IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутна търговия - FOREX -Технически анализ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
    Момци, дайте идея моля как да си усъвършенствам 5 минутната стратегия. Търгувам когато 5 периодната пресече 200 периодната и има дивергенция ва Макд.
    И вадиш ли сериозна кинта от това. Какви са тия фреймове 5 минутни 1 минута. Тва не е сериозна търговия, а хазарт. Напиши в гугъл за тва и ще ти излезнат множество стратегии. Иначе дивергенцята е толкова тъпо нещо.... 50/50 .... защото съм виждал доста доста солидни и продължителни

    Коментар


    • Момци, дайте идея моля как да си усъвършенствам 5 минутната стратегия. Търгувам когато 5 периодната пресече 200 периодната и има дивергенция ва Макд.
      Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

      Коментар


      • Tell me please what's going on KONDOR ?
        Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

        Коментар


        • Браво Баце, отлична работа.
          Само не разбрах, що стана Кондора?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kondora

            Е..... сега ........до пипс не мога да си споделям действията.........поради бързината на случващото се на графиката...........
            Аи що мислиш че не съм отворил ......
            Ще изчакам спускане (ако) до 1.2280...........и там пак..............
            Забравих да допълня че това сега може и да е (а) от Е............което означава че може и да те поизпоти (с) от Е..........
            Стопа е правилен .............жули дълги................
            Нема как да знаем в коя подвълна на подвълните сме..............

            п.п. днеска свалих пазаро у ''партер''
            В шест двойки..............
            ОК пусни графика когато отвориш къси или дълги да изкараме някой леф и ние ама навреме не като веке и приключило движението

            Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kondora

              Абсолютно вярно ............

              С едно уточнение , че...........това може да не е вълната Е ....(завършваща триъгълника а едва ''b'' на вълна (D) )
              тоест ...... към 1,2420 / 1.2440 ...... ослушване и залягане , щото цената може да се спусне до текущи - отново .............
              Иначе стопа е идеален и............дълги ...............
              Споменах , че има още 3 варианта ........напълно сериозни............Единия минава през стоповете на 1.2215 и продължава надолу..........
              Но............и това го има в играта............
              ОК убаво значи мислим еднакво ,само дето не разбрах кога ке отвориш дългите или си решил ако е ''b'' на вълна (D) както пишеш
              да пуснеш пак къси от 1,2420 / 1.2440
              Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kondora
                Затворена и втората !!
                и сега ТАТОвото какво правим ?Триъгълника завърши според твоето броене ,щото това бе вълна Е.
                Не требе ли дълги да се отварят веке с стоп 1,2215 демек края на вълна С с таргет над 1,2555
                Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

                Коментар


                • няма какво да го въртиш. До 20 часа купувам долари. Единственото което ме дъни до момента е паунда, ама би трябвало да тръгне надолу в следващите 4 часа , но както и да е най-важно е спада на copper който ще го държа до утре. Дано големите играчи си свършат работата. Аз съм малка рибка която плува до акула

                  Коментар


                  • Няма отчетлив пробив на 4 часа това ме тревожи а и слиза много бавно .може да върне и до 23.90 и от там да се изсипи ... няма хващане на 4 часа , 95 % го прави
                    Животът е огледало.....усмихвай се

                    Коментар


                    • Др вариант е да слезе до 23.70 което е по вероятният и ще го търся със стоп от 22.60 или дъното 22.15 това евентуално кум 4.30 . Вече не ми се рискува .!Или ще върне до23.80 къс от стоп 23.25 . Това слизане беше вчерашната тенденция . За това първото ми влизане е смело , после вече мога да го въртя от всякъде на шиша. Още ме е яд за последната ми грешка .
                      Животът е огледало.....усмихвай се

                      Коментар


                      • Ще даде , мисля ме плътно ще го забие на 22.80 и ще остане там до утре . Аз направих друго на 23.35 затворих 2% плюс слетобяд ще отварям на ново , Много искам да върне на 24.20 и от там да го забия по главата със стоп на 24.80 и когато пробие на 4 часа да сваля стопа на 24.20 и да добавя още 1 процент и вече ще го държа до 21
                        Животът е огледало.....усмихвай се

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kondora

                          Събев , това не го разбрах ............като ''В'' -то ти от графиката (ама много прилича на Стамбовата , бре ) ......
                          И това : '' Поздрави '' , накрая
                          Да не ти е и на теб Стамбата - приятел и ученик !!??
                          'Начи ....сега по горното....... Не ми звучи хич добре .......
                          Сега сме в най - горната точка от момента започване на разговор тук ............
                          Пишеш

                          Хубаво ...... тез '' хванати къси '' ще требва да са от по ниското ( 100 % - сега сме най -високо от разговора ни тук )
                          Те трябва да имат стопове ......... Които вече са ..... добра цифра ! И защо от тук да не се открият къси , със стоп , стопа на долните ''хванати къси ''
                          Той ще е в пъти по - малък от стопа на долните ''стисканите'' къси .................
                          Имам предвид хванати къси по върховете. А за хванатите къси на по долни нива , мога да им бъдат обирани стоповете многократно. Отделно консолидацията може да се разшири. И на късите и на дългите непрекъснато да им обират стоповете. Това е много общо казано и всички го знаят. Но имаме формиран връх и всички трябва да се съобразяват с него за сега. Агресивното търгуване на двойката не е опция преди да обърне пазара на акции дългосрочно, но пък тогава може да е късно. Поздрави и на тебе.

                          Коментар


                          • Кондор, поздравление за дебата ,аз си признавам винаги грешките , къде се излакомих и държах позиция след ударен стоп на 4 часа ... индикаторите ме подведоха ... принципно не залагам на тях ... Важното е че заприлича на форум успех в търговията
                            Животът е огледало.....усмихвай се

                            Коментар


                            • Друго . Целта е не да вземеш 200 или 500 евро а да вземаш по един процент . В Края на месеца да си с 10 процента на сметка от 20 хиляди ... прави 2000 хиляди ... 5 да си от горе годишно си 60 % доходност ... не знам къде има такава успеваемост в инвестирането ... Позициите ги смятайте в проценти .. и винаги лимитирайте загубата да е 1% от капитала на сметката и винаги стоп и отваряне на позиция в 16.00 часа и 15 Мин или 30 . Не търсете движения по целият екран на монитора .. стоп изпълнен обем затваряш компютара.
                              Животът е огледало.....усмихвай се

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kotara22 Разгледай мнение
                                С един процент от капитала си , никога несе страхувай в 16 и 16.15 техника флипер ... важното е да си в първата позиция ... Паунда също е под ниво виж баровете на 4 часа поглъщаши , 23.30 и 23.40 вече затваряш а ако от тук направи нов връх още по добре за тен вход от 24 сега на 5 Мин ще отиде на дясно и ще ти даде вход на 5 Мин за къси ... хвана ли смисъла . Когато има дълг трен входовете са след нов връх на 4 часа ... сега на 4 часа подкрепата е чяк на 24.02 значи казахме времето на тренда от 23.02 е равно на корекцията ... за да продължи нагоре трябват 8 или 9 бара корекция ... тоест под ниео сме ... значи къси ... за това гледаш времевата рамка на 4 чааа и 5 Мин графика
                                Що трендите в средно срочна консолидация или се превъзбудихте от коментарите на Кондора. Тренда може да се движи на страни със седмици и месеци и само да ви обира стоповете. Който хванал къси да ги държи. Откриването на нови къси позиции с близък стоп може да е доста трудно. Може и да има нов връх преди спускането. Поздрави.

                                Коментар

                                Working...
                                X