IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутна търговия - FOREX -Технически анализ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Отговорил съм ти. След това, пак подведен от теб, показах анкетата. Радвам се, че се отказваш да говориш/пишеш с мен. Това е един мой щастлив ден. Ще изпия една бира по този случай. Наздраве!

    Вчера, 21:51
    Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
    Йосифе, почваш пак. Написах ти и преди. Съгласен съм, каквото и да твърдиш. Това е минало. Дай прогноза за бъдещето. Тук и сега. Ако искаш може да изчакаме два-три дни. Все ми едно. Но дай позицията, която ще защитаваш. Спри да критикуваш другите.
    Last edited by GoDim; 02.08.2011, 15:50.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
      30.07.2011, 13:22



      А сега от теб се иска само един анализ да дадеш. Няма да го обсъждам. Просто те е страх, не от мен, от пазара те е СТРАХ

      да гошко много ме е страх и то от пазара ....бррррр , страх ме е и за това НЯМА ДА ТИ НАПРАВЯ АНАЛИЗ ...щото и да ти го направя ти пак си недоволен .....

      питах те това от 15.03 .11 г..на анализ ли ти прилича или не ..ти вместо един път да отговориш нещо нормално ти ми извади някаква анкета от преди една година на някакъв си возной за да ми "натрийш " пак носа...е хубаво натри ми го...Ами защо не вземеш да ми извадиш някоя снимка от детството си на която седнал на цукалото да акаш чертаеш графика на USD?DEM с която пак да ми натриеш носа..... голям смешник си и ревльо братче ....никога не можеш да признаеш ,че понякога и ти не си прав ...Който напише някакъв анализ ти веднага излизаш опъваш чаршафите и започваш да му "натриваш" носа ...Де що тема има за анализ и ти като хлебарка я налазваш с твоите си шибани килими и хората им става неудобно да пишат ...но ти нали си нахален тип и не се усещаш...Отваряш тъпи теми и след месец два ги заебаваш за да налазиш някоя чужда тема ...абсолютен паразит.

      приключвам да пиша с тебе защото е абсолютно губене на време братче....Ти си най-великия , на Ган чертичките са единствени на този свят ..всички останали от нищо не разбират......само дето пак ще ти кажа
      ТИ ОТ ФОРЕКС КОГАТО ИЗКАРАШ 5 лева , аз ще ти дам 500 .....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
        30.07.2011, 13:22


        02.08.2011, 13:52


        Това, което искаш е пак обсъждане на моите анализи или там каквото и да е било. Как да ти обясня защо съм написал КАРАЙ, като ти и понятие си нямаш от въпросите, които са обсъждани. Ще имаш право на отговор, когато направиш такава тема и покажеш на всички новата си ТС, опишеш я, тестваш я и получиш положителни резултати. Пак се вижда, колко си нелогичен, злобен и нетактичен. Хиляди пъти повтори, че отицателният резултат (удареният стоп) не е нещо лошо. Тук има ли разлика. Или...?
        малко отзад напред ... нали ти искаше аз да се извиня за това че пазара ми ударил стопа , нали ти беше човека който тръбеше , как пазара ПАК ми натрил носа защото ми удари стопа, нали ти беше човека ,който казва че нищо не разбирам защото пазара ПАК ми ударил стопа....Е СЕГА ЗА КАКВО МИ КАЗВАШ ,ЧЕ СТОПА Е ХУБАВО НЕЩО ...кога лъжеш ...сега за да си оправдаеш насрания гъз или тогава когато ме оплюваше ......
        За това извини се ако обичаш на хората за отрицателния резултат и им кажи още веднъж КРАЙ аз не разбирам от анализи и търговия , както аз направих няколко пъти...... и тогава ми обеснявай кога имам право на отговор......

        Коментар


        • 30.07.2011, 13:22
          Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
          Виж сега, Йосифе!
          Човек започне да говори нормално с теб и ти си включваш записа. Успокй се! Изпий си зеления чай както казва Манчо. Роси ти каза, това е тема за ТА. Позициите са в другата тема. Там отиди и питай, може да има желаещи да се състезават с теб. Това пък за какво ти е? Но ти си знаеш.

          Тук се пишат анализи на форекс пазара. Ако имаш такъв дай го. Ако не, можеш спокойно да продължиш да си плямпаш.
          02.08.2011, 13:52
          Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
          Ето тук да видите как Йосиф се подиграва и говори само глупости. И после как пазарът го отнася. Това е първата му позиция, която знам. После има още две, пак отнесени. Толкова се уплаши момчето, че вече НЕ ЩЕ да говори за пазара в бъдеще. Вади само нещо от миналото. А аз съм писал много, има и за учене, има и прогнози. Някои верни, други грешни, но така е, не се раждаме научени. Ще се учим цял живот. Всъщност само тези, които го желаем.

          http://www.investor.bg/forum/showthr...81#post1165381
          Това, което искаш е пак обсъждане на моите анализи или там каквото и да е било. Как да ти обясня защо съм написал КАРАЙ, като ти и понятие си нямаш от въпросите, които са обсъждани. Ще имаш право на отговор, когато направиш такава тема и покажеш на всички новата си ТС, опишеш я, тестваш я и получиш положителни резултати. Пак се вижда, колко си нелогичен, злобен и нетактичен. Хиляди пъти повтори, че отицателният резултат (удареният стоп) не е нещо лошо. Тук има ли разлика. Или...?
          А сега от теб се иска само един анализ да дадеш. Няма да го обсъждам. Просто те е страх, не от мен, от пазара те е СТРАХ
          Last edited by GoDim; 02.08.2011, 15:18.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
            30.07.2011, 13:22


            02.08.2011, 13:52
            аз само искам да дискутирам с тебе това ти изказване......какво лошо съм направил

            Първоначално изпратено от Годим преди две години
            За мое съжаление се реализира другото движение. Подкрепата на 1,3843 не издържа и цената пропадна надолу. Бях решил да преместя малко стопа - на 20 пипа, но сега, като пуснах компютъра вече беше късно. Идеята ми е че ще изравниме движенията на 1,3651 и може от там да започне покачване. Въпреки, че ни липсват още два дни. Както и да е. Май моят експеримент отива към край. За радост на Мана и Йосифа ще спра да ви досаждам с моите незнамкви графики. Първо не виждам смисъл от това да продължавам и второ почна да ми отнема повече време. Цената вече стигна 1,3647. Пожелавам ви успехи!

            КРАЙ
            не мога да разбера за какво се сърдиш...Ти ми вадиш някакви анкети от преди 1 година и аз кортектно ги дискутирам с тебе ..давам моята гледна точка , а ти ме обиждаш , казваш ми че не разбирам и се отнасяш доста непочтително ...даже ми забраняваш да давам оценки на твоите "анализи" и аз казах ОК...за това дай да дискутираме собствената ти оценка......нещо лошо ли съм казал.... искам от тебе това , което ти ме помоли да поискам.

            Коментар


            • 30.07.2011, 13:22
              Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
              Виж сега, Йосифе!
              Човек започне да говори нормално с теб и ти си включваш записа. Успокй се! Изпий си зеления чай както казва Манчо. Роси ти каза, това е тема за ТА. Позициите са в другата тема. Там отиди и питай, може да има желаещи да се състезават с теб. Това пък за какво ти е? Но ти си знаеш.

              Тук се пишат анализи на форекс пазара. Ако имаш такъв дай го. Ако не, можеш спокойно да продължиш да си плямпаш.
              02.08.2011, 13:52
              Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
              Ето тук да видите как Йосиф се подиграва и говори само глупости. И после как пазарът го отнася. Това е първата му позиция, която знам. После има още две, пак отнесени. Толкова се уплаши момчето, че вече НЕЩЕ да говори за пазара в бъдеще. Вади само нещо от миналото. А аз съм писал много, има и за учене, има и прогнози. Някои верни, други грешни, но така е, не се раждаме научени. Ще се учим цял живот. Всъщност само тези, които го желаем.

              http://www.investor.bg/forum/showthr...81#post1165381
              Last edited by GoDim; 02.08.2011, 14:50.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                така е Гоше ..не разбрах това ще го дискутираме ли или пак те засрамих ...как 6 месеца излъга толкова твои последователи...ти тогава извини ли им се не разбрах
                Първоначално изпратено от годим преди две години
                За мое съжаление се реализира другото движение. Подкрепата на 1,3843 не издържа и цената пропадна надолу. Бях решил да преместя малко стопа - на 20 пипа, но сега, като пуснах компютъра вече беше късно. Идеята ми е че ще изравниме движенията на 1,3651 и може от там да започне покачване. Въпреки, че ни липсват още два дни. Както и да е. Май моят експеримент отива към край. За радост на Мана и Йосифа ще спра да ви досаждам с моите незнамкви графики. Първо не виждам смисъл от това да продължавам и второ почна да ми отнема повече време. Цената вече стигна 1,3647. Пожелавам ви успехи!

                КРАЙ

                извадката е от темата на Годим http://www.investor.bg/forum/showthread.php?t=10680

                но за съжаление толкова го досрамя от собствената си търговия ,че изтри всичко...
                не разбрах...искаше да дискутираме..чакам ....
                Last edited by йосиф; 02.08.2011, 14:11.

                Коментар


                • Ето тук да видите как Йосиф се подиграва и говори само глупости. И после как пазарът го отнася. Това е първата му позиция, която знам. После има още две, пак отнесени. Толкова се уплаши момчето, че вече НЕЩЕ да говори за пазара в бъдеще. Вади само нещо от миналото. А аз съм писал много, има и за учене, има и прогнози. Някои верни, други грешни, но така е, не се раждаме научени. Ще се учим цял живот. Всъщност само тези, които го желаем.

                  http://www.investor.bg/forum/showthr...81#post1165381
                  Last edited by GoDim; 02.08.2011, 13:56.

                  Коментар


                  • Та малко за поуката от приказката. Пиятели, винаги можете да разчитате на пазара да затвори голамата уста на онзи ваш приятел, който много говори, а малко се съобразява с правилата на приказката. Това е. Какво повече да кажа?
                    Last edited by GoDim; 02.08.2011, 13:18.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ChichoMancho Разгледай мнение
                      Двата случай са в синьо и червено (в цитата). С тях си осигуряваш "поточност" на писането. Видно е.

                      Любопитството ми се изчерпа Аз бях до тук. След някой друг месец ще дойда да видя до къде си стигнал.

                      Поздрави!
                      Сега да видя и Чичо Манчо. Какво не разбрал, от какво не е доволен?

                      Ако минем на графиката на колебанията. 1,4229 стана локално дъно, както бяхме предположили и от него утре ще строя ново бичо ветрило. Движението от 1,4229 до 1,4423 е 194 пипа за 2 дни. Бяха ни нужни 189 пипа за два дни. Как ще стане обръщането за трета част на "оригиналното" движение все още нямам представа... И дали ще стане? Ако и когато стане ще смятаме отново.
                      Вече написах. Ветрилата са по графиката на двудневните колебания на Ганн. От всеки връх или дъно на жълтия зиг-заг изчертавам ветрило. После по четирите последни ветрила се опитвам да прогнозирам движението на цената между лъчите. Използвам правилото на всички ъгли. То гласи следното (импровизирам): в един ВЪЗХОДЯЩ тренд цената ще се стреми да остане над лъч 2х1 и постепенно ще се забавя. Но с течение на времето влиянието на този лъч ще намалява и цената ще мине под него към лъч 1х1. По нататък цената ще мине и под него и ще се движи към 1х2. Обратното - при НИЗХОДЯЩ тренд цената се движи под лъч 2х1. С отслабване на влиянието му цената ще мине над него към 1х1. И накрая ще пробие и над 1х1 към 1х2. Така. Ясно ли е? Ако не е ето линк
                      http://patternpricetime.com/glossary...of-all-angles/

                      Нормално прогнозите си правя по това правило като гледам лъчите на 4 от последните ветрила. Добре. Но ситуацията нормална ли е? В смисъл не, че пазарът е ненормален. Той си е точно такъв какъвто трябва да бъде и е бил винаги. Не. От известо време прогнозирам текущото движение такова, че да е идентично или сходно с едно вече минало движение на цената. Смятам тук едни пипове и едни дни в плюс или минус. Няма значение. Това се двете неща, които описвам и теб те притесняват, че едното няма общо с другото. А не е така. Вместо да анализирам всичките тези пресичаници и нови върхове и дъна през ден, дори всеки ден, аз просто си казах: Може ли да се реализира "онзи" сценарий на движение? Моделът е 3 дни надолу, два дни нагоре и 3 дни надолу. Почнах да правя сметки и да давам нива. От друга страна си чертая ветрилата и следя по тях. За да се получеше моделът трябваха точно тези движения - в смисъм дъна и върхове. Първото движение бе надолу за три дни. Второто нагоре за два дни и сега е третото. Днес му е вторият ден. Ветрилата ми помогнаха да определя някои нива на съпротива и подкрепа, но сценарият за движенията бе "откопиран" от предишното движение.
                      Сега дали ще ти се върне интересът?
                      Last edited by GoDim; 02.08.2011, 13:15.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
                        Ти не можеш да даваш оценка на анализите ми. ВСЯКА ТВОЯ ОЦЕНКА Е И ЩЕ БЪДЕ ПОГРЕШНА. За това остави другите спокойно да четат. Не им внушавай твоето невежество по отношение на лъчите.

                        За какво искаш да си дискутираме сега?
                        така е Гоше ..аз не мога да давам оценка на ТВОИТЕ АНАЛИЗИ ... но да подискутираме собствената ти оценка на твоите анализи а?

                        Първоначално изпратено от гошко преди 2 години
                        За мое съжаление се реализира другото движение. Подкрепата на 1,3843 не издържа и цената пропадна надолу. Бях решил да преместя малко стопа - на 20 пипа, но сега, като пуснах компютъра вече беше късно. Идеята ми е че ще изравниме движенията на 1,3651 и може от там да започне покачване. Въпреки, че ни липсват още два дни. Както и да е. Май моят експеримент отива към край. За радост на Мана и Йосифа ще спра да ви досаждам с моите незнамкви графики. Първо не виждам смисъл от това да продължавам и второ почна да ми отнема повече време. Цената вече стигна 1,3647. Пожелавам ви успехи!

                        КРАЙ
                        извадката е от темата на Годим http://www.investor.bg/forum/showthread.php?t=10680

                        но за съжаление толкова го досрамя от собствената си търговия ,че изтри всичко...
                        Last edited by йосиф; 02.08.2011, 12:37.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
                          Ами няка как да знам какво си мислил нямаш анализи, само подмятания.
                          Не мога да разбера 1500 пипа? В каква връзка. От 1,1876 до 1,4939 колко пипа има? Каква ти е визията за пазара. Не може да го гледаш само на М5. Е всъщност може, но това си е твой проблем.
                          ей как се правиш на луд ... от 1.4280 до 1.29 колко пипа са бе маймун ....аре не са 1500 , но нали са 1380 пипа ..за това говоря за твоята познаванка че ще отиде до 1.50 , а то стигна до 1.4280 ....

                          а това от 1.1876 до 1.50 точно ти знаеш ли кога щеше да го истъргуваш... точно никога и за това ти казва че толкова дългосрочни анализи са абсолютно безсмислени....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                            ами преведи го на български бе ахмак ... от къде да го знам това 1:1 от 1,4939 къде е и това 1:2 също къде е ... още повече ,че във всяка една минута тези стойности се променят .....
                            или 1:2 от 1.4939 е постоянно число и днес и утре и след 10 дена.... и как я менажирам една такава позиция би ли ми обеснил....добре влизам сега дълъг ..ОК ( стопа не е важен за теб , което значи не слагам такъв ) и почвам да чакам 1:2 ( таргета) ... е днвс е на едно ниво и ако не го стигне , чакам на другия ден , но то вече е с 15-20 пип по -нагоре ... и тъй мога да си гоня таргета безкрайно .... не е лошо като идея , но е тъпо от професионална гледна точка......много тъпо и безполезно....

                            затова се казва Вход тука ( ниво ) таргет там ( ниво ) и стоп - най- важното ниво
                            Така, така. Караш ме пак да пиша неща, кото сим писал.
                            Първо. Не мога да променя мисленето ви. Колкото и да се опитвам някои не можете да почнете да мислите в лъчи.
                            Второ. Ти не разбираш лъчите. И не се опитваш да ги разбереш.
                            И трето следствие от първите две. Ти не можеш да даваш оценка на анализите ми. ВСЯКА ТВОЯ ОЦЕНКА Е И ЩЕ БЪДЕ ПОГРЕШНА. За това остави другите спокойно да четат. Не им внушавай твоето невежество по отношение на лъчите.

                            За какво искаш да си дискутираме сега?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
                              Изведнъж каза, че прогнозата вече не е актуална. Не може да не е актуална, докато цената е над 1,1876. ТОВА Е ФАКТ и не аз манипулирам, а ти щото твърдиш неверни неща. Аз казвам, че отговорът 1,40 (където е и 1,43) е в миналото. Цената стигна 1,50. Дали ще стигне 1,60? Ти какво мислиш? Хайде тук и сега....
                              пак лъжи пич , пак лъжи ...Никъде не съм казал че не е актуална , а че е безсмислена.... БЕЗСМИСЛЕНА ....мисля че има разлика....

                              не знам кое е в миналото или в бъдещето , но да моя анализ от 15.03.11 г. е отдавна в миналото и позицията отдавна осчетоводена , а от тогава още колко анализа и позиции има вече е друг въпрос ....

                              А я ми кажи лъжата за паритета как си я измисли .... интересно ми е ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение


                                не знам какви критерии съм си измислял и не знам някъде да съм твърдял ,че 1.1876 НЕ Е дъно.... поредната ти тъпа лъжа и манипулация....
                                Изведнъж каза, че прогнозата вече не е актуална. Не може да не е актуална, докато цената е над 1,1876. ТОВА Е ФАКТ и не аз манипулирам, а ти щото твърдиш неверни неща. Аз казвам, че отговорът 1,40 (където е и 1,43) е в миналото. Цената стигна 1,50. Дали ще стигне 1,60? Ти какво мислиш? Хайде тук и сега....

                                Коментар

                                Working...
                                X