Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зърнени Храни България (ZHBG)

Collapse
X
Collapse

503 Service Unavailable

No server is available to handle this request.
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • А какво мислите за това?
    Анализ на ЦКБ определи справедлива цена между 4.94 лв. и 9 лв. за акция на Зърнени Храни България
    04.12.2007 13:00

    Анализ на ЦКБ определи справедлива цена между 4.94 лв. и 9 лв. за акция на Зърнени Храни България


    В анализ на ЦКБ се посочва, че справедливата цена за акция на Зърнени Храни България АД е между 4.94 лв. и 9 лв.

    В доклада на мениджъра по предлагането ЦКБ се посочва, че оценката е базирана на обявения от мегахолдинга бизнес план 2008-2012 г. (част от данните са посочени по-долу в таблицата) и на утвърдени методи на оценки – дисконтирани парични потоци, дисконтирани дивиденти, сравнение с публични компании аналози и сравнения със скорошни публични предлагания на компании аналози.

    Според изброените методи диапазонът за справедлива цена за акция на Зърнени Храни България АД е следният: според дисконтирани парични потоци ниската цена е 7.05 лв., а високата е определена на 9 лв.

    Според метода на дисконтираните дивиденти цената е между 5.62 лв. и 7.21 лв. На базата на пазарните аналози (PEG) минимума е 4.61 лв., а максимумът 9.29 лв.

    За сравнение е послужило IPO-то на украинския Кернел холдинг като долната и горната граница на българската компания варира от 4.94 лв. на 8.15 лв.

    В таблицата по-долу са посочени основните финансови очаквания от Зърнени Храни България АД за периода 2008 г. – 2012 г.

    Коментар


    • DAITE PROGNOZA- KAKVO PREZAPISVANE O4AKVATE
      Кире верно какво да очакваме - ами 42 мил акции * 5 лв = 200 мил. По време на корекция - защо не
      колко ще е презаписа Кире - мислиш ли че 1 млрд за Енемона ще иска да играе на ЗХБ е ако дойде тоя капитал сметай си презаписа - 5 пъти /нооооо, ако дойде капитала Кире .... /

      Коментар


      • При тези цени ще купувам,АГРИЯ беше скъпа.Ще има ли презаписване и с колко според вас-благодаря предварително.
        http://milom.blog.bg/

        Коментар


        • DAITE PROGNOZA- KAKVO PREZAPISVANE O4AKVATE

          Коментар


          • http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=404145
            Aкциите на "Зърнени храни България" ще се предлагат между 4.40 и 5.60 лв. за брой
            от "Дневник"

            Ценовият диапазон при публичното предлагане на агрохолдинга "Зърнени храни България" ще бъде 4.40 лв. минимална цена и 5.60 лв. максимална. Това стана ясно вчера след презентация на компанията пред инвестиционната общност.

            Ръководството на "Зърнени храни България", в което мажоритарен собственик е "Химимпорт", е готово да освободи по-голям дял за свободна търговия на борсата от предварително обявения, като възнамерява да предложи на инвеститорите следващия месец максимум 42.6 млн. акции от дружеството или 25% от капитала на компанията. Само преди по-малко от месец заявеното количество за продажба беше 34.1 млн. акции или 20% от капитала.
            ....

            Коментар


            • Investore, нема лошо па ако ще и така да е нека има флагмани, лошо е кога ги нема..

              Коментар


              • И аз нямам нищо против пазарната капитализация, която искат за Зърнените храни. Химимпорт има две компании, които представляват производствения сектор на холдинга, втората - според мен - от тях е Зърнени храни АД. Флагман на производствения сектор на Хима, според мен, е ПДНГ )

                Коментар


                • xm dosta se zamislqm az za tezi zarneni hrani da ne mina na dieta sled ipoto

                  Коментар


                  • Vetre, i az si mislq, che v momenta kato gledam globalnata kartinka biznesut s industrial metals e po-perspektiven. Te parite se obezcenqvat dosta burzo taka, che 1 000 000 000 bgn Market cap za OTZK si e napulno v reda na nestata.

                    Коментар


                    • Франки признавам, че не съм го гледал детайлно, видях активи за има нема 300М а ако го направат 1 млрд на ИПО-то.... чуда се, то ОЦК може да излене евтино абе дано да им изляват сметките по разните методи, там потоци, двиденти, и прочее а за аналозите незнам дали изобщо е уместно да се гледат Франки, /имаме си хим / и немаме против да го направат млрд. щом са мераклии ...

                      Коментар


                      • Az lichno imam malko zadeleno cash-che za zurnenite hrani, no kato gledam kakva cena mu iskat, mai ste gi vkaram v CHIM-a ...

                        Коментар


                        • Франки, ако си прочел ли проспекта, /аз още не съм / kаk мислиш, заслужава ли да го играеме ?

                          Коментар


                          • kompaniqta e mnogo dobra, no ne na vsqka cena ...

                            Коментар


                            • мисля,че дружеството има добър потенциал,ще бъде ликвидно и ще носи печалби на инвеститорите си.
                              http://milom.blog.bg/

                              Коментар


                              • http://zarnenihrani.com/

                                Коментар

                                Working...
                                X