IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Песимизъм на БФБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    как по-трудно - не може да избереш или няма продавачи?
    Според мен лично продавачите са много по-малко ентусиазирани от преди 2-3 месеца да кажем. Сега е почети невъзможно да купя нещо ако не съм с най-добра оферта купува. Преди време това се случваше ежедневно някой да изпълнява 3,4,5 поръчки купува наведнъж. Та ще изчакам още малко и ако продължава така ще почна май просто да си купувам на пазар. Като гледам Дакса, Насдака...... може и правилно да направя...........
    Last edited by първи стъпки; 05.02.2012, 22:33.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
      Не съм съгласен с теб, че няма компания, която да е 3 год. на печалба и още по-малко, че няма компании, спечелили повече през 2011. Може и да се окажеш прав, че борсата ни е в момента набълбочена, но ми прави впечатление, че напоследък започвам по-трудно да купувам на нея....
      как по-трудно - не може да избереш или няма продавачи?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
        Моите критерии са, че дружествата показаха влошаване спрямо предходната година от тук на сетне не виждам качване. Има и изключения но са толкова малко.

        Печалбата е нещо много нестабилно в България,. днес я има а утре не само, че я няма ами сме и на загуба. Колко дружества показаха хоп уж печалба а на другата година отидоха на загуба.

        И накрая ко аз трябва непрекъснато да намалявам акцията 10 пъти и да я увеличавам според критерия печалба. Повече тия таботи нема да ги има.

        От тук на сетне едно дружество поне 3 години ще покаже, че задържа една печалба, че да го качим до една цена. Не се шегувам критериите за оценка на акциите трябва да бъдат подобрени а от това набалончената ни борса и в момента има нужда от една хубава корекция.
        Не съм съгласен с теб, че няма компания, която да е 3 год. на печалба и още по-малко, че няма компании, спечелили повече през 2011. Може и да се окажеш прав, че борсата ни е в момента набълбочена, но ми прави впечатление, че напоследък започвам по-трудно да купувам на нея....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          Новината е точно за тук и Борисов ни докара до това дередже с не разплащането му и скапването на икономиката.

          С малки изключения повечето дружества добре пострадаха от управлението Борисов и аз не виждам подобрение за в бъдеще а само плямпаници Борисови.
          Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
            Симов, кои са твоите критерии за надцененост и коефициентите влизат ли в сметките? Гледам навън, на развитите борси компаниите са с по П/Е 14,15 , тука има маса компании с 7, 6 и т.н.
            Моите критерии са, че дружествата показаха влошаване спрямо предходната година от тук на сетне не виждам качване. Има и изключения но са толкова малко.

            Печалбата е нещо много нестабилно в България,. днес я има а утре не само, че я няма ами сме и на загуба. Колко дружества показаха хоп уж печалба а на другата година отидоха на загуба.

            И накрая ко аз трябва непрекъснато да намалявам акцията 10 пъти и да я увеличавам според критерия печалба. Повече тия таботи нема да ги има.

            От тук на сетне едно дружество поне 3 години ще покаже, че задържа една печалба, че да го качим до една цена. Не се шегувам критериите за оценка на акциите трябва да бъдат подобрени а от това набалончената ни борса и в момента има нужда от една хубава корекция.
            Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение

              Също така за мен борсата е пълна с надценени компании в момента и нямам предвид Енергони а дружества и от Sofix и от BG40.

              С две думи желая успех на участниците в борсовата търговия.
              Симов, кои са твоите критерии за надцененост и коефициентите влизат ли в сметките? Гледам навън, на развитите борси компаниите са с по П/Е 14,15 , тука има маса компании с 7, 6 и т.н.

              Коментар


              • Ето това вече е тъжно:


                8 висшистки кандидатстват за чистачка в прокуратурата

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hommedome Разгледай мнение
                  м симов, на колко ти е средната цена на HDPAT?
                  Около 60ст.
                  Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                  Коментар


                  • м симов, на колко ти е средната цена на HDPAT?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Симов ти само ХДПАТ ли харесваш
                      Хдпат е много сложен казус. Ако кажа, че го харесвам ще излъжа. Ако кажа, че не го харесвам пак ще излъжа.

                      В Хдпат риск печели и риск губи е много голям и както може да спечеля така може и да загубя и всичко там зависи от собствениците.

                      С инвестиции носещи до 20-30% на година ама хич не се занимавам и с това изключваме голяма част от сигурните компании които изобщо не са чак толкова много.

                      Да виждам и други добри компании за инвестиция но ХДпат не пускам ще пукна в него но няма да го пусна или разменя за момента.
                      Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                      Коментар


                      • Симов ти само ХДПАТ ли харесваш

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
                          Оловно цинковия комплекс го нареждам на първо място като най-опасна и най-надценена спрямо реалната си цена и в момента акция.

                          Това, че нещо е било на незнам си каква цена през 2007-ма ни най-малко не значи, че някога ще се върне на нея.

                          С две думи огромен брой от акциите на борсата не само, че няма да се качат въпреки паданията си и по 10 пъти ами е много вероятно да паднат и с още и ако започна да пиша примери ще стане грозна гледка.

                          Също така за мен борсата е пълна с надценени компании в момента и нямам предвид Енергони а дружества и от Sofix и от BG40.

                          С две думи желая успех на участниците в борсовата търговия.
                          При Софикс 300 колко да са надценени бе човек?

                          Коментар


                          • Оловно цинковия комплекс го нареждам на първо място като най-опасна и най-надценена спрямо реалната си цена и в момента акция.

                            Това, че нещо е било на незнам си каква цена през 2007-ма ни най-малко не значи, че някога ще се върне на нея.

                            С две думи огромен брой от акциите на борсата не само, че няма да се качат въпреки паданията си и по 10 пъти ами е много вероятно да паднат и с още и ако започна да пиша примери ще стане грозна гледка.

                            Също така за мен борсата е пълна с надценени компании в момента и нямам предвид Енергони а дружества и от Sofix и от BG40.

                            С две думи желая успех на участниците в борсовата търговия.
                            Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                            Коментар


                            • Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                http://www.investor.bg/novini-i-anal...2012-g,129714/
                                Има и добри компании
                                Че има компании на борсата които няма да фалират в това спор няма.Въпросът е в това акционерите им да спечелят а не да стоят с години на едно и също ниво.

                                Всичко е въпрос на съотношението между риска и печалбата.

                                Колкото е по-голям риска толкова е и по-голяма печалбата. А колкото е по-малък риска толкова е по-малка и печалбата.
                                Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                                Коментар

                                Working...
                                X