IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиционни диаманти

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mining Разгледай мнение
    Bravo
    А, защо браво? Това не е защото е обсипана с диаманти, просто и ги изрязах до дъно за да не ми иска камъчетата, знаеш иначе като свраките са

    Коментар


    • Bravo

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mining Разгледай мнение
        И двете камъчета са идеални , но аз предпочитам да са на жената по ръцете А правописната грешка няма да коментирам.
        Мерси На жената не и останаха свободни пръстчета, затова си ги кътам в кутията.

        Коментар


        • И двете камъчета са идеални , но аз предпочитам да са на жената по ръцете А правописната грешка няма да коментирам.

          Коментар


          • Задръж си мненията, земи и тия камъни - http://snimki.be//store/1/751341151959.jpg
            ААА+ означава, че не са извършвани манипулации за подобряване на цвета, т.е. от сив да се лекува до черен Пуснал съм ти фъндък един 4+ мм бял диамант за сравнение. Ако недовиждаш, точните размери на черньото са 15,83 х 15,80 х 8,49мм. И ай стига глупости вече, не си кОпувай диаманти защото не си струва
            Last edited by sel4o; 01.07.2012, 17:24.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от sel4o Разгледай мнение
              Моят любимец от колекцийката ми пък е доста странен - огромен кръгъл 10.500кт черен диамант, клас ААА+, разбира се сертифициран. Почти 16мм е! Скоро бях запазил няколко стотинакаратови бели и цветни топаза, но отказах сделката. Стигат ми толкова. Имам почти от всички скъпоценни и полускъпоценни камъчета, половината със сертификати. Радват ме и няколко синтетични камъка с чистота, големина и цвят - хич не са за пренебрегване. Започна да става скъпо хоби, а наложи ли се да развързваш пазар почти няма, не си струва по време на криза такава инвестиция.
              Аферим !!! Струва си човекът да види твоето колекция.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Добре, продължавам да давам мнения... 5. Flourescence - None, Faint, Medium, Strong, Very strong 6. Symmetry - Excellent, Very Good, Good, Fair, Poor 7.Polish - Excellent, Very Good, Good, Fair, Poor 8. Culet ... 9. Gridle...10. Depth %... 11...12...
                Ти ми обясни какво означава ААА+

                Коментар


                • Явно ги разбираш тия работи, за разлика от нас? Но когато започнеш да различаваш бял от черен диамант, тогава говори за моля те за цветове, класове, яснота, флуорисценция.......... и тогава давай мнение тук

                  Коментар


                  • Ейй много щуротии се изписаха до тук - като хванеш онзи, който за по 20-30 лв си копува диаманти, до този, който имал черен диамант "клас ААА+" - какъв е този клас, можеш ли да обясниш? В сертификата на диаманта има следната информация: 1. цвят - (обозначения) DEF - colrless, GHIJ - near colurless, KLM - faint yellow, RTUVWXYZ - light yellow : най- скъпи са D,E,F по скалата за цветовете. 2 clarity - FI - no inclusions, IF - internaly flowless, VVS1- VVS2 - very very small inclusions, VS1- VS2- very small inclusions, SI1-SI2 - small inclusions, I1-I2-I3 - imperfect eye visible inclusions. 3. weight - carrats 4.shape - cut.
                    И за този с черния диамант да кажа: 10,5 няма как да бъде в диаметър 16мм - би трябвало с тези параметри доста зле да е пооформен камъка...
                    А за онзи, който е чувал че има некви преси дето трошели по малките камъни щото разбираш ли имало много - да има но там отиват камъни само с лошо качество, за промишлени нужди, такива които нямат никакъв интерес за бижутерията... Такива, в течение на моята работа, съм виждал стотици килограми.
                    И не се притеснявай ако имаш хубав камък дали ще му вземеш парите... Е вярно тука в Бг няма каде да го продадеш, ако имаш хубав камък то е ясно, няма да го продадеш на Илиянци, но пазара си върви, независимо дали тук умуваме и пишеме глупости

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      В моментът любимецът ми е един прекрасен и сосен сапфир с великолепно качество и цвят.
                      Моят любимец от колекцийката ми пък е доста странен - огромен кръгъл 10.500кт черен диамант, клас ААА+, разбира се сертифициран. Почти 16мм е! Скоро бях запазил няколко стотинакаратови бели и цветни топаза, но отказах сделката. Стигат ми толкова. Имам почти от всички скъпоценни и полускъпоценни камъчета, половината със сертификати. Радват ме и няколко синтетични камъка с чистота, големина и цвят - хич не са за пренебрегване. Започна да става скъпо хоби, а наложи ли се да развързваш пазар почти няма, не си струва по време на криза такава инвестиция.

                      Коментар


                      • Мерси! Ето от мен един сайт, в който може да си проверите приблизителната цена на диамантите, които смятате да закупите или имате вече, спрямо качеството и големината и формата им - http://www.jamesallen.com/search_results.asp

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от sel4o Разгледай мнение
                          Немците ще ти одерат кожата, а тук какво?
                          Относно последователността направо ще цитирам, за да не ме обвиниш в интерпретации:
                          "Основана през 1975 година, International Gemological Institute или IGI, е най-големият независим експерт в тази област, с локации във всички големи диамантени центрове по света. Мисията на IGI е да предостави на бижутерската индустрия и потребителите един надежден и международно признат сертификат. Сертификатът на IGI се състои от подробен анализ на характеристиките на диаманта, на поне двама експерта."
                          Диамантите са труднопродаваема стока, да не кажа че в България изобщо липсва пазар. Единствено през търгове и аукциони може да се реализира цената, другият вариант е на безценица в заложна къща или банка. Тъпо е лаик решил да инвестира в диаманти да търси информация за това в този форум, по-добре изобщо да не се захваща. За съжаление българинът така действа: засмуче цифра кинти от някъде, после чул-недочул че има някаква далаверка и скача в джибрите.

                          Импе, за съжаление нямам камъни със сериозна инвестиционна стойност, нямам и намерение да купувам такива просто ми е само хоби, но не е лошо да постнеш координати - тук четат доста и може да свърши работа на някого.

                          Хъх - прав си - и аз така. За мен камъните ми сега-засега са основно обект за кефене, а не инвестиция. В моментът любимецът ми е един прекрасен и сосен сапфир с великолепно качество и цвят. Но координати - ето:

                          Интергеоресурс ООД, тел. 980 58 70, моба 0887 196 193.

                          Казаха ми - издават международно признати сертификати. Имат и чудесен щанд за скъпоценни и полускъпоценни камъни в молченцето на г-н Донев - където обичам да си разглеждам... но не пазарувам от него, щото е цифромания. Мога да си зема много по-секси и големи камъни на много по-ниски цени.
                          Last edited by Императорът; 01.07.2012, 13:49.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vajvaj Разгледай мнение
                            Не намерих подобна тема, затова си позволявам да я открия. Ако има подобна, нека модераторът да се погрижи, моля
                            Имам конкретен въпрос. Мой добър приятел се интересува сериозно от инвестиции в този инструмент и въпросът ми е:
                            http://dicholding.com/
                            Чувал ли е някой нещо за този конкретен посредник. Дайте отзиви.
                            Благодаря предварително!
                            Ако човека ти знае какво точно иска, ми пиши с подробна информация за това което иска: green_ltd@abv.bg Познавам човек, който е се занимава с това в Ню Йорк и даже някои от пра дядовците му е основател на борсата в Антверпен. Поне мога да опитам ако си заслужава...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kokonut28 Разгледай мнение
                              Немците ще ти одерат кожата, а и те са само посредници. Относно сертификатите, последователността е GIA, HRD, IGI ... със здраве!
                              Немците ще ти одерат кожата, а тук какво?
                              Относно последователността направо ще цитирам, за да не ме обвиниш в интерпретации:
                              "Основана през 1975 година, International Gemological Institute или IGI, е най-големият независим експерт в тази област, с локации във всички големи диамантени центрове по света. Мисията на IGI е да предостави на бижутерската индустрия и потребителите един надежден и международно признат сертификат. Сертификатът на IGI се състои от подробен анализ на характеристиките на диаманта, на поне двама експерта."
                              Диамантите са труднопродаваема стока, да не кажа че в България изобщо липсва пазар. Единствено през търгове и аукциони може да се реализира цената, другият вариант е на безценица в заложна къща или банка. Тъпо е лаик решил да инвестира в диаманти да търси информация за това в този форум, по-добре изобщо да не се захваща. За съжаление българинът така действа: засмуче цифра кинти от някъде, после чул-недочул че има някаква далаверка и скача в джибрите.

                              Импе, за съжаление нямам камъни със сериозна инвестиционна стойност, нямам и намерение да купувам такива просто ми е само хоби, но не е лошо да постнеш координати - тук четат доста и може да свърши работа на някого.

                              Коментар


                              • Кокосов - опровергай ме. Само да обвиняваш другите в глупост е лесно, но така ти изпадаш в глупаво положение.

                                Селчо - ако искаш, мога да ти дам контакт за връзка.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X