IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиционни диаманти

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от sel4o Разгледай мнение
    Без сертификат и запечатани от оторизирана известна лаборатория, дори и истински са просто едни стъкълца без инвестиционна стойност. Освен това инвестиционните диаманти трябва да бъдат кръгли, желателно е над 0.50кт /може и по-малко но цените на малките са доста ниски и безинтересни за големите пари/, да притежават добро качество и шлифовка. В България няма да намери такива на приемлива цена. Най-близки сериозни и сертифицирани търговци има в Мюнхен, основният диамантен европейски пазар е в Антверпен - Белгия, освен това може да си направи една бизнес екскурзийка до Дубай, а Израел и Индия вече идват доста далече. Аз бих се насочил както спомена колегата към Танзанитите - цената им скоро ще подмине диамантите ми се струва, защото количествата са силно ограничени, но там проблемът със сертифицирането е още по-сложен. Дори съм чувал за огромни складове и преси, на които смилат и унищожават свръхдобитите количества диаманти за да не им се срине цената, само най-едрите складират за далечното бъдеще, но дали е вярно не зная със сигурност.
    Щом твоят авер има свободен ресурс, защо не си накупи злато и да му е мирна главата? Ликвидно е по всяко време, всеки златар може да го провери /дори и с гризане дедо от село може да потвърди истинско ли е/ и най-важното във всеки един момент си има международна борсова цена купува-продава, а при диамантите цената е точно толкова.............колкото ти плати купувача
    Немците ще ти одерат кожата, а и те са само посредници. Относно сертификатите, последователността е GIA, HRD, IGI ... със здраве!
    podpis

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Сертифицирането не е такъв проблем. Добра наша лаборатория дава международно валиден сертификат за един Ревлю за диамант и за един Некадърник за друг скъпоценен камък.

      И да - златцето е по-лесна инвестиция, особено ако е нумизматика. И още - златцето е малко сложно и енергоемко за изкуствено фабрикуване
      ""Жабоков - кажи на твоя човек да не се набива. Диамантът е масов и безобразно надценен камък. Годишният добив на диаманти е огромен. За капак на всичко - човек може да си купи диаманти от добро качество и за 30-50 кинта, стига да знае откъде.... макар и диаманти, неприемливи според ширещият се сред почитателите им бижутерски расизъм.

      Да не говорим, че диамантът е лесен за фабрикуване - чист въглерод.

      Да си потърси някакви по-секси и по-редки камъни."""

      Импе, пак не си си вземал хапчетата и виж какво става! Палячовци като теб трябва целодневно да са под лекарско наблюдение! Глупостите ти просто е смешно да бъдат коментирани!

      Ако автора на темата наистина има парите и сериозното намерение да инвестира в диаманти, нека пише за да го свържа с търговци, иначе прищтно прекарване в поредната тема от типа “каква кола подхожда на голям инвеститор„ .....
      podpis

      Коментар


      • ДОВЕРИЕТО е т.н. петият критерий по който съм забелязал че се оценяват диамантите. Като че ли най-високи цени държат тези сертифицирани от IGI, плътно ги следват HDR, после щатската GIA, DGL в Тел Авив, следват индийски, дубайски.......... Сертификатът трябва да бъде подробен, с всички характеристики и заключения, снимка и рисунка с дефектите на камъка. Нямам представа коя българска фирма издава такива сертификати и на каква цена, но наистина ще е добре да има международно признати специалисти в тази област и тук. Ще се разровя утре из нета за инфо.

        Коментар


        • Сертифицирането не е такъв проблем. Добра наша лаборатория дава международно валиден сертификат за един Ревлю за диамант и за един Некадърник за друг скъпоценен камък.

          И да - златцето е по-лесна инвестиция, особено ако е нумизматика. И още - златцето е малко сложно и енергоемко за изкуствено фабрикуване
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Без сертификат и запечатани от оторизирана известна лаборатория, дори и истински са просто едни стъкълца без инвестиционна стойност. Освен това инвестиционните диаманти трябва да бъдат кръгли, желателно е над 0.50кт /може и по-малко но цените на малките са доста ниски и безинтересни за големите пари/, да притежават добро качество и шлифовка. В България няма да намери такива на приемлива цена. Най-близки сериозни и сертифицирани търговци има в Мюнхен, основният диамантен европейски пазар е в Антверпен - Белгия, освен това може да си направи една бизнес екскурзийка до Дубай, а Израел и Индия вече идват доста далече. Аз бих се насочил както спомена колегата към Танзанитите - цената им скоро ще подмине диамантите ми се струва, защото количествата са силно ограничени, но там проблемът със сертифицирането е още по-сложен. Дори съм чувал за огромни складове и преси, на които смилат и унищожават свръхдобитите количества диаманти за да не им се срине цената, само най-едрите складират за далечното бъдеще, но дали е вярно не зная със сигурност.
            Щом твоят авер има свободен ресурс, защо не си накупи злато и да му е мирна главата? Ликвидно е по всяко време, всеки златар може да го провери /дори и с гризане дедо от село може да потвърди истинско ли е/ и най-важното във всеки един момент си има международна борсова цена купува-продава, а при диамантите цената е точно толкова.............колкото ти плати купувача

            Коментар


            • А ако толко кефиш на диаманти - те ги те:

              http://auction.bg/item.php?id=795856



              http://auction.bg/item.php?id=957724
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Жабоков - кажи на твоя човек да не се набива. Диамантът е масов и безобразно надценен камък. Годишният добив на диаманти е огромен. За капак на всичко - човек може да си купи диаманти от добро качество и за 30-50 кинта, стига да знае откъде.... макар и диаманти, неприемливи според ширещият се сред почитателите им бижутерски расизъм.

                Да не говорим, че диамантът е лесен за фабрикуване - чист въглерод.

                Да си потърси някакви по-секси и по-редки камъни.



                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vajvaj Разгледай мнение
                  Не намерих подобна тема, затова си позволявам да я открия. Ако има подобна, нека модераторът да се погрижи, моля
                  Имам конкретен въпрос. Мой добър приятел се интересува сериозно от инвестиции в този инструмент и въпросът ми е:
                  http://dicholding.com/
                  Чувал ли е някой нещо за този конкретен посредник. Дайте отзиви.
                  Благодаря предварително!
                  Ако наистина има сериозен интерес мога да помогна, мой познат се занимава точно с това. инвестицията определно си струва! А и самите диаманти са страхотни и просто да ги гледаш и да им се наславдаваш, но струват пари, така че ми пиши само ако става въпрос за нещо сериозно.
                  podpis

                  Коментар


                  • http://borsi.dir.bg/_wm/library/item...5&df=8&dflid=3
                    http://borsi.dir.bg/_wm/library/item...4&df=8&dflid=3
                    http://borsi.dir.bg/_wm/library/item...1&df=8&dflid=3
                    http://borsi.dir.bg/_wm/library/item...3&df=8&dflid=3
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • Според мен е тъпа работа, не бих го нарекъл и инвестиция даже, ама всеки си преценява...

                      Коментар


                      • Инвестиционни диаманти

                        Не намерих подобна тема, затова си позволявам да я открия. Ако има подобна, нека модераторът да се погрижи, моля
                        Имам конкретен въпрос. Мой добър приятел се интересува сериозно от инвестиции в този инструмент и въпросът ми е:
                        http://dicholding.com/
                        Чувал ли е някой нещо за този конкретен посредник. Дайте отзиви.
                        Благодаря предварително!
                        При главоболие не се дава Но-Шпа, въпреки че при много хора главата е кух орган с гладка мускулатура
                      Working...
                      X