IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зърнени Храни България (ZHBG)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • аз съм с изпълнение 50% - доволен съм защото участвах само с кеша си и сметките ми бяха правени за по-голямо презаписване на по-голяма цена - лошото в случая е единствено, че някой ИП за пореден път "цъфнаха и вързаха" - дано солено да им излезе, защото както се вижда от това страда целия пазар.

    в крайна сметка при тази корекция - второто най-голямо предлагане на БФБ мина при това като сума по-голяма от всичките ИПО-та на куп за последните 4-5 месеца, което колкото и някой да го подценяват си е успех!
    Всеки може да спечели от борсата, но не всеки може да печели от борсата

    Коментар


    • Недоволни са и има защо - виж цената

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Hakkinen
        Първоначално изпратено от forex_trader
        Ха ха,
        отивам аз да подпиша потвърждението в посредника- и хоп- казват ми , презаписването не е 2.52 а за някои е по-малко- за някои е 2.00, а за теб специално-2.11.
        Не че чак толкова ще ме бръкне да запиша с 20% повече акции, националист съм и подкрепям, че искат да колонизиат обратно за България, Северна Добруджа, та дори и само затва бих записал, но кажете ми :
        В случая за инвеституционален инвеститор ли ме смятат, че ми дават повече, за първокласен ли, що ли ?! Това привилегия лие , или прецакване , не мога да разбера?!
        И от кого идва?!
        моя посредник ми казва, че нищо не може да направи, з-то идвало от ЦКБ....
        Не знам какво да мисля ?!
        Да плача ли, да се радвам ли ?!
        Моля дайте съвет..
        Това вече е твърде много

        Хаха, досега хората се оплакваха, че им дават по-малко акции, отколкото на фондовете, а сега са недоволни, че им дават повече. Върви им угоди

        Коментар


        • Първоначално изпратено от forex_trader
          Ха ха,
          отивам аз да подпиша потвърждението в посредника- и хоп- казват ми , презаписването не е 2.52 а за някои е по-малко- за някои е 2.00, а за теб специално-2.11.
          Не че чак толкова ще ме бръкне да запиша с 20% повече акции, националист съм и подкрепям, че искат да колонизиат обратно за България, Северна Добруджа, та дори и само затва бих записал, но кажете ми :
          В случая за инвеституционален инвеститор ли ме смятат, че ми дават повече, за първокласен ли, що ли ?! Това привилегия лие , или прецакване , не мога да разбера?!
          И от кого идва?!
          моя посредник ми казва, че нищо не може да направи, з-то идвало от ЦКБ....
          Не знам какво да мисля ?!
          Да плача ли, да се радвам ли ?!
          Моля дайте съвет..
          Това вече е твърде много
          "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

          Коментар


          • Ха ха,
            отивам аз да подпиша потвърждението в посредника- и хоп- казват ми , презаписването не е 2.52 а за някои е по-малко- за някои е 2.00, а за теб специално-2.11.
            Не че чак толкова ще ме бръкне да запиша с 20% повече акции, националист съм и подкрепям, че искат да колонизиат обратно за България, Северна Добруджа, та дори и само затва бих записал, но кажете ми :
            В случая за инвеституционален инвеститор ли ме смятат, че ми дават повече, за първокласен ли, що ли ?! Това привилегия лие , или прецакване , не мога да разбера?!
            И от кого идва?!
            моя посредник ми казва, че нищо не може да направи, з-то идвало от ЦКБ....
            Не знам какво да мисля ?!
            Да плача ли, да се радвам ли ?!
            Моля дайте съвет..

            Коментар


            • Сега остава давидим как ще се отвори "Големият четвъртък".

              Коментар


              • ЗАЩО Е СКЪПО ЗЪРНОТО

                http://dnevnik.bg/show/?storyid=408726

                Коментар


                • Не могат да си платят акциите сигурно!!!
                  Не е препоръка. Който взима инвестиционно решение на базата на писания във форум , е идиот!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kif
                    като гледам какво става в дясно - май в края на годината никой не е бава вече КФН и правилата
                    Моите "любимци" от Загора се набиват на очи... Давайте момчета! Вие сте най-големите!
                    "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

                    Коментар


                    • като гледам какво става в дясно - май в края на годината никой не е бава вече КФН и правилата
                      Всеки може да спечели от борсата, но не всеки може да печели от борсата

                      Коментар


                      • Хора ,ако тази позиция няма бъдеще,то коя има?Хапчето ли,където инвестициите в наука в пъти надхвърлят БВП на България или автомобилостроенето може би?Ако и тук и в туризма ,може би
                        нямаме перспективи то по добре да закриваме държавата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от AllTheWayAway
                          Първоначално изпратено от Bouns
                          Първоначално изпратено от franky4fingers
                          Biogorivata 2008 ste e tova, koeto beshe infrastrukturata 2007 ...
                          Sega PE na Trace e nad 100, nqma nisto i tova na ZHBG da e tolkova ...
                          както винаги не си си написал домашното......

                          Не знам дали franky си е написал домашното, но ми кажи ти - бизнес, при който държавата ти гарантира пазара /5% смесване с нормално гориво, по-късно 10%/ и ресурс /пшеница/, за който вече се конкурира хранителната индустрия и производителите на горива дали е лош??
                          Не е лош бизнес - даже напротив, но цента на акцията ми се струва лоша ( висока). Аз тук пасувах, ще следя акцията .

                          Коментар


                          • пак ми се набива на очи един ИП - СОМОНИ
                            като вържем някой факти (връзката СОМОНИ - КФН, политическите неволи на Керезов относно България Еър) логично погледнато е да стигнем до извода - прекалено много политиката взе да се бърка на борсата.

                            иначе цял ден в различни медии, вкл. и Инвестора се разправяше, че са записани не 42, а 25 млн. - никой не коментира тази дезитформация - едва към обяд започна да се споменава, че били 42 млн. И още нещо - как в 14,01 часа изчизнаха всички оферти продава.

                            Седмицата стартира с въвеждането на акциите на Зърнени храни България
                            От: Иван Нончев
                            ivan@investor.bg
                            17.12.2007 08:25

                            Вниманието на инвеститорите в началото на тази седмица ще е насочено към акциите на Зърнени Храни България. Днес е началната дата за търговия с книжата на компанията, след като в събота стана ясно, че са записани всички предложени 25 617 940 акции на дружеството на цена от 4,50 лв. за брой. За местни клиенти са разпределени 15% от капитала, като презаписването е 2,52 пъти, а за чуждестранните клиенти е разпределен 10% от капитала на Зърнени храни при презаписване от 1,53 пъти.

                            След позитивния старт Зърнени храни падна под емисионната стойност
                            17.12.2007 12:20 ( ZHBG )

                            Тази сутрин търговията с акции на Зърнени храни България започна със сделка за 25 акции при цена 5,202 лв. за брой, като ръстът спрямо цената на публичното предлагане от 4,5 лв. за акция бе 15,6%. Търговията продължи с понижаване на цените в унисон с общата тенденция на спад на борсата тази сутрин, както и на азиатскатите и европейски пазари, където спадовете на индексите са от порядъка съответно на 3% и 1,5%.

                            Малко преди 12 ч. се сключи и сделка при цена 4,20 лв. за акция на Зърнени храни България АД, което е с 6,7% под продажната цена от 4,50 лв. при публичното предлгане.

                            Последваха и сделки на цена 4,40 лв. за акция. В момента текат регистрационните сделки, с които заявилите акции от публичното предлагане, ще закупят книжа, които ще притежават след два дни, когато ще приключи сетълмента на сделките.

                            Според неофициална информация удовлетворението на поръчките в публичното предлагане на Зърнени храни България е 100% за юридическите лица и 50% за физическите лица.

                            В публичното предлагане бяха разпределени общо 42,7 млн. акции или 25% от капитала на дружеството, срещу 192 млн. лв., което прави предлагането на акции от Зърнени храни България най-голямото първично предлгане у нас и второто по-големина предлагане въобще, след увеличението на капитала на Химимпорт в размер на 220 млн. лв.


                            Всеки може да спечели от борсата, но не всеки може да печели от борсата

                            Коментар


                            • Явно доста хора се опитват да прецакат емисията то не бяха форуми то не бе преса то не бе загрижени ИПта , а сега и малко манипулации на пазара от страна на един от най-големите участници. Странна работа кого ли настъпи по мазола ХИМ с емисията на Зърнени та им спретнаха това мащабно активно мероприятие Въпреки всичко това ще бъде една от най ликвидните и стабилни акции на БФБ за да не съм голословен - има го фундамента има го потенциала на сектора има го мерака на мажоритаря . Какво по вече може да искаме , останалото е работа, работа и пак работа Който не му харесва да не участва.

                              Ествствено че това е лично мнение и не представлява препоръка за каквото и да било

                              PS Автора участва в IPO-то здраво

                              Коментар


                              • За утре съм оптимист, успех и на всички , други, дано да свърши тази корекция , защото ако не тръгне борсата на горе и тази позиция няма да тръгне.
                                Не е препоръка. Който взима инвестиционно решение на базата на писания във форум , е идиот!

                                Коментар

                                Working...
                                X