IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще падне ли скоро борда лев-евро?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
    Нещо не ме разбираш.Борда ни го набутаха нашите крадци.А народа понеже е овчи ги търпи.Има си правила и закони.Ако политиците се научат да ги спазват и с борд и без борд все ще има стабилност.Тарикатите печатат пари и ги раздават на крадци като наште.И после за да си ги приберат налагат условия.Проблема не е техен а наш.Изплащаме си дълговете и живеем според доходите си.Да видим тогава кой какво ще ни наложи.
    много добре те разбирам.ама борда ни го набутаха отвън не отвътре.
    кой тоя крадец ,дето ще иска белезници.противоречиш си.
    аборигените що до последно се мотаха в сената...умуваха
    на наште им се отне правото да умуват.кое не разбрах
    Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

    Коментар


    • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение
      Докато и швейцарците го държат, предлагам и ний така да го държим )))
      Да го държат , да го държат колко да го държат.
      Струва много, ама много пари !!!!!!
      Миналата година държаха 1.40
      държаха и го истърваха и след това
      швейцарското БНБ отчете над 20 млрд загуба.
      Сега отново държат някво измислено ниво 1.20,
      но световния фундамент е срещу тях и навярно
      пак ще го истърват и ще реализират
      некоя колосална загуба !!!!
      --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
      http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

      Коментар


      • “Балансът на националната текуща сметка преди всичко представлява пазарен феномен, който не би могъл да се приведе в равновесие с управлението на една или повече макроикономически величини, каквато е валутният курс... Аз се съмнявам, че при сегашните размери на световните капиталови пазари поддържането на курсовете на двете основни валути, каквито са доларът и еврото, в определени граници би могло да бъде за дълго. Наложителните вътрешни промени е малко вероятно да се възприемат от болшинството резиденти както на САЩ, така и на Ерозоната”.
        Alan Greenspan

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
          Нещо не ме разбираш.Борда ни го набутаха нашите крадци.А народа понеже е овчи ги търпи.Има си правила и закони.Ако политиците се научат да ги спазват и с борд и без борд все ще има стабилност.Тарикатите печатат пари и ги раздават на крадци като наште.И после за да си ги приберат налагат условия.Проблема не е техен а наш.Изплащаме си дълговете и живеем според доходите си.Да видим тогава кой какво ще ни наложи.
          1+
          Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
            аборигените ни набутаха борда а ти казваш ,че са умни аборигени.
            за баланса ако ме изберете за управител на банката ще направя баланса.инак не ща
            ама, ако ме изберете ще заритам аборигените.тъй че май няма....
            Нещо не ме разбираш.Борда ни го набутаха нашите крадци.А народа понеже е овчи ги търпи.Има си правила и закони.Ако политиците се научат да ги спазват и с борд и без борд все ще има стабилност.Тарикатите печатат пари и ги раздават на крадци като наште.И после за да си ги приберат налагат условия.Проблема не е техен а наш.Изплащаме си дълговете и живеем според доходите си.Да видим тогава кой какво ще ни наложи.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
              Незнам какво да ти кажа ма вземи та направи баланс между левовете и валутните резерви и виж какво може и не може банката.Виж и кога се увеличават левовете в обръщение и кога намаляват.Toй борда ни е набутан защото едни крадци ебаха майката на държавата а овчия народ ги търпи.
              аборигените ни набутаха борда а ти казваш ,че са умни аборигени.
              за баланса ако ме изберете за управител на банката ще направя баланса.инак не ща
              ама, ако ме изберете ще заритам аборигените.тъй че май няма....
              Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
                Те вързаха , но да видим до кога ще издържат
                Докато и швейцарците го държат, предлагам и ний така да го държим )))

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Нема нема и месец и се появи нов веселяк във форума да гъта борда.То еврото е по вероятно да глътне мътна вода а не лева.
                  А защо искат да пада борда? Да се обезценят заемите им ли?

                  Малко по-късно писа, че ще фалират 90% от кредитополучателите? Защо? Ако заема е в лева, дългът им би трябвало да се обезцени.
                  Last edited by MuTaKa; 07.10.2011, 17:34.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                    В един момент то може да избие, централната банка да не е в състояние да въздейства и курсът да се повиши, за да отрази реалната ситуация.
                    ......
                    колкото по късно...толкова по късно тия същите аборигени ни го набутаха борда
                    те ни показаха изхода ама забравиха да покажат входа.
                    Незнам какво да ти кажа ма вземи та направи баланс между левовете и валутните резерви и виж какво може и не може банката.Виж и кога се увеличават левовете в обръщение и кога намаляват.Toй борда ни е набутан защото едни крадци ебаха майката на държавата а овчия народ ги търпи.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение
                      Бе кво си тръгнал да им обясняваш. Те швейцарците се вързаха за еврото, за се обезценят по хитрия начин, тук капацитетите искат точно сега да се развързват. Ум царува, робува и патки пасе !!!
                      Те вързаха , но да видим до кога ще издържат
                      --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                      http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                        Тези експерти са експерти колкото аз съм балерина.Те изобщо не познават реалната ситуация.А знаят ли колко хора имат доходи от наеми ренти бачкане на частно дребно земеделие бране на билки нелегален алкохол лихварство.Щото комшията срещу мен е безработен ама доходите му са по големи от тези на президента.А знаят ли колко народ се издържа от кражби далавери и други такива.Като гледам циганките как пазаруват в магазина а са безработни ми иде направо да повярвам на МВФ.Влоговете стигнаха 30 милиарда кръчмите и хотелите пълни до Гърция не можеш да стигнеш.На очите ли си да вярвам или на експертите.Не казвам че народа е цъфнал ама и не е така трагично както се реве.А и лева не е виновен щото отвъд голямата вода са пуснали печатниците.Печатат се долари и евра без покритие а лева се бил обезценил?Да ги еба у експертите.Що не отидат да дават акъл на Обама или на ЕС.Ние сме по тези земи от 1300 години дошли някакви аборигени да ни дават акъл.Е аз не им ща акъла.

                        В един момент то може да избие, централната банка да не е в състояние да въздейства и курсът да се повиши, за да отрази реалната ситуация.
                        ......
                        колкото по късно...толкова по късно тия същите аборигени ни го набутаха борда
                        те ни показаха изхода ама забравиха да покажат входа.
                        Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                          Тези експерти са експерти колкото аз съм балерина.Те изобщо не познават реалната ситуация.А знаят ли колко хора имат доходи от наеми ренти бачкане на частно дребно земеделие бране на билки нелегален алкохол лихварство.Щото комшията срещу мен е безработен ама доходите му са по големи от тези на президента.А знаят ли колко народ се издържа от кражби далавери и други такива.Като гледам циганките как пазаруват в магазина а са безработни ми иде направо да повярвам на МВФ.Влоговете стигнаха 30 милиарда кръчмите и хотелите пълни до Гърция не можеш да стигнеш.На очите ли си да вярвам или на експертите.Не казвам че народа е цъфнал ама и не е така трагично както се реве.А и лева не е виновен щото отвъд голямата вода са пуснали печатниците.Печатат се долари и евра без покритие а лева се бил обезценил?Да ги еба у експертите.Що не отидат да дават акъл на Обама или на ЕС.Ние сме по тези земи от 1300 години дошли някакви аборигени да ни дават акъл.Е аз не им ща акъла.
                          Бе кво си тръгнал да им обясняваш. Те швейцарците се вързаха за еврото, за се обезценят по хитрия начин, тук капацитетите искат точно сега да се развързват. Ум царува, робува и патки пасе !!!

                          Коментар


                          • Бате Пешо - разбира се, че я е "девалвирала"- когато прие ЕУР по фикс курс за марката. Ако не беше с евро сега, знаеш ли колко по-скъпа щеше да е марката (и левчо покрай нея) ? Като приеха общата валута, приеха и бъдещата "обезценка" на марката, като за тях беше двоен +, хем нови пазари с една и съща валута, хем як експорт в евтино евро (е това беше, докато EUR/USD не отиде над 1.50, ама я виж сега пак поевтинява еврото, за което пък хамериканците скачат. Не мое ги разбере тея хора обикновения български матрял, що искат парите им да струват "по-малко" ))))))). МНОО просто, щото потребяват много от собствено производство и по-малко от внос и не им трябва скъпа "валута" да купуват вносни стоки, обаче в БГ всичко е вносно и ората се кефят на "скъпото левче" .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                              Левът надценен с 40 процента
                              Реалният валутен курс е обезценен с над 40 на сто. Това става ясно от графика, публикувана в последния анализ на Международния валутен фонд за България.
                              Експертите приемат за базова година 1999 г. До 2006 г. обезценката е била около 10 на сто, след което започва рязко да се повишава. Анализът на данните е до 2010 г.
                              Като се има предвид поскъпването от тази година на почти всички масови стоки плюс горивата, може само да се гадае колко над 40% е обезценката, казват специалисти.
                              Експертите на МВФ също констатират, че тези цени растат на фона на слабо търсене и висока безработица.За много икономисти реалният валутен курс е
                              спорен показател
                              Едни твърдят, че той отразява истинската ситуация. Колкото по-висока е обезценката, толкова по-опасен е този валутен курс за страни във валутен борд. Не за друго, а защото се натрупва напрежение във валутата, която въпреки натиска на пазарните сили, стои фиксирана. В един момент то може да избие, централната банка да не е в състояние да въздейства и курсът да се повиши, за да отрази реалната ситуация.

                              всеки да прецени по джоба си колко истина има тук.
                              и каква огромна полза има от борда....бате Пешо
                              Тези експерти са експерти колкото аз съм балерина.Те изобщо не познават реалната ситуация.А знаят ли колко хора имат доходи от наеми ренти бачкане на частно дребно земеделие бране на билки нелегален алкохол лихварство.Щото комшията срещу мен е безработен ама доходите му са по големи от тези на президента.А знаят ли колко народ се издържа от кражби далавери и други такива.Като гледам циганките как пазаруват в магазина а са безработни ми иде направо да повярвам на МВФ.Влоговете стигнаха 30 милиарда кръчмите и хотелите пълни до Гърция не можеш да стигнеш.На очите ли си да вярвам или на експертите.Не казвам че народа е цъфнал ама и не е така трагично както се реве.А и лева не е виновен щото отвъд голямата вода са пуснали печатниците.Печатат се долари и евра без покритие а лева се бил обезценил?Да ги еба у експертите.Що не отидат да дават акъл на Обама или на ЕС.Ние сме по тези земи от 1300 години дошли някакви аборигени да ни дават акъл.Е аз не им ща акъла.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
                                Да са бачкали колко яко да са бачкали
                                Доколкото си спомням 1996 БВП пада само с 11%,
                                а следващата година с едни нови 7% мисля
                                Май не си чувал за ЗУНК-ве и т.н.
                                Предприятията към средата на 90-те
                                си бяха фалирали тотално повечето!!!!
                                Ето ти и други данни.
                                БВП към 1985 г около 28 млрд долара
                                към 1991 г. под 9 млрд долара.
                                Да са бачкали да са бачкали колко да
                                сва бачкали
                                ми нали това ти казвам !! eek::eek
                                колко да са бачкали като за 1 кинт ги разпродадоха с "малкото" дългове Е сметни дълг/бвп тогава и сега, нали за тва беше тоя борд дето го бутате оттогава. Щото нямало здължения и безработицата сега била по-голяма спрямо тогавашната (според теб)
                                Нещо си противоречиш ми се струва Що така, да не ти е паднал борда ))

                                Коментар

                                Working...
                                X