IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво да очакваме от срещата на БАУД, БАЛИП и ПД????

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • една дата в ксетрата не могат да променят,камо ли търговия да спрат

    Коментар


    • Защо мислите , че не са взели някакво решение .... лошото е ако трябва да се притиснат държавните органи с още ..... срив.... до кръглата маса. Иначе ако са решили да стабилизират пазара .... скоро ще си проличи... Ако чакате публично решение ... сте големи наимници.... Сега сме на кръстопът .... както пишеха колеги има път и на горе и на долу..... важното да има повод за по едно...

      Коментар


      • Имат какво да решават, но ме съмнява, че нещо ще се разберат. Тия, чиито пари се увеличават всеки ден /ПФ/ имат коренно различни интереси от тези, чиито пари намаляват всеки ден /ДФ/. Докато не се изпразнят договорните фондове съвсем, ПФ ще си правят пас на ниските нива защото е ясно, че при тия обратни изкупувания от ДФ, те все някога ще им кацнат. А кой да ги изпревари няма, уви някакъв български Бъфет ни липсва.
        Да, хубаво ще е пуснат късите, защото с тях пазарът много по-бързо ще стигне до равновесните си нива и по света именно затварянето на къси дава старт за движението нагоре. Какво се туткат толкова не знам, явно не им е изгодно. Чак толкова да е сложно да се вгради в кобоса и другите платформи и да се организира, не вярвам. Тия неща си ги има и няма защо да откриваме колелото.

        Коментар


        • Едва сега,след като всичко придоби катастрофални размери се сетиха че има проблем.АМИ СЕГА?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tandem
            Според мен ще си разпределят баницата -т.е ще се разберат кой коя акция ще изкупи и ще контролира занапред зада не се допуска тази порнография повече
            Много интересно откъде ще дойдат парите за това мероприятие.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Пухче
              Няма да има спиране на борсовата търговия, заяви Бистра Илкова - изпълнителен директор на Българска фондова борса - София АД, минути след края на срещата между инвестиционните посредници, пенсионните дружества, КФН и борсата. Материалите в пресата не отговарят на истината, допълни пред журналистите Илкова.

              След края на срещата единствено Илкова отдели време да коментира проведеното обсъждане на закрити врати. Според нейното мнение разговора е бил много конструктивен и довел до единение около проблемите в небанковия сектор.

              Ще инициираме кръгла маса в най-кратък срок, на която ще бъдат поканени представители на изпълнителната власт, председатели на комисии от Народното събрание, министъра на финансите, за да може да се обединим в мерките срещу случващото се на пазара, обяви Илкова.

              Небанковият сектор е изключително важен и затова не може да си позволим да не решим проблемите, категорична бе Илкова.
              Не може и да става въпрос за спиране на борсова търговия и не мога да си обясня откъде излязоха тези гръмки спекулации. На проведената среща получихме подкрепата на КФН относно всички обсъждани проблеми, които посредниците и пенсионните дружества представиха, допълни изпълнителния директор на борсата.
              г-жа Илкова, само преди 2 седмици тръбяхте, че няма проблем!!!!
              Всеки може да спечели от борсата, но не всеки може да печели от борсата

              Коментар


              • Това е то да действаш изпреварващо - да организираш кръгла маса по проблемите на борсата след срив от 80% на основния индекс. Хвала! И следващият път - пак така. Така трябва да се работи!

                Коментар


                • Няма да има спиране на борсовата търговия, заяви Бистра Илкова - изпълнителен директор на Българска фондова борса - София АД, минути след края на срещата между инвестиционните посредници, пенсионните дружества, КФН и борсата. Материалите в пресата не отговарят на истината, допълни пред журналистите Илкова.

                  След края на срещата единствено Илкова отдели време да коментира проведеното обсъждане на закрити врати. Според нейното мнение разговора е бил много конструктивен и довел до единение около проблемите в небанковия сектор.

                  Ще инициираме кръгла маса в най-кратък срок, на която ще бъдат поканени представители на изпълнителната власт, председатели на комисии от Народното събрание, министъра на финансите, за да може да се обединим в мерките срещу случващото се на пазара, обяви Илкова.

                  Небанковият сектор е изключително важен и затова не може да си позволим да не решим проблемите, категорична бе Илкова. Не може и да става въпрос за спиране на борсова търговия и не мога да си обясня откъде излязоха тези гръмки спекулации. На проведената среща получихме подкрепата на КФН относно всички обсъждани проблеми, които посредниците и пенсионните дружества представиха, допълни изпълнителния директор на борсата.

                  Коментар


                  • Абе как ще спират борсата, това е абсурд. Да си сърбат попарата, която сами си надробиха.

                    Коментар


                    • БФБ: Няма да има спиране на борсовата търговия
                      21 Ноември 2008 12:57

                      Няма да има спиране на борсовата търговия, заяви Бистра Илкова - изпълнителен директор на Българска фондова борса - София АД, минути след края на срещата между инвестиционните посредници, пенсионните дружества, КФН и борсата. Материалите в пресата не отговарят на истината, допълни пред журналистите Илкова.

                      Очаквайте подробности малко по-късно.
                      мненията ми не са препоръка за каквито и да е действия

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Matrosov
                        Първоначално изпратено от Чичо Уорън
                        Първоначално изпратено от Matrosov
                        Първоначално изпратено от O2
                        Нищо не очаквам да стане.ПФ-тата чакат нареждания САМО оторе и никакви срещи не ще ги убедят да излезат на пазара.....
                        Истината е,че при тези нива на пазара, ПФ с много малка част от акумулирания кеш могат да стопят сегашните си загуби до едни разумни нива да кажем от порядъка на -5% до -10% и би било много жалко ако не използват момента.
                        Жалко за кого? За теб или за тях? Според мен за теб :P
                        Мен не недей да ме мислиш,ами е жалко за един току що пенсионирал се и разчитал на парите,които е заделял за старини!!!Преди месец показаха един такъв по новините,който задаваше простичкия въпрос: Къде са 25% от парите ми?
                        Колко ли щеше да е загубил въпросния човечец, а и всички ние, ако ПФ ходеха по акъла на алчната сбирщина от ДФ и бяха купували акции на "промоционалните", "изгодните" и т.н нива от преди няколко месеца???

                        Коментар


                        • Според мен ще си разпределят баницата -т.е ще се разберат кой коя акция ще изкупи и ще контролира занапред зада не се допуска тази порнография повече

                          Коментар


                          • Самата идея на тази среща е порнографска. Държавният апарат принуждава частни дружества да инвестират в неясна икономика - колкото да се отложи приземяването за след изборите.

                            Коментар


                            • С нетърпение чакам да видя, какво ще предприемат...

                              Първоначално изпратено от Q35
                              Бистра Илкова: Спирането на борсата е сложно решение
                              21 Ноември 2008 11:47

                              Евентуално спиране на борсата е сложно решение и засега не е мислено върху такова. Именно заради това се организира срещата, за да може да се обсъдят всички възможни варианти и предложения. Това заяви пред Инфосток Бистра Илкова - изпълнителен директор на БФБ-София секунди преди да влезе на среща, организирана от Комисията за финансов надзор (КФН).

                              Г-жа Илкова с усмивка заяви, че не иска да коментира какви предложения ще направи пред останилите участници. На срещата присъстват Апостол Апостолов - председател на финансовия надзор, който отказа да коментира събитието. В сградата на комисията на Шар планина освен представители на родната борса, влязоха и хора на едни най-големите инвестиционни посредници (Капман, Карол, КД Секюритис), представители на пенсионните дружества и др.

                              Секунди преди да влезе в срещата Николай Ялъмов - председател на СД на инвестиционния посредник Капман коментира, че публикациите в медиите за евентуално спиране на борсата са неоснователни и преувеличени.

                              Вчера в медиите изтече информация, че представители на БАЛИП (Българската асоциация на лицензираните инвестиционни посредници), БАУД (Българската асоциация на управляващите дружества) и пенсионните фондове ще се съберат днес на работна среща в Комисията за финансов надзор. Темата е световната финансова криза и състоянието на Българската фондова борса.
                              Мнението ми не е препоръка!!!

                              Коментар


                              • Бистра Илкова: Спирането на борсата е сложно решение
                                21 Ноември 2008 11:47

                                Евентуално спиране на борсата е сложно решение и засега не е мислено върху такова. Именно заради това се организира срещата, за да може да се обсъдят всички възможни варианти и предложения. Това заяви пред Инфосток Бистра Илкова - изпълнителен директор на БФБ-София секунди преди да влезе на среща, организирана от Комисията за финансов надзор (КФН).

                                Г-жа Илкова с усмивка заяви, че не иска да коментира какви предложения ще направи пред останилите участници. На срещата присъстват Апостол Апостолов - председател на финансовия надзор, който отказа да коментира събитието. В сградата на комисията на Шар планина освен представители на родната борса, влязоха и хора на едни най-големите инвестиционни посредници (Капман, Карол, КД Секюритис), представители на пенсионните дружества и др.

                                Секунди преди да влезе в срещата Николай Ялъмов - председател на СД на инвестиционния посредник Капман коментира, че публикациите в медиите за евентуално спиране на борсата са неоснователни и преувеличени.

                                Вчера в медиите изтече информация, че представители на БАЛИП (Българската асоциация на лицензираните инвестиционни посредници), БАУД (Българската асоциация на управляващите дружества) и пенсионните фондове ще се съберат днес на работна среща в Комисията за финансов надзор. Темата е световната финансова криза и състоянието на Българската фондова борса.
                                мненията ми не са препоръка за каквито и да е действия

                                Коментар

                                Working...
                                X