IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зърнени Храни България (ZHBG)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • физическите лица са получили 50% от заявките си, а юридическите - 100%

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Мариян Йорданов
      Първоначално изпратено от Super Стар
      Кой идйот пусна тази поредна манипулативна анкета , в която всъщност няма верен отговор.

      некоректно ме обиждаш
      в тази тема един спомена 100% удовлетворение на поръчката, друг спомена 50%
      опитвах се да намеря някакъв по-широк отговор, защото както обикновено мениджъра на предлагането спомена презаписванията, но досега често е имало различни проценти на удовлетворение - Каолин, Енемона, Билборд, които не са съобщавани и са различни от коефициентите на презаписване

      Но предполагам, че с анкета няма да стане, просто това не е начинът, защото може да гласува всеки, а не само участвалите в IPO-то
      Няма лошо, ама поне да беше уважил с отговор 40% официалното съобщение на мажоритаря

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Super Стар
        Кой идйот пусна тази поредна манипулативна анкета , в която всъщност няма верен отговор.

        некоректно ме обиждаш
        в тази тема един спомена 100% удовлетворение на поръчката, друг спомена 50%
        опитвах се да намеря някакъв по-широк отговор, защото както обикновено мениджъра на предлагането спомена презаписванията, но досега често е имало различни проценти на удовлетворение - Каолин, Енемона, Билборд, които не са съобщавани и са различни от коефициентите на презаписване

        Но предполагам, че с анкета няма да стане, просто това не е начинът, защото може да гласува всеки, а не само участвалите в IPO-то

        Коментар


        • , вярно са прекалили. По принцип би трябвало да си ти, тъй като темата е твоя ?!

          Коментар


          • Кой идйот пусна тази поредна манипулативна анкета , в която всъщност няма верен отговор.

            Коментар


            • От Дневник
              Биоетанол и дизел ще се произвежда в 23 рафинерии

              В края на миналата седмица министърът на земеделието е одобрил 23-те преработвателни предприятия и 27-те изкупвачи на енергийни култури.

              Хм, очертава се люта конкуренция, а това значи ниска рентабилност, това пък заначи Тодорофф 2
              Ама няма да се плашите, както съм казал загубата ще е мах. 2 лв. на акция

              Коментар


              • Хайде тогава утре ми продай 1 акция при цена, която ти си избереш?
                Ако си съгласен пусни ми ЛС. Аз лично ще я купя. Но ако си издъниш сетълмента, глобата си я отнасяш ти ( посредника ти)
                Става ли? ти продаваш през кобос, аз купувам също от там?
                И оше една информация за нечетящите. Акциите на Зърнени не са блокирани от никого. Просто още не са ни прехвърлени.

                Едно предложения до администраторите на форума: вместо сложни пароли, сложете въпроси от проспектите на нови дружества. Така поне ще знам че ако някой пита нещо, значи наистина не го е разбрал. Но поне го е прочел.

                Хайде със здраве

                Коментар


                • Hribol написа:

                  meche_cveti93 написа:
                  При много ИП могат да се продадат акциите , веднага щом се купят...
                  Това не значи , че някой говори глупости..............Smile
                  ова е извън конкретната тема. Но това е мое лично мнение. Смятам, че докато няма работеща наредба за късите продажби, клиентите на посредници трябва да продават акциите си след вальора.

                  Знам че е консервативно, но трябва за има защита от верижни издънки.
                  Веднага давам пример. ЦКБ съобщиха, че ще прехвърлят акциите от Зърнени на 17 или 18. Т.е. ще има клиенти, които ще ги получат с вальор 19 или 20. Представете си, че посредника ви ще ви зареди кобоса още на 17 и вие ги продадете. Какво ще се случи ако посредника ви ги получи на 20 ?? Издънка. Но ще го отнесе посредника ви.
                  Но всеки сам си решава. Тук темата е друга.

                  Успех на всички.
                  Деиствително е извън темата..........................
                  Но акциите са блокирани до началото на търговията на БФБ, а не до сетълмента..........................в смисъл 17 или 18.12.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от meche_cveti93
                    При много ИП могат да се продадат акциите , веднага щом се купят...
                    Това не значи , че някой говори глупости..............
                    Това е извън конкретната тема. Но това е мое лично мнение. Смятам, че докато няма работеща наредба за късите продажби, клиентите на посредници трябва да продават акциите си след вальора.

                    Знам че е консервативно, но трябва за има защита от верижни издънки.
                    Веднага давам пример. ЦКБ съобщиха, че ще прехвърлят акциите от Зърнени на 17 или 18. Т.е. ще има клиенти, които ще ги получат с вальор 19 или 20. Представете си, че посредника ви ще ви зареди кобоса още на 17 и вие ги продадете. Какво ще се случи ако посредника ви ги получи на 20 ?? Издънка. Но ще го отнесе посредника ви.
                    Но всеки сам си решава. Тук темата е друга.

                    Успех на всички.

                    Коментар


                    • При много ИП могат да се продадат акциите , веднага щом се купят...
                      Това не значи , че някой говори глупости..............

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от cymru
                        Първоначално изпратено от algo
                        То балъци имало и извън БГ-то. Чудно ми е кои са тези чуждестранни инвеститори дето са купили.
                        Нещо ме кара да си мисля, че по-голямата част от тези чуждестранни инвеститори са от Лихтенщайн - да си кажа аз, пък може и да съм грешка.
                        Винаги можем да проверим. Отиваме на общото събрание и виждаме кои е дошъл.
                        Пък и не виждам защо ще го правят. От това движение няма полза.
                        Ще си проличи още в началото на годината.

                        А пък за това, че " балъци " май има повече от чужбина. По принцип не е правилно на наричате някой които е решил да инвестира в компания, която не ви харесва " балъци" . Особено когато тези " балъци " са имена в инвестиционната общност. Балъците не се броят по време на ИПО, а по време на тъговията. Според мен ще броим балъците след наколко месеца.

                        Доколкото за зареждането на КОБОСите в понеделник, теоритично може да стане, но ще си е чиста продажба на късо. Но това е проблем, който трябва да решават Бенчовете.

                        Коментар


                        • Цената при IPO-то на Зърнени Храни България е 4.50 лв.
                          15 Декември 2007 | 11:43
                          Цената на първичното предлагане на Зърнени Храни България АД е фиксирана на 4.5 лв., която беше определена от продаващите акционери на база на търсенето от международните инвеститори, съобщиха от ЦКБ.

                          За местни клиенти са разпределени 15% от капитала при получените заявки за 2.52 пъти презаписване, а за чуждестранни – 10% при получени заявки за 1.53 пъти презаписване. Всички лимитирани поръчки с цени под цената на предлагане не бяха удовлетворени.

                          Информация за разпределените акции ще бъде изпратена до Инвестиционните посредници, а сделките, с които новите акционери ще придобият акциите си ще бъдат сключени на БФБ на 17 декември 2007.

                          До 25 617 940 обикновени акции бяха предложени за продажба, като съгласно Договора за пласиране, Водещият мениджър на Предлагането имаше възможност да разпредели допълнително още 17 078 560 обикновени акции.

                          Периодът на букбилдинг и приемане на поръчки при Международното Частно Пласиране бе 10-14 декември 2007 г., а за Публичното Предлагане бе 12-14 декември 2007 г.

                          Нека припомним, че емисията акции на Зърнени Храни България АД-София се въвежда за търговия на 17 декември, понеделник.

                          Размерът й е 170 785 600 лева, разпределени в същия брой акции с номинал от 1 лев. Присвоеният борсов код е ZHBG, като акциите са регистрирани на “Неофициален пазар на акции”, сегмент “А” на БФБ-София АД.

                          Основната сфера на дейност на Зърнени Храни България АД е свързана с пазара на зърно и маслодайни култури, както и производството на растителни масла. Емитентът притежава зърнобази, съоръжения за маслодобив, рафинерия и е в процес на изграждане на инсталация за биодизел.

                          Основен акционер на дружеството е Химимпорт АД с 53.96% от капитала, а заедно с акциите, притежавани от свързани лица (включително ПОАД ЦКБ Сила АД, ПОАД Съгласие, ЦКБ) – пряко и непряко - притежава около 66% от капитала на Зърнени Храни България АД.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от algo
                            То балъци имало и извън БГ-то. Чудно ми е кои са тези чуждестранни инвеститори дето са купили.
                            Нещо ме кара да си мисля, че по-голямата част от тези чуждестранни инвеститори са от Лихтенщайн - да си кажа аз, пък може и да съм грешка.
                            Не-заслужил инвеститор

                            Коментар


                            • То балъци имало и извън БГ-то. Чудно ми е кои са тези чуждестранни инвеститори дето са купили.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Hribol
                                Първоначално изпратено от мечо
                                100% е това е лошо
                                няма презаписване, само записване
                                Абе хора, за пореден път ме учудвате.
                                Не вярвате на официалното съобщение на посредника, а вярвате на анонимен човек от форума, който на всичкото отгоре твърди, че в понеделник, ще си има акциите в КОБОСА, при условие че вальора на прехвърлителната сделка е в сряда.
                                Освен това искам да съобразите още нещо. Презаписването е изчислено на база заявки НАД цената на отсичане. Т.е. над 4,5 .Аз чух че имало доста между минималната и 4,50. Вероятно реалното презаписване доста различно.
                                Моето предложение е , да се обадите в понеделник на посредниците и да си научите алокацията, вместо да гадаете тук.
                                И да не си чакате зареждане в КОБОСа още в понеделник.
                                Хрибол, аз само казвам какво ми съобщиха от Бенча, а ти ако искаш вярвай. В крайна сметка истината ще излезе наяве в понеделник.

                                Коментар

                                Working...
                                X