IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • някакво инфо макар и предварително за IPO-то

    Коментар


    • http://www.ubb.bg/Service.aspx?Servi...&ServiceID=380

      Коментар


      • Първоначално изпратено от никой
        дайте линк за проспекта
        http://agriabg.com/index.php?show=investors

        Коментар


        • дайте линк за проспекта

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Hakkinen
            Първоначално изпратено от мечо
            Първоначално изпратено от Poncho
            Някой може ли да ми обясни това:

            Прогнозни нетни постъпления при очаквана цена на пласмент: 33 592 179 лв.
            Стандартна грешка, копирали са го от файла за Енемона
            Наистина това е логичното обяснение
            Хехехе това наистина е забавно. Интересно е чии е лапсуса - на ОББ или на медията.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ПИЧ
              Ако погледнем пък 9-мес.резултати, направили са Счетов.печалба от 2319 х.лв, доста над прогнозните за цялата 2007-а год. (1758 х.лв)
              Не съм чел проспекта, но имай предвид сезонността на земеделската дейност, която е голяма част от общата дейност на дружеството. В резултата за 9-месечието вероятно са калкулирани приходите от прибраната реколта и не са калкулирани разходите за есенната кампания, които ще се извършат предимно през последното тримесечие. Следователно годишният финансов резултат би трябвало да е по-малък от 9-месечния.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от мечо
                Първоначално изпратено от Poncho
                Някой може ли да ми обясни това:

                Прогнозни нетни постъпления при очаквана цена на пласмент: 33 592 179 лв.
                Стандартна грешка, копирали са го от файла за Енемона
                Наистина това е логичното обяснение
                "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Poncho
                  Някой може ли да ми обясни това:

                  Прогнозни нетни постъпления при очаквана цена на пласмент: 33 592 179 лв.
                  Стандартна грешка, копирали са го от файла за Енемона

                  Коментар


                  • Аз от проспекта разбирам че досега дружеството е имало 5100 хил.броя акции, а след издаването на още 1700 х.броя , ще станат общо 6800 хил.броя.
                    При прогнозираната печалба, аз я смятам около 11 лв цената. Въпросът е дали може да се постигне такава печалба от около 1.5 млн.лв да се стигне 6 млн.лв., само след 2 години. Ако има подтискане на печалбата до момента и сега решат да я покажат, нищо чудно и да го направят. В аграрния бизнес май голяма част от печалбите не се показват. Кой ще знае какво си платил на полето при прибирането на пшеницата например.

                    Ако погледнем пък 9-мес.резултати, направили са Счетов.печалба от 2319 х.лв, доста над прогнозните за цялата 2007-а год. (1758 х.лв)

                    Коментар


                    • 1 700 000 акции Х 13.00 (макс. цена) = 22 100 000 лв.

                      И аз не знам откъде са го получили това число...
                      "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

                      Коментар


                      • Някой може ли да ми обясни това:

                        Прогнозни нетни постъпления при очаквана цена на пласмент: 33 592 179 лв.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от thaddeus
                          Накой да е чул от кога до кога ще се плащат акциите?
                          Защо трябва да го чуеш от някъде, след като си е написано на сайта на ОББ: от 05.12.07 до 07.12.07

                          http://www.ubb.bg/Service.aspx?Servi...&ServiceID=380
                          "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

                          Коментар


                          • Накой да е чул от кога до кога ще се плащат акциите?

                            Коментар


                            • IPO-то започва утре. Ценовият диапазон е 9-13 лв., като методът на продажба е букбилдинг.

                              Коментар


                              • Какво стана с това IPO има ли резултат. Бях чел за цени в диапазона 9-13 лв, 1.7 млн. броя акции. Параметрите били 8.9 пъти над EBITDA и 19 пъти печалбата.

                                Коментар

                                Working...
                                X