IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зърнени Храни България (ZHBG)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ...

    м/у другото това е единственият ми ник в този форум и не съм сигурен че в бъдеще ще имам достатъчно време за да пиша пак, изпитвам сериозен професионален интерес към българският пазар, за трети път в живота си се сблъсквам и наблюдавам "на живо" пазар движен от... irrational exuberаnce .....и смятам, че може да видя детайли убягвали ми досега.

    това беше от мен за сега....

    Коментар


    • Re: бфб

      Първоначално изпратено от cityindex
      не може ли чисто и просто да обсъдим плюсовете и минусите на дружеството по обективно и всеки да си прави сметката, а де не превръщаме форума в бакалия

      за зърнени храни моето скромно виждане е:

      плюсове
      1. изградена инфрастр-ра
      2. евентулно (ако ппп е успешно) най големият зърно производител/преработвател на бфб
      3. опит на странният ни от законова гледна точка пазар
      4. биодизел и европриоритети....
      5. подпомагане на зърнопроизводителите от държавата и ЕС


      минуси
      1.Слаб интерес към последното предлагане на подобно дружество на бфб и много хора вече сме във ваканция
      2.неподходящ момент за листване на бфб за толкова голямо дружество особено в недоказал се сектор
      3. избор на неподходящ ценови диапазон
      4.мениджмънт за който пресата има силно негативно изгредено мнение (често споменаване на разни силови групировки)

      само на пръв поглед...за мен лично дружеството не представлява интерес, аз ще се възползвам от продажбите на презастраховалите се с по големи от възможностите им в участието си за Агрия Груп Холд дребни и средно големи спекуланти...... весела коледа и щастливо посрещане на новата година



      ------------------

      настоящото мнение не е препъръка за действие или бездействие спрямо която и да е компания.
      За първо мнение е доста добре
      Що ли не пишат тези хора под истинските си никове като са толкова обективни

      Коментар


      • бфб

        не може ли чисто и просто да обсъдим плюсовете и минусите на дружеството по обективно и всеки да си прави сметката, а де не превръщаме форума в бакалия

        за зърнени храни моето скромно виждане е:

        плюсове
        1. изградена инфрастр-ра
        2. евентулно (ако ппп е успешно) най големият зърно производител/преработвател на бфб
        3. опит на странният ни от законова гледна точка пазар
        4. биодизел и европриоритети....
        5. подпомагане на зърнопроизводителите от държавата и ЕС


        минуси
        1.Слаб интерес към последното предлагане на подобно дружество на бфб и много хора вече сме във ваканция
        2.неподходящ момент за листване на бфб за толкова голямо дружество особено в недоказал се сектор
        3. избор на неподходящ ценови диапазон
        4.мениджмънт за който пресата има силно негативно изгредено мнение (често споменаване на разни силови групировки)

        само на пръв поглед...за мен лично дружеството не представлява интерес, аз ще се възползвам от продажбите на презастраховалите се с по големи от възможностите им в участието си за Агрия Груп Холд дребни и средно големи спекуланти...... весела коледа и щастливо посрещане на новата година



        ------------------

        настоящото мнение не е препъръка за действие или бездействие спрямо която и да е компания.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Super Стар
          Преди около година и три месеца подобни писания се пускаха и за IPO то на ХИМА , то не бяха предупреждения, съмнения, анализи и т.н.
          Преди около година същата история се повтори и около ОЦК , много загрижен народ се изказа да не купуваме ХИМ на 4 лв. и ОЦК на 30 лв. .Сега със същото настървение тези загрижени форумци ни спасяват за пореден път
          Може ли да ни оставите на мира и да ни дадете шанс да си изгубим парите на спокойствие. Ние като тъпи, неуки и безотговорни спекуланти искаме да имаме свободата да взимаме решения какво да правим с парите си . Борсата е за пълнолетни .
          Go Super Стар!
          Не е препоръка за покупка или продажба на акции.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от franky4fingers
            ZHB i GOOG ne e mnogo podhodqsto sravnenie pone spored men ...
            Абе лаф да става

            Коментар


            • ZHB i GOOG ne e mnogo podhodqsto sravnenie pone spored men ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Слънчев вятър
                ами еланците нема ли да слушаме /ако ни спрат новините по Кобоса какво става /
                Тея да вземат да си поуправят фондчетата вместо да се занимават с неприсъща дейност

                Коментар


                • Ох , и аз искам на 2 лв. ама няма
                  нека говорим по същество СуперСтар, това кой какви емоции иска е отделен въпрос и аз искам Снежанката да ми гостува по нова година ама нема съответно и ЗХБ на 2 лв - нема

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alan Greenspan
                    800млн за Зърното - кво му плащаш :-) :-)
                    И печалба вадят цели 12млн. А през 2008 ще праснат 19млн (ако не ме лъже паметта).
                    Далаверка отвсякъде. ;-) Пак повтарям, лично моето мнение - по-добре CHIM на 16, отколкото Зърното на 4.5.

                    Първоначално изпратено от Слънчев вятър
                    СуперСтар много е голяма разликата с цена 4 лв на Хим и цена 4 лв на ЗХБ
                    ако нямаш против разбира се
                    Ох , и аз искам на 2 лв. ама няма

                    Коментар


                    • ами еланците нема ли да слушаме /ако ни спрат новините по Кобоса какво става /

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Слънчев вятър
                        Суперстар, стадия е даже по-лош от миналата година - ако ги питаш феновете за падането на борда, ипотечната криза и прочее простотии
                        Точно тези фенове нещо не ги слушам

                        Коментар




                        • Коментар


                          • Суперстар, стадия е даже по-лош от миналата година - ако ги питаш феновете за падането на борда, ипотечната криза и прочее простотии еланците също споменаха нещо за "балон"

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Слънчев вятър
                              СуперСтар много е голяма разликата с цена 4 лв на Хим и цена 4 лв на ЗХБ
                              ако нямаш против разбира се
                              Нямам против разбира се Ветре, но все пак не забравяй че сега сме 2008 г. и може би пазара е в друг стадий. Компанията и пазарната ситуация в в друг сектор , историята на възникване на компанията е друга и т.н. Така че има много различни фактори който трябва да вземат в пред вид при вземане на инвестиционно решение . Това всъщност е нашата работа дали да поемем риска на база всичката тази информация.
                              Така че въпросът е крие ли се тука GOOG или не

                              Коментар


                              • 800млн за Зърното - кво му плащаш :-) :-)
                                И печалба вадят цели 12млн. А през 2008 ще праснат 19млн (ако не ме лъже паметта).
                                Далаверка отвсякъде. ;-) Пак повтарям, лично моето мнение - по-добре CHIM на 16, отколкото Зърното на 4.5.

                                Първоначално изпратено от Слънчев вятър
                                СуперСтар много е голяма разликата с цена 4 лв на Хим и цена 4 лв на ЗХБ
                                ако нямаш против разбира се
                                изразеното мнение не представлява препоръка за покупка или продажба на ЦК.

                                Коментар

                                Working...
                                X