IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от xaro Разгледай мнение
    Богат комарджия има ли? Какво е форекс...тука има -тука нема...важно е как я играеш играта -ако уцелиш -Ок,ако ли не ,другият път....
    За едни блек-джека е комар, за други статистика.

    За хората занимаващи се с форекс - прегледах един статистически анализ, използвани са различни методихи и е направена една 4-годишна ретроспекция. Може да го намерите интерено.

    link: http://www.docdroid.net/v3s9/scientific-forex.pdf.html

    Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
    какво е станало на 9 март толкова ?
    Еврото..
    ECB and the national central banks of the euro area purchased €3.2 billon of public sector bonds

    Дори в тоя форум имаше коментари от сорта на "еврото ще пада".. беше ясно като бял ден.

    пс. За форекс - може да съм гола вода, но новините следя от много време. И всеки път, преди събития с голямо значение около ЕЦБ в пространството се носи идеята - как ще повлияе това на еврото. Всеки път се сбъдва. Поне големите събития, които съм "хващал". Ако съм пропуснал нещо - и то противоречи на тезата ми - извинявам се.
    Last edited by vankata23; 20.03.2015, 22:58.
    #dagoduhatbednite

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
      Според мен има почва в тази работа. Иначе нямаше да вкарвам усилия в това. Има % ROI. Примерно - на всички беше ясно какво ще стане на 9 март..
      какво е станало на 9 март толкова ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
        Много ми е приятно да чета как едни хора,които не са изкарали нито лев от форекс да обясняват на други хора,които припечелват по нещо как нещо не може да стане
        Богат комарджия има ли? Какво е форекс...тука има -тука нема...важно е как я играеш играта -ако уцелиш -Ок,ако ли не ,другият път....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
          еми обясни го на тея форексчиите долу те си мислят, че с daytrading става, еди колко си пипса това онова не знам си кво, докато станеш луд и оня новобранеца се нави, където търсеше съвети и да мята едни три бона за daytrading.
          Много ми е приятно да чета как едни хора,които не са изкарали нито лев от форекс да обясняват на други хора,които припечелват по нещо как нещо не може да стане
          Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
            еми обясни го на тея форексчиите долу те си мислят, че с daytrading става, еди колко си пипса това онова не знам си кво, докато станеш луд и оня новобранеца се нави, където търсеше съвети и да мята едни три бона за daytrading.
            Според мен има почва в тази работа. Иначе нямаше да вкарвам усилия в това. Има % ROI. Примерно - на всички беше ясно какво ще стане на 9 март..
            #dagoduhatbednite

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
              По мои наблюдения си ги има на около 9 месеца - 1 година. Помня как мъчихме турската лира и африканския ранд миналата година по това време. Даже вече ги бяхме измъчили.
              А дей трейдинг трябва да си идиот да правиш, освен ако не си на деска на една от големите банки. Просто flow trader а от деска в Лондон има такова информационно предимство пред теб, че само истински идиот би се опитвал така.

              Няма препоръка
              еми обясни го на тея форексчиите долу те си мислят, че с daytrading става, еди колко си пипса това онова не знам си кво, докато станеш луд и оня новобранеца се нави, където търсеше съвети и да мята едни три бона за daytrading.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                По мои наблюдения си ги има на около 9 месеца - 1 година. Помня как мъчихме турската лира и африканския ранд миналата година по това време. Даже вече ги бяхме измъчили.
                А дей трейдинг трябва да си идиот да правиш, освен ако не си на деска на една от големите банки. Просто flow trader а от деска в Лондон има такова информационно предимство пред теб, че само истински идиот би се опитвал така.

                Няма препоръка
                Да верно и с фраджайл файв стана заигравка.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Това е игра по тренда не е дей трейдинг, същото се отнасяше и за руската рубла. И тези възможности са по веднъж на високосна година. С изключение на последните две години когато се разгоря тази валутна война.
                  По мои наблюдения си ги има на около 9 месеца - 1 година. Помня как мъчихме турската лира и африканския ранд миналата година по това време. Даже вече ги бяхме измъчили.
                  А дей трейдинг трябва да си идиот да правиш, освен ако не си на деска на една от големите банки. Просто flow trader а от деска в Лондон има такова информационно предимство пред теб, че само истински идиот би се опитвал така.

                  Няма препоръка
                  Custodite sortem vestram

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                    Като почнете да се занимавате със статистики стандартни отклонения и прочее глупсотии ясно се вижда, че залягате на предположението, че курсът е случаен или непредвидим. Това са глупости. Понякога е така, но средно по 1 път на година поне, със сигурност не е. Например помните ли BOJ какво направи пролетта на 2013? Аз например тогава знаех с пълна убеденост накъде ще отиде курсът USD JPY, не знам за вас. Или пък от декември месец знаех точно какво ще се случи с евро долара.

                    Нямам препоръка.
                    Това е игра по тренда не е дей трейдинг, същото се отнасяше и за руската рубла. И тези възможности са по веднъж на високосна година. С изключение на последните две години когато се разгоря тази валутна война.

                    Коментар


                    • Като почнете да се занимавате със статистики стандартни отклонения и прочее глупсотии ясно се вижда, че залягате на предположението, че курсът е случаен или непредвидим. Това са глупости. Понякога е така, но средно по 1 път на година поне, със сигурност не е. Например помните ли BOJ какво направи пролетта на 2013? Аз например тогава знаех с пълна убеденост накъде ще отиде курсът USD JPY, не знам за вас. Или пък от декември месец знаех точно какво ще се случи с евро долара.

                      Нямам препоръка.
                      Custodite sortem vestram

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                        Добре, замени лесно с успешно.
                        Тогава пък съвсем не мога да се съглася с теб
                        Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                          А кой говори за лесно?!
                          Добре, замени лесно с успешно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                            Това е друга заблуда. Ако имаш тренд от 1000 пипса за една година грубо това прави 5 пипса дневно, ако дневното ти стандартно отклонение е 75 пипса, това прави съотношение шум-сигнал на дневна база 15-1. На годишна имаш около 1200 пипса стандартно отклонение или съотношение 1,2-1. Колкото е по-голям времевият фрейм, толкова по-лесна е търговията.
                            А кой говори за лесно?!
                            Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                              За това се намесва в един момент прогресивният ММ, но това е като цяло друга тема. Като цяло професионалният трейдинг говорим за постоянен и последователен трейдинг с всички процедури и контрол средно води 3-5% месечно увеличение, по-добре постоянни проценти ако ще и едноцифрени от колкото двуцифрени суингове нагоре и надолу по equity curve-a ти.
                              Не, не води. Сега си пуснах актуализирани доходности пак при случайно разпределение от +- 50 пипса. Като вдигнах и ливъриджа до 1,3, защото при 1,1 всъщност нищо не се получава. Но и при 1,3 и при 60% вероятност за успешни сделки просто нищо не се случва. Сметката най-вероятно ще се колебае между +-6% с години наред. Ще има много търговия, много движение, много нерви и абсолютно никакви резултати.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                                Всъщност точно тук си в много голяма грешка.По различните тайм фреймове сигналите винаги са еднакви.Дали ще имаш инсайд,оутсайд,пинбар или каквото и да е друг сигнал по едноминутка или по дневна сигналът си е един и същ.Разликата е в таргета и стопа.Съответно и в сумата с която можеш да заемеш позиция съобразно риска.
                                Това е друга заблуда. Ако имаш тренд от 1000 пипса за една година грубо това прави 5 пипса дневно, ако дневното ти стандартно отклонение е 75 пипса, това прави съотношение шум-сигнал на дневна база 15-1. На годишна имаш около 1200 пипса стандартно отклонение или съотношение 1,2-1. Колкото е по-голям времевият фрейм, толкова по-лесна е търговията.

                                Коментар

                                Working...
                                X