IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение

    Аз пък не разбирам какъв балък трябва да си да шортиш опции и да не си през оод.
    аз не виждам какъв е проблема да шортиш голи опции ? в момента даже имам три на златото, за да стане наистина проблем, не че е невъзможно, но златото трябва да направи един прът до 1650$ аз мисля ше го вида тоя прът и ше взема мерки преди това но дори и да стигне до там трябва да си калкулирал марджина да не потънеш и това е ...
    Last edited by michaelis12; 16.08.2019, 16:58.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
      То аз да попитам що вече доста се ззадълба за опции и посредници .По принцип се интересувам основно за скъсяване на американски и и европейски индекси чрез Пут Опции не толкова за спредове игра в рейнж Са живеем В България кой е най удачния вариант директно или гледам примерно бенча предлагат SAXO, Предпочитам съпорт лице в лице, но ще се справим и иначе Друг въпрос относно тайминга доколкото съм чувал американските пут опции върху индекси можеш да ги затварят преди срока да изтече а за европейските е по друго Както писах основно ми е за скъсяване на индекси и там графиката върху фючърси ли е И кви документи ще искат ако е извън България.
      Поздрави

      А и сметките в какви валути позволява примерно швейцарец. Разбира се може да хеджирам ако съм толкова мераклия
      IB батка е за опции, тва е брокера лойто пуска българи другите ньет, Саксо не са пригодени мисля за това нвщо и са скъпи контрактите

      Коментар


      • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

        Не търгувам опции и няма да коментирам условия, но специално за шорт кол или шорт пут в това число бих казал да бъдете много внимателни и най-добре да ги избягвате.

        Няма да забравя как един познат 2015 шортеше пут опции на франка за премия, което си беше сигурно и според швейцарската централна банка.
        След краша на EURCHF првърна сметката от 5 к в -180к. шорт опциите са си най-опасния инструмент.
        Аз пък не разбирам какъв балък трябва да си да шортиш опции и да не си през оод.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение

          Специално за DAX и S&P не мога да кажа дали предлагат опции върху тях, а спредове на листед опции върху фючърси на валутни двойки не предлагат готови, а трябва да си ги правиш ръчно
          Първоначално не дават да се шортват тези точно опции, но като ги помолиш учтиво и обещаеш, че ще внимаваш ти разрешават... ... щото все пак си е игра с огъня...
          да да и в TD Ameritrade и Tastyworks спредовете ги сглабяш ти няма горови, но се пускат заедно в поръчката защото е спред. Игра с огъня е ако правиш глупости ако продадеш с висока волатилност на майната си е ок няма проблеми ....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
            Я че ми стана интересно тея букмейъри ли са и дават ли право на залози за събития икономически социален план и политически. Примерно Брекзит . Импиичмънт на Тръмп или излизане на Франция от еврозоната след спечелване нас голямо мнозинство Нацинален фронт. Кво да се мъчим с тея CFD и Опции...
            Да, такива са - имаха сайт,разгледай го.Сигурно приемат залози и за събития които споменаваш.На СМЕ има деривати върху президенски кандидати,както и фючърси за климата!Абе всяка вероятност се търгува стига да има поне минимален шанс да се случи в достатъчно глобален план.

            Примерно аз съм готов да заложа,че до 3 години БГ няма да влезе в Еврозоната,но не съм намерил букмейкър който да ми даде някакъв дори минимален коефициент и залог - просто това събитие е достатъчно сигурно,че няма да се случи и затова липсва оферта за залог и котировка!

            Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

              Говорим за реални ситуации, нали? Нищо от описаното от теб не е във възможностите на индивидуални търговци. Два или максимум три пъти съм ставал свидетел на подобна "безрискова" възможност, но винаги при изключително нисколиквидни инструменти, където и да искаш, няма как да вземеш много, а излизането е меко казано трудно.
              Съвсем реални са ситуацитте, HFT както казах не е за индивидуални търговци. Дадох го като пример, защото ти казваш, че такова животно нема, така че не извъртай нещата.

              Ако искаш да правиш арбитраж като ритейл трейдър, CFD Брокерите са подходящ кандидат. Ще обясня и как:
              трябва ти бърза връзка или добър VPS, с ниско лейтънси, един добър и един калпав брокер и един бот за арбитраж от нета, може и от пазара да се метакуотс да се намери.
              Добрият брокер обикновенно е LMAX. Отваряш сметка при лошия който трябва да има някой пипс закъснение. следиш при LMax къде е цената и влизаш в позиция на база това при калпавия брокер, тъй като знаеш "бъдещето"(реалната настояща цена) от LMAX експлоатираш забавянето при другия, като буквално го прецакваш и ограбваш, докато не се усети. Като си по алчен се усещат по бързо. ако си по сръчен може и на ръка да се прави.

              Преди година две имаше случка с един от най-популярните БГ брокери, няма да казвам име, където риск мениджърите явно бяха некадърни, защото един азиатски индекс отваряше със закъснение, но въпреки това приемаше поръчки, още преди това. Гледаш при друг къде е отворил инструмента и си купуваш или продаваш на цената от предния ден. Един чужденц ги беше източил няколкостоитн к за 2-3 седмици.

              Този тип арбитраж се базира на бъгове в системите на брокерите, за мен това не е смислена дейност и аз не се занимавм с такива простотии, но знам хора които го правят и даже им харесва.
              Last edited by k_v_v_; 16.08.2019, 16:11.
              FinancialMarkets.Zone

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                Ти беше вълновик,нали?

                Всички фенове на Елиът търсят точно това което съм цитирал и по същество са хазартни типове,доколкото ловенето на екстремуми(или събития,както ти ги наричаш) е събитие с почти нулево математическо очакване....И аз като Киро ще се въздържа от примери които лично познавах!

                Ако си фен на залаганията с малки очаквания и огромна награда си за Уйлям хил и за тази тема,естествено!Но не и за трейдинг....
                Я че ми стана интересно тея букмейъри ли са и дават ли право на залози за събития икономически социален план и политически. Примерно Брекзит . Импиичмънт на Тръмп или излизане на Франция от еврозоната след спечелване нас голямо мнозинство Нацинален фрон или доста неочакваното анексиране на Тайван от Китай. Кво да се мъчим с тея CFD и Опции

                Все пак сме у темата за,, хазарт,,.
                Last edited by Todor Sabev; 16.08.2019, 16:20.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                  Ти сега искаш да ти обясня как работи HFT ама не ми се занимава много. Почети, сам, има и филми. Инвестициите в ифраструктува са на стойност милиарди долари само за да скъсиш някоя хилядна от секундата, надпреварата е при скорости близки до тези на светлината.

                  Та тези market inefficiencies се случват хилядди пъти на ден. HFT не е нещо което редовият трейдър може да си позволи, но това не променя съшността му.

                  Това което си описал също е вид арбитраж. Не толкова съфистикейтед и с не толкова сигурни печалби.
                  Говорим за реални ситуации, нали? Нищо от описаното от теб не е във възможностите на индивидуални търговци. Два или максимум три пъти съм ставал свидетел на подобна "безрискова" възможност, но винаги при изключително нисколиквидни инструменти, където и да искаш, няма как да вземеш много, а излизането е меко казано трудно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                    Всъщност това търся екстремни събития с ,,малка вероятност,, и огромна награда ....
                    Ти беше вълновик,нали?

                    Всички фенове на Елиът търсят точно това което съм цитирал и по същество са хазартни типове,доколкото ловенето на екстремуми(или събития,както ти ги наричаш) е събитие с почти нулево математическо очакване....И аз като Киро ще се въздържа от примери които лично познавах!

                    Ако си фен на залаганията с малки очаквания и огромна награда си за Уйлям хил и за тази тема,естествено!Но не и за трейдинг....

                    Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

                      Колко често ставаме свидетели на market inefficiencies като в примера ти? На теб лично случвало ли ти се е?

                      Коректен пример за арбитраж би бил следния: акция Х е 5% долу в сравнение с предишния ден, докато приятелчето и, акция Y, с която движат заедно, е без промяна. В случая купуваме Х и продаваме Y. На теория в даден момент ситуацията ще се изравни и ще реализираме печалба. На практика обикновено има причини за подобни разминавания, но информацията още не е станала до публиката - все някой трябва да осигури насрещна ликвидност.
                      Ти сега искаш да ти обясня как работи HFT ама не ми се занимава много. Почети, сам, има и филми. Инвестициите в ифраструктува са на стойност милиарди долари само за да скъсиш някоя хилядна от секундата, надпреварата е при скорости близки до тези на светлината.

                      Та тези market inefficiencies се случват хилядди пъти на ден. HFT не е нещо което редовият трейдър може да си позволи, но това не променя съшността му.

                      Това което си описал също е вид арбитраж. Не толкова съфистикейтед и с не толкова сигурни печалби.
                      FinancialMarkets.Zone

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                        Ти сериозно ли още спориш затова, да се беше засрамил и да си беше замълчал.

                        ЕТО ОБЯСНЕНИЕ ЗА АРБИТРАЖ както се казва в заглавието като за 5 годишен


                        https://miro.medium.com/max/1100/1*p...y6Q8Mq3t1A.png


                        https://blog.usejournal.com/explain-...g-fb02953d08a2

                        "Pure Arbitrage is a risk-free arbitrage. Let’s say a stock of company X is being sold at Bombay Stock Exchange for $50 while the same company’s stock is being sold at New York Stock Exchange for $50.50. Here the trader can buy the stocks from Bombay Stock Exchange for $50 and sell it at the New York Stock Exchange for $50.50 making a profit of 50 cents. This is an example of Pure Arbitrage which is risk-free as you are confident about making a profit."

                        Произход на думата:

                        "First defined in 1704 by Mathieu de la Porte in his treatise "La science des négociants et teneurs de livres" as a consideration of different exchange rates to recognise the most profitable places of issuance and settlement for a bill of exchange"

                        Шизофринично било...хаха, така работи всяка High Frequency Trading фирма и превърта сотици милиони дневно.
                        Колко често ставаме свидетели на market inefficiencies като в примера ти? На теб лично случвало ли ти се е?

                        Коректен пример за арбитраж би бил следния: акция Х е 5% долу в сравнение с предишния ден, докато приятелчето и, акция Y, с която движат заедно, е без промяна. В случая купуваме Х и продаваме Y. На теория в даден момент ситуацията ще се изравни и ще реализираме печалба. На практика обикновено има причини за подобни разминавания, но информацията още не е станала до публиката - все някой трябва да осигури насрещна ликвидност.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение

                          То и ножа е опасен инструмент, но би било интересно какво се случва, ако баланса стане отрицателен както е в случая... реално човека дължи пари на брокера и ако не плати тогава какво, съди ли го? или пие студена вода...
                          Да отрицателн баланс беше, през ..въщност ще пропусна имената на брокерите, единия е БГ и работи през другия. Така де първо му бяха начислили минус 140 000 после рекалколираха нещо и стигна минус 180 000.

                          После почнаха обаждания и подкани да си ги внесе и го привикваха на разговори. До колкото знам нямаше такива пари, а и да имаше ... не знам кой би ги дал. Следват разни схеми сле които да няма какво да ти вземат по съдебен път и тн. Не знам как завърши всичко и дали е.

                          Там е въпроса,че при шорт опции, имаш лимит на печалбата, която ти е и гарантирана, което се явява премията НО нямаш лимит на загубите. ако си лонг опции е точно обратното, лимитирана загуба и печалба без теоретичен максимум.
                          FinancialMarkets.Zone

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                            Не търгувам опции и няма да коментирам условия, но специално за шорт кол или шорт пут в това число бих казал да бъдете много внимателни и най-добре да ги избягвате.

                            Няма да забравя как един познат 2015 шортеше пут опции на франка за премия, което си беше сигурно и според швейцарската централна банка.
                            След краша на EURCHF првърна сметката от 5 к в -180к. шорт опциите са си най-опасния инструмент.
                            То и ножа е опасен инструмент, но би било интересно какво се случва, ако баланса стане отрицателен както е в случая... реално човека дължи пари на брокера и ако не плати тогава какво, съди ли го? или пие студена вода...
                            Location: Terminal Island
                            Institution: FBI Correctional Facility
                            Jurisdiction: Unknown

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                              Не търгувам опции и няма да коментирам условия, но специално за шорт кол или шорт пут в това число бих казал да бъдете много внимателни и най-добре да ги избягвате.

                              Няма да забравя как един познат 2015 шортеше пут опции на франка за премия, което си беше сигурно и според швейцарската централна банка.
                              След краша на EURCHF првърна сметката от 5 к в -180к. шорт опциите са си най-опасния инструмент.
                              Тоя да знаеш е бил скрит любовник на жената на централния банкер.

                              Всъщност това търся екстремни събития с ,,малка вероятност,, и огромна награда примерно падане на борда в България ама туй по нататък

                              ПП , а то било с минус аха ясно.
                              Last edited by Todor Sabev; 16.08.2019, 14:51.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение
                                Ако ще ползваш пут за целта трябва да е лонг под пазара за да е по-евтин... щото може и шорт кол. Иначе Saxo предлагат такива инструменти (проверих), но са деактивирани по дефолт и трябва да им пишеш да ги активират. При откриване на сметка поне на мен ми искаха само скан на лична карта от двете страни... по принцип за ЕС граждани е лесно...
                                Не търгувам опции и няма да коментирам условия, но специално за шорт кол или шорт пут в това число бих казал да бъдете много внимателни и най-добре да ги избягвате.

                                Няма да забравя как един познат 2015 шортеше пут опции на франка за премия, което си беше сигурно и според швейцарската централна банка.
                                След краша на EURCHF првърна сметката от 5 к в -180к. шорт опциите са си най-опасния инструмент.
                                FinancialMarkets.Zone

                                Коментар

                                Working...
                                X