IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутна търговия - FOREX -Технически анализ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
    анализ на Гошко от 19.03.2011 г.
    Значи текущо влизаме по пазара, някъде 1,4181 имаме стоп 1,3933 (това е нивото на 1х5 в петък) и цел 1,5000. Какво ще кажеш.
    е разгеле.... две години за това ти се говори.... пиши ги така нещата , за да няма спорове по въпроса......

    Коментар


    • Ха-ха-ха. Ще ме утрепеш от смях. Просто прогнозата е толкова дългосрочна, че ти не можеш да я обхванеш в бедното въображение.
      Ситуацията при анкетата:



      Сигурен съм, че тогава си си мислил за паритет или нещо отдолу. Хайде всички те видяхме, овчарчето калитко...

      Ситуацията сега:



      Имаме дъно 1,1876. Когато цената падне под него ще броим пилците. Не си измисляй критерии. Нищо не разбираш.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
        Гоше очевидно не четеш какво съм написал на 15.03.2011г. та прочети внимателно още веднъж защото ставаш смешен ти , а не прогнозата ми :

        и ще ти направя превод на написаното...пазара към него момент е ОЧЕВАДНО ъп тренд ( с текущо ниво под 1,39 евро/долар ) и съм го видял на графиката и не е необходимо да я показвам за да го кажа - нали го виждаш това ясно изразено .....затова съм предложил заемането на дълга позиция с таргет 1,43 и стоп 1.3750 .... така ли е гоше ..После пазара показва какво се е случило и дали моята прогноза се е оказала вярна или не ...... та всеки към него момент ако е изпълнил моята прогноза е имал възможноста да спечели някой лев..... За мен това е истинска прогноза с истински и реални параметри ....

        Това го казах защото ти постояно ми говориш ,че аз никога не съм правил прогнози ..Да не правя често публично достояние какво аз мисля за пазара , което някъде мисля бях обяснил защо....


        ...
        Това е едно доста смело тълкуване на забележката ти. Но ако приложим същият критерии какво ли съм искал да кажа на 19 март 2011 г.

        http://forexforum.bg/viewtopic.php?p=16167#p16167

        Първоначално изпратено от godim
        Но може да разгледаме и ветрилото от 1,6035. За неговия лъч 1х5 ви говорех непрекъснато от няколко седмици. Е сега, когато имаме побив на лъча и вече неговата подкрепа, нормално е да очакваме атака и на 1х10. Който следващата седмица ще се пресече с 1х1 около 1,50.



        Значи текущо влизаме по пазара, някъде 1,4181 имаме стоп 1,3933 (това е нивото на 1х5 в петък) и цел 1,5000. Какво ще кажеш.

        Тълкуване по този начин на твоята "прогноза" може да означава и това за моята, а?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
          Ти изглежда четеш постовете ми избирателно. Анкетата е показвам защото твоето е същото Стамбата пита къде го виждате евро/долар. Ти някъде над 1,43. Чудесно. Браво. Возний е попитал 6 месеца по-рано: къде го виждате евро/долар и е дал 4 възможности. Твоята 1,43 е в долния диапазон, който вече броим, че е изгърмял. Аз съм отговорил в диапазона на 1,50. Какви 800 пипа, какво чудо? Твойта разлика е 700 пипа. Разликата ми е само 13 пипа. Пиша го за незнам кой път. Чети бе човек. Ти ако не четеш, тези пред които искаш да ме злепоставиш, четат и виждат кой и какво казва. За това не исках да се занимавам с теб.
          ей Гоше , моя анализ е от 2011 г. пич , и няма никакво касателство към анкетите на возной , които са абсолютно безсмислени ... това първо ..второ ти си отговорил на въпроса че пазара ще отиде до 1,50 след което ще направи ГОЛЯМО движение надолу , а пазара стигна до малко под 1,43 и направи 1500 пипса надолу ..та не виждам къде са твоите 13 пипа ...лъжеш като дърт циганин , смесваш един отрязък от времето с друг и така ги извърташ нещата , че направо се чудя как може да си толкова нахален..... и Коя е моята разлика от 700 пипа ...след като аз съм поставил таргет към текущия момент , който се изпълни след има няма 15 дена ... а твоя супер анализ мина през 1500 пипа даун тренд и се случи 8 месеца ( 240 дена ) по късно ....е тов ае наистина страшен анализ......пак питам къде са тези 13 пипа , лъжецо къде ...240 дена след като ти си дал твоя "анализ " да , но преди това забравяш колко движения направи пазара ..

          за да разберем фактологията пиша го ясно и точно
          ПОЗНАВАНКАТА НА ГОДИМ
          возной пита къде виждате евро / долар ...отговора на който ти си отговорил е до 1.50 и после надолу ( текущо 1.3330 както се вижда) .....резултата е :след месец и половина цената отива до 1.4280 и ОТ ТАМ след 60 дена слиза до 1.2860 ..... е колко е до 1,50 ( около 800 пипа минус ) което ниво реално е достигнато след още 120 дена...

          ПОЗНАВАНКАТА НА ЙОСИФ
          на 15.03.2011 г . ( евро/долар = 1.3850-1.3900 ) след анализ на пазара ПО ГРАФИКАТА казва ,че пазара е за нагоре с таргет 1.43 и стоп под 1.3750 (цитат от 15.03.2011 г. :под 3750 сменяме погледа)
          резултат : след 10 ( десет ) работни дена пзазара достига таргета......

          Та къде са тези 700 пип за които ми говориш........ не разбрах...някъде споменавал ли съм тогава нивото 1.50....

          за това ако водим разговор бъди по коректен и спри да си служиш с дребни лъжи и манипулации... не знам анализа ми , но ти наистина ставаш смешен.
          Last edited by йосиф; 02.08.2011, 11:32.

          Коментар


          • Двата случай са в синьо и червено (в цитата). С тях си осигуряваш "поточност" на писането. Видно е.

            Любопитството ми се изчерпа Аз бях до тук. След някой друг месец ще дойда да видя до къде си стигнал.

            Поздрави!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ChichoMancho Разгледай мнение
              "Ако не даде да построя биче ветрило от 4229. то другия ми анализ казва, че бичето движение е изчерпано, то и в двата случая съм познал"
              това ли ти минаваше през главата ГоДиме като го пишеше.

              Анализа който правиш ти позволя да определяш нива, без какъвто и да е прогнозен характер. Изнасилваш го с импровизациите си, които нямат пазарна насоченост. Комбинирай го с ПА зада може да следиш какво става и "репортажите" ти да имат пазарни насоченост.
              Първо. Когато задаваш въпрос и после получиш отговор не е коректно да го подминаваш. Или си доволен от него и просто от учтивост благодариш или не си доволен и започваме да го обсъждаме. По този начин ще се научиш не само ти, а и другия участник.
              Второ. Анализите отдавна съм казал защо ги показвам. За да предизвикам любопитство и желание у четящите да научат нещо ново.
              Трето. Ветрилата се построяват по правила. Не си измислям тук да има, а там да няма. Щом правилата са казали че има ветрило аз го построявам. После движението на цената определя влиянието му. Както видя още вчера цената мина под 1,4229. Днес се опита да се задържи над 1х1, но пак пропадна. Какъв ти е проблемът? Моля бъди конкретен защото не мога да схвана. Какво разбираш тук "то и в двата случая съм познал"? Кои са двата случая?

              Коментар


              • Ако минем на графиката на колебанията. 1,4229 стана локално дъно, както бяхме предположили и от него утре ще строя ново бичо ветрило. Движението от 1,4229 до 1,4423 е 194 пипа за 2 дни. Бяха ни нужни 189 пипа за два дни. Как ще стане обръщането за трета част на "оригиналното" движение все още нямам представа... И дали ще стане? Ако и когато стане ще смятаме отново.
                "Ако не даде да построя биче ветрило от 4229. то другия ми анализ казва, че бичето движение е изчерпано, то и в двата случая съм познал"
                това ли ти минаваше през главата ГоДиме като го пишеше.

                Анализа който правиш ти позволя да определяш нива, без какъвто и да е прогнозен характер. Изнасилваш го с импровизациите си, които нямат пазарна насоченост. Комбинирай го с ПА зада може да следиш какво става и "репортажите" ти да имат пазарни насоченост.

                Коментар


                • Ти изглежда четеш постовете ми избирателно. Анкетата е показвам защото твоето е същото Стамбата пита къде го виждате евро/долар. Ти някъде над 1,43. Чудесно. Браво. Возний е попитал 6 месеца по-рано: къде го виждате евро/долар и е дал 4 възможности. Твоята 1,43 е в долния диапазон, който вече броим, че е изгърмял. Аз съм отговорил в диапазона на 1,50. Какви 800 пипа, какво чудо? Твойта разлика е 700 пипа. Разликата ми е само 13 пипа. Пиша го за незнам кой път. Чети бе човек. Ти ако не четеш, тези пред които искаш да ме злепоставиш, четат и виждат кой и какво казва. За това не исках да се занимавам с теб.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
                    Просто да видиш колко смешна е "прогнозата" ти и позоваването на някаква такава бележка. Без графика,без нищо.
                    Гоше очевидно не четеш какво съм написал на 15.03.2011г. та прочети внимателно още веднъж защото ставаш смешен ти , а не прогнозата ми :
                    Първоначално изпратено от йосиф 15.03.11
                    сочен.....
                    как да го виждам...без каки и графики е видно ,че има растеж на еврото с таргет минимум 43....под 3750 сменяме погледа
                    и ще ти направя превод на написаното...пазара към него момент е ОЧЕВАДНО ъп тренд ( с текущо ниво под 1,39 евро/долар ) и съм го видял на графиката и не е необходимо да я показвам за да го кажа - нали го виждаш това ясно изразено .....затова съм предложил заемането на дълга позиция с таргет 1,43 и стоп 1.3750 .... така ли е гоше ..После пазара показва какво се е случило и дали моята прогноза се е оказала вярна или не ...... та всеки към него момент ако е изпълнил моята прогноза е имал възможноста да спечели някой лев..... За мен това е истинска прогноза с истински и реални параметри ....

                    Това го казах защото ти постояно ми говориш ,че аз никога не съм правил прогнози ..Да не правя често публично достояние какво аз мисля за пазара , което някъде мисля бях обяснил защо....
                    Първо датата, когато е прекратена анкетата. И нивото - 1,3331.

                    После моят отговор. Виж отговора на Возний. Трябва да се има предвид, че отмяната на покачването е под 1,1876, нали? 1,60 и отгоре все още има шанс.


                    Мразя да се ровя назад. Но се сетих за тази анкета. И тя отговаря точно на нивото на твоята бележка. Нищо обвързващо.
                    не виждам в участието ти в една анкета нещо което да прилича на анализ ...първо защото нямаш нито стоп , който да защити позицията ( а за мене стопа е много по важен от таргета и той е водещата част при заемането на позиция ) ,и второ ,че м/у таргета който е посочен и цената до където е стигнал пазара има една значителна разлика от около 800 пипса , та не разбрах кое точно си "познал" тогава ... така че нека аз да правя "смешни" анализи ,а ти си продължавай анализите с "поглед" в бъдещето...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                      Гошко (Годим) нали броеше някакво на 0 за пазара съм бил и ми е натрит носа..... погледни датата и после графиката и кажи тази "глупава" прогноза как я броиш многознайко....

                      http://www.investor.bg/forum/showthr...=12290&page=32
                      Понеже нещо се опитваш да ме амбицираш, а не си разбрал поуката от приказката отворих темата за седмичен анализ в другия форум на тази дата, която пишеш. Ето какво намерих:
                      на 19 март 2011 г.
                      Първоначално изпратено от godim
                      Но може да разгледаме и ветрилото от 1,6035. За неговия лъч 1х5 ви говорех непрекъснато от няколко седмици. Е сега, когато имаме побив на лъча и вече неговата подкрепа, нормално е да очакваме атака и на 1х10. Който следващата седмица ще се пресече с 1х1 около 1,50.
                      http://forexforum.bg/viewtopic.php?p=16167#p16167

                      Както виждаш доста конкретно, не мислиш ли? Ето и графиката от тогава.



                      Обяснил съм ти, че анализът ми не е за нива, а за лъчи. Обърнал съм внимание, че 1х10 от 1,6035 (този жилтия на 1,5000) може да е цел на покачването. И какво става нататък?
                      На 7 май.



                      Цената стигна на 13 пипа от лъча. И още тогава предположих, че е възможно отново да се върне към него (забележи не към нивото, а към лъча) за да го достигне и мине отгоре...
                      Сега сравни твоята бележка ли, забележка ли с този анализ. Казвам ти: не си разбрал поуката от приказката. А тя е проста - ако спазваш правилата на приказката винаги можеш да разчиташ на пазара.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ChichoMancho Разгледай мнение
                        Какво е това.
                        Пак ли сме едновременно в бича и меча силна позиция.
                        Абе наистина сте ми много интересни. Какво чудно има в това? Сега активното бичо ветрило е от 1,4014. И да по него още сме в силна позиция.



                        Утре ще е активно това от 1,4229.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                          Гошко (Годим) нали броеше някакво на 0 за пазара съм бил и ми е натрит носа..... погледни датата и после графиката и кажи тази "глупава" прогноза как я броиш многознайко....

                          http://www.investor.bg/forum/showthr...=12290&page=32
                          Нормално не участвам в анкети. Как участвах в тази и аз не знам. Просто да видиш колко смешна е "прогнозата" ти и позоваването на някаква такава бележка. Без графика,без нищо.

                          Първо датата, когато е прекратена анкетата. И нивото - 1,3331.

                          После моят отговор. Виж отговора на Возний. Трябва да се има предвид, че отмяната на покачването е под 1,1876, нали? 1,60 и отгоре все още има шанс.


                          Мразя да се ровя назад. Но се сетих за тази анкета. И тя отговаря точно на нивото на твоята бележка. Нищо обвързващо.

                          Коментар


                          • Ако минем на графиката на колебанията. 1,4229 стана локално дъно, както бяхме предположили и от него утре ще строя ново бичо ветрило. Движението от 1,4229 до 1,4423 е 194 пипа за 2 дни. Бяха ни нужни 189 пипа за два дни. Как ще стане обръщането за трета част на "оригиналното" движение все още нямам представа... И дали ще стане? Ако и когато стане ще смятаме отново.
                            Какво е това.
                            Пак ли сме едновременно в бича и меча силна позиция.

                            Коментар


                            • обосралис
                              Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                                Гошко (Годим) нали броеше някакво на 0 за пазара съм бил и ми е натрит носа..... погледни датата и после графиката и кажи тази "глупава" прогноза как я броиш многознайко....

                                http://www.investor.bg/forum/showthr...=12290&page=32
                                Йосифе, почваш пак. Написах ти и преди. Съгласен съм, каквото и да твърдиш. Това е минало. Дай прогноза за бъдещето. Тук и сега. Ако искаш може да изчакаме два-три дни. Все ми едно. Но дай позицията, която ще защитаваш. Спри да критикуваш другите.

                                Коментар

                                Working...
                                X