IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутна търговия - FOREX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Намърдах се дълъг в евро/ауд
    Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
      добро утро
      ако до 14-15ч не измислят нещо с тая голяма държава, КИПЪР
      кой ли ще иска да държи дълги при ДАКС и ЕВРО събота и неделя
      аааааааааааааааа,започваш да стопляш

      Късите ми даксчета започват да шават в торбата
      Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

      Коментар


      • [LEFT[/LEFT]
        Първоначално изпратено от aman_vd Разгледай мнение
        stopa mi e na 1,2815 ta taka 4e ne mi puka da stava kakvoto 6te
        стопа ти е безполезен при гап ...

        Коментар


        • e/d

          Първоначално изпратено от 4un4o Разгледай мнение
          Има логика. ако им врътнат още един гап надолу 200 пипса много народ ще изгори.
          stopa mi e na 1,2815 ta taka 4e ne mi puka da stava kakvoto 6te

          Коментар


          • Злобният е веке на линия . да докладва за риска он ли е? Оф ли е? Хайде помогни с малко фундамент. Не се крий като ТАТО шумкарин.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
              добро утро
              ако до 14-15ч не измислят нещо с тая голяма държава, КИПЪР
              кой ли ще иска да държи дълги при ДАКС и ЕВРО събота и неделя
              Има логика. ако им врътнат още един гап надолу 200 пипса много народ ще изгори.

              Коментар


              • добро утро
                ако до 14-15ч не измислят нещо с тая голяма държава, КИПЪР
                кой ли ще иска да държи дълги при ДАКС и ЕВРО събота и неделя
                Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                Коментар


                • пазаро си сака новината

                  Коментар


                  • Добро Утро на будните Днеска кат' гле'м Иеврото май 1.296 ке го цуне ва
                    Some people act stupid, some people don't act (ಠ_ಠ)

                    Коментар


                    • Прощавай, влязох да проверя, че се мени постоянно сентимента на трейдърите.

                      Значи сега точно имаш:

                      Евро/долар - 70% бай
                      АУД/$ - 86% селл

                      и ... Евро/АУД - 96% бай

                      П.П. Това те интересуваше за кроса, налЕ? Но внимавай с тия числа, защото понякога подвеждат.

                      Успех!
                      Last edited by marandi; 22.03.2013, 01:56.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение

                        Разбира се - това е субективно мнение и още утре, ако стане издънка с Кипър, може да ме опровергае Пазара. Говоря за покупка на EUR/AUD от текущи нива.
                        Не те знам как денсиш кат' техника, аз местя стоповете веднага назад.

                        Сентимент за АУД е 71% надоле, за евро 60% бай - т'ва са нагласите на трейдърите сега.

                        Технически кат' анализ - евро е негатив тенденция тая седмица, а АУД позитив на седмична.

                        П.П. Стана объркващо, налЕ?

                        Спред мен изчакай тая седмица, точно за тази двойка или я бий с 2 насрещни с отместени стопове назад и чакаш коя ще удари първа 50% профит.

                        В момента има други по-атрактивни неща, за които да се дебне, ако стигнат определени нива за вход.
                        Last edited by marandi; 22.03.2013, 01:35.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                          Общо взето, това е крос. Ако имаш представа накъде ще ходят EUR/USD и AUD/USD, поне на 70% си познал движението и в EUR/AUD. Останалите 30% са за фондовете, които търгуват само къмодити валути. Както днес продадоха много канадски долари и купиха за тях новозеландски и австралийски. Но това са редки дни. И точно след тях можеш да търгуваш с по-малко изненади кросове като EUR/AUD.

                          Разбира се - това е субективно мнение и още утре, ако стане издънка с Кипър, може да ме опровергае Пазара. Говоря за покупка на EUR/AUD от текущи нива.
                          Паунд, НЗД, Канадец, Австралиец е кралицата на ЮКей. Тя може да си позволи да си мести шундата от единия крачол в другия, спрямо долар, но валутите са нейни и си ги менкат как си иска.

                          Т.е. нямаш фундамент в тия валути, нито технически анализ, щот' гледаш на коя мутрата е на банкнотите им. Все старата бабка.

                          Да се прави крос в друга валута ( евро ) ми е странно, понеже е скъпо и ненужно усложнено.

                          П.П. Австралия има над 20 години на постоянен икономически растеж като БВП ( почти без аналог е в света, поне аз не се сещам ), но интервират яко да си обезценяват валутата кат' "поскъпне", щот' са износители на суровини. Те думата рецесия не я познават от 24 години ( по памет ).

                          Евро-то ще е волатилно, защото не очаквам втори седмичен ГАП да има, т.е. всичко ще се реши тая седмица. Затова очаквам волатилност при евро-то.

                          Почти нямам позиции в него, именно за това. Тая седмица не ме интересува, въпреки, че го хванах набързо за малко на дневна няколко пъти и през долар и прз йена.

                          П.П.П. Кипър избраха бърз фалит за разлика от Гърция с "контролирания" 6 годишен фалит. Сигналите ще са разнопосочни, оттам и търговията.

                          За протокола БГ-стан също беше в мини-фалит предната седмица, докато не се избра служебния кабинет, но на Пенчо баничаря от протестите не бих могъл да му го обясня.

                          Успех!
                          Last edited by marandi; 22.03.2013, 01:18.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                            Волатилно ще е, но не съм врачка. Като цяло е слабо-ликвидна двойка и скъпа за поддръжка.

                            Нямам опит с нея, понеже ми е екзотична

                            П.П. По-скоро аз трябва да те питам за нея, а не ти мИня.
                            Общо взето, това е крос. Ако имаш представа накъде ще ходят EUR/USD и AUD/USD, поне на 70% си познал движението и в EUR/AUD. Останалите 30% са за фондовете, които търгуват само къмодити валути. Както днес продадоха много канадски долари и купиха за тях новозеландски и австралийски. Но това са редки дни. И точно след тях можеш да търгуваш с по-малко изненади кросове като EUR/AUD.

                            Разбира се - това е субективно мнение и още утре, ако стане издънка с Кипър, може да ме опровергае Пазара. Говоря за покупка на EUR/AUD от текущи нива.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                              Сигурно има и по-опростени начини за търговия.
                              Опитвам да се усъвършенствам с времето. Не, че съм написал цял ферман обосновка.

                              Последно - ти как виждаш EUR/AUD от сегашните нива (1,2360) и хоризонт 2-3 работни дни?
                              Волатилно ще е, но не съм врачка. Като цяло е слабо-ликвидна двойка и скъпа за поддръжка.

                              Нямам опит с нея, понеже ми е екзотична

                              П.П. По-скоро аз трябва да те питам за нея, а не ти мИня.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                                По-простичките неща са по-ефективни, според мИня.

                                Включат ли се "новини" ( изконсумирани вече ), индекси ( нагласени ) и технически анализ - става мазало.

                                Фундаментът па яко бърка в тайминг, поради непремерените изказвания на мухльовците, пардон политиците, които ще пукнат, ако не кажат това, което иска да чуе "електората" и лъжат кат' 2 дузини циганки врачки, взети заедно.

                                П.П. Всичко звучи много умно и обосновано, но резултатът е спорен като ефективност на база време.

                                Наполеон бил казал някога, че завладяните територии нямат значение, защото могат да се върнат винаги на по-късен етап, но времето няма кой да върне, което е заминало да се брани територия Х като е можел да презвеме в пъти Х през това време на друго място/места.

                                Имал е предвид, че става лично, което е аматьорско по мое тълкувание. А, всяко лично нещо ти отсвирва профи-то в теб, защото времето замина и не може да се върне после. Той затова и губи в последствие, понеже геният му се размива в лични лакардии във вътрешен план ( Фуше и сие ) и във външен ( инвазията му ).

                                Станал е аматьор с времето, демек и лабавата психика вече е била началото на края там. Но определено е бил гений за времето си до един момент.

                                Успех!

                                П.П.П. В момента мога да си позволя вече да не влизам 1 месец в платформата, понеже стоп лосс са изтеглени на годишна база под граничните нива ( демек тряя видим годишен връх/дъно на нещо си, за да думнат ) и като го направя някога, освен да гледам ударени стопове за тейк профит, друго няма да видя. но ще ми падне скоростта на превъртане на акаунта па така, което пак не е добре.

                                Иначе нямаше да ти разказвам историята на Наполеон
                                Сигурно има и по-опростени начини за търговия.
                                Опитвам да се усъвършенствам с времето. Не, че съм написал цял ферман обосновка.

                                Последно - ти как виждаш EUR/AUD от сегашните нива (1,2360) и хоризонт 2-3 работни дни?

                                Коментар

                                Working...
                                X