IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ? (архив до 8.04.2016 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Стига приказки!

    Купувайте злато!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от бай Промо Разгледай мнение
      Майк, стига вече. Златото няма да се изстреля заникъде, и няма да изпаднем в рецесия.
      Бай Промо срещу графиките!
      Че, кой си ТИ, та да можеш да кажеш, ще изпаднем ли в рецесия или не? Аз за рецесия говоря в темата още от миналото лято и съм си аргументирал мнението, СИСТЕМАТИЧНО, защо смятам, че ще стане именно така!
      От ноември-декември, подобни тези започнаха да се прокрадват и в официалните медии! Днес водещи експерти говорят за навлизането в рецесия!

      Ти къде, смяташ, че се намираш, между графиките и водещите международни експерти???

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
        Наблюдаваме едни от последните дни(седмица или няколко месеца), преди изтрелването на златото! Съвсем скоро, пазарите ще се сблъскат с неизбежната реалност - РЕЦЕСИЯ!
        Майк, стига вече. Златото няма да се изстреля заникъде, и няма да изпаднем в рецесия.

        Коментар


        • Наблюдаваме едни от последните дни(седмица или няколко месеца), преди изтрелването на златото! Съвсем скоро, пазарите ще се сблъскат с неизбежната реалност - РЕЦЕСИЯ!












          По принцип една рецесия сама по себе си не би следвало да бъде някакво НЕВЕРОЯТНО И ОПУСТОШИТЕЛНО събитие! Въпросът е, че ние говорим за рецесия, на глобално ниво и всички последващи от това процеси! В Китай нещата като цяло само се задълбочават, което е отражение на общата картина в глобален мащаб. САЩ също навлизат много надълбоко във "водата"! Можем да направим извода, че говорим за нещо много мащабно и съвсем скоро, когато пазарите излезнат от състоението си на опиянение и амог, ще започне неминуемото!
          Last edited by Mike Florida; 05.04.2016, 10:19.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от бай Промо Разгледай мнение
            Ми нека копират ... копиай и ти. И това ноу-хау не е ясно как всичкото е отишло у Запада.
            ти май незнаеш къде се намираш и си мислиш, че в Запада всичко е тужур - мдобрем ?!?
            Нали сте фенове на запада ве, американците - ми глейте ги поне професорите им те го казват тва не го казва Славчо в шоуто, Азис или да го пуснат в "Под Прикритие"
            Last edited by michaelis12; 05.04.2016, 10:22.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
              Аз ти каам, че запада свърши парите ти пак "Запада се конкурирал с ноу-хау" конкурира се с "уйя ми хау" кат нема кешовица дори и да напраат нещо то пак ше е скъпо, а чайниците ше са го копирали за минути ..
              Ми нека копират ... копирай и ти. И това ноу-хау не е ясно как всичкото е отишло у Запада.
              Last edited by бай Промо; 05.04.2016, 10:39.

              Коментар


              • Жълтите и Братушките много добре знаят, че за да направят валутата на чайниците (CNY), доминатна международна валута им трябва сериозна защита и си
                Хаха, Путин знае ли? Щял да прави китайския юан международна доминанта валута. Над рублата, нали? Той и сега им продава нефт и газ с отстъпка а купува китайски стоки на пазарни цени, щял още да им помага. Че да беше ги вложил ония милиарди в ICiBiCito тогава.
                Готвели се за война? Кои бе! Ония с лъскавите часовници, френските имоти и готините мацки ли? Трънки, само как да ограбят собствения си и съседните им народи са плановете им.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                  Западът не конкурира с цени а с ноу-хау, колко пъти да ти го повтарям та вземеш да вденеш? Тия които не иновират - работят на другите. Инак че си с таксиджийското си мислене ясно, ама туй е форум за инвестиции...
                  Аз ти каам, че запада свърши парите ти пак "Запада се конкурирал с ноу-хау" конкурира се с "уйя ми хау" кат нема кешовица дори и да напраат нещо то пак ше е скъпо, а чайниците ше са го копирали за минути ....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
                    Аз съм на 90% сигурен, че във Форта няма повече от 1т злато, всичко друго е волфранемец
                    Щом ти го казваш.
                    Всъщност ако имаш някакви проблеми със златото, може да се обръщаш към G10.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от бай Промо Разгледай мнение
                      Щатите имат повече злато от двете заедно. Друг е въпросът, че Р-я и К-й може да са послъгали малко със златото.
                      А ти пък как можеш да бъдеш сигурен, че САЩ изобщо имат злато? Как така само снимки качват (и то рядко) на Сашовско злато. аз съм на 90% сигурен, че във Форта няма повече от 1т злато, всичко друго е волфранемец
                      Сега видяха зора и започнаха да изкупуват новодобитото Канадското злато, че трябва към 2020 да са го върнали на Немция. А медиите си спекулират, че Канада няма златни резерви... ами няма да има, като друг има крайна необходимост от него, че ако се чуе, че няма злато във Форта и познай к'во става с тази "демократична" империя, където се чуди само къде да си хвърли бомбите и да създава паника.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                        Колко смешно хахахахаха
                        Доминантна валута се става с търговия. С война се докарва само хиперинфлация.
                        Естествено, че доминантна валута не се става със война. Според мен G10 имат капацитета да решат нещата ... без война.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
                          Доминантна валута се става чрез война. След войната единствените пари са физическото злато. Извод: РФ и Китай се готвят за война
                          Колко смешно хахахахаха
                          Доминантна валута се става с търговия. С война се докарва само хиперинфлация.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
                            Това няма да бъде така, вече има доста бели работещи за китайци. Бели мозъци. Но китаецът е шеф. Освен това има и китайски мозъци. Толкова голяма страна няма как да няма умни хора. Има и охранени(дебели) китайци. Картинката изобщо не е такава, каквато я описваш. То вече се е случило господството на китайците, предстои останалият свят да го осъзнае.
                            А ако започне китайското преселение - тогава китайците ще завладеят целия свят. Тези бежански вълни досега ще ни се видят като малка закачка. Засега то е концентрирано само в определени райони като Ванкувър=.
                            Глупости. Бели и да има в китайски фирми - са единици (познавам един, между другото). Умните китайци не завършват в Пекин, а в университети в САЩ и Европа. След което остават там, вече развивайки местния - а не китайския бизнес. Те ти господство, те ти 5 лева по китайски, пардон - американски модел

                            ПП: големият Китай няма умни хора заради комунистическата им шапка - там няма свободно развитие на предприемачество и капитал.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                              еми да Япония се отделиха преди от Китай, но сега пак ше ходат там, чайниците се подговтят за самостоятелен полет, взеха от запада квот взеха копираха го и са айде чао. Запада никога не може да ги конкурира на цени, жълтите ше ни продават западни продукти с китайски имена на цена в пъти по ниска от западната марка на нещо си. Ние сме свършили кинтите всичко на кредит, researching и иновации на кредит йок от там стааме си прости таксиджии и залязваме кат пичове
                              Западът не конкурира с цени а с ноу-хау, колко пъти да ти го повтарям та вземеш да вденеш? Тия които не иновират - работят на другите. Инак че си с таксиджийското си мислене ясно, ама туй е форум за инвестиции...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от бай Промо Разгледай мнение
                                Ти видя ли я тази графика ... дето ни я показваш. Там не е брутен дълг, а е дълг към GDP. Какво намалява?
                                Отлично съм я видял и точно тя е показателна - ръстът на БВП преодолява негативните ефекти от поемане на ЕВТИН дълг Те затова и немция е сила, втори в света износител (след Китай, допреди кризата бяха и първи). Коя развита държава прави 1.7% ръст на БВП, хората изкъртиха просто - и цялата криза я използваха да обяздят Европа. Сега Европа е Германия, да видим накъде ще тръгнат САЩ (предполагам търговска война).

                                Коментар

                                Working...
                                X