IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
    Това, за което пишеш е търговия по шума, а не по сигнала. Това + спред + асиметрия в информацията е сигурен провал. На практика затова се провалят форексджиите- ако им се забрани да ползват по-малки графики от седмичната и ливъридж на някои от тях ще им се получат нещата.
    Всъщност точно тук си в много голяма грешка.По различните тайм фреймове сигналите винаги са еднакви.Дали ще имаш инсайд,оутсайд,пинбар или каквото и да е друг сигнал по едноминутка или по дневна сигналът си е един и същ.Разликата е в таргета и стопа.Съответно и в сумата с която можеш да заемеш позиция съобразно риска.
    Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Тази моя грешка всъщност ми е доста полезна. Тотално се убеждавам че дей трейдинга с валута е напълно безсмислен. Ако човек си държи риска под контрол възвращаемостта е супер мизерна, дори и да е някакво пълно изключение и наистина да усеща пазара.
      За това се намесва в един момент прогресивният ММ, но това е като цяло друга тема. Като цяло професионалният трейдинг говорим за постоянен и последователен трейдинг с всички процедури и контрол средно води 3-5% месечно увеличение, по-добре постоянни проценти ако ще и едноцифрени от колкото двуцифрени суингове нагоре и надолу по equity curve-a ти.
      Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
        Благодаря за признанието, радвам се че виждаш разликите между инвестирането и трейдинга. Както писах по-рано и в двата лагера съм бил години наред, голям опит придобих, който го материализирам в създаване на курсове та затова си позволявам да пиша, че може да се правят пари с трейдинг на всеки пазар.
        Тази моя грешка всъщност ми е доста полезна. Тотално се убеждавам че дей трейдинга с валута е напълно безсмислен. Ако човек си държи риска под контрол възвращаемостта е супер мизерна, дори и да е някакво пълно изключение и наистина да усеща пазара.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Ок извинявам се много, аз съм в грешка ти си прав.
          Благодаря за признанието, радвам се че виждаш разликите между инвестирането и трейдинга. Както писах по-рано и в двата лагера съм бил години наред, голям опит придобих, който го материализирам в създаване на курсове та затова си позволявам да пиша, че може да се правят пари с трейдинг на всеки пазар.
          Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
            Колегата не говори за 65% вероятност за печалба,а за 65 % успеваемеост на системата,т.е. 65% процента са печелившите сделки.
            Иначе всеки ден има има достатъчно възможности за сделки с вероятност за положително развитие повече от 50%.Но са по малките графики.Ако търсиш на дневна или седмична графика наистина може с дни и седмици да нямаш сделки.По 4 часовите добри сигнали излизат по 2-3 на седмица,но трябва да следиш доста валути.Някой път може и да са повече,но средно май толкова се връзват.
            Тук пак опираме до разликата в мисленето - форекса е за спекуланти,не е за инвеститори.
            Това, за което пишеш е търговия по шума, а не по сигнала. Това + спред + асиметрия в информацията е сигурен провал. На практика затова се провалят форексджиите- ако им се забрани да ползват по-малки графики от седмичната и ливъридж на някои от тях ще им се получат нещата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
              Имам но ти правиш неща, които са неприложими във форекса.

              Няма как да си пълна сметка в позиция и да вземеш още 10% защото няма с какво да обезпечаваш. Сметката ти се явява обезпечението толкова ли не зацепваш.

              Това не е имам 10к долара и купувам 10к акции по 1 долар и взимам на заем от брокера още 10% за 1к акции. Тук с тези 10к долара можеш да отвориш 10к акции с 100 долара ако брокера ти дава ливъридж 1:100 и си депозирал демек маржина ти е 1%.

              Първо научи кое как е на форекса, после тръгни да правиш някакви важни кардинални умозаключения. Хайде стига от мен, след време пак надявам се вече да си по образован!

              ПП. Сметка е Маржин изивкане демек депозит в %(нали играем константен 1,1%) умножено по началният капитал ни вади номинално колко е депозита делим го на 100 и виждаме колко е стойността на 1 пип след това умножаваме по 50 пипа печалба и резултата го събираме към началният капитал, правим краен капитал. На нов ред този краен капитал става пак начален пак 1,1% и така до 100 и прави 7306 нетна печалба!
              Ок извинявам се много, аз съм в грешка ти си прав.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                Аз затова неслучайно питах за броят сделки. При р/р 1-1 65 % вероятност за печалба в една валутна няма да имаш всеки ден. Няма да имаш и всеки месец дори. Най- вероятно ще се появават средно 2-3 пъти в година.
                Колегата не говори за 65% вероятност за печалба,а за 65 % успеваемеост на системата,т.е. 65% процента са печелившите сделки.
                Иначе всеки ден има има достатъчно възможности за сделки с вероятност за положително развитие повече от 50%.Но са по малките графики.Ако търсиш на дневна или седмична графика наистина може с дни и седмици да нямаш сделки.По 4 часовите добри сигнали излизат по 2-3 на седмица,но трябва да следиш доста валути.Някой път може и да са повече,но средно май толкова се връзват.
                Тук пак опираме до разликата в мисленето - форекса е за спекуланти,не е за инвеститори.
                Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                  Заедно със сметката си увеличил експоненциално и възвращаемостта в %, оттам е разминаването.
                  Не, открих си грешката. Реално е прав, че използвам за база сметка която всъщност я няма. но всъщност сметката пак се увеличава експоненциално но малко по-бавно. Сега ще ги преизчисля

                  Коментар


                  • Заедно със сметката си увеличил експоненциално и възвращаемостта в %, оттам е разминаването.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                      Имам но ти правиш неща, които са неприложими във форекса.

                      Няма как да си пълна сметка в позиция и да вземеш още 10% защото няма с какво да обезпечаваш. Сметката ти се явява обезпечението толкова ли не зацепваш.

                      Това не е имам 10к долара и купувам 10к акции по 1 долар и взимам на заем от брокера още 10% за 1к акции. Тук с тези 10к долара можеш да отвориш 10к акции с 100 долара ако брокера ти дава ливъридж 1:100 и си депозирал демек маржина ти е 1%.

                      Първо научи кое как е на форекса, после тръгни да правиш някакви важни кардинални умозаключения. Хайде стига от мен, след време пак надявам се вече да си по образован!

                      ПП. Сметка е Маржин изивкане демек депозит в %(нали играем константен 1,1%) умножено по началният капитал ни вади номинално колко е депозита делим го на 100 и виждаме колко е стойността на 1 пип след това умножаваме по 50 пипа печалба и резултата го събираме към началният капитал, правим краен капитал. На нов ред този краен капитал става пак начален пак 1,1% и така до 100 и прави 7306 нетна печалба!
                      Чакай малко да помисля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        1,1% от експоненциално растяща сметка. Човек, ти поне 7 клас математика минал ли си.
                        Имам но ти правиш неща, които са неприложими във форекса.

                        Няма как да си пълна сметка в позиция и да вземеш още 10% защото няма с какво да обезпечаваш. Сметката ти се явява обезпечението толкова ли не зацепваш.

                        Това не е имам 10к долара и купувам 10к акции по 1 долар и взимам на заем от брокера още 10% за 1к акции. Тук с тези 10к долара можеш да отвориш 10к акции с 100 долара ако брокера ти дава ливъридж 1:100 и си депозирал демек маржина ти е 1%.

                        Първо научи кое как е на форекса, после тръгни да правиш някакви важни кардинални умозаключения. Хайде стига от мен, след време пак надявам се вече да си по образован!

                        ПП. Сметка е Маржин изивкане демек депозит в %(нали играем константен 1,1%) умножено по началният капитал ни вади номинално колко е депозита делим го на 100 и виждаме колко е стойността на 1 пип след това умножаваме по 50 пипа печалба и резултата го събираме към началният капитал, правим краен капитал. На нов ред този краен капитал става пак начален пак 1,1% и така до 100 и прави 7306 нетна печалба!
                        Last edited by needtoknowmore; 20.03.2015, 18:11.
                        Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                          Ето правиш пак жестока грешка от незнание - маржинат е гаранционна сума, която служи за гаранция при отваряне на позиция като депозираш изискуемият депозит.

                          Затова те питах много внимателно наясно ли си къде влизаш. Когато имаш сметка от 10к долара и отвориш позиция от 0.1 лот където пипа ти е 1 долар си депозирал точно 1% от сметка си. Пак при същата сметка можеш да я депозираш цялата и да отвориш 10 лота или всеки пип да ти е 100 долара. Затова те питах още в началото как реши да го докараш този 1 милион за 100 сделки. Защото както каза ако винаги депозираш 1,1% то след 100 сделки си точно нетно 7306!
                          1,1% от експоненциално растяща сметка. Човек, ти поне 7 клас математика минал ли си.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Маржин се смята спрямо глобалната експозиция. Т.е. на цялата ти сметка. НТова че разни форекс спекуланти го смятате по друг начин си е ваш проблем. Имаш активии за 10 000 и експозиция за 11000 това прави 11000/10000=110%. Колко ти иска брокера като гаранция няма никакво значение. Реално риска който поемаш е с 10% по-голям от това което имаш или ти е на 110%.

                            50 пипса са 0,005/1,06 ако приемем евро долар което прави закръглено 0,5% печалба на сделка. т.е. за размера на сметката ти в период T ти трябва сметката в период T-1, умножена по маржина 1,1 умножена по доходността между периодите T-1 и Т или 1,005. Точно това което съм дал отдолу.
                            Ето правиш пак жестока грешка от незнание - маржинът е гаранционна сума, която служи за гаранция при отваряне на позиция като депозираш изискуемият депозит.

                            Затова те питах много внимателно наясно ли си къде влизаш. Когато имаш сметка от 10к долара и отвориш позиция от 0.1 лот където пипа ти е 1 долар си депозирал точно 1% от сметка си. Пак при същата сметка можеш да я депозираш цялата и да отвориш 10 лота или всеки пип да ти е 100 долара. Затова те питах още в началото как реши да го докараш този 1 милион за 100 сделки. Защото както каза ако винаги депозираш 1,1% то след 100 сделки си точно нетно 7306!

                            А това което сега ми казваш влязал си с 10к в позиция демек 10 лота и взимаш още 10% - това няма как да стане и 2-ро никой идиот не влиза с пълна сметка в една позиция!
                            Last edited by needtoknowmore; 20.03.2015, 17:58.
                            Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                              Явно толкова си занимавал щом ми викаш влизаш 110% маржин.

                              Това което писа че депозираш 110 лв при 10к сметка или 1,1% марж на 10к сметка и константа печалба от 50 пипа в серия от 100 сделки. Вземи си поправи сметките и ще разбере е ли е 7306 или да!
                              Маржин се смята спрямо глобалната експозиция. Т.е. на цялата ти сметка. НТова че разни форекс спекуланти го смятате по друг начин си е ваш проблем. Имаш активии за 10 000 и експозиция за 11000 това прави 11000/10000=110%. Колко ти иска брокера като гаранция няма никакво значение. Реално риска който поемаш е с 10% по-голям от това което имаш или ти е на 110%.

                              50 пипса са 0,005/1,06 ако приемем евро долар което прави закръглено 0,5% печалба на сделка. т.е. за размера на сметката ти в период T ти трябва сметката в период T-1, умножена по маржина 1,1 умножена по доходността между периодите T-1 и Т или 1,005. Точно това което съм дал отдолу.

                              Коментар


                              • Явно толкова си занимавал щом ми викаш влизаш 110% маржин.

                                Това което писа че депозираш 110 лв при 10к сметка или 1,1% марж на 10к сметка и константа печалба от 50 пипа в серия от 100 сделки. Вземи си поправи сметките и ще разбере е ли е 7306 или да!
                                Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                                Коментар

                                Working...
                                X