IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутна търговия - FOREX -Технически анализ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ChichoMancho Разгледай мнение
    не виждам никъде 1х1 (1,4261)
    айде дръпна го за шлифера... отваряйте чадърите..започва потоп от драсканици и дълги обяснения

    Коментар


    • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
      Когато мине под 1х1 (1,4261) вече ще е в защита - слаба позиция. .
      не виждам никъде 1х1 (1,4261)

      Коментар


      • Ще използвам графиката от преди малко. За съжаление не мога да покажа всичко и трябва да се досещаме. И другото. Нека гледаме бичото ветрило от 1,4014. Самото дъно го няма. Ветрилото е със златист цвят. Пунктирите са лъчите 2х1 и 1х2 защото в МТ4 ветрилото е без тях, а си ги чертя допълнително. Тук виждаме лъч 1х1 означен е с нивото 1,4161 за 24оо часа в петък. Всъщност там ще е и отварянето в понеделник. Да не се разсейвам. Докато цената е над 1х1 от дъното тя е в силна позиция защото е в атака. Когато мине под 1х1 (1,4161) вече ще е в защита - слаба позиция.


        Значи, този черен триъгълник е място, в което и мечки и бикове са силни.
        Last edited by GoDim; 30.07.2011, 19:14.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от godim
          Ти как определяш посоката? Не ме питай за кой фрейм. Казах ти, че работя на дневна.
          Значи.... ето как определям посоката: На дневна едва ли ще можем да разберем какво става. За това гледаме на Н4. Е да де, но и тук май не е ясно какво точно става. За това минавам на М5. Нещо като Zoom, но във времето...БАСИ ТО КЪДЕТО И ДА ПОГЛЕДНА НИЩО НЕ СТАВА ...... отказвам се да правя анализи ...то това е булшит...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
            Това разбра ли?
            Разбрах за 45 градуса

            Коментар


            • Добре. Все едно си отговорил. Аз използвам графиката на колебанията - онази виолетовата. Там с помощта на един индикатор, който изчертава двудневната графика на колебанията по Ганн определям екстремумите, от които строя верило на Ганн. И ако сега има локален връх при 1,4535 то посоката е надолу. Мечото ветрило от този връх е активното. Но преди да се появи локалният връх 1,4535 е имало локално дъно на 1,4014 от него е имало бичо ветрило. Преди това е имало друг връх 1,4281 с мечо ветрило и т.н. За да не претрупвам графиката, както ме съветвате, разглеждам само последните 4 ветрила. Две бичи и две мечи. Като се появи ново най-старото го изтривам. Всяко ветрило има лъч 1х1. Построен е под ъгъл 45 градуса. Сега престави си мечото ветрило от 1,4535. Под ъгъл 45 има един лъч. Когато цената е под него позицията и е силна, защото цената е в атака. Когато мине над него позицията и е слаба защото е в защита. Това разбра ли?
              Last edited by GoDim; 30.07.2011, 19:19. Причина: това 1,4017 не ми злиза от главата - разбира се 1,4014

              Коментар


              • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
                Ти как определяш посоката? Не ме питай за кой фрейм. Казах ти, че работя на дневна.
                Посоката е "тъмна Индия", но като седнеш пред компа трябва да имаш кристално ясно намерение със съответното поведение ... сетъпи му викат някой, гарнирани с ММ.

                Писал съм много ГоДим и примери съм прилагал .... евентуално, ако не съм усетил прикрития ти интерес.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ChichoMancho Разгледай мнение
                  Казвам пак: пишеш много думи ... прикриваш ли се зад тях ... знам ли?

                  Горното означава следното (без да използвам герои от зоопарка, като бикове и мечки и без да използвам през изречение мъдри реторични въпроси) :
                  Независимо, че посоката (като модел, който не е изчерпан) която е на север, към момента доходоносните позиции са късите.

                  ..... и така къде с твоя, къде с моя помощ си отговорих на въпрос номер 3.
                  Нищо не си разбрал. Пратих те да четеш, че там съм мислил, писал и давал графики на спокойствие. Сега тук нещо ще пропусна или ще кажа накриво и пак ще се почне.
                  Ти как определяш посоката? Не ме питай за кой фрейм. Казах ти, че работя на дневна.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
                    Как е по правилно Al Brooks или All Books .... много книга бре, а казват, че ПА-то било мноо просто .... и днес ли пържи сом

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
                      Още един всезнаещ.
                      Пия си кафето и се замислих за теб
                      Ти нещо като Българския Возни в Ган теорията ли се опитваш да се наложиш?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
                        За силната меча позиция от 1,4535 и едновременно силната бича позиция от 1,4017. Ако се върна към баскетбола.....
                        Казвам пак: пишеш много думи ... прикриваш ли се зад тях ... знам ли?

                        Горното означава следното (без да използвам герои от зоопарка, като бикове и мечки и без да използвам през изречение мъдри реторични въпроси) :
                        Независимо, че посоката (като модел, който не е изчерпан) която е на север, към момента доходоносните позиции са късите.

                        ..... и така къде с твоя, къде с моя помощ си отговорих на въпрос номер 3.
                        Last edited by ChichoMancho; 30.07.2011, 18:31.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SoKoLoV Разгледай мнение
                          Това трябва да е сложна система от правила прави 1,прави 2, после 3 и така до колко Прасе.
                          Имаш към 15 индикатора,кои за какво е едва ли знаеш и да може и да си чувал.
                          Горе на графиката имаш както трендови,така и осцилиращи.

                          Я вземи дай малко пояснения за системата си.Това което виждаш на картинката няма как да работи иначе.
                          ...........
                          Така е, наистина е сложна система. Разработих я съвместно с екип от учени, занимаващи се със секретни разработки за американското, китайското и руското правителства. Нямам право да издам техниката на търгуване по нея, тъй като се следят изявите ми в нета от тайните служби на същите тези правителства ( дори от достоверен източник разбрах, че и Мосад са в играта вече ) и не искам да ви навредя, тъй като ще бъдете преследвани.
                          Много добре изглеждащо средностатистическо българско прасе, мутирало по време на чернобилската радиа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SoKoLoV Разгледай мнение

                            Го диме,Гън има система за анализ на времето и цената,но това е и неговата система за търговия.
                            Ако имаш движение от т.А до т.Б го приемаш за 1-ца.Опъваш му фибото,както и ветрилата от максимума и минимума и засичаш точките в които лъчите се пресичат един с друг и с нивата на фибо.
                            Това се прави при изразено начало на импулсно движение и неговият край или движение от т.А до т.Б.
                            След което правиш ценова и времева матрица от различен порядък за максимума или минимума за които те интересува.Това всичкото от дневна на горе.
                            След което следиш нивата при лъчите с тези при фибо и ако съвпадат и цената се отблъсква от тях или пробие заемаш нормална позиция.
                            Когато нивата от ветрилата съвпаднат с фибо ценовата и времева матрица се влиза в двойна позиция.
                            И така нататък...

                            Иначе на манчо изглеждат най добре.Това е.
                            Още един всезнаещ. Съветите ти показват само, че не си чел темите, в които съм описал някои неща. Вземи прочети и после давай съвети. Най-простото: Ганн работи с квадрат 8 деления. Едно деление е 12,5%. Къде тук виждаш Фибоначи? Този спор съм го водил няколко пъти и нямам намерение да го почвам пак.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
                              Да, знам че са три, но викам една по една да я карам.
                              Супер, значи е обявил датите. Не бях влизал във форума скоро да проверя, как се движат нещата. Мерси за информацията

                              http://www.youtube.com/watch?v=JaxK4...x=4&playnext=1
                              Поздрав ))))
                              Тhere is no good direction to trade, short or long; there is only the money-making way to trade.

                              Коментар


                              • За силната меча позиция от 1,4535 и едновременно силната бича позиция от 1,4017. Ако се върна към баскетбола. След продължителните атаки на биковете, мечките успяха да вкарат в игра техния нов нападател 1,4535 и постепенно преминаха в атака. Биковете ги държат далеч от своята зона - 1,4161 и си имат своя нападател 1,4017. Вчера мечките атакуваха, бележеха лъч след лъч и им оставаше само да преодолеят 1,4161 за да притиснат биковете в глуха защита когато 1,4017 се изправи и избута цената нагоре. При нов връх над 1,4412 може да очакваме и нов нападател на биковете - 1,4225.

                                Коментар

                                Working...
                                X