IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хидроизомат АД-София (4HI / HYDRO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Е, айде стига де! Тия хора взеха да се оливат! Какви 8,5 лв...Слезте малко на земята.Вярно е , че има глад за качествени емисии, ама не може с трици маймуни да ловиш.Просто ще си вкарат автогол...

    Коментар


    • Тука ви чакам на 3лв като слезнете след търга. Както казах по-долу просто убийстено висока цена.

      Не е препоръка

      Коментар


      • P/S наистина е притеснително висок. Това не е фармацевтична компания. Но пък кой знае, може прогнозата за удвояване на приходите до 2009 г. да се преизпълни с много.
        Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

        Коментар


        • Пределно са ми ясни човечетата като теб, които са чули за борсата преди два месеца и вече са ама много "навътре" с нещата. Мненията ти много добре доказват тезата ми. Няма какво да те ограмотявам, купувай си на воля и се развивай!

          Коментар


          • Vinetu,ти остави ипо-тата на нас балъците,а аз предполагам ,чеAKBHL е една от лубимите ти позициибих с Р/Е 0.23 и Р/S 0.95 /по данни на инвестора,аз не съм ги смятал/.Страшно дружество страхотни коефиценти точно като за теб.
            не е препоръка за покупка

            Коментар


            • дали съм балък или не едва ли ти си човека който може да каже.Освен това не е възпитано ,и а виждам смисъл да обиждаш човек когото не познаваш. Далеч съм от мисълта да убеждавам когото и да било да си купи акции. Дори напротив колкото са по малко участниците толкова по евтино че си купя.
              освен това относно Р/Е ако се изчисли на база прогнозната печалба към края на годината излиза към 25.а като става въпрос за Р/S незнам защо реши, че никъде го няма.Ще ти дам само един пример за който се сещам веднага с подобен показател gaz или ти и него не го харесваш.
              не е препоръка

              Коментар


              • Да бе, P/E щом не значи нищо, погледни тогава P/S - 5 ?!?!?Това никъде го няма! Нито печалбата им оправдава цената, нито приходите, нито дори прогнозите им за приходите. Докато има балъци като теб да купуват на такива нива и по-скъпи ИПО-та ще гледаме.

                Коментар


                • като прегледах проспектите на Цба и на Хидроизомат определено второто дружество по ми хареса. Не мисля, че цената е висока/не че имам нещо против да беше и по- ниска /.Освен това вторачването в този коефициент П/Е нещо взе да ме дразни вече.Не че не трябва да се взема впедвид,но има и много други неща които трябва да се гледат,когато се оценява една акция.
                  това естествено не е препоръка

                  Коментар


                  • p/e 34,75 ? Защо толкова нагло

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Мариян Йорданов
                      Вторична търговия ще предшества търга за Хидроизомат

                      Вторичната търговия започва на 12 ноември, а от компанията очакват до края на следващата седмица да стартира и аукциона с минимална цена от 8,50 лв. за брой

                      При минималната цена от 8,50 лв. за акция, капитализацията на дружеството достига 11,05 млн. лв., което на база данните от 2006 г. прави коефициент цена/печалба (P/E) от 34,75 и коефициент цена/продажби (P/S) от 4,81.

                      http://www.investor.bg/?id=56879
                      Е пак е по добре от П/Е=50,5 при минимална цена на ЦБА

                      Може и да пусна малко за цвят тук на минималната но след мнооого дълбок размисъл.

                      Коментар


                      • Re: .

                        Първоначално изпратено от dalcom
                        Аз бих участвувал на цена 1,50-1,60 лв. Така ми излизат разчетите.
                        Е, хайде, и на 3 лв бих се пуснал,но не повече от 3.20.

                        Коментар


                        • .

                          Аз бих участвувал на цена 1,50-1,60 лв. Така ми излизат разчетите.

                          Коментар


                          • Хай на бас, че на 8,50 няма да го запишат.
                            Не е препоръка.

                            Коментар


                            • Вторична търговия ще предшества търга за Хидроизомат

                              Вторичната търговия започва на 12 ноември, а от компанията очакват до края на следващата седмица да стартира и аукциона с минимална цена от 8,50 лв. за брой

                              При минималната цена от 8,50 лв. за акция, капитализацията на дружеството достига 11,05 млн. лв., което на база данните от 2006 г. прави коефициент цена/печалба (P/E) от 34,75 и коефициент цена/продажби (P/S) от 4,81.

                              http://www.investor.bg/?id=56879

                              Коментар


                              • На 5-ка коефициентите са добри, макар че има дружества и с по-добри коефициенти, които имат вече борсова история. Бизнесът има бъдеще, ръстът на приходите обаче не е особено впечатляващ, даже хич го няма последните 6 тримесечия.

                                Коментар

                                Working...
                                X