IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • А какво значение има кога и дали обръща тренда? Единствено е нужно да търгуваме в посоката в която големите играчи придвижват цената.Останалото е психическа нагласа,която пречи на търговията по ТА и може да доведе до загуби.

    Коментар


    • За технически анализ, но не на валута - както вече казах това за мен е хазарт. но за технически анализ на индекси или акции ти трябват три неща.

      1. Как се определя тренд. Което е елементарно - нови върхове над предишните и нови дъна над предишните.
      2. Как се определя кога тренда се променя. Тук е доста шибана работа, ама има няколко фигури и още някой правила които е хубаво да ги знаеш. Но в общи линии си е гледане в тавана.
      3 съпротиви и подкрепи, за вход и изход ако играше по тренда на по кратки периоди.


      И това е в общи линии. Всичко се събира на пет странички. И ти трябват 10 минути да ги схванеш. Ползвам технически анализ сигурно от 15 години, но всичко друго е въздух под налягане. Някой пише сложни глупости че да се прави на важен, интересен или за да си оправдава заплатата.

      Колкото по-сложно е нещо толкова по-малко вероятно е много хора да го използват. А каквото ще да приказват разни ТА кориферии, използването на ТА е само заради една единствена чел. Защото балъците му вярват. И след като искаш да прибереш парите на балъците трябва да ги знаеш как мислят. И се получава сабосбъдващо се пророчество.

      Издънката е при обръщането на тренда. Ако намериш някой който да ти обещава че 100% може да ти каже кога един тренд се обръща значи или е пълен глупак или те лъже. А когато не знаеш кога свършва даден тренд. Е тогава това което ти остава е просто да играеш по него до като музиката свири.

      Книгите за технически анализ са безсмислени - съвсем сериозно го казвам. Курсовете по технически анализ са безсмислени. Всичко е едно елементарно тичане със стадото. И говедата го могат макар да не са учили тухнически анализ

      Коментар


      • Здравейте,
        надявам се с вмешателството си,да не ви разваля дискусията и се извинявам че се намесвам непоканен и непознат, но не го правя за да навредя някому.
        Изпитаната формула за успех се нарича знание. А знанието се придобива с учене и опит. Обучението трябва да се извършва от някой, който има какво и знае какво да каже/покаже. Опитът идва с правилното прилагане на практика на наученото и в стремежът за усъвършенстването му.
        П.С. Индикаторите работят. Показват моментната промяна в цената . Затова и се казва индикатор (индикира цената). Единствено трябва да се знае как да се ползват и да се разбере, че индикаторът не е предсказател за бъдещо движение, а отражение на отминало и моментно.

        Коментар


        • За голямо съжаление Петър phillips от няколко години спря да пише по форумите.

          Коментар


          • Wanka 23 wij taq tema we ...малко е старичка но може да положи основите на един традинг стил на които и да е времеви фреим ... казвам на които и да е тъй като ти 0ще не може да разбереш на кой таим фреим ти е най добре да трейдваш ..разбира се може да те заболи главата и да се препълниш с инфо но не е лошо...като четиво.. всичко описано тук е на база ценово движение и е описано от реален trader ...описано на достъпен език
            http://www.investor.bg/forum/showthr...=10100&page=21
            Pip master

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
              Отново едно голямо - Благодаря!

              Знаех си аз, че има нещо съмнително - прекаленно просто и лесни изглеждат тези индикатори. От статистическа гледна точка е направо детска игра /може да се дължи на факта, че завърших Business Statistics 1+2 с най-високата оценка и писах теза на базата на статистически анализ/, но все пак - прекаленно прости са, за да работят!

              Естествено, смятам, че ако не придобия една обемна основа/база - бих се превърнах в колос на глинени крака i.e. занулена сметка след месец /оптимистична прогноза/. В тоя ред на мисли - аз преди седмица нямах представа какво значи акронима ММ в контекста на форекс?!

              Смятам, че е добра идея да продължа с базовото обучение, поне докато мога да рецитирам 30-тината базови индикатора на сън, основните акроними и т.н. След това, вече се започва с допълнителна квалификация, може би платена, поради факта, че не си заслужава да губя време и усилия, ако има добри алтернативи. Но за това ще говорим по-късно, след като вече съм сигурен, че ефекта на крюгер е отминал.

              Същевременно с научените знания - правя си най-различни spreadsheets на Excel /боже, обичам я тая програмка/ и гледам да затвърждавам знанията.

              Дано се получи, би било хубаво, и е може би единствения ми шанс да се върна в България
              Трябва си база, след доста време ще разбереш какво примерно се казва тук:
              https://www.youtube.com/watch?v=-3dwZhJ3230
              И точно това е про трейдинга - да четеш какво ти казва пазара и какво иска да прави.
              Разбира се това една техника, има и други - но всичко в основата е разбиране реда на пазара. Това е пример, за каквото ти говоря аз и другите, който сме наясно какво е форекс трейдинг, и трейдинга като цяло!
              Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                Ванка, с индикатори не стават нещата. Почваш да заораваш в талаша, но това е номрално - истинският трейдинг е свързан с четене и разбиране езика на пазара, всичко опира до структури, ценово движение. Няма оферта да играеш с базовите системи в нета, защото 30% от времето ще се валидни, какво става като цената влезе в рейдиндж а ти имаш една камара тренд индикатори и системи. Как ще играеш с нещо което изистава спрямо цената? Четеш цената и тя ти казва какво искаш да праиви, как ще знаеш потенциални зони на обръщане, или потвърден тренд или трейндж - все неща, който цената ти ги казва тя е индикатор, който е функция на решението на всички пазарни играчи. Та не гледаш нея, а нещо което е функция на цената - но както казах, това си е и талаша.

                Не казвам, че не можеш да изградиш система с индикатори, но не става с това слагаш една две MA-та и един два осцилатора и си ти
                Отново едно голямо - Благодаря!

                Знаех си аз, че има нещо съмнително - прекаленно просто и лесни изглеждат тези индикатори. От статистическа гледна точка е направо детска игра /може да се дължи на факта, че завърших Business Statistics 1+2 с най-високата оценка и писах теза на базата на статистически анализ/, но все пак - прекаленно прости са, за да работят!

                Естествено, смятам, че ако не придобия една обемна основа/база - бих се превърнах в колос на глинени крака i.e. занулена сметка след месец /оптимистична прогноза/. В тоя ред на мисли - аз преди седмица нямах представа какво значи акронима ММ в контекста на форекс?!

                Смятам, че е добра идея да продължа с базовото обучение, поне докато мога да рецитирам 30-тината базови индикатора на сън, основните акроними и т.н. След това, вече се започва с допълнителна квалификация, може би платена, поради факта, че не си заслужава да губя време и усилия, ако има добри алтернативи. Но за това ще говорим по-късно, след като вече съм сигурен, че ефекта на крюгер е отминал.

                Същевременно с научените знания - правя си най-различни spreadsheets на Excel /боже, обичам я тая програмка/ и гледам да затвърждавам знанията.

                Дано се получи, би било хубаво, и е може би единствения ми шанс да се върна в България
                #dagoduhatbednite

                Коментар


                • Ванка, с индикатори не стават нещата. Почваш да заораваш в талаша, но това е номрално - истинският трейдинг е свързан с четене и разбиране езика на пазара, всичко опира до структури, ценово движение. Няма оферта да играеш с базовите системи в нета, защото 30% от времето ще се валидни, какво става като цената влезе в рейдиндж а ти имаш една камара тренд индикатори и системи. Как ще играеш с нещо което изистава спрямо цената? Четеш цената и тя ти казва какво искаш да праиви, как ще знаеш потенциални зони на обръщане, или потвърден тренд или трейндж - все неща, който цената ти ги казва тя е индикатор, който е функция на решението на всички пазарни играчи. Та не гледаш нея, а нещо което е функция на цената - но както казах, това си е и талаша.

                  Не казвам, че не можеш да изградиш система с индикатори, но не става с това слагаш една две MA-та и един два осцилатора и си ти
                  Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                  Коментар


                  • Малко update. След това родео вчера - понаучих много неща за техническия анализ.
                    Успях да разбера как работят някои от по-простите неща като SMA, EMA, Bollinger bands, ADR, RSI, MACD, Awesome oscillator и 1-2 други.
                    Пояснение: много неща в сравнение с това, което знаех преди седмица. Най-вероятно това са първите и най-базови знания и като абсолютна стоиност - не знам почти нищо (все още).
                    Изглеждат ми прекаленно прости неща - подозирам, че се е получил ефекта на дънинг - крюгер.
                    Тази седмица ще започна с няколко сметки от 100 единици и ще проверя - дали 2-3 стратегии, които намерих - могат да работят, ако се придържам на 100% към тях.

                    На базата на основните знания, придобити предните няколко дни - изглежда ми, че АКО техническия анализ работи => би трябвало да има изградена система, от няколко индикатора, която да дава точен сигнал за вход и с правилния ММ да може да се постигне един константен % ROI във времето. Ако пък, предното изречение не е вярно - от това следва, че техническия анализ е сравнително релативен и не е удачен за trading. Ако пък, има система, микс от 3-5-10 индикатора, която да дава правилен сигнал за вход в повече от 50% от случаите - би следвали техническия анализ да е достатъчно credible, за един константен (в абсолютна стойност) месечен %ROI.

                    Нека видим как ще се развият нещата натам
                    Last edited by vankata23; 22.03.2015, 12:23.
                    #dagoduhatbednite

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                      ей го батко черно червено като тотото ....... бинарни опции на валутни двойки от Alpari че тея бяха водолази по едно време от тоя франк и май ше тряя да набират капитал .....

                      http://alpari.com/en/trading/binary_options/
                      И от мен - Наздраве (въпреки, че не пия)!
                      Парите не ме вълнуват. Те ме успокояват!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                        Нека видим - засега чуковете, звездите и бесилките изглеждат обещаващо, но нека ги разгледам по-подробно утре на трезва глава.
                        Какви са тея уреди бе другарю, то все едно си в зала за изтезания.......

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                          Ако знаеш ,колко си прав,няма да си повярваш!!!Все едно учиш полска трефа или синя трефа!!!
                          Е тук ме хвана - бридж не съм играл, само каруцарския. Какво е полската и синята трефа

                          Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Това че нищо не разбираш ама никак да не те притеснява - то никой нищо не разбира За това всичките "успешни" валутни трейдъри се напъват да те учат как да търгуваш срещу заплащане, а странно защо не си използват времето да печелят от форекс
                          Притеснява ме, и то доста Затова ще разгледам тея неща дето си набавих, ще проверя дали статистически излизат сметките в последните 6 месеца лично. Ще разгледам няколко анализа. Нека видим - засега чуковете, звездите и бесилките изглеждат обещаващо, но нека ги разгледам по-подробно утре на трезва глава.
                          #dagoduhatbednite

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                            Смятам, че ще се справя чудесно със задачата, поради факта, че имам повече от чудесен доход, не бързам за никъде, но все пак си търся %-тите в края на месеца. Behavioural finance ми беше доста интересно в университета, пък на фона на това имам приятел от университета - пак българче - публикуван в добър международен журнал. Ще се допитам и до него и живот и здраве - ще събираме проценти




                            Благодаря за съвета, но не ме е грабнало това. Аз, ако нещо не ме грабне и не ми стане интересно, за себе си- знам, по-добре въобще да не се занимавам, защото нищо няма да излезе.
                            Пък и "трендове с години" ми звучи много плашещо, но фона на крехките ми 23 години. Не е за мен това, засега.

                            4-часовата графика ми изглежда като добър интервал, засега. Нека видим, все още нищо не разбирам, но има време.
                            Ако знаеш ,колко си прав,няма да си повярваш!!!Все едно учиш полска трефа или синя трефа!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                              4-часовата графика ми изглежда като добър интервал, засега. Нека видим, все още нищо не разбирам, но има време.
                              Това че нищо не разбираш ама никак да не те притеснява - то никой нищо не разбира За това всичките "успешни" валутни трейдъри се напъват да те учат как да търгуваш срещу заплащане, а странно защо не си използват времето да печелят от форекс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                                Техническият анализ си е звездобройска шашма, на практика това, което прави пазара донякъде неефективен е човешката природа. Така че ако толкова искаш да го ползваш го съобразявай с постулатите от поведенческите финанси- търгувай по-рядко, отколкото ти се иска, бързо/но не прекалено бързо/ прибирай загубите, а оставяй печалбите да растат и не се влияй от миналите стойности, т.е. търгувай по тренд, а не в рейндж.
                                Смятам, че ще се справя чудесно със задачата, поради факта, че имам повече от чудесен доход, не бързам за никъде, но все пак си търся %-тите в края на месеца. Behavioural finance ми беше доста интересно в университета, пък на фона на това имам приятел от университета - пак българче - публикуван в добър международен журнал. Ще се допитам и до него и живот и здраве - ще събираме проценти

                                Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Ми добре, учи се да търгуваш СП 500, а не тези глупости с форекс. техническия анализ е много по приложим, има супер дълги трендове т.е. с години и горе долу единственото което ти трябва да определиш е на къде е дългосрочния тренд- което е очевидно и на кой дип да купуваш и на кой връх да продаваш. И да тръгне да се срива като 2007 и ти да стоиш през цялото време в него да загубиш най-много половината. Като обаче през това време ще ти идват дивидентите и ако държиш достатъчно дълго в края на краищата ще излезеш на печалба. До като при форекс още от сега мога да ти кажа че със 100% вероятност ще загубиш 100%.

                                Благодаря за съвета, но не ме е грабнало това. Аз, ако нещо не ме грабне и не ми стане интересно, за себе си- знам, по-добре въобще да не се занимавам, защото нищо няма да излезе.
                                Пък и "трендове с години" ми звучи много плашещо, но фона на крехките ми 23 години. Не е за мен това, засега.

                                4-часовата графика ми изглежда като добър интервал, засега. Нека видим, все още нищо не разбирам, но има време.
                                #dagoduhatbednite

                                Коментар

                                Working...
                                X