IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тавекс

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    ако пазара се развие ще има и развитие в 'койншоповете' и няма да са само тавекса... тогава проблем с данъците нямаш..стига да не продаваш кюлчета по 1 кило.

    иначе отиваш на гишето 2-3-4-5 наполена и мерси чал

    поздрави
    В момента заложните малко са такъв тип, там също, а и предполагам за де що е търговия с метали ще искат документ.

    Коментар


    • ако пазара се развие ще има и развитие в 'койншоповете' и няма да са само тавекса... тогава проблем с данъците нямаш..стига да не продаваш кюлчета по 1 кило.

      иначе отиваш на гишето 2-3-4-5 наполена и мерси чал

      поздрави
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fl00d
        Облагането на "печалбата" от покупко-продажба на злато е много неприятен фактор. По презумпция в дългосрочен период цената на златото расте наравно с инфлацията, тоест реалната печалба от златото е нулева, но въпреки това номиналната печалба се облага с данък.
        Ти остави, но както описах нямаш ли документ за разхода облагат цялата сума. А това, че това поне има борсово търгувана цена никой не го взима предвид...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tonygl Разгледай мнение
          От гледна точка за злоупотреба при продажба на първичен пазар може ли поне да се скрие инфото за адреса на продавача ? Скоро влизат в сила GDPR https://www.eugdpr.org/ регулацийте и се надявам поне това да е атрибут, който да не могат да се обосноват да искат. Така при злоупотреба от служител на търговец, който има връзки със симнителни лица ще бъде затруднено поне физическото откриване на продавача и то в случай, че нямат връзка в полицията, която после да го предостави. Все пак е затруднение. От гледна точка на данъчни аз лично нямам притеснения на ниво чисто данъчни проверки понеже при мен всичко е чисто, но все пак някой от данъчните може да злоупотреби с информацията. Какво пишат по сайтовете за данъчните когато някой е продал злато ?
          Тук изниква и друг въпрос, а именно как се определя печалбата при продажба за да се обложи с данък ? Аз ако съм купил преди 10 години злато една монета и дори не помян колко е била и после да съм купил друга миналия месец и да предположим, че цената е порастнала с 20% спрямо първата и 1% спрямо втората. Продавам едната. Колко данък трябва да платя ?
          Ти като си дадеш ЕГН-то иди се спасявай после...Разграден двор.
          Не е въпроса дали имаш притеснение, но при достигане на един праг се почва търсене. И като търсят ти търсят документ за покупка, с документа за продажба се вижда разликата. Проблемът е, че като нямаш такъв за покупка облагат крайната сума, т.е. не само печалбата, а целия актив. И тогава коня отива у реката. Едно е наполеон от 400 на 500 продаден, са ти 10 лв. данък. Друго е директно на 500, щото са ти 50 лв. данък. И пак си на печалба, ама ако е продаден на 420 примерно даже вадиш от джоба.Та май затова по сайтовете вече гледали да не продават. Щото накрая плащат от своя джоб пълненето на хазната за разните приумици.

          Коментар


          • От гледна точка за злоупотреба при продажба на първичен пазар може ли поне да се скрие инфото за адреса на продавача ? Скоро влизат в сила GDPR https://www.eugdpr.org/ регулацийте и се надявам поне това да е атрибут, който да не могат да се обосноват да искат. Така при злоупотреба от служител на търговец, който има връзки със симнителни лица ще бъде затруднено поне физическото откриване на продавача и то в случай, че нямат връзка в полицията, която после да го предостави. Все пак е затруднение. От гледна точка на данъчни аз лично нямам притеснения на ниво чисто данъчни проверки понеже при мен всичко е чисто, но все пак някой от данъчните може да злоупотреби с информацията. Какво пишат по сайтовете за данъчните когато някой е продал злато ?
            Тук изниква и друг въпрос, а именно как се определя печалбата при продажба за да се обложи с данък ? Аз ако съм купил преди 10 години злато една монета и дори не помян колко е била и после да съм купил друга миналия месец и да предположим, че цената е порастнала с 20% спрямо първата и 1% спрямо втората. Продавам едната. Колко данък трябва да платя ?
            Last edited by tonygl; 05.01.2018, 12:05.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tonygl Разгледай мнение
              Като се заговори за вторичен пазар, мен лично малко ме притеснява дали ще се върна успешно с парите или ще бъда причакан/проследен и т.н.
              А пък другото притеснително нещо в първичния пазар според мен е задължителното идентифициране с лична карта при продажба на злато, което пак идентифицира еднозначно кой има кеш в момента. Имате ли опит с двата пазара и крият ли предположените от мен рискове ?
              За "риска" при вторичния - досега съм чул само за един случай, при това изключително съмнителен. Другият бяха лични неизчистени отношения. Всъщност да, има и един, за монета от типа на 1-2 к лв. взима я и почва да бяга, в крайна сметка я мята де, но в някаква степен е имала после забележка, макар и не фрапираща. И това не е за година-две.
              Все пак е изключителна рядкост.
              За първичния...идентификацията е малкия проблем. Въпросът е после какво правим с информацията. При Тавекса съм почти сигурен (несигурността е от статистическа гледна точка), че не търгуват инфото. Но пък и убеден, че се споделя с тези, които законово го изискват. По сайтовете не един и двама вече страдат от идентификацията. Най-вече на ниво данъчни задължения. Както каза някой скоро - едно е Филхармония да продадеш, друго е наполеоните. Едното няма как да е от баба ти.

              Коментар


              • Като се заговори за вторичен пазар, мен лично малко ме притеснява дали ще се върна успешно с парите или ще бъда причакан/проследен и т.н.
                А пък другото притеснително нещо в първичния пазар според мен е задължителното идентифициране с лична карта при продажба на злато, което пак идентифицира еднозначно кой има кеш в момента. Имате ли опит с двата пазара и крият ли предположените от мен рискове ?

                Коментар


                • Здравейте,
                  Внимателно изчетох статията и просто бих помолил за съвет:
                  След като Тавекс явно се ползват с репутация на голям търговец - нужно ли е да проверявам златото, което продават? Ако реша да закупя за подарък златна монета - то трябва ли да я гледам с лупа и шублер, да я тегля и претеглям, или мога да им се доверя?
                  Четох още, че наполеонът бил с драскотини и петна, тъй като е използван. Доколко те са от значение?

                  Коментар


                  • Click image for larger version

Name:	russia gold.jpg
Views:	1
Size:	9.1 КБ
ID:	3280695
                    Click image for larger version

Name:	india gold.jpg
Views:	1
Size:	34.9 КБ
ID:	3280694
                    Click image for larger version

Name:	china gold.jpg
Views:	1
Size:	30.8 КБ
ID:	3280693

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      когато златото блести...всички го искат

                      ако по някаква причина тавекси и тн ги затворят ... то определено златото ще се цени и търси и както каза жеката ще има черен пазар .. все едно преди 10-ти доларите да не бяха ценени...

                      ПП нашите банки в това отношение са мнооого назад, но с времето ще наваксат. Просто в момента имат по-доходоносни схеми.
                      Чак да е черен пазара.
                      По-скоро вторичен, който за маса монетки се явява и първичен.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tonygl Разгледай мнение
                        Информативно питам, нищо конкретно. Ако реша да инвестирам как мога да изляза от инвестицията. Ако утре TAvex затворят ко правиме или тези Macoinsgold ? Трябва да се продава като скрап на златар. В Австрия например се изкупуват на прилични цени от банките, тук не виждам банка да го прави. Излиза, че трябва да нося през границав чужбина за да продам в един момент. Както винаги пазарът ни е супер тъп... ако въобще имаме пазар...
                        когато златото блести...всички го искат

                        ако по някаква причина тавекси и тн ги затворят ... то определено златото ще се цени и търси и както каза жеката ще има черен пазар .. все едно преди 10-ти доларите да не бяха ценени...

                        ПП нашите банки в това отношение са мнооого назад, но с времето ще наваксат. Просто в момента имат по-доходоносни схеми.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tonygl Разгледай мнение
                          Информативно питам, нищо конкретно. Ако реша да инвестирам как мога да изляза от инвестицията. Ако утре TAvex затворят ко правиме или тези Macoinsgold ? Трябва да се продава като скрап на златар. В Австрия например се изкупуват на прилични цени от банките, тук не виждам банка да го прави. Излиза, че трябва да нося през границав чужбина за да продам в един момент. Както винаги пазарът ни е супер тъп... ако въобще имаме пазар...
                          Всичко е до случая, има си вторичен пазар.
                          То и сега ако шиткаш на Тавекса не е понякога оферта.
                          Но пак си е до контакти.

                          Коментар


                          • Информативно питам, нищо конкретно. Ако реша да инвестирам как мога да изляза от инвестицията. Ако утре TAvex затворят ко правиме или тези Macoinsgold ? Трябва да се продава като скрап на златар. В Австрия например се изкупуват на прилични цени от банките, тук не виждам банка да го прави. Излиза, че трябва да нося през границав чужбина за да продам в един момент. Както винаги пазарът ни е супер тъп... ако въобще имаме пазар...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tonygl Разгледай мнение
                              Освен в Tavex имате ли информация къде може да се продаде популярна златна монета ?
                              Банките не виждам да предлагат изкупуване, а заложни къщи не са опция, златарите са някъде по средата...
                              Защо в БГ пазарът на злато е толкова слабо развит ? Бедност или нарочно според вас ?
                              Зависи за какво иде реч - може и на лични съобщения.

                              Коментар


                              • Тук също купуват..
                                https://macoinsgold.com/bg/

                                Коментар

                                Working...
                                X