IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутна търговия - FOREX -Технически анализ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение

    Докато съм писал цената стигна 1,4489.
    погледни долар индекс !
    има шанс / макар и не голям / движението да стане много брутално нагоре !!

    Коментар


    • Остават само няколко пипа до първата и втората цел.

      Лъч 1х2 от 1,4939 е на 1,4492 след 08оо и на 1,4491 след 12оо часа. Следващата цел е лъч 1х10 от 1,5142 на ниво 1,4499 днес. Следим дали цената ще ги пробие. Това е доста вероятно. След това следим дали ще станат подкрепи. Ако това се случи следващата цел е 1х1 от 1,2874.

      Докато съм писал цената стигна 1,4489.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
        Има си правила за изчертаване на лъчите. Ганн работи в квадрат 8х8. И там лъчите са 1х2, 1х3, 1х4 и т.н. до 1х8. Сякаш не го знаеш? Въпросът е да определиш квадрата. В МТ4 обче ветрилото не включва тези лъчи. Всичко това обаче съм го писал, писал и предъвквал. Пак ли? Имам тема "Как да построя...." Видях, че графиките са пропаднали. Кой прочел прочел. Когато ми се освободи време може и да ги възстановя. После има правилото за всички ъгли и тема "Как да чета ветрило на Ганн". Нея не съм я проверявал. Но сигурно положението е същото. Пак те питам ти какво показваш и каква теза защитаваш?

        ПП Пак проверих и графиките са си там. Тук към 60 сваляния на индикаторите и в другия форум около 40. Значи може би 100 са пробвали нещо, някой и друг индикатор, някой и друг лъч...
        колко пъти съм ти казвал .. евала за усилията ти...вземи напиши една книга поне да си материализираш знанията...ей на караиванов хал хабер си няма от вълновата теория , но "написа" книга и по 100 лева я продава....направо не мога да те разбера.....

        остави ме мене и моите тези...сядай и почвай да пишеш ..а ако ти трябва издателска помощ насреща съм

        Коментар


        • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
          отзад напред - редактирам си граматическите грешки ....

          сега ти искаш да ми кажеш ,че лъчите на Ган , нямат нищо общо с правилата на Ган..... така ли да те разбирам... И не ми извъртай думичките мазно мазно...разбирам ,че го владееш този занаятец
          Има си правила за изчертаване на лъчите. Ганн работи в квадрат 8х8. И там лъчите са 1х2, 1х3, 1х4 и т.н. до 1х8. Сякаш не го знаеш? Въпросът е да определиш квадрата. В МТ4 обче ветрилото не включва тези лъчи. Всичко това обаче съм го писал, писал и предъвквал. Пак ли? Имам тема "Как да построя...." Видях, че графиките са пропаднали. Кой прочел прочел. Когато ми се освободи време може и да ги възстановя. После има правилото за всички ъгли и тема "Как да чета ветрило на Ганн". Нея не съм я проверявал. Но сигурно положението е същото. Пак те питам ти какво показваш и каква теза защитаваш?

          ПП Пак проверих и графиките са си там. Тук към 60 сваляния на индикаторите и в другия форум около 40. Значи може би 100 са пробвали нещо, някой и друг индикатор, някой и друг лъч...
          Last edited by GoDim; 25.07.2011, 17:30.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
            Нещо пак изпадаш в противоречие със собствените си мисли... Говорим за лъчите на Ганн. А това е правилота на Ганн за всички ъгли. Всичко е последователно и навързано. Не говорим за правилото на Йосиф за изгрева на Слънцето (написано на английски). Аз чета и разучавам, пробвам и изчертавам и накрая показвам какво съм разбрал и как го използвам. Ти какво твърдиш и какво показваш? Май само отричаш... Абе и аз не знам как е ама не е така. Готин си!

            ПП Пак си редактира мнението. Ще трябва да те цитирам непрекъснато?!?
            отзад напред - редактирам си граматическите грешки ....

            сега ти искаш да ми кажеш ,че лъчите на Ган , нямат нищо общо с правилата на Ган..... така ли да те разбирам... И не ми извъртай думичките мазно мазно...разбирам ,че го владееш този занаятец

            Коментар


            • Нещо пак изпадаш в противоречие със собствените си мисли... Говорим за лъчите на Ганн. А това е правилота на Ганн за всички ъгли. Всичко е последователно и навързано. Не говорим за правилото на Йосиф за изгрева на Слънцето (написано на английски). Аз чета и разучавам, пробвам и изчертавам и накрая показвам какво съм разбрал и как го използвам. Ти какво твърдиш и какво показваш? Май само отричаш... Абе и аз не знам как е ама не е така. Готин си!

              ПП Пак си редактира мнението. Ще трябва да те цитирам непрекъснато?!?
              Last edited by GoDim; 25.07.2011, 16:27.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
                Приятелю, усещам ли пак заядлива нотка в поста ти? Понеже много пъти го писах на български, а ти не го рабираш. После ти дадох линк да го четеш на английски, а ти още не си го разбрал. Ето го отново, единственото правило:

                Тук трябва да намерим отговор на всичките ти въпроси.
                Гоше ако някой на английски каже ,че слънцето изгрява от запад ..дали това ще го приемеш за неоспорим факт... Това че при "пробив " ( проникване ) на лъч от 1:1 е нормално да отиде до 1:2 не означава ,че е релевантно към пазара ...защото рационален поглед на тези твърдения показва ,че не могат да бъдат водещи в една търговска стратегия ... отделно факта ,че ти използвайки своите си брилянтни познания по ъглите на Ган в практиката стигна до извода ,че нямат реално приложение , но въпреки всичко продължаваш да заблуждаваш хората , но не само това , а и се подиграваш на онези които използват други методи за ананлиз ( много по ефективни при това) .
                Last edited by йосиф; 25.07.2011, 16:08.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                  ти се опитваш да ми се подиграваш , а не си поглеждаш твоите килими...какво значи лъчите са навсякъде...май си почнал да се облъчваш пич....
                  Приятелю, усещам ли пак заядлива нотка в поста ти? Понеже много пъти го писах на български, а ти не го рабираш. После ти дадох линк да го четеш на английски, а ти още не си го разбрал. Ето го отново, единственото правило:
                  Rule of All Angles: Another important guideline is what Gann called the Rule of All Angles. When a market breaks an angle, it will move toward the next angle. This is because as time passes, an angle’s importance weakens and the market eventually breaks through. Therefore a market breaking the 2 x 1 angle will begin to move toward the 1 x 1 angle; just as a market breaking the 1 x 1 angle will eventually reach the 1 x 2 angle. Conversely, in an up move, an angle that holds the 1 x 2 angle is likely to rally to the 1 x 1, just as overtaking the 1 x 1 is likely to lead to a rally to the 2 x 1
                  Тук трябва да намерим отговор на всичките ти въпроси.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
                    Едночасова, половинчасова... Лъчите са навсякъде.
                    ти се опитваш да ми се подиграваш , а не си поглеждаш твоите килими...какво значи лъчите са навсякъде...май си почнал да се облъчваш пич....
                    Last edited by йосиф; 25.07.2011, 15:37.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
                      Това е едно невярно твърдение, що се отнася до лъчите и показва защо не можеш да ги възприемеш в цялата им сила и красота. След като цената ги пробие те се превръщат от подкрепа в съпротива или обратно. Тук идва и "проникването", което също така не разбираш. Въобще - не мога да променя мисленето ви.
                      Годим красотата на твоите творения е основно в многото неща по графиката - черти ,лъчи , числа ..всичко това в различни цветове... да всичко това е красиво и изглежда интересно , но не дава нищо рационално от гледна точка на търговията на този пазар...

                      Нали смисъла на нещо което е съпротива или подкрепа е ,ЧЕ пазара не може да мине това ниво ..или ако го мине то е пробито и съответно ти на тази база си изградил стратегия ти предприемаш съответното действие ( респективно стоп или тейк профит и т.н. ) . Е как тогава казваме на един лъч ,че е подкрепа или съпротива след като пазара го го е "пронинкнал " многократно ...как при вече очевидно неясна ситуация аз да го приемам като фактор

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение

                        в конкретния случай пазара е в интрадневен рендж м/у 1.433 и 1.444 ... това са важните нива по 1 часова графика....преимуществено трябва да гоним дълги тъй като импулса дава основание за това като нивото което отрича дългата идея е 1.4320 ,а най- значима е 1.4280
                        Едночасова, половинчасова... Лъчите са навсякъде.

                        Това 1,4280 вече не е актуално. Подкрепата на 4х1 е по-високо. Сега вече на 1,4308. След 16оо на 1,4317.
                        Attached Files

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                          не може един лъч да е и подкрепа и съпротива безброй пъти... всички подкрепи и съпротиви са такива само и единствено ЕДИН път ...след пробив те прекъсват да са такива....
                          Това е едно невярно твърдение, що се отнася до лъчите и показва защо не можеш да ги възприемеш в цялата им сила и красота. След като цената ги пробие те се превръщат от подкрепа в съпротива или обратно. Тук идва и "проникването", което също така не разбираш. Въобще - не мога да променя мисленето ви.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
                            Понеже има "перманентно съмняващи се" в лъчите ето графика на развитието на движението от четвъртък и петък.

                            Вижда се как цената минава през лъчите, които стават ту съпротива, ту подкрепа. Чакаме решението на ситуацията. Някой да има предположение как ще завърши всичко това?
                            не може един лъч да е и подкрепа и съпротива безброй пъти... всички подкрепи и съпротиви са такива само и единствено ЕДИН път ...след пробив те прекъсват да са такива....

                            в конкретния случай пазара е в интрадневен рендж м/у 1.433 и 1.444 ... това са важните нива по 1 часова графика....преимуществено трябва да гоним дълги тъй като импулса дава основание за това като нивото което отрича дългата идея е 1.4320 ,а най- значима е 1.4280

                            Коментар


                            • Понеже има "перманентно съмняващи се" в лъчите ето графика на развитието на движението от четвъртък и петък.

                              Вижда се как цената минава през лъчите, които стават ту съпротива, ту подкрепа. Чакаме решението на ситуацията. Някой да има предположение как ще завърши всичко това?

                              Коментар


                              • Йоско, що не вземеш да си смениш ника с „НА ВСЯКА МАНДЖА МЕРУДИЯ„

                                Коментар

                                Working...
                                X