за новобранци ... "Стойте далече от форекса, стойте далече..." Никой не слуша братче, всеки кой как му щукне нещо за пазарите и бум право при тея бастуни се забива, както и аз преди разбира се, а то тва най-токсичното .....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                        Е добре след като отварям сделка 110 лв или 0.11 лот демек по 1,1 лв а на пип как допусна колко ми е стопа и целта, че реши спрямо случайно разпределение 100 сделка 1 милион?

                        ПП 1001-ят пост хахах малко офтопик
                        ПРиемам че глобалната ти експозиция е 11000. Т.е. като отвориш сделка с гаранция 110 лева ти си купил или продал валута за 11000. Което прави игра със 110% спрямо сметката ти. Доста консервативна игра бих казал.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                          Е добре след като отварям 110 лв или 0.011 лот демек по 11 цента на пип как допусна колко ми е стопа и целта, че реши спрямо случайно разпределение 100 сделка 1 милион?
                          + и - ти казваш че са 65%/35% дневното колебание на валутите е горе долу ясно като проценти. приемам че загуби и печалби са ти равни като сума. От тази гледна точка не ме интересува къде са ти стоповете, защото ако слагаш стоповете на 100 пипса просто предполагам че и печалбите са ти по 100 пипса. Ако кажеш че са 30 пипса предполагам че и печалбите са ти по 30 пипса. Ако кажеш че печалбите са ти много по-големи от загуби съвсем няма да ти повярвам. Мога да заложа и този параметър ама тогава за година трябва да си надминал и Бъфет.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Не говоря за 10% риск а за игра с 110% маржин. Т.е на 10000 лева сметка да отвориш позиция с 110 лева гаранция.
                            Е добре след като отварям сделка 110 лв или 0.11 лот демек по 1,1 лв а на пип как допусна колко ми е стопа и целта, че реши спрямо случайно разпределение 100 сделка 1 милион?

                            ПП 1001-ят пост хахах малко офтопик
                            Last edited by needtoknowmore; 20.03.2015, 14:57.
                            Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                              Ето отново си пролича липсата ти на познания в материята - 10% риск, само баламурниците на една позиция правят при една кофти серия дори и 90+% да имаш ще си затриеш капитала си. Така, че стига с такива смешни доводи, А и не е нужно винаги стопа и целта да си ти равни, много пъти дори е негативен risk/rewarda но се компенсира с висока успеваемост.

                              Хайде да приключим, че едно умиление ми е някой инвеститор, да ми говори за трейдинг като прилага същите си разбирания все едно цъка на централизиран пазар.

                              За протокола аз съм value investor така, че много добре знам какво говоря.

                              Но както и ти сам каза всеки си има глава на раменете
                              Не говоря за 10% риск а за игра с 110% маржин. Т.е на 10000 лева сметка да отвориш позиция с 110 лева гаранция.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                                Може ли по- детайлна сметка. Новобранците не схващат как се получава този милион при 100 сделки, при 10% и 65 успеваемост.
                                Благодаря.
                                Пускам един генератор на случайни числа с параметри близки до нормалните колебания на валутните курсове. слагам вероятност 65% на плюсовете и 35% на минусите. залагам първоначалната вноска и маржина и съответно как се капитализира във времето. Пускам генератора няколко пъти и гледам как се изменя - сметките не са точни, за точни сметки трябва вероятносттно разпределение, което съвсем естествено не бих се занимавал да правя за писане във форуми. Но в общи линии показват тенденцията. Мога да коригирам и маржина и колебанията в които се играе. Това ще променя нещата но тенденцията се запазва. Реално няма никакъв проблем да се заложи и с 1% от сметката да се играе и мащаба на сделките да е например на 1/10 от нормалните колебания на валутни курсове. Всъщност сега го пуснах и с тези параметри натрупването става по-бавно но отново при 500 сделки вече се удря милион.

                                Коментар

                                Working...
                                X