IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутна търговия - FOREX -Технически анализ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от volatilnia Разгледай мнение
    ГАПЪТ 1,07 ЗАПЪЛНЕН .

    РЕДКО КАЖИ ДАВАЙ ДОЛАРЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ. ХИХИХИХИХИХ
    Надявам се че имаш предвид гапа от 21 -24 април 2017 ?
    Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

    Коментар


    • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

      Ключа е в Йената. Възможно е в момента тайно ЯЦБ да се намесва на пазарите за да спре поскъпването на йената. Даже мисля че преди няколко дена точно тук в инвестора писаха за ЯЦБ и възможностите за интервенции поради поскъпването.
      Не виждам как ще го правят тайно - без да ги пляскат през чонките

      По скоро на страшно много народ са им се зачервили репите и обръщат де що могат в долари та да си покрият позициите

      Или пък Фед нарочно играе обратно движение та да обере стоповете на всички тарикати дето са очаквали падане на долара от очакваното намаляване на лихвата - Явно прекалено много народ са се били наредили на клона и Фед одруса крушата до последният клон - Ако е това скоро ще видим долара с 20ст на долу

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

        Нещо не мога да ти схвана идеята а примера с турската лира хептен, чийто курс може да обезсмисли всякаква лихва

        До преди няколко месеца само като наближеше сбирка на ФЕД и се споменеше повишение с 0.25% долара скачаше с по няколко стотинки още преди да се е случило

        Сега лихвата падна и вместо долара да падне - Долара отбеляза най силното си повишение сигурно от поне няколко години

        Та това обратно движение трябва да си има някакво обяснение - Примера ти с лирата за мен не е релевантен
        правилото е следното: Валутите с по-висока инфлация имат по-висока лихва. А за конкретния случай, ако е имало по-високи очаквания, може да са се акумулирали някакви напрежения и да са се освободили при обявяването на решението.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

          Аз това че в такива времена се губи логиката го знам - питам за някакво изглеждащо логично обяснение извън теорията на хаоса

          Защото ако някой е имал евро или паунди и просто иска да има кеш не му пречи да остане в тези позиции то пак е някакъв вид кеш - За да обърне от евро и паунди в долари в такива големи обеми че цената да скочи с 10ст би трябвало да има някакво друго обяснение
          Ключа е в Йената. Възможно е в момента тайно ЯЦБ да се намесва на пазарите за да спре поскъпването на йената. Даже мисля че преди няколко дена точно тук в инвестора писаха за ЯЦБ и възможностите за интервенции поради поскъпването.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

            Така ще ти го обясня аз още по накратко. В момента всички пазари са в кризистно състояние. Властват емоции и паника а не какво било ставало преди фед да говори или след като говори. Всички теории какво се случва като се свалят лихви или се качват не въжат в периоди на сътресения и прочие. И какво ако фед сваля лихвите ако се задава глобален апокалипсис? Кой ще го интересуват пазарите? хората ще продават за свеж кеш за презапасяване и толкоз. Мисле че разбра горе долу за какво говоря.
            Аз това че в такива времена се губи логиката го знам - питам за някакво изглеждащо логично обяснение извън теорията на хаоса

            Защото ако някой е имал евро или паунди и просто иска да има кеш не му пречи да остане в тези позиции то пак е някакъв вид кеш - За да обърне от евро и паунди в долари в такива големи обеми че цената да скочи с 10ст би трябвало да има някакво друго обяснение

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

              Нещо не мога да ти схвана идеята а примера с турската лира хептен, чийто курс може да обезсмисли всякаква лихва

              До преди няколко месеца само като наближеше сбирка на ФЕД и се споменеше повишение с 0.25% долара скачаше с по няколко стотинки още преди да се е случило

              Сега лихвата падна и вместо долара да падне - Долара отбеляза най силното си повишение сигурно от поне няколко години

              Та това обратно движение трябва да си има някакво обяснение - Примера ти с лирата за мен не е релевантен
              Така ще ти го обясня аз още по накратко. В момента всички пазари са в кризистно състояние. Властват емоции и паника а не какво било ставало преди фед да говори или след като говори. Всички теории какво се случва като се свалят лихви или се качват не въжат в периоди на сътресения и прочие. И какво ако фед сваля лихвите ако се задава глобален апокалипсис? Кой ще го интересуват пазарите? хората ще продават за свеж кеш за презапасяване и толкоз. Мисле че разбра горе долу за какво говоря.

              Коментар


              • ДА ВИДИМ ДАЛИ НА РЕДКО ЗЛАТНОТО ЯЙЦЕ 1,06666666 ЩЕ СПРЕ ЕВРАКА

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение

                  Ако имам две валути, примерно турска лира и долар и в долари непрекъснато се намаля лихвата а в турската лира непрекъснато лихвата расте, как би го изтълкувал това? А в коя от двете валути би предпочел да си държиш парите? Същото е и с долара и еврото, само че разликите са доста по-малки.
                  Нещо не мога да ти схвана идеята а примера с турската лира хептен, чийто курс може да обезсмисли всякаква лихва

                  До преди няколко месеца само като наближеше сбирка на ФЕД и се споменеше повишение с 0.25% долара скачаше с по няколко стотинки още преди да се е случило

                  Сега лихвата падна и вместо долара да падне - Долара отбеляза най силното си повишение сигурно от поне няколко години

                  Та това обратно движение трябва да си има някакво обяснение - Примера ти с лирата за мен не е релевантен

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение
                    Дайте някаква обосновка, защо след пад на лихвите с 1% вместо долара да падне с 10ст той се качи с толкова?

                    Разпродават евра и паунди та да си спасяват репата ли?
                    Ако имам две валути, примерно турска лира и долар и в долари непрекъснато се намаля лихвата а в турската лира непрекъснато лихвата расте, как би го изтълкувал това? А в коя от двете валути би предпочел да си държиш парите? Същото е и с долара и еврото, само че разликите са доста по-малки.

                    Коментар


                    • ДАНО ДАНО ДОЛАРЯТ СТИГНЕ ПАРИТЕТ С ЕВРАКА !

                      Коментар


                      • Дайте някаква обосновка, защо след пад на лихвите с 1% вместо долара да падне с 10ст той се качи с толкова?

                        Разпродават евра и паунди та да си спасяват репата ли?

                        Коментар



                        • „Големият конфликт между САЩ и Китай беше на 16 февруари 2020г., когато китайците отказаха да предоставят реални стоки, които съществуват в реалния свят, срещу доларите, които печата Федералния резерв на САЩ. Китайците поискаха да им се плаща с реални вещи и реални стоки. При което, разбирате, че цялата предишна схема, която работеше, се срути“

                          А долара го помпат повече месец...За да изглеждат индексите красиви и умни.

                          Коментар


                          • ГАПЪТ 1,07 ЗАПЪЛНЕН .

                            РЕДКО КАЖИ ДАВАЙ ДОЛАРЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ. ХИХИХИХИХИХ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                              Момчета, технически как го виждате долара спрямо еврото в тази коронясала обстановка? 1.20 види ли се на хоризонта?
                              За момента , както се развива движението , виждам и повече
                              Влезнах му още на 1.0850 , след седмичния пин . И даже го обявих .
                              Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                              ЕUR....- започва растящ тренд.......................
                              Ще поизчистя сега по горните позиции , защото очаквам текущо някаква корекция на движението и след това пак нагоре ..............

                              Коментар


                              • Момчета, технически как го виждате долара спрямо еврото в тази коронясала обстановка? 1.20 види ли се на хоризонта?

                                Коментар

                                Working...
                                X