IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутна търговия - FOREX -Технически анализ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kritelin Разгледай мнение
    Абе вие двамата друга работа нямате ли ви се чудя
    нещо ревнуваш ли.....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kritelin Разгледай мнение
      Абе вие двамата друга работа нямате ли ви се чудя
      лИбов от втори поглед

      Коментар


      • Абе вие двамата друга работа нямате ли ви се чудя

        Коментар


        • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
          Цитира ми поста от другия форум, цитира, а така и не седна да го прочетеш. . Минаването ми на М5 или М1 просто ми показва повече подробности.
          ти погледна ли 5 мин. графика и разбра ли за какво ти говоря или не....дай да подискутираме този пост ( ако искаш де ) ....

          остави ги за малко тези лъчи...Лъчите та лъчите ....сякаш ако ги няма и пазара ще спре ...много си се вторачил в тях , разчупи си малко ежедневието

          Коментар


          • Цитира ми поста от другия форум, цитира, а така и не седна да го прочетеш. Да се замислиш какво съм искал да кажа. Работя с дневна графика. Всичките лъчи са по дневна графика. После по някакъв начин ги прехвърлям на Н4 и дори на по-ниски времена. Мога да гледам М1 графика, но там виждам лъчите по дневна. Нямам раздвоение. Гледам на дневна - лъч 1х5 от 1,2923 ми се явява подкрепа. Но на дневна нито виждам добре, нито мога да му "замеря" ниво, просто го виждам. За това си го нанясям на Н1, например, но мога да си цъкам и на М1 или М5 (тази ти я показах). И така на дневна, винаги на дневна, този лъч ми е подкрепа. Когато и ако го пробие надолу мога предположа, че цената ще стигне до следващата подкрепа. А тя е лъч 1х10 от 1,5046. Елементарно. Минаването ми на М5 или М1 просто ми показва повече подробности. Но подкрепи и съпротиви все са по лъчите на дневна. Сега разбра ли какво си цитирал няколко пъти?

            Коментар


            • сега на бързо да ти обесня за раздвоението...

              погледни 5 мин графика ..виждаш ли как прави след 1.45 дъно 1.4490 което прекъсва малкия тренд нагоре ...така след това прави 1.4508 което спокойно може да се отиграе със стоп някъде малко над 1.4520 и таргет поне 30-35 пипа ...та даде ли ги ...даде ги е какво пречи на това ти пак да си по голямата графика и да си дълъг с таргет 1.4570 ...нищо ...

              друг е въпроса дали аз бих го отиграл това ...ами не защото ми е по трудно да търгувам на малките графики и не се напъвам..... по нервно ми е и по дискомфортно ...но някой който обича тази търговия , би си го отиграл с кеф.....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
                Пак не е съгласен! Добре нека е така както си написал. Ето малко разсъждения в тази посока (1,4430) - подкрепата е тук някъде около 1,4469-68 (виж графиката). При пробив очаквам да слезе доста бързо до 1,4387.
                аз съм съгласен, напротив ти не си...това 1.4469-68 от къде го извади , какво е това ниво , от кой тайм фрейм излезе и към коя конфигурация се отнася...... не го виждам никъде .... но това нищо не означава , аз не го виждам , ти го виждаш и може и да си прав ...не ти го отричам..само питам
                Сега за различните таймфреймове. Като ти говорят различни неща ти как ги слушаш? Не изпадаш ли в раздвоение?
                е с това не мога да се съглася ... определено ти трябва едно бързо обучение що е то тайм-фрейм и защо на различните тайм - фреймове може да има различни състояния на пазара ..... е това е от основите на форекса ..... то все едно да искаш да си счетоводител , а да не знаеш що е то дебит сметка или кртедит сметка

                Коментар


                • Пак не е съгласен! Добре нека е така както си написал. Ето малко разсъждения в тази посока (1,4430) - подкрепата е тук някъде около 1,4469-68 (виж графиката). При пробив очаквам да слезе доста бързо до 1,4387.
                  Сега за различните таймфреймове. Като ти говорят различни неща ти как ги слушаш? Не изпадаш ли в раздвоение?
                  http://img839.imageshack.us/img839/1470/eurusdo.gif

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
                    Добре. Приемам всичко, което си написал. Разбирам го така: търсим покачване до и над 1,4570 преди цената да слезе под 1,4430. Така добре ли е?
                    не преди бе Гоше , а просто под 1.4430 вече пазара ЗА МЕН става друг и започвам да го анализирам пак...за следващата сделка...Това правя аз Гоше , а не да видим този лъч , пък 12 часа какво ще стане , а после графиката на колебанията какво ще каже , пък след това най-близкия лъч какво ще каже , проникнат ли е , не е ли , съпорт ли е за 15 мин, после подкрепа ли е за 30 мин.. и т.н. и той пазара отлетял......не се видял....

                    И всичко това го правя в контекста на определен тайм фрейм ... мога и на 5 минутка да ти направя едно анализче каква позиция да се заеме ( ако има такива условия разбира се ) там вече ценовите нива ще са съвсем различни и мога да съм категорично къс , независимо ,че на по голямата графика съм категорично дълъг например...

                    простичките неща пич , простичките са важни за успешна търговия и търпение + добро ориентиране спрямо капитала ( по модерно му ММ)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение

                      Иначе да ти дам и една сделчица....дълъг зоната 1.446-70 с таргет който ти казах и стоп пак ти го казах....
                      ет0 вече имаме позиция и си я чакаме да се развие ...дали 35 пипа назад или 100-110 пипа + ще каже кой... точно така пазарЯ.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                        не съм казал връх за днес 1.4570.... пак ми манипулираш думите....казвам ,че ако днес се търгува е дълъг с ТАРГЕТ 1.4570... таргет ,а не връх и не съм казал днес..... пак повтарям не съм казал ВРЪХ ДНЕС , а за днес дълъг с таргет 1.4570... а дали ще стане ДНЕС или няма да стане не знам....по важното е друго ,че позицията има стоп под 1.4440 ....( около 30-35 ) .
                        и аз също ГЛЕДАМ какво ни говори пазара ..и стига си ми казвал ,че аз не съм прав , а ти си ...всеки си е прав по своемо
                        Добре. Приемам всичко, което си написал. Разбирам го така: търсим покачване до и над 1,4570 преди цената да слезе под 1,4430. Така добре ли е?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
                          Сега. За натриване на носа нищо не казвам. Имаме ситуация на пазара. Ти си казал как предполагаш, че ще се реши - връх днес 1,4570, нали така. Аз съм казал, че очаквам тук забавяне и дори има възможност за обръщане. Т.е. няма да има връх 1,4570. За по-голяма точност трябва да следя движението на цената защото има стъпки, които трябва да се преминат. Ето показах ти първата - все още няма подкрепа от 5х1. Да гледаме какво ни говори пазарът, а не ми показвай постове извадени от контекста. Там имах конкретен въпрос и давах конкретен отговор, а не анализ...
                          не съм казал връх за днес 1.4570.... пак ми манипулираш думите....казвам ,че ако днес се търгува е дълъг с ТАРГЕТ 1.4570... таргет ,а не връх и не съм казал днес..... пак повтарям не съм казал ВРЪХ ДНЕС , а за днес дълъг с таргет 1.4570... а дали ще стане ДНЕС или няма да стане не знам....по важното е друго ,че позицията има стоп под 1.4440 ....( около 30-35 ) .
                          и аз също ГЛЕДАМ какво ни говори пазара ..и стига си ми казвал ,че аз не съм прав , а ти си ...всеки си е прав по своемо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение

                            Оная графика с анимациите ..за нея ли ми говориш....честно казано ако е тя според мене важните лъчи бяха други , но нейсе..
                            Първото удебелено е за този пост. А и следващото защото за ти покажа, че не си прав трябва да се самоцитирам или да пускам графиката отново. Да го направя ли? Или ще се върнеш и ще прочетеш спокойно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                              болднатото не знам защо ми го казваш......

                              като се "самоцитираш" да го приемам ,че ми натриваш носа ли.....или как
                              ами "самоцитирай " и това тогава
                              Сега. За натриване на носа нищо не казвам. Имаме ситуация на пазара. Ти си казал как предполагаш, че ще се реши - връх днес 1,4570, нали така. Аз съм казал, че очаквам тук забавяне и дори има възможност за обръщане. Т.е. няма да има връх 1,4570. За по-голяма точност трябва да следя движението на цената защото има стъпки, които трябва да се преминат. Ето показах ти първата - все още няма подкрепа от 5х1. Да гледаме какво ни говори пазарът, а не ми показвай постове извадени от контекста. Там имах конкретен въпрос и давах конкретен отговор, а не анализ...

                              Коментар


                              • Ето и линейната графика на Н4.
                                http://img819.imageshack.us/img819/1871/eurusdr.gif

                                Коментар

                                Working...
                                X