IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Реално в дълъг план всеки в акции печели ако има достатъчно диверсифициран портфейл. Ако просто го държи този портфейл ще спечели. Ако просто държи някаква валута на ливъридж ще загуби.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
      Няма значение какво играят, всичко е приложимо и на форекса както и на комодитата и акциите.


      ПП Хайде ти ми кажи, колко от вас на акциите правят пари и фалират или губят? Аз не отричам нищо, защото играя всичко или съм инвестирал в различни класове активи, но това не значи и че там не се губи жестоко!

      Просто като не играеш с ливъридж всичко става по-бавно, но това не значи че с ливърдиж не може се оправиш, стига да знаеш как!
      Има огромно значение какво играят. Валутните пазари са рандъм уолк, а при фючърсите и акциите се формират трендове е има силна автокорелация. Там е възможно да се правят пари, особено ако човек работи с по-исък ливъридж.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Никаква конспирация няма. Има непредсказуема волатилност и восик ливъридж. Това пречи чисто математически някой да печели. Ако махнеш ливъриджа волатилността пада драматично и съответно е възможно човек да печели. Но ще печели жълти стинки.
        Във форекса ливъриджа е колкото си го направишНищо,че брокерът ти дава 100,200,че някои и до 500.
        А всъщност волатилността е тази,от която най-много се печели
        Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Костенурките не играят на форекс.
          Няма значение какво играят, всичко е приложимо и на форекса както и на комодитата и акциите.


          ПП Хайде ти ми кажи, колко от вас на акциите правят пари и фалират или губят? Аз не отричам нищо, защото играя всичко или съм инвестирал в различни класове активи, но това не значи и че там не се губи жестоко!

          Просто като не играеш с ливъридж всичко става по-бавно, но това не значи че с ливърдиж не може се оправиш, стига да знаеш как!
          Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
            .....За сметка на това при форекса има повече волатилност,повече движения и корекции и това предполага повече сделки,а не да купиш и да чакаш с години.
            100 процента от хората,които се мятат на форекс си нямат и грам идея в какво се впускат,някои се научават по трудния начин и след някоя друга година почват да постигат резултати,огромната част обаче никога не разбират какво е форекс.
            сигурен ли си че форекса е най-волатилният инструмент(клас актив), да не се заблуждаваш заради ливъриджа?
            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

            Коментар


            • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
              Ливърдижда вече го говорихме не ми се повтаря, сега говорим за модели с успеваемост над 50% - ти казваш, че няма аз казвам, че има и че ги играя и нещата са си такива.

              Преди говори с един мой полу ментор викам му що като знанията и стратегиите са лесно да се научат след като си направил нужното да стане над 90% се осират, отговора беше просто 90% не правят това, което ти и аз и други про трейдъри сме(приемрно жесток Pattern recognition, backtesting, пренастойване на системи, настроийки на риска и ММ, изграждане на цялостен план) правили и не знаят какво да очакват, като не знаят какво да очакват, те нямат на какво да стъпят в психологията си, а и нямат дисциплина за която да се придържат, а и да имаха те нямаха пак на какво да стъпят. При кофти серия и като не знаят какво става - въпроса се пита дали работи модела или не?

              Трейдинга не е като инвестирането не бъркай двата щата. Аз съм value investor и имам изграден портфейл от активи, но ако реша да приложа подобен подход в трейдинга съм капут от раз!
              Всичко това може да го прилагаш на някой друг пазар, но не и при валутни курсове.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Никаква конспирация няма. Има непредсказуема волатилност и восик ливъридж. Това пречи чисто математически някой да печели. Ако махнеш ливъриджа волатилността пада драматично и съответно е възможно човек да печели. Но ще печели жълти стинки.
                Ливърдижда вече го говорихме не ми се повтаря, сега говорим за модели с успеваемост над 50% - ти казваш, че няма аз казвам, че има и че ги играя и нещата са си такива.

                Преди говори с един мой полу ментор викам му що като знанията и стратегиите са лесно да се научат след като си направил нужното да стане над 90% се осират, отговора беше просто 90% не правят това, което ти и аз и други про трейдъри сме(приемрно жесток Pattern recognition, backtesting, пренастойване на системи, настроийки на риска и ММ, изграждане на цялостен план) правили и не знаят какво да очакват, като не знаят какво да очакват, те нямат на какво да стъпят в психологията си, а и нямат дисциплина за която да се придържат, а и да имаха те нямаха пак на какво да стъпят. При кофти серия и като не знаят какво става - въпроса се пита дали работи модела или не?

                Трейдинга не е като инвестирането не бъркай двата щата. Аз съм value investor и имам изграден портфейл от активи, но ако реша да приложа подобен подход в трейдинга съм капут от раз!
                Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                  Ти кво мислиш, че не съм почнал с форекс ли, пффф същата работа като тоя ванката четене, четене, графики, техника, програми съм писал за автоматична търговия и т.н. и т.н. И след време си викам хм, за кво е тая цялата дандания с тея валути и един фен ми каза остай го тва ела тука и погледни индексите и ми връчи DAX
                  И от трънка на глог та на по висок Но като се запознах с животното DAX, след време му научих характера, мурафетите и циганските номера, но DAXa няма пълно опитомяване, там е лудница за daytrading и се преместих в swinga. И изведнъж се успокои раотата, после акциите, сега с опциите стааа. Та това се опитвам да кажа на всеки новобранец. Форекса е ужасно трудно и е спекула дет викаш ти. Първо човек тряя да се научи на основните принципи в търговията, а после чак след време да пробва нещо токсично, ей в тоя сайт http://stocktwits.com/ тея жулят предимно акции и опции, никой не се занимава с тая дивотия форекса. Но както казах вече мерак се троши с пари
                  Аз не отричам нито търговията с акции,индекси,опции,суровини или каквото и да било.За всекого си има по нещо.Мисълта ми е да не го отричате,само защото не е вашия вид търговия.
                  Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                  Коментар


                  • Костенурките не играят на форекс.

                    Коментар


                    • Никаква конспирация няма. Има непредсказуема волатилност и восик ливъридж. Това пречи чисто математически някой да печели. Ако махнеш ливъриджа волатилността пада драматично и съответно е възможно човек да печели. Но ще печели жълти стинки.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Говориш глупости или някой те лъже.

                        Няма успешен модел. Точка. Една камара гигантски институции се опитват да направят модел за предвиждане на валутните курсове. Пробват се вече 50 години. НИКОЙ не е успял. Няма модел който да се справя по добре от рандъм уолк. А когато няма модел който да се справя по добре от рандъм уолк няма как някой да печели системно от форекс.
                        Е значи брокера ме лъже, че ми играе цените в моя полза, обаче гледай сега голяма конспирация навсякъде като погледна цената е +- 1 2 пипа. Конспирацията работи за мен щом имам над 65% успеваемост, има модели на 70% - смятай .....


                        Хайде да си говорим сериозно, Richard Denniss, кое е?

                        Хайде още по сериозно дай чиста математика ако сме в тренд 30% от времето а в рейндж 70%( на пазара 30% от времето сме в тренд) при risk/reward 1:5 при тренд следваща система накрая пак ще си на + r/r e такъв защото гони breaking на тренд или вече си в тренд. Прости сметки рискуваш 1% за да вземеш 5% 7 сделаки от 10 губиш или 7% и печелиш 15%(3 сделки по 5%) нетно си 8% увеличение. Дори и на 20% да си успеваемостта пак ще си с 2% отгоре.

                        Както казах има много неща, но трябва ги сееш от талаша, а голяма част от нещата са платени, а този с който ще отдели 3к да цъка и ги загуби ще даде ли примерно 3-5к само за да се научи? Знания и стратегия лесно се предават, но психология цък. Една серия от кофти сделки ще те съсипе ако нямаш 3-тото, ще си кажеш ми то не бачка и като се отказваш влизаш в печеливша серия.

                        Трейдинга е до вероятностите и нейното отигравене или не е?
                        Last edited by needtoknowmore; 20.03.2015, 10:50.
                        Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                          Точно там ти е грешката в разсъжденията - тръгваш с идеята да биеш системите на големите!Това е ясно,че няма как да стане! Ритейл трейдъра не трябва да се опитва да се мери с големитя,неговата задача е,ако може да се закачи към големите,че да се включи в част от движенията,които те правят.
                          Другуят ти проблем е,че имаш мислене на инвеститор,защото тръгуваш акции.Форексът,обаче,е спекула,а не инвестиране.Там стратегии buy and hold много рядко работят и то за къси периоди от време.Изключвам сегашния силен тренд за долара,защото се дължи на много силни фундалентални размествания.Но дори и при него не можеш да направиш 100 процента .За сметка на това при форекса има повече волатилност,повече движения и корекции и това предполага повече сделки,а не да купиш и да чакаш с години.
                          100 процента от хората,които се мятат на форекс си нямат и грам идея в какво се впускат,някои се научават по трудния начин и след някоя друга година почват да постигат резултати,огромната част обаче никога не разбират какво е форекс.
                          Ти кво мислиш, че не съм почнал с форекс ли, пффф същата работа като тоя ванката четене, четене, графики, техника, програми съм писал за автоматична търговия и т.н. и т.н. И след време си викам хм, за кво е тая цялата дандания с тея валути и един фен ми каза остай го тва ела тука и погледни индексите и ми връчи DAX
                          И от трънка на глог та на по висок Но като се запознах с животното DAX, след време му научих характера, мурафетите и циганските номера, но DAXa няма пълно опитомяване, там е лудница за daytrading и се преместих в swinga. И изведнъж се успокои раотата, после акциите, сега с опциите стааа. Та това се опитвам да кажа на всеки новобранец. Форекса е ужасно трудно и е спекула дет викаш ти. Първо човек тряя да се научи на основните принципи в търговията, а после чак след време да пробва нещо токсично, ей в тоя сайт http://stocktwits.com/ тея жулят предимно акции и опции, никой не се занимава с тая дивотия форекса. Но както казах вече мерак се троши с пари

                          Коментар


                          • Говориш глупости или някой те лъже.

                            Няма успешен модел. Точка. Една камара гигантски институции се опитват да направят модел за предвиждане на валутните курсове. Пробват се вече 50 години. НИКОЙ не е успял. Няма модел който да се справя по добре от рандъм уолк. А когато няма модел който да се справя по добре от рандъм уолк няма как някой да печели системно от форекс.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Не е мантра, това е реалността. Човек може да печели от индекси, дори и от суровини, но не и от форекс. При форекса е случайно движение, коаго комбинираш случайни колебания с огромен ливъридж това което се получава е хазарт - в най-чист вид. Хазарт от който печелят само брокерите. Пък и те от време на време се набутват яко - както доказа последния случай с Швейцария.

                              Сега ако под малката част която печели имаш в предвид точно брокерите то тогава съм сагласен
                              Сега не ми се спори, а и не искам. Не знам да съм говорил за случайности, а говоря за професионален трейдинг - демек стъпил на знания, стратегия и психология. Нима няма определени ценови и графични модели с определена вероятност за успех? Нима няма модели и стратегии с над 70% успеваемост? Форекса не се ползва с цел инвестиране. НО от горе посочените неща ако ги научиш няма никакво значение какво играеш поради простата причина това са модели базирани на човекшката психология и много добре знаеш навсякъде има по пазарите хора.

                              Сега ако цъкаш дългосрочен порфейл от 10 актива, да трейдинга ще ти се стори доста хазартно нещо, но пак ти казвам тук няма ФА, а ТА и активна дейност и активно управление на риска и капитал. Не става с пасивна диверсификация и да чакаш ...
                              Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                                мне болшинството знае за кво става въпрос за тоя форекс, даже и тоя равновесов макар и да сме имали сумай ти разногласия, сега съм съгласен с него за форекса.
                                Ти казваш си твърдо решен да спечелиш от форекса - да ше вземеш веднъж, дваш и на края ще изкълчат, не можем ние мишоците да бием дилинговите и алгоритмични системи на банките и е децентрализирано и няма точни регулации за него - лудница. Но поцъкай де то мерак с пари се троши дет има една дума .....
                                Точно там ти е грешката в разсъжденията - тръгваш с идеята да биеш системите на големите!Това е ясно,че няма как да стане! Ритейл трейдъра не трябва да се опитва да се мери с големитя,неговата задача е,ако може да се закачи към големите,че да се включи в част от движенията,които те правят.
                                Другуят ти проблем е,че имаш мислене на инвеститор,защото тръгуваш акции.Форексът,обаче,е спекула,а не инвестиране.Там стратегии buy and hold много рядко работят и то за къси периоди от време.Изключвам сегашния силен тренд за долара,защото се дължи на много силни фундалентални размествания.Но дори и при него не можеш да направиш 100 процента .За сметка на това при форекса има повече волатилност,повече движения и корекции и това предполага повече сделки,а не да купиш и да чакаш с години.
                                100 процента от хората,които се мятат на форекс си нямат и грам идея в какво се впускат,някои се научават по трудния начин и след някоя друга година почват да постигат резултати,огромната част обаче никога не разбират какво е форекс.
                                Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                                Коментар

                                Working...
                                X