IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Форекс и Данъци

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
    Парите може да са "виртуални",ама печалбите и загубите са съвсем реални
    Точно това е отправната точка на разсъжденията! Значи данъчните трябва да ти покажат член или алинея в закона, където е казано изрично, че подлежат на облагане доходи, получени от виртуални валутни операции! Ако пък не са в състояние да ти покажат, тогава им даваш по една чаша студена вода и ги изпращаш по живо и по здраво.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от th1 Разгледай мнение
      В този раздел мненията за са по въпроса за деклариране на доходи от търговия на маржин ( без значение каква: Forex, ДЗР, други), при която имаме виртуална търговия с виртуални пари и марджин ефект .
      В данъчната декларация никъде не може да се отрази тази виртуалност и възникват следните любопитни следствия:
      - Описваме подробно 1000 сделки за милион евро, като разграфяваме допълнителни колони за: суап числа,лихви, пренос на позиции, такси, комисионни и др.) и всичко е точно. След 2 или 5 години друг данъчен се сеща: а откъде е взел този милион с който търгува, който само ние си знаем че е виртуален? Как доказваме че нямаме сестра.
      - Ако декларираме че сме купули или продали нещо което не сме купували или продавали не попадаме ли в раздела на Наказателния кодекс за документи с невярно съдържание.
      Парите може да са "виртуални",ама печалбите и загубите са съвсем реални
      Не мисля,че е необходимо да разграфяваш каквото и да било - всеки брокер би трябвало да предотавя дневни извлечения,където всичко е описано.
      А откъде си взел милиона можеш да докажеш с договора си с брокера.
      Нямам намерение да задълбавам в темата - просто искам да обърна внимание на тези,които мислят,че не дължат данъци,че рискуват някой ден да бъдат неприятно изненадани,когато разберат,че има вариант данъчните да не мислят като тях.
      Успех в търговията!
      Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

      Коментар


      • Уточнение

        Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
        Хубаво е човек,когато се занимава с нещо да знае с какво точно се занимава
        Forex е съкращение на foreign exchange,което си е пък валутна търговия от всякъде,независимо дали е на маржин или с реална доставка.
        Така че търгувайте и се радвайте,ако има върху какво да плащате данъци
        В този раздел мненията за са по въпроса за деклариране на доходи от търговия на маржин ( без значение каква: Forex, ДЗР, други), при която имаме виртуална търговия с виртуални пари и марджин ефект .
        В данъчната декларация никъде не може да се отрази тази виртуалност и възникват следните любопитни следствия:
        - Описваме подробно 1000 сделки за милион евро, като разграфяваме допълнителни колони за: суап числа,лихви, пренос на позиции, такси, комисионни и др.) и всичко е точно. След 2 или 5 години друг данъчен се сеща: а откъде е взел този милион с който търгува, който само ние си знаем че е виртуален? Как доказваме че нямаме сестра.
        - Ако декларираме че сме купули или продали нещо което не сме купували или продавали не попадаме ли в раздела на Наказателния кодекс за документи с невярно съдържание.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от th1 Разгледай мнение
          SC е абсолютно прав че между търговия и търговия на марджин (forex) няма почти нищо общо, това е мисля елементарно за доказване в съд.
          Т.е. forex не фигурира като сделка конкретно в ЗДДФЛ и ако има какво да се декларира би трябвало да се направи като доходи от други източници ( по договор за......)
          Хубаво е човек,когато се занимава с нещо да знае с какво точно се занимава
          Forex е съкращение на foreign exchange,което си е пък валутна търговия от всякъде,независимо дали е на маржин или с реална доставка.
          Така че търгувайте и се радвайте,ако има върху какво да плащате данъци
          Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

          Коментар


          • SC е абсолютно прав че между търговия и търговия на марджин (forex) няма почти нищо общо, това е мисля елементарно за доказване в съд.
            Т.е. forex не фигурира като сделка конкретно в ЗДДФЛ и ако има какво да се декларира би трябвало да се направи като доходи от други източници ( по договор за......)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от PLP Разгледай мнение
              Е то сега си ева мамата
              наборче, всичко зависи от данъчните, които ще (ако въобще) те проверяват. Ако за тях дейността ти е с постоянен характер, ще те одерат заради осигуровките. Ако не разбират за какво става дума, нямаш проблем. Важното е да подадеш декларацията за ДОД, защото предполагам, че и ИП-тата ги подават. Оттам нататък, ако досега не си се осигурявал като физическо лице, не ти трябва да започваш.

              Ако имаш някакъв проблем, може да ми пишеш на личните.

              Все пак, най-хубавото е, че имаш какво да декарираш
              Безплатен обяд няма!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
                Физическите лица, които не се водят другаде на работа трябва да плащат и осигуровки на всичкото отгоре (освен 10% данък), това си е свободна професия според мен
                Е то сега си ева мамата

                Коментар


                • Физическите лица, които не се водят другаде на работа трябва да плащат и осигуровки на всичкото отгоре (освен 10% данък), това си е свободна професия според мен
                  Мнението не е препоръка за сделки!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от PLP Разгледай мнение
                    Ами ти как им го обясняваш и как подаваш декларация
                    сигурно си праща счетито да си прочете счетоводния стандарт за търговия с финансови инструменти
                    най - много после, да му се наложи да разясни по-ясно що е туй кол-опция

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                      Фирмаджия съм, но не се занимавам с форекс и акции през фирмата. Преди съм го правил и през БГ фирма и през офшорка. Има си плюсове и минуси. Но май повече са минусите Като се почне от високите такси за дейта фийд, че докато се стигне до ежедневните обяснения със счетита. Никак не е лесно да обясниш на БГ счети, че моеш да продадеш нещо, което не притежаваш или пък да му обясняваш къде са ти отишли опциите, които вчера са били в акаунта а днес ги няма/експирейшън/)
                      Ами ти как им го обясняваш и как подаваш декларация

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от PLP Разгледай мнение
                        Беше писал преди време ,че си фирмаджия сигурно си прав -благодаря за поясненията
                        Фирмаджия съм, но не се занимавам с форекс и акции през фирмата. Преди съм го правил и през БГ фирма и през офшорка. Има си плюсове и минуси. Но май повече са минусите Като се почне от високите такси за дейта фийд, че докато се стигне до ежедневните обяснения със счетита. Никак не е лесно да обясниш на БГ счети, че моеш да продадеш нещо, което не притежаваш или пък да му обясняваш къде са ти отишли опциите, които вчера са били в акаунта а днес ги няма/експирейшън/)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                          В общи линии - Да, макар че има някои нюанси, касаещи периодичността и размера на плащания, ако си с фирма. От своя страна ако си фирма лесно приспадаш разходи за ток, телефон, наем, интернет, компютри, платено инфо и т.н. Ако си с фирма можеш да пренасяш евентуални загуби, а като физ. лице не можеш.
                          Беше писал преди време ,че си фирмаджия сигурно си прав -благодаря за поясненията

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от PLP Разгледай мнение
                            Дали съм разбрал правилно -аз като физическо лице подавам декларация и с печалба от 10 к плащам 1к данък без други задължения .Ако съм фирма-например ЕООД от 10 к приспадам осигуровките и заплатата и на остатъка плащам 10 %.
                            В общи линии - Да, макар че има някои нюанси, касаещи периодичността и размера на плащания, ако си с фирма. От своя страна ако си фирма лесно приспадаш разходи за ток, телефон, наем, интернет, компютри, платено инфо и т.н. Ако си с фирма можеш да пренасяш евентуални загуби, а като физ. лице не можеш.

                            Коментар


                            • Дали съм разбрал правилно -аз като физическо лице подавам декларация и с печалба от 10 к плащам 1к данък без други задължения .Ако съм фирма-например ЕООД от 10 к приспадам осигуровките и заплатата и на остатъка плащам 10 %.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                                Абе ти убо смяташ, ама виж кво пише в моите сметки.
                                60000-4800 /заплати/- 2400/осигуровки/= 52800 печалба за фирмата. 10% - 5280. Демек безмислено е упражнението с фирмата. Осигуровките ти идват в повече
                                Съгласих се.

                                Коментар

                                Working...
                                X