IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Холдинг Дунав (4D8 / HDD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Успех ти желая. И ако все пак не стане с БТХ дано да те изненадат приятно другите ти инвестиции, както е станало тук Smile
    BigBear , мерси за добрите пожелания и ти пожелавам да ти се връщат многократно. А за ВТН .... участвам поради това ,че те ще бъдат единствените компании , който ще дадат сериозен дивидент и няма да фалират , а за приватизирането ... ще им дойде реда ... някога.

    Коментар


    • Цвети, не ме разбирай погрешно, не иронизирам инвестицията ти - просто при БТХ е като приказката за лъжливото овчарче, толкова пъти го продаваха неуспешно, че надали са останали много хора които да го вярват. А сега при всички позиции липсата на доверие е до такава степен преекспонирана, че дори Холдинг Дунав се е търгувал на цена по-малка от кеша по сметки и в момента в който цената се покачва дори и най видните оптимисти бързат да продадат, а ти говориш за доверие в държавна компания ползвана най вече от политиците и компрометирана с няколко неуспешни продажби.
      Успех ти желая. И ако все пак не стане с БТХ дано да те изненадат приятно другите ти инвестиции, както е станало тук :-)
      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

      Коментар


      • Като стана въпрос за продажба на Булгартабак, се сещам за един виц. Върви един човек из пустинята и чува глас копай тук и ще намериш злато. Копал копал, но нищо не намерил и продължил. Пак чул същия глас и пак се повторила историята. На третия път силно се по колебал дали да копае но пак копал и когато най накрая действително намерил злато някъде горе се чул глас - Егати късмета Smile

        Та първо е малко вероятно политиците най накрая да продадат Булгартабак, защото компанията е предимно електорален инструмент в техните очи, а не икономически. И второ нашите съвременни политици когато правят големи държавни сделки винаги са брокер на купувача, а той би искал да купи компания с пълни сметки на половин цена или по малко...
        BigBear , много ирония и насмешка , но си прав. От как се заговори за приватизация , Булгартабак непрекъснато се приватизира.Но ,този път нещата са различни....смяна на приватизационната стратегия и изваждане от онзи списък и то през месец декември в средата на кризата ....За мен нещата стоят така ... управлявящите след спиране на еврофондовете се мъчат да имат резервен вариант за получаване на долпълнителни инвестиции в един кризисен момент и в същото време да си получат необходимото финансиране и комисионни....
        Доколкото знам спира/ ако не е спряно вече/ субсидирането при производство на тютюна и Доган не е вече толкова заинтересован и най вече като се продаде се слага край на истината за далаверите на един тон политици от всички цветове на дъгата и особено на него ....Относно дивидента Корнелия Нинова се изказа за над 50 % , но според мен ще отиде на 90 % защото всеки лев ще е ценен в МИЕ преди избори и създаваща се заплаха на валутния борд....При продажбата на Слънце БТ и Пловдив БТ , опозицията се помъчи да опорочи начина на продажба .... защото Еврофинанс не е бил продал акциите точно в 12 ч. а минути преди това.Сега се започна от по рано , ако го сложат на тезгяфа и мине през договорки с АП ще ги разсипят ....За мен Корнелия Нинова там е с една цел продажба на всяка цена и веднага ....спънките ще дойдат от АП защото тя съществува да пречи и взема комисионни... Ако повечето вярваха в продажбата на БТН , цената щеше да бъде над 40 лв. , а не на сегашната .....
        Имам акции и не е препоръка....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BigBear
          Като стана въпрос за продажба на Булгартабак, се сещам за един виц. Върви един човек из пустинята и чува глас копай тук и ще намериш злато. Копал копал, но нищо не намерил и продължил. Пак чул същия глас и пак се повторила историята. На третия път силно се по колебал дали да копае но пак копал и когато най накрая действително намерил злато някъде горе се чул глас - Егати късмета :-)

          Та първо е малко вероятно политиците най накрая да продадат Булгартабак, защото компанията е предимно електорален инструмент в техните очи, а не икономически. И второ нашите съвременни политици когато правят големи държавни сделки винаги са брокер на купувача, а той би искал да купи компания с пълни сметки на половин цена или по малко...
          надяваха се парите да дойдат от ЕС и затова вече не им трябваше
          парите са спрени и не се знае дали и кога ще дойдат
          ще я продадат единствено, ако преценят, че нямат шанс да са във властта
          лично мнение, нямам акции
          Не е съвет за покупко-продажба на акции

          Коментар


          • Като стана въпрос за продажба на Булгартабак, се сещам за един виц. Върви един човек из пустинята и чува глас копай тук и ще намериш злато. Копал копал, но нищо не намерил и продължил. Пак чул същия глас и пак се повторила историята. На третия път силно се по колебал дали да копае но пак копал и когато най накрая действително намерил злато някъде горе се чул глас - Егати късмета :-)

            Та първо е малко вероятно политиците най накрая да продадат Булгартабак, защото компанията е предимно електорален инструмент в техните очи, а не икономически. И второ нашите съвременни политици когато правят големи държавни сделки винаги са брокер на купувача, а той би искал да купи компания с пълни сметки на половин цена или по малко...
            Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

            Коментар


            • Така съм забелязал, че се разпределя печалбата в един случай - компанията няма мажоритарен собственик и отделните големи акционери не могат да се разберат какво да правят с парите и тогава решението около което се обединяват е да си разделят пропорционално всички пари и всеки да ги инвестира както смята за най правилно самостоятелно. Някой явно е бил убеден че ще успее да наложи това решение два дни по рано...
              Нямам акции, просто се впечатлих от потвърждението на тезата , че и в най голямата криза може да се намери печеливша инвестиция , макар че тук не става въпрос за големи обеми ...
              BigBear , ще бъдеш изненадан ако държавата в лицето на МИЕ все пак сложи Булгартабак за продажба преди изборите , какъв дивидент ще се даде .....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от venelin
                Дивидента не е ли двойно набутване за бизнеса, веднъж плаща компанията 10% данък, след това и акционера 8%??? така мисля че беше?
                10% е корпоративния данък върху печалбата и тои се плаща независимо дали има или не дивидент.

                Ако се гласува дивидент има данък 5% но тои е за сметка на получателя и се удържа от него , тоест не натоварва компанията с допълнителен данък.
                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                Коментар


                • Така съм забелязал, че се разпределя печалбата в един случай - компанията няма мажоритарен собственик и отделните големи акционери не могат да се разберат какво да правят с парите и тогава решението около което се обединяват е да си разделят пропорционално всички пари и всеки да ги инвестира както смята за най правилно самостоятелно. Някой явно е бил убеден че ще успее да наложи това решение два дни по рано...
                  Нямам акции, просто се впечатлих от потвърждението на тезата , че и в най голямата криза може да се намери печеливша инвестиция , макар че тук не става въпрос за големи обеми ...
                  Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                  Коментар


                  • хеххехе... днес на последния аукцион някой ме надцака...


                    Първоначално изпратено от wannarock
                    Право на дивидент имат акционерите, придобили акции до 8 април 2009 година.

                    следва цирк
                    Мнението ми не е препоръка!!!

                    Коментар


                    • Право на дивидент имат акционерите, придобили акции до 8 април 2009 година.

                      следва цирк
                      Не е съвет за покупко-продажба на акции

                      Коментар


                      • Честито на съакционерите!!!

                        п.с. мнението ми не е препоръка за покупко-продажба на акции
                        Мнението ми не е препоръка!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Phoenixheart
                          Първоначално изпратено от venelin
                          Дивидента не е ли двойно набутване за бизнеса, веднъж плаща компанията 10% данък, след това и акционера 8%??? така мисля че беше?
                          Да, гадно е. Данъка върху дивидентите е 5% бтв. Все пак в доста европейски страни е от порядъка на 20% . Иначе за дивидента искам да поздравя всички, които удържаха и успяха да продадат на печалба и двойно тези, които удържаха до този дивидент. Евала! Искрено ви пожелавам успехи на борсата и занапред. Вярвам, че тази компания ни поднесе една много сладка печалба на фона на кризата и лошото развитие на борсата. Успех!
                          Честито! Все така да ви върви ... докато инвестирате!
                          Гледам и ИНВЕСТОР го публикува съобцението
                          Благослвям ви си много, много нули и нещо от 1-9 отпред, пред тях.

                          не е препорака, не притежавам акции от ХДД

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от venelin
                            Дивидента не е ли двойно набутване за бизнеса, веднъж плаща компанията 10% данък, след това и акционера 8%??? така мисля че беше?
                            Да, гадно е. Данъка върху дивидентите е 5% бтв. Все пак в доста европейски страни е от порядъка на 20% . Иначе за дивидента искам да поздравя всички, които удържаха и успяха да продадат на печалба и двойно тези, които удържаха до този дивидент. Евала! Искрено ви пожелавам успехи на борсата и занапред. Вярвам, че тази компания ни поднесе една много сладка печалба на фона на кризата и лошото развитие на борсата. Успех!

                            Коментар


                            • Дивидента не е ли двойно набутване за бизнеса, веднъж плаща компанията 10% данък, след това и акционера 8%??? така мисля че беше?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Shemata
                                26 лв Дивидент на акция...

                                хмммммм

                                п.с. мнението ми не е препоръка за покупко-продажба на акции...
                                Как 26 лв? нали щяха д гласуват за 2

                                Коментар

                                Working...
                                X