IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зърнени Храни България (ZHBG)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от rookie trader
    Пощенска продаде, и то дори без да има акциите, старите собственици имат "lock up" период
    Вярно е.
    Има и друга възможност. Може клиенти на Пощата да не са си внесни парите за акциите. тогава единствения полезен ход на банката е да им продаде веднага акциите, така че да срещне (нетира) плащанията. А пък ценовата разлика ---- е клиента трябва да си плати за гяволъка.
    А много пъти съм се замислял какво ще направя при такъв случай. Това е едното от решенията ( не казвам най-доброто).

    Но това което се случи днес е кофти, но уви не е прецедент. Май при Тодороф имаше нещо такова.

    Коментар


    • Пощенска продаде, и то дори без да има акциите, старите собственици имат "lock up" период
      Не е препоръка. Който взима инвестиционно решение на базата на писания във форум , е идиот!

      Коментар


      • Днес могат да продават единствено стари собственици.... друго обяснение за мен няма

        Коментар


        • Всичко е ясно, гърците са педераси.Целят да всеят паника и да купят по ниско.Дано да не им се размине.
          Не е препоръка. Който взима инвестиционно решение на базата на писания във форум , е идиот!

          Коментар


          • Все пак аз си мисля, че за "продаващите акционери" има lock-up период (описан в проспекта) и освен Химимпорт АД, няма кой друг да продаде такива количества.

            Признавам си че НЕ мога да разбера още какво стана днес!!!

            Коментар


            • pinko, то ако искаха да се избегнат тея моменти, можеха лесно да го направят примерно ако се пускат в търговия акциите само когато са вече налични за всички акционери и есте, всички са равнопоставени в противен случай нормално е играчите да имат съмнения. Вероятно просто не искат да се нормализират тея работи, както се сещаш, и на всичко отгоре тоя проблем не е от вчера...

              Коментар


              • колеги, днес през пощенска банка са продадени 613 410 акции от зърнени храни, като е реализирана загуба от 69 848.93 лв. без да се включат комисионните (банкови и на посредника).

                Коментар


                • Един въпрос за размишление-АКО НЕ БЯХМЕ в корекция и индексите скачаха стремглаво-какво би било презаписването тук,каква цената на акциите .Моля споделете мнения. Според мен най-ощипани от корекцията са ХИМА.
                  http://milom.blog.bg/

                  Коментар


                  • Защото ги мразя в червата гадните византийци!!!

                    Е***ха мамата на пазара с бесените си разпродажби.
                    Ако днес не са продавали мажоритарите, мисля че нарушението е достатъчно "застрашаване на сигурността на финансовите пазари" ЗА ДА СЕ САМОСЕЗИРА КФН!!!

                    Коментар


                    • Що?

                      Коментар


                      • Сигурно си прав! Все пак това са само наши предположения!!!

                        А относно пощата - ако перефразирам една песен:

                        Аз не съм клиент на Пощенска Банка - И НИКОГА НЯМА ДА БЪДА!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pinko-rp
                          Първоначално изпратено от viktorio
                          Мене лично ме интересува (а и смятам, че всички би трябвало да ни интересува) как стана така, че някои кобоси продаваха днес, при положение, че акциите днес се разпределяха между посредниците и ние ще ги имаме заредени по сметките след 2 дена. Може би са клиенти на ЦКБ, ама и това ако не е ПОСТАВЯНЕ НА ДРУГИТЕ УЧАСТНИЦИ НА ПАЗАРА В НЕРАВНОСТОЙНО ПОЛОЖЕНИЕ, здраве му кажи....
                          Аз мисля че това са кобоси които нямат включен портфейл (услуга на борсата която проверява за наличността на акции и пари)!!!
                          На Пощенска всички кобоси са с портфейл. Това е мажоритаря. Друг няма акции. Няма равнопоставеност на акционерите. Трябва КФН-то да се намеси, ама нали е ТИМ - пак ще си затворят очите. Както се казва "Важният си ТИМ".

                          Коментар


                          • Нещо не мога да хвана логиката какво се случи днеска , ама това сигурно е от възраста Надявам се в следващите дни да се изясни.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от franky4fingers
                              Biogorivata 2008 ste e tova, koeto beshe infrastrukturata 2007 ...
                              Sega PE na Trace e nad 100, nqma nisto i tova na ZHBG da e tolkova ...
                              както винаги не си си написал домашното......

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от viktorio
                                Мене лично ме интересува (а и смятам, че всички би трябвало да ни интересува) как стана така, че някои кобоси продаваха днес, при положение, че акциите днес се разпределяха между посредниците и ние ще ги имаме заредени по сметките след 2 дена. Може би са клиенти на ЦКБ, ама и това ако не е ПОСТАВЯНЕ НА ДРУГИТЕ УЧАСТНИЦИ НА ПАЗАРА В НЕРАВНОСТОЙНО ПОЛОЖЕНИЕ, здраве му кажи....
                                Аз мисля че това са кобоси които нямат включен портфейл (услуга на борсата която проверява за наличността на акции и пари)!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X