IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутна търговия - FOREX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Forexboy, кажи на този твой приятел, че влизам тук и в разни други сайтове, за да търся ранни сигнали за това което предстои.Защото, ако 1 г. по-рано бях предвидил това/да ги продам/-имало е достатъчно индикации...сега бих имал 3 пъти повече.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от trafix Разгледай мнение
      Spart, oпитвам се да се погрижа за парите си.Преди бях инвестирал в недвижими имоти-основно ваканционни.Кризата през 2008 ме вкара в киреча-изгубих около 60 таузен $. 3 г.бях на антидепресанти.Сега някои големи банки и сериозни анализатори прогнозират нова глобална криза до 1-2 г.Налице са и условия това да стане факт.Който не мисли за това-аз съм жив пример за това какво може да му се случи.
      Това в червеното обяснява много неща, които напоследък се случват в този форум. Да попитам аз, не за мое ползване, един приятел се интересува, Какъв аджеба го дириш по тези пазари щом заради едни 60 хилки си на ръба на живота?!

      Коментар


      • Тодоре, малко ще се отклоня от темата за валутната търговия, пък админа може и да ме изтрие.Негова си работа.Тези , които инвестираха по Черноморието с кредити-половината са пред фалит.Сега навсякъде гледам табели "Фор сейл"Защото тук сезона е 3 м. и не можеш да си избиеш кредити, които плащаш цяла година. А при нас са високи.В Гърция сезона е 6 м и там е по-лесно.Тук, в БГ, всички в 1 момент решиха, че ще станат рентиери като построят хотел.Трябват 10-11г. за да си избиеш инвестицията.Имам познати и приятели , които си изгубиха всичко, вкл. апартаменти в идеалния център на София.И сега , с това презастрояване и конкуренция-нямат шанс.Слънчев бряг щеше да е мъртва точка след оттеглянето на англичани и ирландци.Но рашъните го спасиха-напазаруваха евтини хотели и апартаменти и ...стана Столица на Мафията.Аз също построих нещо сериозно.Но от 20 г. съм в бранша и съм създал много контакти в Русия, Украйна, Полша, Чехия и тнт.И успях да изплувам.Но тези, които си мислят, че могат да си пият кафето и питиетата в София или Чужбина и накрая да прибират пари-много са се излъгали..За акции не мога да говоря с теб-нямам опит и не искам да споря за неща, които не разбирам добре.

        Коментар



        • Първоначално изпратено от trafix Разгледай мнение
          BobyB, и аз започвам да се притеснявам, когато някоя инвестиция стане масово препоръчвана и започвам да се ослушвам като глуха свиня в царевица.Май точно там се получават "балоните"!?
          И колко от твоите познати купуват имоти с ипотека или без колко инвестират в акции,
          И колко купуват злато или обръщат спестяванията си във франкове. Всъщност двата инструмента не са особено популярни в България , така че може би примера не е съвсем удачен. Разбира се франка беше популярен само като дълг заради ,,ниската лихва,, и много хора гризнаха дървото.
          Last edited by Todor Sabev; 03.11.2018, 15:50.

          Коментар


          • BobyB, и аз започвам да се притеснявам, когато някоя инвестиция стане масово препоръчвана и започвам да се ослушвам като глуха свиня в царевица.Май точно там се получават "балоните"!?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

              Вече 10 години бягат от кризата във франка и златото. Почвам да се притеснявам когато се натрупва тълпа някъде и някоя инвестиция стане масово "препоръчвана".
              С важното уточнение че сега нивата на глобалните дългове са на по- високи нива от преди десет години, И при златото и среброто тълпа нема и са разпродадени , а минорите са още повече.и много от тях пред банкрут, или затваряне.
              Ми то през 1991 в България също инвестицията в чужда валута е била препоръчвана но на някой им е се струвало скъпо 20 лева за долар..

              По точно е да се каже че от 7 години бягат от златото, а не в него. При франка е малко по - различна ситуацията.
              Last edited by Todor Sabev; 03.11.2018, 14:18.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                Франкове и не в България. Но засега очаквам еврото да поскъпне спрямо франка в следващата година.
                Вече 10 години бягат от кризата във франка и златото. Почвам да се притеснявам когато се натрупва тълпа някъде и някоя инвестиция стане масово "препоръчвана".

                Коментар


                • Не знам какво прави Тромпетиста, но както вървят нещата, може да изкара тези 3.7% заетост на минус 3.7% и да си поръчва емигранти от БГ и Румъния.И без това мрази латиносите.Мей не ни иска -тя предпочита индийци и пакистанци...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от trafix Разгледай мнение
                    Spart, oпитвам се да се погрижа за парите си.Преди бях инвестирал в недвижими имоти-основно ваканционни.Кризата през 2008 ме вкара в киреча-изгубих около 60 таузен $. 3 г.бях на антидепресанти.Сега някои големи банки и сериозни анализатори прогнозират нова глобална криза до 1-2 г.Налице са и условия това да стане факт.Който не мисли за това-аз съм жив пример за това какво може да му се случи.
                    Франкове и не в България. Но засега очаквам еврото да поскъпне спрямо франка в следващата година.

                    Коментар


                    • Spart, oпитвам се да се погрижа за парите си.Преди бях инвестирал в недвижими имоти-основно ваканционни.Кризата през 2008 ме вкара в киреча-изгубих около 60 таузен $. 3 г.бях на антидепресанти.Сега някои големи банки и сериозни анализатори прогнозират нова глобална криза до 1-2 г.Налице са и условия това да стане факт.Който не мисли за това-аз съм жив пример за това какво може да му се случи.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от trafix Разгледай мнение
                        Имам 1 сериозен депозит в $-мислих да ги обръщам, а то гледай какво става?
                        С депозити не се спекулира!Ако те влече форекс-"хазарта" отвори си един реал и там си отигравай желанията.Аз за еврото съм спокоен(нема да го бъде),но за долара съм още по-притеснен щото Турция,Русия и Япония доста десетгодишни бондове разпродадоха,а почнат ли това да правят и китайците нали се сещаш кой ще спечели търговската война и печатар-доларчето ще хлътне яко...

                        Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                        Коментар


                        • Ааа, отказах се-като гледам какво става.Никакво обръщане...освен в леглото в зависимост от позата.Котар , ти някаква цикличност ли си открил, че определяш май , като време за обръщане?

                          Коментар


                          • Trafix , няма нищо да обръщаш дръж доларите до май месец
                            Животът е огледало.....усмихвай се

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от trafix Разгледай мнение
                              Gross, кои акции да гледам?Гледам, че $ пробива важни съпротиви, а това го могат само големите играчи.Гледам и златото и петрола, и 1 важна двойка $/йена.Имаше зависимости между тях, които объркаха целия пазар в последно време.Надолу сме според мен в Е/$.Може да има някаква корекция, което е нормално.Гледам големите графики и там не виждам никакъв сигнал за обръщане.
                              Сривовете на фондовите пазари през октомври доведе до техническо покачване стойността на долара ,но това е временна корекция или поне
                              аз така мисля.

                              Коментар


                              • Gross, кои акции да гледам?Гледам, че $ пробива важни съпротиви, а това го могат само големите играчи.Гледам и златото и петрола, и 1 важна двойка $/йена.Имаше зависимости между тях, които объркаха целия пазар в последно време.Надолу сме според мен в Е/$.Може да има някаква корекция, което е нормално.Гледам големите графики и там не виждам никакъв сигнал за обръщане.

                                Коментар

                                Working...
                                X