IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ? (архив до 12.07.2012 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
    и как да не трупа разходи .. те само идиотите го закопават ....
    Изводът се налага от само себе си - само "идиотите" не плащат никакви разходи... Само те успяват изцяло да се възползват от уникалните свойства на златото!
    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
      Ех кмете кмете...няма кмет, който да е постъпил като Робинзон..Вервай ми!

      Ти можеш ли да си отговориш защо ?

      За Кметове ще си говорим в друга тема и там ще съм ПОБЕДИТЕЛ верваи ми
      Простак съм Азъ - Непобедим !!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от KMETA Разгледай мнение
        Робинзон като се е спасявал от потъващият кораб е имало ДВА сандъка, единият със злато а другият с инструменти. А сега кажи кое е истинските пари!!! и познаи кои сандък е взел!!!
        Ех кмете кмете...няма кмет, който да е постъпил като Робинзон..Вервай ми!

        Ти можеш ли да си отговориш защо ?
        I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
          Има, йоска, има. Истинските пари са ограничени от природните и математическите закони. Веднъж приети за пари тяхното количество не зависи от волята на един човек или от волята на група хора!

          Да смяташ, че може да ускориш икономическото развитие, като увеличиш парите в обръщение е все едно да вярваш в историята на барон Мюнхаузен, който сложил една тенджера на главата си, набрал се за дръжките и така излязъл от блатото...


          Някак си по-лесно ми е да си представя, как съм се нагушил с хартия, а умирам от глад...
          Робинзон като се е спасявал от потъващият кораб е имало ДВА сандъка, единият със злато а другият с инструменти. А сега кажи кое е истинските пари!!! и познаи кои сандък е взел!!!
          Простак съм Азъ - Непобедим !!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
            ти направо ме застреля... какво значи истински пари ..такова животно няма бе пич ...
            Има, йоска, има. Истинските пари са ограничени от природните и математическите закони. Веднъж приети за пари тяхното количество не зависи от волята на един човек или от волята на група хора!

            Да смяташ, че може да ускориш икономическото развитие, като увеличиш парите в обръщение е все едно да вярваш в историята на барон Мюнхаузен, който сложил една тенджера на главата си, набрал се за дръжките и така излязъл от блатото...

            Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
            Ти представяш ли си момента в който си се нагушил със злато , а си умрял от глад...
            Някак си по-лесно ми е да си представя, как съм се нагушил с хартия, а умирам от глад...
            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
              1. Истинските пари никога не дават доход, те само запазват стойността. Който иска доход трябва да превърне парите в капитал. Демек, да си купи дял от някакъв бизнес и да си носи съответния риск.
              2. Не трупа АБСОЛЮТНО никакви разходи. Това му е силата. Закопваш го в земята и точка. Вечно е, не се влияе от околната среда, няма срок на годност или срок на трайност.
              3. Силно нестабилна е цената на долара и еврото измерена в злато, защото не се знае още колко трилиони хартишки ще се печатат и съответно колко време ще е необходимо за да рухне хартиената пирамида.
              4. Къде го видя този връх? Върхът е далеч далеч пред нас и пътят към него е страшно стръмен.
              5. С истинските пари е винаги така. Винаги съществува риск да бъдат откраднати, загубени и така нататък. Впрочем така е и с хартиените пари... С тази добавка, че хартиените пари ти ги крадат дори и когато ти са в джоба чрез допълнително печатане и съответната инфлация.
              ти направо ме застреля... какво значи истински пари ..такова животно няма бе пич ...
              и как да не трупа разходи .. те само идиотите го закопават ...
              силно нестабилна е цената... Цената Мастър е функция на търсенето и предлагането , на държавните регулации ...ако замениш цените с грамове в злато мислиш ли че ще е по различно ...Доларите и еврото са в "хартишки" от функционална гледна точка , а не поради причините които ти се въртят в главата.... не осъзнаваш ли какви вредни червеи са ти се загнездили в главата..Ти представяш ли си момента в който си се нагушил със злато , а си умрял от глад...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                Заложил съм кинти, че ти си прав. Обаче ако цената падне под 600 ще мина на страната на Селчо.
                Дано да са колкото за една бира!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  показва изключително високо ниво на риск и изключително висока вероятност за преминаване от режим на излизане от средното към връщане средното
                  Такава вероятност е напълно изключена. Тъй както е напълно изключени всички трилиони новонапечатани долари и евро пуснати в обръщение през последните 4 години да се изтеглят от обръщение. Няма как да стане. Няма откъде да се вземат за да се изтеглят...

                  Печалбата за държателите на злато е дошла не поради риска който те са поели, а поради обезценката на книжните пари, които малко хора предвидиха. Все още изключително ограничен брой икономисти си дават сметка до каква степен е компрометирана световната финансова пирамида... Ето защо цената на златото измерена в долари и евро ще продължи да расте с ударни темпове.
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    1.Доходност 100% за три години, показва изключително високо ниво на риск и изключително висока вероятност за преминаване от режим на излизане от средното към връщане средното - т.е. за голям спад

                    2.Закопаването в земята не върши никаква работа при наличие на златни детектори - гледал съм препоръки към златни манияци препоръчват закопаване поне на 2 м. дълбочина и то като предварително се постави в серия от пластмасови тръби. Но то ебаси богатството за което ти трябва фандрома за да си го върнеш

                    3 кривата както може да е права нагоре, така може и да е права надолу - както доста народ са научили през 80 те години на 20 века

                    4.много по-лесно е да се запазят пари, отколкото злато. Не само по-лесно ами дори ти дават лихва, а за златото ти плащаш
                    Заложил съм кинти, че ти си прав. Обаче ако цената падне под 600 ще мина на страната на Селчо.
                    Баба ме научи на много неща.
                    tnm

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от sel4o Разгледай мнение
                      отговарям по точки:
                      1. от 3 години доходността ми пресметнато в каквито искаш валути е около 100%
                      2. закопал съм го в гърне и разходите ми са за найлонови торбички
                      3. "кривата" е почти права и нагоре за 3г в лева, евро и $
                      4. нещо което от много години върви само нагоре, предполага тенденция за посоката
                      5. рисковете се отнасят в по-голяма степен към пари в нестабилни банки, към скапващи се акции и борси, към недобре защитени дебитни и кредитни карти, към пари в джоба и под дюшека.
                      Други аргументи?

                      1.Доходност 100% за три години, показва изключително високо ниво на риск и изключително висока вероятност за преминаване от режим на излизане от средното към връщане средното - т.е. за голям спад

                      2.Закопаването в земята не върши никаква работа при наличие на златни детектори - гледал съм препоръки към златни манияци препоръчват закопаване поне на 2 м. дълбочина и то като предварително се постави в серия от пластмасови тръби. Но то ебаси богатството за което ти трябва фандрома за да си го върнеш

                      3 кривата както може да е права нагоре, така може и да е права надолу - както доста народ са научили през 80 те години на 20 века

                      4.много по-лесно е да се запазят пари, отколкото злато. Не само по-лесно ами дори ти дават лихва, а за златото ти плащаш

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        И такъв и ще си остане.

                        1, не дава никаква доходност
                        2. трупа разходи
                        3. силно нестабилна цена - която всъщност не дава абсолютно никаква сигурност за запазване на стойност. Разбира се във истинска валута - в такава дето приемат в магазините
                        4. многогодишен връх - което предполага връщане към средното и реализиране на брутални капиталови загуби
                        5. винаги съществува риск да бъде откраднато, загубено и така нат.
                        отговарям по точки:
                        1. от 3 години доходността ми пресметнато в каквито искаш валути е около 100%
                        2. закопал съм го в гърне и разходите ми са за найлонови торбички
                        3. "кривата" е почти права и нагоре за 3г в лева, евро и $
                        4. нещо което от много години върви само нагоре, предполага тенденция за посоката
                        5. рисковете се отнасят в по-голяма степен към пари в нестабилни банки, към скапващи се акции и борси, към недобре защитени дебитни и кредитни карти, към пари в джоба и под дюшека.
                        Други аргументи?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          1, не дава никаква доходност
                          2. трупа разходи
                          3. силно нестабилна цена - която всъщност не дава абсолютно никаква сигурност за запазване на стойност. Разбира се във истинска валута - в такава дето приемат в магазините
                          4. многогодишен връх - което предполага връщане към средното и реализиране на брутални капиталови загуби
                          5. винаги съществува риск да бъде откраднато, загубено и така нат.
                          1. Истинските пари никога не дават доход, те само запазват стойността. Който иска доход трябва да превърне парите в капитал. Демек, да си купи дял от някакъв бизнес и да си носи съответния риск.
                          2. Не трупа АБСОЛЮТНО никакви разходи. Това му е силата. Закопваш го в земята и точка. Вечно е, не се влияе от околната среда, няма срок на годност или срок на трайност.
                          3. Силно нестабилна е цената на долара и еврото измерена в злато, защото не се знае още колко трилиони хартишки ще се печатат и съответно колко време ще е необходимо за да рухне хартиената пирамида.
                          4. Къде го видя този връх? Върхът е далеч далеч пред нас и пътят към него е страшно стръмен.
                          5. С истинските пари е винаги така. Винаги съществува риск да бъдат откраднати, загубени и така нататък. Впрочем така е и с хартиените пари... С тази добавка, че хартиените пари ти ги крадат дори и когато ти са в джоба чрез допълнително печатане и съответната инфлация.
                          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от sel4o Разгледай мнение
                            . Все още е слабо използван и неатрактивен актив. .
                            И такъв и ще си остане.

                            1, не дава никаква доходност
                            2. трупа разходи
                            3. силно нестабилна цена - която всъщност не дава абсолютно никаква сигурност за запазване на стойност. Разбира се във истинска валута - в такава дето приемат в магазините
                            4. многогодишен връх - което предполага връщане към средното и реализиране на брутални капиталови загуби
                            5. винаги съществува риск да бъде откраднато, загубено и така нат.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kritelin Разгледай мнение
                              Или не заеш какво са fiat money - пиша го на английски, защото на български като термин го няма
                              Откъде да знае момчето какво означава фиат на латински? Пък и той други пари не познава... На български се превежда декретни пари. Пари създадени чрез закон и налагани силово от властимащите.

                              - Ще ми плащаш данъци!
                              - Защо?
                              - Защото аз съм държавата!
                              - И с какви пари да ти плащам данъци?
                              - Ами ей с тия!
                              - С други не може ли?
                              - Не!
                              - И откъде да ги взема такива пари?
                              - Ами аз ще ти ги дам!
                              - Друг не може ли?
                              - Не. Само аз мога!
                              - Ами дай ми ги тогава?
                              - Е, как така ще ти ги дам без нищо... Дай ми това, това и това! Па като получиш тези пари, плати си с тях данъците!

                              Ето това е когато някой има монопол върху печатането на пари! Всички които нямат такова право са негови роби по рождение... Златото променя играта... Затова им прави гъзобрък на всички хартиени фетишисти! По-умните от тях усещат за какво става въпрос. А по-глупавите го усещат само по интуиция... Виждат че златото позволява спасение от хартиената пирамида в която те вече са се ушили! Затова и го ненавиждат, но нищо не могат да променят.
                              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                                Е и? Не мислиш ли че станаха много маймуните на клона, наречен "да изчакаме бурята да отмине". В момента в който голям брой решат че е време вече да влязат в бизнеса да не изпуснат влака, че тръгвал, какво мислиш че ще стане?
                                Тогава ще се надуе балона и ще бързам да продавам
                                Но за сега не повече от 2-3% от хората притежават инвестиционно злато. Все още е слабо използван и неатрактивен актив. Стремежа на хората е не да запазват спечеленото, а да печелят повече. Затова и колкото повече лихви предлага някоя банка, толкова повече народ тичка натам с париците. Без много да се замисля ЗАЩО дават толкова. Затова и изгоряха десетки хиляди по време на хиперинфлацията с целите си спестявания. В това число и моят баща, въпреки че до последно се опитвах да го спра, загуби десетината хиляди левчета, които бе спестил с тежък миньорски труд. Повечето хора за съжаление са лековерни и склонни към непремерен риск.

                                Коментар

                                Working...
                                X