IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ? (архив до 8.04.2016 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Хайде не остана много.... има няма 6 месеца до старта на северната буря тази есен......Който ходил на море това лято ходил, който не здраве да е!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
      Финансовия министър отпуска пари на президента, за да те назначи!
      Майк, ако станеш министър на финансите -тежко ни. Ще трябва да си изкарваме всичко в реалната икономика.
      Просто приеми нещата каквито са ... и правиш каквото можеш.

      Коментар


      • По едно време почти цял месец не пишех в темата, сега пак малко почивка, че съм се превърнал в най-големия писател тука!

        Помнете, че докато Волен не национализира българските залежи от злато за трилиони, и не ги изкопа да залее пазара, и не започнете да срещате бабки с ланци в Люлин, не вярвам да поевтинее!

        Коментар


        • Цъкам я само, когато за деня очаквам да има нещо съществено и да мога да затворя за 1-2 дена, макс. Това е рядко. Коства ми напрежение, защото не съм трейдър и за моите стандарти ако се подавам е на големи обеми, задължително, пък дългосрочно или много ще го мисля и напрежение, да ми бръмне главата, или ако е с по-малък обем, няма смисъл защото ще ми отвлича вниманието, за мижава сума! Сега съм 99% убеден, за спада на S&P, но не смятам да влизам. Тоя спад ще е някакъв рейнджов, на първо време 80-100 единици, за 4-5 седмици, като тавана още преди месец казах на един прител, че е 2070, сега като го достигна той се подаде и чака, на гюме, да лапне!
          После като закотви на тези нива, не мога да преценя съществените спадове, дали може да са юни или есента като настане!
          Предпочитам да инвестирам ако ще съм по пазарите, рядко да спекулирам! Сега обаче почти отвсякъде където съм имал акции се изтеглих!
          Иначе конкретно за S&P, единствения вариант да не претърпи съществен спад, е да обявят рецесия Q1-Q2 и от ФЕД да вкарат в действие QE4, което може да даде някакъв кратковременен ефект, но може и да не даде никакъв, а тъкмо напротив!

          За мен най-вероятния сценарий е след обявяването на някаква рецесия, преди тя да се затвърди и при повечето водещи страни, да навлезе пазара в един мечи цикъл бърз, примерно лятото и тогава да гръмне някой като DB, който няма да може да си покрива губещите позиции и ще хвърли кърпата!
          То повече няма какво да се каже, сега остава само да се наблюдава. Който не се е сетил до тук да купува жълтици, никакви графики и прогнози, не могат да го убедят!
          Last edited by X_Y; 06.04.2016, 21:40.

          Коментар


          • This is the month that, according to sources, China is supposed to launch its gold fix.
            Experts agree that the new Chinese fix, based on physical trading only, no paper, would signal the beginning of the end of the paper gold nonsense in New York and London.
            „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

            Коментар


            • Първоначално изпратено от БАЦЕ
              Миша- Президент , Миша-Президент ! А , Майк - финансов министър. Аз искам да съм на Шесто ..... За ония русофобите от ''Политика'' от сега си делкам кибритени клечки за под ноктите
              Финансовия министър отпуска пари на президента, за да те назначи!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                Аз знам, че реалната стойност е на 900, но до там няма да ходи сега вервай ми кат ти каам още не е време
                То и Симеончо, викаше: Вервайте, вервайте, ама...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                  Може и по-ниско от 850! Тъй като 850 е сегшното ниво на растеж, а при криза, растежа ще падне значително, от там и S&P като дъно, се променя стойността 850, ако приемем, че има сериозна корелация между двете преди QE3!

                  Аз S&P си го представям на 800 и после без растеж, само с инфлация да го надуят до 1300 където да стои няколко години!
                  Аз знам, че реалната стойност е на 900, но до там няма да ходи сега вервай ми кат ти каам още не е време

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vindimm1 Разгледай мнение
                    Ето това е моята груба средносрочна прогноза за златото. Как ви се струва?
                    Ми нещо такова е да сямо незнам дали ше има ново дъно, но потвъждение ше има и после ракета

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vindimm1 Разгледай мнение
                      Ето това е моята груба средносрочна прогноза за златото. Как ви се струва?
                      Не е много добре. Може да я забиеш и да я подравниш- 1500 няма да стигне скоро.

                      Коментар


                      • Ето това е моята груба средносрочна прогноза за златото. Как ви се струва?
                        Attached Files

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vindimm1
                          Ето това е моята груба средносрочна прогноза за златото. Как ви се струва?
                          Ти знаеш ли кога работи ТЕХНИКАТА! Защото ако не занеш, аз да ти кажа!

                          Тя работи, единствено и само тогава, когато пазара е запознат с фундамента и backgrounda! Зад всяка една точка от графиката стоят реални цени и позиции на хора(поне така трябва да бъде)! Волатилността означава, че имаме "смърт" за ТЕХНИКАТА, техника просто няма!

                          Когато аз съм заел позиция при определено ниво на ИНФОРМИРАНОСТ и съм част от графиката, когато днес централни банкери извършват скрити действия и формират ПАЗАР, който не е реципрочен на информираността, техника не може да има! Ти очакваш аз да съм заел позицията си на базата на някаква логика и анализ, но няма как да се държа логично, ако разбера, че реално мойте действия са "алогични" с оглед на скритата от мен реалност! Техниката е изградена на базата на логични очаквания за покупко-продажба от страна на останалите участници!
                          Волатилността днес означава именно това, скъсване с тъй нареченият "инвестиционен фундамент" и нерелевантност при взимането на пазарни решения!
                          До тука говорихме само за техниката като механизъм! Какво остава ако приемем, че пазара винаги е съставен от МАСА глупаци, които надуват поредния балон.
                          При спукването на пазарния балон за лалета в Холандия, убеден съм техниката е сочила бича перспектива!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
                            Добре, чудя се как да оценя фактора лято, почивки, което идва в Северното полукълбо.
                            От една страна - още по-разхайтено положение откъм реално производство дори в дисциплинирани държави като немция.
                            От друга страна - ако някой манипулира - изгодно ще му е точно август да го направи около почивките. Могат да се приемат и непопулярни мерки на държавно ниво.

                            Ако ще се случва нещо и то се случи по време на летните отпуски , размахът му сигурно ще е по-голям. Поне така ми се струва.
                            Не смятам, че тоя процес го контролират в степен, че да си избират КОГА и КАК?
                            Хората няма какво да ги мамят август, защото хората са просто донори на благосъстояние и зрители на това, което ще се случи! Същото като в БГ, само мащабите са други.

                            Ако приемем, че елита в Америка има някакво съществено влияние върху пазарите там и в Европа, то сривовете могат да започнат и утре от Китай! Може и войнстващия елит да удари звено на другата група, като да речем някоя голяма банка, която да гръмне!
                            По принцип се води, ама само така се води, ние не знаем каква е истината, че американския елит иска Хилари и каквото и да става е добре да се случи след изборите ноември!
                            Дали ще успеят да го добутат до тогава и дали наистина Хилари е желана от тях, а не Тръмп, като всичко което наблюдаваме днес не е просто разиграван тятър от медиите им, НЯМА КАК ДА ЗНАЕМ!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                              Не бе Мики ние може да си говорим за всякви кризи и купчини от карти, но тва нема да падне чак толкова много (според твойта графика на 850) ше скиваш Ше падне, но сега нема да има водопад
                              Може и по-ниско от 850! Тъй като 850 е сегшното ниво на растеж, а при криза, растежа ще падне значително, от там и S&P като дъно, се променя стойността 850, ако приемем, че има сериозна корелация между двете преди QE3!

                              Аз S&P си го представям на 800 и после без растеж, само с инфлация да го надуят до 1300 където да стои няколко години!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
                                Добре, чудя се как да оценя фактора лято, почивки, което идва в Северното полукълбо.
                                От една страна - още по-разхайтено положение откъм реално производство дори в дисциплинирани държави като немция.
                                От друга страна - ако някой манипулира - изгодно ще му е точно август да го направи около почивките. Могат да се приемат и непопулярни мерки на държавно ниво.

                                Ако ще се случва нещо и то се случи по време на летните отпуски , размахът му сигурно ще е по-голям. Поне така ми се струва.
                                големи пенделсони са, по-принцип Август спят ама миналата година на бая хора го боднаха във винтила с тея копия и изпотрепаха стоповете ...... То фактически на тая борса това е занятието - прееби другарче. Въобще няма нищо общо с икономики или някви други растежи и чудеса

                                Коментар

                                Working...
                                X