IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
    Стоповете при такъв краш не вършат работа.
    По спомен - първия бид на EUR/CHF в МТ4 на FXPro беше на около 1,1760.Където всъщност е първия предполагаем стоп на дългите.Имах сел-сигнал по система която не търгувам от седмица по рано - сел 2010;стоп 2020,което е класически пример на книгарската търговия проповядваща близки стопове (но гробовно-мълчаща за евентуалните печеливши изходи).И понеже сме на "седянката в Алтъново" - ако има мераклии могат да се пробват в избиването на датската крона срещу еврото, която след случая с франка мина тихо на заден план.Лично за мен тоя вид спекула е безинтересна,но пък е зарибяваща за сорос-маниаците.....

    Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение


      Не не го хванах, но и той не ме хвана. Имах дълги позиции предните дни, но въпреки "сигурния трейд" си слагах стопове, грешка която много други не направиха. Не знам как щяха да бъдат изпълнени при краша но бяха на нива където все още имаше ликвидност в моментите след пробива на прага.

      Стоповете при такъв краш не вършат работа. май си нямаш и представа как фукционира пазара и си мислиш.че кварталният бъкет ще ти ги изпълни.... ами да ще ги изпълни защото е бъкет и търгуваш само в него срешу него и в дългосрочен план цацата губи

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
        Колкото и да скачате срещу Матеев,истината е че той докара Метатрейдъра в БГ с неговите 0,01 лота и доста години след това нямаше конкуренция!Освен ако не броим Бултренд и първоприходеца на МТ - FXcharts с мин.лот 0,10 и Делта сток като ИB на FXSolution (също с мин.лот 0,10 комисионна при отваряне и затваряне на позиция).
        В офиса на Червена стена всеки можеше при желание да се срещне с Матеев и да дискутира с него! Това,че аз не съм искал среща с него тогава си е изцяло мое решение и не е повод за лични негативни оценки.До ден-днешен сървърите на Булброкърс са на името на СТС - финанс:

        http://bulbrokers.com/bg/online-trad...der-4/iztegli/

        Отделен проблем е,че Матеев е фен на т.нар. "търговия с експерти" ,която изначално е губеща и това е базата на негативите срещу него!
        Никой няма нищо против Матеев и че е фен на HFT. негативите срещу него бяха,че се изказва като най-големят експерт в областта без да е дал конкретен пример и налагощото мнение,че само той знае а другите не. Сега гледам се е поокопитил и може да се води нормална и човешка дискусия.. Единствено с експерта мултимилионер квв не може,все пак е над всички но има ги и такива

        Коментар


        • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

          Не виждам какво общо има с темата но ще ти отговоря.

          Не не го хванах, но и той не ме хвана. Имах дълги позиции предните дни, но въпреки "сигурния трейд" си слагах стопове, грешка която много други не направиха. Не знам как щяха да бъдат изпълнени при краша но бяха на нива където все още имаше ликвидност в моментите след пробива на прага.

          По това време управлявах няколко финансови сайта и ние пуснахме новината за краша и действията на SNB доста преди блумбърг на техния сайт.

          Естествено, че и професионалистите губят, това част от играта. Повечето хора тук обаче не познават такива, чели недочели някой вестник или блог и се почва Сорос та Сорос, не е лошо да видят и той какви пари губи, също и инвестиционните банки. Е аз съм имал достъп до такава информация, виждал съм как търгуват отделите някои от топ играчите. Имам познати в Лондон и Ню Йорк които търгуват с 10-тки милиони, това което ще кажа е че тук неопитните пишат разни нелепици и общи приказки които са далеч от реалността.
          Благодаря за точния и изчерпателен отговор.
          Абсолютно професионален.

          Против съм всякакви дребни заяждания на лично ниво по форумите, каквито се виждат често.
          Last edited by Kildirim_Bei; 14.10.2017, 19:22.
          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

          Коментар


          • Колкото и да скачате срещу Матеев,истината е че той докара Метатрейдъра в БГ с неговите 0,01 лота и доста години след това нямаше конкуренция!Освен ако не броим Бултренд и първоприходеца на МТ - FXcharts с мин.лот 0,10 и Делта сток като ИB на FXSolution (също с мин.лот 0,10 комисионна при отваряне и затваряне на позиция).
            В офиса на Червена стена всеки можеше при желание да се срещне с Матеев и да дискутира с него! Това,че аз не съм искал среща с него тогава си е изцяло мое решение и не е повод за лични негативни оценки.До ден-днешен сървърите на Булброкърс са на името на СТС - финанс:

            http://bulbrokers.com/bg/online-trad...der-4/iztegli/

            Отделен проблем е,че Матеев е фен на т.нар. "търговия с експерти" ,която изначално е губеща и това е базата на негативите срещу него!

            Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

              Не искам да се заяждам, просто питам...
              Като топ-играч, ти успя ли да хванеш откачането на шв.франк от еврото през януари 2015?

              Че тогава даже и някои топ-играчи пуснаха много кръв...
              Не виждам какво общо има с темата но ще ти отговоря.

              Не не го хванах, но и той не ме хвана. Имах дълги позиции предните дни, но въпреки "сигурния трейд" си слагах стопове, грешка която много други не направиха. Не знам как щяха да бъдат изпълнени при краша но бяха на нива където все още имаше ликвидност в моментите след пробива на прага.

              По това време управлявах няколко финансови сайта и ние пуснахме новината за краша и действията на SNB доста преди блумбърг на техния сайт.

              Естествено, че и професионалистите губят, това част от играта. Повечето хора тук обаче не познават такива, чели недочели някой вестник или блог и се почва Сорос та Сорос, не е лошо да видят и той какви пари губи, също и инвестиционните банки. Е аз съм имал достъп до такава информация, виждал съм как търгуват отделите някои от топ играчите. Имам познати в Лондон и Ню Йорк които търгуват с 10-тки милиони, ако пък ви обясня какво правят пенсионните фондове(БГ), ще ви стане лошо..., това което ще кажа е че тук неопитните пишат разни нелепици и общи приказки които са далеч от реалността.
              Last edited by k_v_v_; 14.10.2017, 19:19.
              FinancialMarkets.Zone

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                Не искам да се заяждам, просто питам...
                Като топ-играч, ти успя ли да хванеш откачането на шв.франк от еврото през януари 2015?

                Че тогава даже и някои топ-играчи пуснаха много кръв...
                Мен лично моят брокер ме предупреди 2-3 седмици по-ранно че може да стане някоя беля и намалява марджина на двойката....друг е въпроса,че имах долар франк и там позагубих малко но лампичката ми вече свети.

                А предупредил го е некой този уинър цъкащ в някакъв бъкет трейдър бг или делтасток..... които се хвалеха с гарантирани стопове хаха Този уинър е като другите цъкащи с гарантирани спредове и стопове хахаха аматьор пълен. лондоснки кит а? май ти го беше пуснал тоя бисер уинъре?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                  Тия изводи ти харесват защото си абсолютен лузър(губещ), който търси оправдание за липсата си на способности и провалите си, за да може да си помири със себе си и да спи спокойно повтаряйки си как другите са му виновни. Това е абсолютно ясно и валидно за много хора тук. Личи си по злобата и нелепите коментари срещу всеки факт оборващ тезата "космоса ми е крив".

                  Изобщо не сте наясно как седят нещата при топ играчите в този бизнес (трейдинга), но няма да ви светвам, стойте си на тъмно и си повтаряйте мантрите как не може и как акулите и Сорос...

                  Само по коментарите във тази тема става напълно ясно защо болшинството губи.

                  Моя дей джоб от години насам е да си усъвършенствам стратегиите
                  Единственят лузър си ти и само ти. Е мин седмица записах грубо 45 пипса загуба две позиции хванах посоката на една не.... тая седмица 5% доходност на сметката. Мен не ме е страх да кажа позиции дори и да съм губещ в форума знам как и с колко сметката ми расте и пада.А едиственят страхливец тук си ти така,че не се пъни никой не те зима и грам на сериозно. Даже погледнах и другите форуми с твое участие и там те приканват за позиции ама се криеш като съсел а искаш от хората е тва се казва професионалист хахахах. Много си зле честно. Нищо де вярвай си че си уинър а ние тук страшни лузари.Чесно казано ми е през оная какво е мнението на един интернет световно нейзвестен комплексар. Мисля,че това е мнението на болшинството за теб. А и още нещо мин седмица ме разкритикува,че съм дал само три позиции и че съм бил пълен аматьор, а ти не си ли пълен смешник да дадеш само сделките от една сметка и то тая с най-голяма доходност....а останалите ако са на здрав минус кел файда шампионе. печелиш от мен една виртуална значка,за топ трейдъра на форума. Ти си номер едно. Ти си най-великият!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                  И като си такъв голям играч закво си търсиш хора за сайт да ти превеждат статии? Или си на заплатка при некой бг бъкет бачкаш анализаторче? Нали вадиш много кинти от форекс за какво ти е сайт и се пънеш?
                  Last edited by prectical; 14.10.2017, 19:13.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                    Тия изводи ти харесват защото си абсолютен лузър(губещ), който търси оправдание за липсата си на способности и провалите си, за да може да си помири със себе си и да спи спокойно повтаряйки си как другите са му виновни. Това е абсолютно ясно и валидно за много хора тук. Личи си по злобата и нелепите коментари срещу всеки факт оборващ тезата "космоса ми е крив".

                    Изобщо не сте наясно как седят нещата при топ играчите в този бизнес (трейдинга), но няма да ви светвам, стойте си на тъмно и си повтаряйте мантрите как не може и как акулите и Сорос...

                    Моя дей джоб от години насам е да си усъвършенствам стратегиите
                    Не искам да се заяждам, просто питам...
                    Като топ-играч, ти успя ли да хванеш откачането на шв.франк от еврото през януари 2015?

                    Че тогава даже и някои топ-играчи пуснаха много кръв...
                    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
                      Матеев започва да ми харесва.... следя го в няколко теми и започна да достига до извода,че всичко е на база някаква случайност... демек ние само залагаме на това което правят големите риби и реалните сделки с валута които движат пазара. Това е като да заложим на уреден футболен мач. Колкото и да гледаме статистика играчи контузени, в крайна сметка изхода е предопределен и ние можем само да се надяваме,че сме уцелили посоката на тия с кинтите. За бъкетите е ясно сметки в най-големите и известните и цоцане колкото може(ако сме печеливши разбира се) . Който пък има много пари играе циклично дългосрочно с хоризонт няколко години реализира достатъчно големи печалби и свирка. Всичко друго е празни приказки. Доколкото разбрах няма нито един трейдър в тази тема които да си изкарва хляба само с търговия. Дори нашият експерт с дългогодишен опит на финансовите пазари КВВ има дей джоб както сам се изрази...
                      Тия изводи ти харесват защото си абсолютен лузър(губещ), който търси оправдание за липсата си на способности и провалите си, за да може да си помири със себе си и да спи спокойно повтаряйки си как другите са му виновни. Това е абсолютно ясно и валидно за много хора тук. Личи си по злобата и нелепите коментари срещу всеки факт оборващ тезата "космоса ми е крив".

                      Изобщо не сте наясно как седят нещата при топ играчите в този бизнес (трейдинга), но няма да ви светвам, стойте си на тъмно и си повтаряйте мантрите как не може и как акулите и Сорос...

                      Само по коментарите във тази тема става напълно ясно защо болшинството губи.

                      Моя дей джоб от години насам е да си усъвършенствам стратегиите
                      Last edited by k_v_v_; 14.10.2017, 18:53.
                      FinancialMarkets.Zone

                      Коментар


                      • Матеев е наивно забавен с опитите си с домашни сървъри да се бори с Големите играчи на пазара- мултинационални и национални банки..Сигурно си мисли, че те нямат сървъри и специалисти, нито имат анализатори..Да има шанс за печалба, но той не е по голям с информацията , която има малкият играч от триенето на билетчета и хазарта..

                        Имам само един познат, който е отдаден изцяло на Форекс над 15г. и вади около 800-1000 долара на месец средно..Разбира се за мен той се е превърнал в призрак и само с това живее , няма ден , няма нощ..Не съветвам никой да се подлага на това напрежение и начин на живот..
                        Last edited by Kiro; 14.10.2017, 18:09.

                        Коментар


                        • "Пари при пари отиват, но не многото при малкото, а малкото при многото."
                          Атанас Буров
                          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                          Коментар


                          • Матеев започва да ми харесва.... следя го в няколко теми и започна да достига до извода,че всичко е на база някаква случайност... демек ние само залагаме на това което правят големите риби и реалните сделки с валута които движат пазара. Това е като да заложим на уреден футболен мач. Колкото и да гледаме статистика играчи контузени, в крайна сметка изхода е предопределен и ние можем само да се надяваме,че сме уцелили посоката на тия с кинтите. За бъкетите е ясно сметки в най-големите и известните и цоцане колкото може(ако сме печеливши разбира се) . Който пък има много пари играе циклично дългосрочно с хоризонт няколко години реализира достатъчно големи печалби и свирка. Всичко друго е празни приказки. Доколкото разбрах няма нито един трейдър в тази тема които да си изкарва хляба само с търговия. Дори нашият експерт с дългогодишен опит на финансовите пазари КВВ има дей джоб както сам се изрази...

                            Коментар


                            • Там, където големите си играят, малките нямат работа...че, току-виж ги ошамарили
                              Ама пуста алчност човешка... и мераци да гледаме в канчето на другия

                              Иначе, големите си знаят работата...
                              последно се сещам за манипулациите на LIBOR-а отпреди няколко години... тва големите банки си платиха стотици милиони, че даже и милиарди, глоби тук-там и всичко се укроти... само малко кофти привкус остана...
                              Пък някъв трейдър беше казал, че тая работа се точела, има-няма, двайсетина години... на кой да вярваш?
                              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                              Коментар


                              • В отношенията с бъкетите има 'тънка' граница и тя не трябва да се преминава.Няма кухня която да търпи вечно гладни клиенти.Грубо казано, не съществува опция субект да тегли всяка седмица по 2000 долара, щото "пазарната зависимост" и "откривателя" й веднага изчезват, появявайки се в теми като тази!
                                Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                                Коментар

                                Working...
                                X