IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Абсурд... какво прави Лукоил???

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Пeс
    Първоначално изпратено от kif
    коментирай тогава цената на газ-та
    Газта поскъпва, защото зимата се слага повече Бутан, заради по-ниските температури. И за това в цената на газта има голяма сезонност.
    ставаше въпрос, че в четвъртък цената беше 1,26, а в събота вечерта 1,29 ))
    Всеки може да спечели от борсата, но не всеки може да печели от борсата

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kif
      коментирай тогава цената на газ-та
      Газта поскъпва, защото зимата се слага повече Бутан, заради по-ниските температури. И за това в цената на газта има голяма сезонност.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от DAN_
        Когато петрола падна с 50 $ от пиковата си цена, бензина у нас падна с 15-20 ст., т.е. петрола пада с около 35 %, а бензина пада с 6 до 10 %.
        Та Кефале, не мислиш ли, че цената е все още над актуалната.
        Сега цената на петрола е с 25 % по ниска от своя пик, а да си видял бензина да е падал с поне толкова?
        Кой е твърдял че цената на бензина на пика на петрола е била справедлива?
        Това което е сигурно е, че петролът скочи от $90 миналата седмица на около $110-115 в момента, коеот си е грубо 20%. Реадно е цената на бензина да бъде коригирана също, е не с 20% но поне едно 5-10% нагоре ще е справедливо.

        Коментар


        • Когато петрола падна с 50 $ от пиковата си цена, бензина у нас падна с 15-20 ст., т.е. петрола пада с около 35 %, а бензина пада с 6 до 10 %.
          Та Кефале, не мислиш ли, че цената е все още над актуалната.
          Сега цената на петрола е с 25 % по ниска от своя пик, а да си видял бензина да е падал с поне толкова?

          Коментар


          • коментирай тогава цената на газ-та

            п.с. а и ако следваме логиката за която претендираш - цените трябва още да паднат и едва към края на октомври да се покачат
            Всеки може да спечели от борсата, но не всеки може да печели от борсата

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kif
              Първоначално изпратено от kefal
              Сега при новите възстановяващи се цени на петрола на световните борси, май е редно и цените на горивата в страната ни пак да бъдат актуализирани.
              Нали това искахме, да имаме едни актуални цени на горивата у нас.
              Може би утре ще имаме нови цени.
              при някой горива новите цени се отразиха тихомълком още в събота ;-)
              В събота не е имало какво да се отрязи.
              Скока беше вчера и днес.
              След като искаме да има актуални цени на горивата, нужно е цените да бъдат коригирани час по-скоро за да няма диспропорции.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kefal
                Сега при новите възстановяващи се цени на петрола на световните борси, май е редно и цените на горивата в страната ни пак да бъдат актуализирани.
                Нали това искахме, да имаме едни актуални цени на горивата у нас.
                Може би утре ще имаме нови цени.
                при някой горива новите цени се отразиха тихомълком още в събота ;-)
                Всеки може да спечели от борсата, но не всеки може да печели от борсата

                Коментар


                • Сега при новите възстановяващи се цени на петрола на световните борси, май е редно и цените на горивата в страната ни пак да бъдат актуализирани.
                  Нали това искахме, да имаме едни актуални цени на горивата у нас.
                  Може би утре ще имаме нови цени.

                  Коментар


                  • SEBULBA

                    Само Еко и бойкот но не на българското а на лукското.!!!!!!!
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • martsiano

                      Особенно драстична е разликата в градски цикъл където един бензинов автомобил може да ти похарчи 10 литра гориво за 10 км пробег ако е бензин и за същия пробег пропан бутан 20 литра и тогава вече да се ползва пропан-бутан е икономически неизгодно да ходиш на работа примерно с автомобил на такова гориво и причината е в режима на работа постоянното палене и изгасване на мотора и лошата работа на изпарителя. С метана не стоят така нещата , той определено е подходящ за такъв цикъл.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ballomed
                        Първоначално изпратено от martsiano
                        интелигентен човек(момче) ми се виждаш предполагам знаеш че ако колата ти гори 6/ 100,на газ ше гори 8/100.газовите са по 1000лв направи сметка след колко хиляди километра реално ще почнеш да караш по ефтино и процеса се обесмисля,след толкова време я камилата я камиларо.докато навартиш(20 000)гагта може и да е по скъпа от бензина.
                        Наскоро смених автомобила, преди 2 месеца сложих газ за 1350 лв. (инжекцион) - вече съм минал около 2700 кв. (2000 извънградско). Колата ми харчи 13.5/100 бензин градско и 8.5/100 извънградско. Сметни за колко време ще ми се избие.
                        Газов инжекцион се "избива" от разликата в цената на бензина и газ пропан-бутан за около 15 - 20 000 км. пробег на автомобила, управляван на пропан-бутан. Колкото разликата на цените между бензина и пропан-бутан е по малка толкова се увеличават километрите за които е нужно възвръщане на инвестицията.
                        Към днешните ценови нива на бензин А 95 и пропан-бутан, "избиването" на инвестицията е за около 18000 км. за автомобили до 1800 куб. см. обем на двигателя.
                        Забелязва се, че разликите между цените на бензина и пропан-бутана през есенно - зимния период намалят, а през пролетта и лятото се увеличават /особенно през пролетта/.

                        Коментар


                        • Каква е тази кола?

                          Първоначално изпратено от Ballomed
                          Първоначално изпратено от martsiano
                          интелигентен човек(момче) ми се виждаш предполагам знаеш че ако колата ти гори 6/ 100,на газ ше гори 8/100.газовите са по 1000лв направи сметка след колко хиляди километра реално ще почнеш да караш по ефтино и процеса се обесмисля,след толкова време я камилата я камиларо.докато навартиш(20 000)гагта може и да е по скъпа от бензина.
                          Наскоро смених автомобила, преди 2 месеца сложих газ за 1350 лв. (инжекцион) - вече съм минал около 2700 кв. (2000 извънградско). Колата ми харчи 13.5/100 бензин градско и 8.5/100 извънградско. Сметни за колко време ще ми се избие.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от martsiano
                            интелигентен човек(момче) ми се виждаш предполагам знаеш че ако колата ти гори 6/ 100,на газ ше гори 8/100.газовите са по 1000лв направи сметка след колко хиляди километра реално ще почнеш да караш по ефтино и процеса се обесмисля,след толкова време я камилата я камиларо.докато навартиш(20 000)гагта може и да е по скъпа от бензина.
                            Наскоро смених автомобила, преди 2 месеца сложих газ за 1350 лв. (инжекцион) - вече съм минал около 2700 кв. (2000 извънградско). Колата ми харчи 13.5/100 бензин градско и 8.5/100 извънградско. Сметни за колко време ще ми се избие.

                            Коментар


                            • интелигентен човек(момче) ми се виждаш предполагам знаеш че ако колата ти гори 6/ 100,на газ ше гори 8/100.газовите са по 1000лв направи сметка след колко хиляди километра реално ще почнеш да караш по ефтино и процеса се обесмисля,след толкова време я камилата я камиларо.докато навартиш(20 000)гагта може и да е по скъпа от бензина.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от martsiano
                                ЕМИ КАТО Е НА ДАЛАВЕРА КАРАЙ НА ГАЗ
                                Ако разликата стане под 15% между газта и бензина, тогава вече няма да е на далавера. Друг е въпроса кога си сложил газ.

                                Коментар

                                Working...
                                X